Sharp Quatron 3D teraz w Japonii

RAISER

New member
No właśnie, większa jasność plus inne patenty Sharpa na trójwymiar na pewno dają lepszy efekt niż telewizory Samsunga. Ale obiecuję że zobaczę na własne oczy tego Samsunga kiedy tylko będę miał okazję :)
 
Ostatnia edycja:

arturos1970

New member
Bez reklam
no oby tak bylo bo jak narazie to tylko dane na papierze i pare fotek ktore niewiele wnosza,juz wielu obiecywalo cuda,a zeczywistosc okazywala sie inna,a gdyby nawet i byl minimalnie lepszy niz samsung led to jeszcze mam do wyboru plazme ktora ma byc za niedlugo,a takich mozliwosci multimedialnych jakie ma samsung to chyba nikt dlugo nie pobije,dodam,ze mi akurat na nich bardzo zalezy:)
 

jgx

New member
Bez reklam
A gdzie mi się spieszy ? Po prostu zaczekam aż pojawi się więcej filmów nagranych w 3D i tyle. I co z tego że na Samsungu obejrzysz więcej filmów w trójwymiarze jeśli sam efekt będzie taki sobie ? Liczy się jakość, nie ilość :smile:

ale się uśmiałem - kupiec fantasta, poczeka sobie spokojnie paare latek aż 3d się mocno rozpowszechni i stanieje, potem tylko rok dyskutowania na forum co kupić i już już będzie go miał ale na horyzoncie pojawi się nowa technologia więc znowu pare latek się poczeka i będzie spoko :D:D:D
 

razielOne

New member
Sprawdzałem samsunga - konwersja w locie taka sobie (na filmach pokazowych, np: sonic na xboxa), ale filmy specjalnie pod 3d spoko (byłem po seansie Jak wytresować smoka 3d w imaxie i na tv efekt był taki sam, chociaż "warstwy" bardziej rzucają się w oczy. Były jeszcze Potwory i spółka - tam występował efekt "wyskoczenia" z ekranu).
 

janusz

New member
Bez reklam
Jakoś trudno uwierzyć by drugorzędny producent jakim jest Sharp był w stanie podjąć rywalizację z liderem Samsugiem czy nawet z Sony i LG, ale życzę powodzenia, konkurencja jest sprawcą wynalazków.
 

janusz

New member
Bez reklam
Tak. Może 5 miejsce to sukces i wysokie miejsce, ale nie pierwszoplanowe. Jeżeli dobrze pamiętam Sharp ma około 7% udziału w rynku przy kilkunastu Sony i LG oraz dwudziestu paru Samsunga, to jednak drugi plan.
 

janusz

New member
Bez reklam
TV, w matrycach chyba też w pierwszej trójce nie ma Sharp. Oczywiście wielkość i jakość to różne sprawy, ale nie w tym kontekście pisałem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
szczerze mówiąc wolę Aston Martina produkowanego w mniejszej ilości
aston-martin-amv10-05.jpg


Niż Fiata Pandę - który produkowany jest w większej ilości - czy to świadczy o jakości i znaczeniu marki ?
fiat_panda_0.jpg


Historia pokazuje kto kto grał i gra pierwsze skrzypce w technologii.

Wyświetlacze ciekłokrystaliczne (LCD) Kalendarium Innowacji 1888-1899
  • 1888-1899
    • 1888, austriacki botanik Freidrich Reinitzer odkrywa, ciekłe kryształy
    • 1897, niemiecki uczony Karl Braun wynajduje kineskop (CRT)
Wyświetlacze ciekłokrystaliczne (LCD) Kalendarium Innowacji

  • 1900-1970
    1900-1970
    • 1958, pierwsze badania o LCD w USA napisał dr Glenn Brown
    • 1963, Richard Williams i George Heilmeier zasugerował użycie materiałów ciekłych kryształów na ekran
Wyświetlacze ciekłokrystaliczne (LCD) Kalendarium Innowacji

  • 1900-1970
    1900-1970
    • 1967 r., James Fergason odkrył "Twisted Nematic" LCD. Wyprodukował pierwszy praktyczny wyświetlacz
    • 1968 roku grupa miała RCA wyświetlacz oparty na dynamicznym trybie rozpraszania (DSM) ciekłych kryształów
Wyświetlacze ciekłokrystaliczne (LCD)
1970-1980

  • 1970-1980
    • 1972 r., International Liquid Crystal Company (ILIXCO) wyprodukowała pierwszy nowoczesny zegarek LCD, przy Fergason Ideal
    • 1973 r., Sharp wyprodukowała pierwszy przenośny kalkulator, za pomocą ekranu LCD DSM
    • 1979 r., Walter i Peter LeComber Spear zaprezentowali pierwszy kolorowy wyświetlacz przy użyciu lekkich transfer cienki film (TFT) LCD
Wyświetlacze ciekłokrystaliczne (LCD) Kalendarium Innowacji

  • 1980- 2000
    1980 - 2000
    • 1985, Seiko-Epson zaprezentowała pierwszy komercyjny, kolorowy wyświetlacz LCD TV, który miał 2-calowy widok
    • 1992, firma Sharp opracowała multimedialny zgodny z 16,5-calowy, kolorowy TFT LCD, który był pierwszy na świecie LCD ViewCam
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Bardzo nietrafne porównanie. Do marek premium nie da się zaliczyć Sharpa, to zwykła budżetówka, taki np. Nissan. Nie podważam dokonań Sharpa, pomimo, że lata świetności to daleka przeszłość, to jednak zmiana koniunkury na rynkach swiatowych może jeszcze wynieść. Aktualnie jednak to conajwyżej mocny gracz drugoplanowy.
Na marginesie Fiat to jednak Ferrari, więc wcale nie gorzej od Astona.

PS./ Jeżeli już tak abstrakcyjne argumenty, to ja wolę kobiety, Kiki samochody...
 
Ostatnia edycja:

RAISER

New member
Jak dla mnie to co gadasz to jakaś kompletna bzdura. Sharp z pewnością należy do liderów technologii LCD, może i nie w sprzedaży ale już czysto technologicznie - jak najbardziej !
PS. Jeśli dla ciebie Fiat Panda to to samo co Ferrari to jakakolwiek dyskusja z tobą jest pozbawiona sensu :?
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Troszkę wyobraźni. Jakbyś nie wiedział Fiat, Alfa Romeo, Lancia i Ferrari to jeden koncern, tylko skierowane do różnych grup odborców. Na bolidch Ferrari F1 też można znależć logo Fiata, na marginesie nie jestem fanem włoskich aut.
Co do technologii Sharpa to nie zaprzeczam, choć trudno to jednoznacznie określić czy zmierzyć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podaj proszę jaka firma produkuje modele LCD 108 " - które są w sprzedaży ?
Podaj proszę jaka firma produkuje LCD z pełnym podświetleniem - nie strefowym - z diodami RGB ?
Podaj Proszę jaka firma produkuje panele 10 G ?
 
Do góry