sharp lc46-l.....700/705

john1412

New member
przymierzam sie do kupna 46''. powiedzcie mi prosze jakie są różnice miedzy modelami le700,lu700,lx700 i czym różni się od nich model 705. mam do wydania 4,5 tys no max 5tys.nastawilem sie na full leda z uwagi na oszczędności energii. odleglość od tv mam ok 4,5 m obraz na wprost z cyfrpwego polsatu. który tv wybrać?poradźcie
 

Pr3dator

New member
le lu lx to ponoc kwestia wygladu, inna kolorystyka elementow. Co do 705 matryce sa w technologia UV2A , z tego co mi powiedziano zaleta jest wieksza szybkosc , reakcja, plynnosc no i ma ciut bardziej podrasowane podswietlanie. Ja nie dawno nabylem 52LE705. Z racji technologi 705 jest delikatnie przed 700.
 

mataman

New member
Bez reklam
Ale na oko róznic między 700 i 705 nie wychwycisz więc po co przepłacać. Wersje lu, lx itd róznią się tak jak Pr3dator kolorem dolnej listwy.
 

saszka123

New member
wysłałem zapytanie do sharpa polska w temacie różnic:

względem ich jedyna różnicą jest interfejs Cl+
le700 jest już nieprodukowany
 

Pr3dator

New member
wysłałem zapytanie do sharpa polska w temacie różnic:

względem ich jedyna różnicą jest interfejs Cl+
le700 jest już nieprodukowany

Ja juz kiedys pytalem taka odpowiedz otrzymalem :).

" W modelu 705 zostal wykozystany nowy rodzaj matrycy UV2A.

Główne cechy paneli LCD z zastosowaną technologią UV2 A

1. Wysoki współczynnik kontrastu 5000:1 przy ekstremalnie głębokiej czerni
(współczynnik kontrastu wyższy o 60% niż w tradycyjnych panelach)
2. Wysoka wydajność optyczna dla oszczędności energii (współczynnik
apertury o 20% wyższy niż w tradycyjnych panelach)
3. Krótki czas reakcji odpowiedni dla telewizorów 3D następnej generacji
(prędkość dwa razy wyższa niż w tradycyjnych panelach).
4. Polepszona wydajność produkcji związana z prostszą strukturą paneli."
 

gracjan75

New member
Takze mysle o zakupie 46" ale w modelu 705, czy ma ktos moze jakies wrazenia z ogladania obrazu na takim TV ale z sygnalu z UPC? (takze HD)
 

Mike25

New member
znalazlem 4 pixle niedzialajace na ciemnym ekranie sharp40call 705 co z tym fantem mozna zrobic ?
pozdro
Nic. Czasem zanikają samoczynnie, ale w większości przypadków już takie uszkodzone pozostają. Panele LCD produkowane są w normie dopuszczającej pewną ilość wadliwych zarówno sub jak i pełnych pixeli. Najlepiej więc jest to sprawdzać przed zakupem lub od razu po zakupie (w tych sklepach, które umożliwiają bezproblemowy zwrot/wymianę).
 

gracjan75

New member
Jak ustosunkujecie sie do takiej opini na temat sharpa lcd, uslyszalem ja od pracownika media markt i to zupelnie prywatnie (nie w sklepie):

sharp lc46le705 swieci na żółto, mam na mysli swego rodzaju poswiate jaka daje matryca.
Sharp skonczyl dobre modele jakies dwa lata temu. W cenie ok 5tys mozna znalezc lepsze modele innych producentow.

Nie byl to doklady cytat z wypowiedzi, ale oddaje meritum sprawy.

Dodam na marginesie, iz wlasnie stalem sie wlascicielem sharpa model j.w.
zakupiony od kikiego :) z pelna swiadomoscia wyboru.


Pozdr.
 

i-goł

New member
eeeee... przesada trzeba przekalibrować wyświetlanie odejmując dominantę zieloną i minimalnie podnosząc czerwień - tak jest u mnie,
a w porównaniu do plazmy panasonica - to sharp świeci raczej "technicznie poprawnie" co mi odpowiada w porównaniu do pastelowości barw panasa i nasyceń philipsa.
nie ma mowy o świeceniu na żółto - raczej na śliwkowo-fioletowo w czerni i tego trudno się pozbyć - no chyba że kiki jakoś pomoże ;}
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
szkoda słów - na ocenę prywatnej wypowiedzi sprzedawcy.
Niech idzie na jakiekolwiek szkolenie odróżniania kolorów.
 

i-goł

New member
albo zrobi prawko od nowa - może się okazać że jest walnięty na którychś "pręcikach" w oku.
z resztą jak każdy z nas.
 

Mike25

New member
Jak ustosunkujecie sie do takiej opini na temat sharpa lcd, uslyszalem ja od pracownika media markt i to zupelnie prywatnie (nie w sklepie):

sharp lc46le705 swieci na żółto, mam na mysli swego rodzaju poswiate jaka daje matryca.
Sharp skonczyl dobre modele jakies dwa lata temu. W cenie ok 5tys mozna znalezc lepsze modele innych producentow.

Nie byl to doklady cytat z wypowiedzi, ale oddaje meritum sprawy.

Dodam na marginesie, iz wlasnie stalem sie wlascicielem sharpa model j.w.
zakupiony od kikiego :) z pelna swiadomoscia wyboru.


Pozdr.
Nie ma co brać tego na poważnie. Obecnie przy świadomym wyborze TV trzeba się kierować typem matrycy, a nie marką. Każdy typ matrycy w technologii LCD (a jest ich 3 dominujące, pomijając porażkę w postaci TN) charakteryzuje się zarówno wadami jak i zaletami. Sharp posiada granatową czerń, zwłaszcza mocno widoczną pod kątami i nie da się tego w żaden sposób wyeliminować (taka fizyczna specyfika matrycy), można jedynie zminimalizować bawiąc się ustawieniami jasności i balansu bieli. Nie ma paneli idealnych, bo cała technologia LCD jest sama w sobie mocno ograniczona. Trzeba czekać na OLED, który dopiero jeszcze raczkuje :)
 
Do góry