Sharp RD2 - wszystko o serii

bemx2k

New member
Bylo juz pisane kilka razy
Panas LX70 i Sharp Rd2 to porownywalne sprzety
tak naprawde prezentuja prawie ta sama jakosc , podejrzewam ze przy podobnych ustawieniach 70% userow tego forum nie zauwazyloby roznicy w obrazie .

Dla tych ktorzy chca podlonczyc swojego Sharpa do PC
Uzywajcie tylko wejscia D-Sub !! EXT4
tak podlonczony pc daje obraz zyleta
mozna spokojnie czytac strony www bez uszczerbku na zdrowiu
oczywiscie do czytania zalecane odpowiednie ustawienia
jasnosci , kontrastu i podswietlenia .

po HDMI chyba jeszcze nikomu nie udalo sie skonfigurowac czystego obrazu na TV :/

Dodam na koniec ze kolega ma staruszka GF4MX 440 karta ma prawie 7 lat i daje przyzwoity sygnal/obraz na Sharpie RD2
podlaczona kablem D-Sub do EXT4
Tylko potrzebne bylo uzycie jakis tweakowanych sterownikow dajacych opcje rozdzielczosci 1366x768 x 60Hz
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
Pioro

To nie temat o panasie !!
LX700 to bardziej exkluzywna wersja LX70
ta sama matryca ale ciut bogatszy TV
no i roznica w cenie rzecz jasna 6-7 stowek drozej
 

jrd

New member
Mialem zamiar brac sharpa 37Rd2 - cena ok 4700zł jednak w chwili obecnej pokazala sie alternatywa bardzo powazna za cene 4.900zł moge miec z porzadnego sklepu (najdrozszego) u siebie w miescie sprzet ten :Philips 37PF7641D
pelny opis tutaj :

http://www.max24.pl/?a=sklep.view&p=Philips_37PF7641D&produkt=19759

czy philips bije tego sharpa ? wg. ilosci roznych wejsc w tv to zapewne a w jakosci obrazu raczej (zapewne ) tez co nie ?

gwarancje sklep mi daje 24 ms


 
Ostatnia edycja:

jrd

New member
bemx2k napisał:
JRD

Bierz co ci pasi ,zreszta pewnie juz zdecydowales
a tu chcesz tylko wrzucic swoje przechwalki ;)

To jest THREAD o SHARPIE RD2 ! !
Ty chyba chlopie z nieba spadles.... poczytaj sobie ten temat od 1 postu to sie dowiesz co w tym temacie jest ..

BTW moze admin by wyedytowal ten temat bo masa w nim postów ktore zasmiecają ten temat przec co dlugo sie go czyta.

Jeszcze nic nie zdecydowalem i nie wmawiaj mi jakis glupot, a ze porownanie jednego tv z innym to jest zasmiecanie u Ciebie ?
hmm ciekawe czemu nie pisales o zasmiecaniu tematu jak pisali o testach albo o panasoniku , no ale cuż zawsze sie znajdzie ktos komu cos nie pasuje...

A powiedzcie mi jakie jest lepsze polaczenie do pc w sharpach /samsungach i philipsie ;
VGA > DVI (k. graficzna ) czy HDMI > HDMI (k. graficzna w pc ) czy sa podobnej jakosci ?
bo zastanawiam sie czy nie wymienic karte w kompie na taka ze złączem HDMI
 
Ostatnia edycja:

jrd

New member
jednak moje przemyslenia o zakupie philipsa poszly w siną dal.. z tego co czytam po forach to dosc duzo jest awarii z modelami filipa takze mysle juz tylko o sharpie ...ale jeszcze poczytam pareset postow i bede wiedzial juz na 100% ktory ;)
 

jrd

New member
Bylem dzis zobaczyc w Czechach na sprzet TV LCD ( mam do granicy 3 km ), nie widzialem nigdzie sharpow, główne firmy jakie oni preferuja jak sie dowiedzialem z rozmowy ze sprzedawcami to Sony i philips a to tak dla wiaodmosci ;]

Ja wybieram teraz lcd z dwoch modeli : Sharp LC-37RD2E albo Samsung R82b 37 , cena obecna to - 800zł tanszy samsung od sharpa , czy jest znaczaca roznica zeby doplacac tak duzo ?
 
Ostatnia edycja:

sparx

New member
Jak RD2 sprawdza się z xboxem 360 ? Czy 100Hz jest dobre dla gier, tzn. nie powoduje jakichś mini lagów i opóźnień?
Pytam, bo spotkałem się z opinią, że 100Hz do tv i filmów owszem, ale do gier nie za bardzo się sprawdza.
 

M1KE

New member
kuba380 napisał:
Sharp 32 i 37 matryce maja 6ms :p


WItam!
Jestem zupełnie nowy na forum i wybaczcie jeżel pisszę o czymś co już było, ale tego nie znalazłem.
Wszystke kraje (włochy, niemcy, szwajcaria, szwecja, hiszpania, austria, holandia, itp) oprócz europy środkowo-wschodniej (w tym polska) podają że czas matrycy 32" i 37" cali to 4ms!!!
Znalazłem nawet jeden telewizor w sklepie, który na oryginalnej naklejce sharpa miał napisane że jest 4ms.
Polski dystrybutor (jedyny) ne umie mi na to pytanie odpowiedzieć.

Pomóżcie więc!!! Jaki jest rzeczywisty czas reakcji rd2 w 37"? A jeżeli są różne to od czego to zależy i jak poznać tego z 4ms??? Może chodzi o datę produkcji???

Chcę taki zakupić, ale skoro istnieją z czasem reakcji 4ms, to właśnie taki wolę. W końcu trochę to kosztuje.

Pozdrawiam.
M1KE
 

kuba380

New member
Ja jak kupilem rd2e (znaczy rodzice) to mialem naklejke 4ms :) Ogolnie w grach nie zauwazylem smuzenia a gram na nim 90% spedzonego czasu przy nim !! Bierz chlopie ten tv jest warty tej ceny :)) 8)
 

Zog

New member
Sharp RD2 czy XD1

Co warto kupić (jeśli chodzi o jakość obrazu) 100 Hz RD2 czy Full HD XD1 ?
Ostatnio widziałem je w podobnej cenie.
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
100Hz to raczej tylko z wbudowanego tunera
z wejsc zewnetrznych raczej nie obrabia Double Frame Driving


Zog
Co kupic , poczytaj testy , na co komu full HD jak trudno o taki sygnal >>??? nawet z przecietnego peceta trudno puscic gladki plynny sygnal FullHD .
Osobiscie uwazam ze na dzis i najblizsze 2 lata wystarczy TV klasy
RD2 32/37 wieksze maja gorsze czas y reakcji matrycy
Nieoficjalnie RD2 37'' ma 5ms a 32'' 4ms

Po miesiacu uzytkowania z cala stanowczoscia stwierdzam
ze to naprawde dobre TV , najwieksza wada jest dosc wolna zmiana kanalow ! ! ale to dotyczy wielu modeli sony i panasa rowniez
 

brun

Member
Zog

miałem identyczny problem, zdecydowałem się na xd1. dlaczego?
otóż wychodzę z założenia że opłacalnym zakupem sprzętu jest kupno wtedy kiedy dany model ma już następce, więc cena nawet jeśli spadnie to nieznacznie a potem tv zniknie z rynku. pracuję w sieci agd rtv i widziałem nie raz jak sharp w kolejnych dostawach obniżał cenę zakupu poprostu nie chce być stratny. jeśli chodzi o jakość obrazu to napewno w zupełności zadowoli mnie xd1, które akurat mam na magazynie i są made in japan.
ogólnie nie chcę się dać wkręcić w nowość, 6ms matryca w xd1 wystarczy, a przy okazji mam full hd- kiedyś się przyda
 
Ostatnia edycja:
Do góry