Sharp Quatron 3D teraz w Japonii

tusset

Newsmann początkujący.
001_004.jpg


Telewizory firmy Sharp z serii Quatron są niezwykłe, bo zawierają nie trzy, a aż cztery kolory - czerwony, zielony niebieski i żółty. To dlatego są już tak popularne w Stanach Zjednoczonych. Ale japońskiemu koncernowi to nie wystarcza, dlatego ogłosił dzisiaj wprowadzenie do sprzedaży nowych modeli Quatron 3D w Japonii. Firma ma nadzieję, że uda jej się wypuścić nowe panele w rozmiarze aż 60'' z technologią UV2A i że będą one najjaśniejszymi panelami w przemyśle.

źródło: akihabaranews.com
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp zapowiedział i zaprezentował w Japonii pierwsze telewizory LCD z serii Quattron które odbierać będą programy 3D.
002_DSC_9435.jpg



Przewaga ma polegać na tym nad konkurencją że czwarty piksel potrafi wprowadzić znacznie więcej światła przy niższych kosztach , eliminując jednocześnie ciemny obraz spowodowany zamykającymi przesłony okularami.
008_DSC_9601.jpg


Dodatkowo zmniejszone są w telewizorach Sharpa szumy - zwane "nakładaniem"- który są skutkiem nakładania się w trakcie zamykania i otwierania przysłon powodując ostrzejszy obraz.
„Przeniki rujnują obrazy 3D. Udało nam się obniżyć to zjawisko do bardzo niskiego poziomu”, powiedział Matsumoto.
YouTube - Sharp Electronics Quattron quad pixel technology w George Takei
009_DSC_9602.jpg


Skąd wiemy, iż naprawdę udało się dokonać takiego wyczynu? Każdy za pomocą prostego mikroskopu mógł przekonać się iż dodatkowy subpiksel znajduje się na swoim miejscu.
003_DSC_9378.jpg



To są pierwsze telewizory na świecie 3D z wykorzystaniem technologii czterokolorowej.

003_DSC_9617.jpg

„Jesteśmy teraz o krok bliżej, by zaoferować odbiorniki 3D z najlepszą jakością na świecie”, powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej wiceprezes Sharpa, Masafumi Matsumoto.
Nowe modele Sharpa 3 D - mają w Polsce znaleźć się - sierpień /wrzesień.

Sharp uruchamia produkcję zaawansowanych wyświetlaczy 3D do telefonów komórkowych i innych urządzeń , które nie wymagają specjalnych okularów.
LC46LE820bis_450.jpg

Sharp też rozpocznie dystrybucję własnych okularów do 3D.
http://translate.googleusercontent....gle.pl&usg=ALkJrhguMm6156SzkjXtQFokjl1jyvCgBg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobry konwerter to 20.000 euro.
Reszta to gadżety słabej jakości.
Natomiast Tu kolorystyka czterokolorowa piksela daje niespotykaną ilość kolorów ale bardzo ważna jest ilość światła potrzebna do dużej jasności 3D.
 

RAISER

New member
A według mnie dużo ciekawsze są właśnie Sharpy :mrgreen: Widać że firma ta naprawdę poważnie podchodzi do tego całego 3D, starając się by efekt ten był możliwie jak najlepszy. I raczej będzie lepszy niż u LG czy Samsunga, nie mam co do tego wątpliwości. Oczywiście ich TV 3D będą zapewne sporo droższe od Koreańczyków no ale cóż... jakość musi kosztować :) Osobiście zamierzam właśnie gdzieś tak pod koniec następnego roku nabyć takiego Sharpa 3D choćby nawet i małego, zaledwie 32-calowego. Jednak wcześniej nabędę 3DS również z wyświetlaczem Sharpa he he he :-D
 
Ostatnia edycja:

z3

Member
No żółty subpiksel robi wrażenie czy normalny "oglądacz" to zobaczy ? Gdyby było tak gołym okiem widać to nie dawaliby na CES2010 tych lup do dokładnego sprawdzania.


Przyznam, że bardzo mnie rozbawiłeś, te "lupy" miały udowodnić, że ten pixel się tam znajduje. Myślisz, że jak kupisz tv to dostaniesz taki gadżet, żebyś widział żółty pixel ??:D btw ciekawe jak będą świecić na normalnym sygnale.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
A według mnie dużo ciekawsze są właśnie Sharpy :mrgreen: Widać że firma ta naprawdę poważnie podchodzi do tego całego 3D, starając się by efekt ten był możliwie jak najlepszy. I raczej będzie lepszy niż u LG czy Samsunga, nie mam co do tego wątpliwości. Oczywiście ich TV 3D będą zapewne sporo droższe od Koreańczyków no ale cóż... jakość musi kosztować :) Osobiście zamierzam właśnie gdzieś tak pod koniec następnego roku nabyć takiego Sharpa 3D choćby nawet i małego, zaledwie 32-calowego. Jednak wcześniej nabędę 3DS również z wyświetlaczem Sharpa he he he :-D
ok,a co na tym sharpie obejzysz?ale ile masz w tej chwili filmow na br3d? a na samsungu kazdego br mozesz ogladac w 3d,mozesz nawet z pena odpalic,sam probowalem i jest ok.
 

RAISER

New member
A gdzie mi się spieszy ? Po prostu zaczekam aż pojawi się więcej filmów nagranych w 3D i tyle. I co z tego że na Samsungu obejrzysz więcej filmów w trójwymiarze jeśli sam efekt będzie taki sobie ? Liczy się jakość, nie ilość :smile:
 

arturos1970

New member
Bez reklam
mowisz jakosc taka sobie,a widziales wogole ten tv na oczy?teraz policz sobie ile bedzie kosztowac cie taki oryginal br3d,to juz wolalbym isc do kina i jeszcze mi na dobra flaszke zostanie,a moze nawet i na nie jedna:-D
 

RAISER

New member
Spokojnie arturos, pod koniec 2011 roku płytki BR-3D zdążą jeszcze stanieć, już mówiłem przecież że nigdzie mi się nie spieszy. A co do jakości trójwymiaru to owszem, nie widziałem tego Samsunga na własne oczy ale wystarcza mi zwykła logika. Siłą rzeczy konwertowany obraz 2D do 3D nie może być tak samo dobry jak właściwy materiał 3D :)
 

arturos1970

New member
Bez reklam
Spokojnie arturos, pod koniec 2011 roku płytki BR-3D zdążą jeszcze stanieć, już mówiłem przecież że nigdzie mi się nie spieszy. A co do jakości trójwymiaru to owszem, nie widziałem tego Samsunga na własne oczy ale wystarcza mi zwykła logika. Siłą rzeczy konwertowany obraz 2D do 3D nie może być tak samo dobry jak właściwy materiał 3D :)
chyba jestes zbytnim optymista,a tego samsunga zobacz i wtedy pogadamy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

Another comparison between the 4 primary-color technology (right) and an existing technology (left). The brightness was improved by 20%.


/techon.nikkeibp.co.jp


012_P1110414.JPG
 
Ostatnia edycja:
Do góry