Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
krzynek1 - jakie masz odniesienie do innych telewizorów.
Ile ich porownywałeś ?
Ten telewizor z uwagi na czas reakcji matrycy i 100 Hz - należy do ścisłej czołówki światowej.
Świadczą o tym też nagrody i wyróżnienia nadawane na całym świecie. A szczególnie te które przyznali użytkownicy: http://www.zlotypixel.pl/.
Poczytaj też niższy wpis innego użytkowanika - a Twój sarkazm powinien raczej obrócić się do Twojego egzemplarza lub ropdzaju cienkich złącz.
Ja zdjęcia robiłem z gier na tym telewizorze - gdy auta jechały z prędkością jak widać. I żadnego skakania i smużenia nie widać . Być może podłączyłeś swój sprzęt przewodem za 5 zł .
Zgłoś do serwisu problem.
Odwracając Twoją frazę:
i jesli pisze ze moim zdaniem widze brak plynnosci obrazu, to hmm, tak jest
i jeśli piszę że moim zdaniem nie widzę braku plynności obrazu, to hmm, tak jest :D- ale oczywiście to jest moja ocena.
 

krzynek1

New member
oj tam, juz nie badzmy zlosliwi

moje uwagi dot plynnosci ruchu odnosza sie do filmow, nie gier

bo te sa wyswietlane dajmy na to w 60 kl/s a nie jak film 25 i mniej

jakie tv porownywalem ?

jeden haha, 100 Hz 32 calowy CRT, ten sam material odtwarzany na nim chodzi plynnie, natomiast na lcdku nie

o kablach nie bede sie rozpisywal, jest podlaczony przez hdmi, jak chcesz mnie przekonac o wyzszosci jednych hdmi nad drugimi to powodzenia ;)

musze wyraznie zaznaczyc, ze moje spostrzezenia odnosza sie tylko i wylacznie do plynnosci ruchu, nie do jakosci obrazu bo do tej nie mam zastzrezen zadnych

jak wciaz bedziesz pisal ze wszystko jest ok, a ja mam bujna wyobraznie to uznam ze po prostu robisz reklame, nie ma rzeczy idealnych, niektorzy widzieli roz w bieli, inni granat w czerni, swoja droga ten granat rzeczywiscie czasem wystepuje ale to zalezy od materialu, wystarczy powiedziec prawde, a nie brnac w klamstwo
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow
głodnemu chleb na myśli.
Jeśli masz ukryte zamiary , nie przykładaj tej samej miary do innych.
Nigdzie nie jest napisane że telewizor jest idealny - więc nie wkładaj w czyjeś usta tego co ktos nie napisał.
Sprawdź test i dowiesz się więcej , również to że telewizor ma swoje wady i zalety. Ale o smużeniu w grach nie mam mowy.
Poczytaj też co to jest telewizor LCD i do czego został stworzony.
I tyle :D
 

krzynek1

New member
slabo, silisz sie na docinki zamiast rzeczowo dyskutowac

nie wiem w ktorym miejscu wyczytales ze narzekam na smuzenie, ja bynajmniej nic o tym nie wiem

nie boj nic, juz czytalem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bez komentarza - przeczytaj co napisałeś w wyższych postach , bo chyba pomyliłeś wątki.

 

rosi

New member
Kiki,
Tyle piszesz tutaj, sprzedajesz sprzęt TV, robisz testy, a nie rozróżnasz podstawowej różnicy między smużeniem (rozmazywanie obrazu) a płynnością obrazu (juddering, 100Hz, itp.) ? To są dwa zupełnie różne tematy, a Ty je łączysz w jedno. Poza tym temat płynności obrazu w XL2E był już poruszany i wielu forumowiczów jak również testy tego telewizora wykazały, że ma on problemy z płynnością obrazu na niektórych materiałach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow
teraz mi dokopałeś :(.
No jeśli na niektórych - to oczywiscie się zgodzę . O ile materiały są kiepskiej jakosci ok.
Ale na temat płynności raczej mnie nie będziesz uczył . Nie wiele co prawda - ale coś tam wiem. W razie problemów przyjdę do Ciebie na naukę.
Płynność w tym telewizorze należy do najlepszych na świecie.
Nie jest ideałem - ba jak zapwne wiesz to telewizory lcd z natury stworzone były do pokazywania obrazów nieruchomych.

zapewne sliper
"Co do jakości obrazy nie mogę mieć żadnych zastrzerzen i wg mnie jest to po prostu REWELACJA.
Jeżeli tak jak krzynek mówi są tv z lepszą płynnością obrazu to ja na razie sobie tego nie wyobrażam."
I inni też mają omamy - jak ja :D.

Ja nie mam żadnych wątpliwości :
586796f842bfaa82med.jpg
__________________
nic nie skacze i nie przeskakuje , nie ciągnie się i nie zawodzi . Smużenie i płynność - z materiałów które podłączyłem / antena dachowa, HD, komputer, Xbox, dvd - u mnie BRAK.
Jeśli masz problemy zadbaj o :
Dobry sygnał
dobre łącza
dobre przewody
kalibrację sprzętu.
 

krzynek1

New member
zdumiewajace, ale po kolei

ja pisze ze w przy odtwarzaniu filmow nie ma plynnosci obrazu, on mi gry pokazuje i pisze ze nie smuzy

nikogo uczyc nie chce, wiesz co wiesz i starczy, ale nie wciskaj na sile i nie forsuj swoich teorii, w tym obszernym temacie pojawialy sie glosy nt. braku plynnosci, nawet calkiem niedawno ktos o tym wspomnial ale nie wymienil tej wady jako uciazliwej, moja opinia jest kolejna

nie tylko ja to zauwazylem, sa jeszcze uzytkownicy ktorzy nie dadza sie zakrzyczec

Kiki,
Tyle piszesz tutaj, sprzedajesz sprzęt TV, robisz testy, a nie rozróżnasz podstawowej różnicy między smużeniem (rozmazywanie obrazu) a płynnością obrazu (juddering, 100Hz, itp.) ? To są dwa zupełnie różne tematy, a Ty je łączysz w jedno. Poza tym temat płynności obrazu w XL2E był już poruszany i wielu forumowiczów jak również testy tego telewizora wykazały, że ma on problemy z płynnością obrazu na niektórych materiałach

dokładnie!
na moim XL2E obserwuję zero smużenia, ale poważne problemy z płynnością



napisz mi kolejny raz o smuzeniu (?), o tym ze blu ray to dla ciebie slaby sygnal, hdmi to relikt i co jeszcze, nie masz racji , pogodz sie z tym

Jeśli masz problemy zadbaj o :
Dobry sygnał
dobre łącza
dobre przewody
kalibrację sprzętu.
zrodlo:pS3/PC
lacza-przewody:HDMI kupione w uranii, polecane
kalibracja:100 Hz ON, tryb filmu obojetnie, nic nie naprawia

jeszcze jakies blyskotliwe rady :roll:


bez komentarza - przeczytaj co napisałeś w wyższych postach , bo chyba pomyliłeś wątki.]
pewnie, jak sie koncza argumenty to tak jest
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pełne słowa uznania. Tylko co chcesz mi powiedzieć przez to ze skoro u Ciebie skacze czy podskakuje to u mnie też musi ?
U mnie działa bez zarzutu i skoro jesteś na Uranii to zadzwoń popatrzę jak traci płynność ów telewizor ?
Zadzwoń - tylko nie zapomnij . Jeśli byś nie zabrał telefonu to poproś Marka połączy !!!

Wczoraj przywiezli mi telewizor jak w tytule.Wlaczylem dostrojenie analogowe,bo innego narazie nie mam.Ten sygnal analogowy pochodzi z "kablowki" osiedlowej.Jakosc niestety ponizej sredniej.Tak bylo,jest i napewno bedzie.Z rozmowy z pracownikami firmy dowiedzialem sie,ze nie maja nawet najmniejszego zamiaru cos poprawiac.Narazie skupiaja sie na zwiekszaniu ilosci kanalow.Rzeczywiscie "odkrylem",ze mam dostep do dalszych 15 kanalow,czego nie wiedzialem.Nikt nie byl laskaw o tym poinformowac mimo,ze maja swoj kanal informacyjny.Ostatnio zatem mam dostep do 65 kanalow analogowych.
Telewizor dziala tak,ze zaparlo mi decg w piersiach.Zupelnie tak jak powiedzial pan premier,byly zreszta.Biale jest biale,czarne jest czarne.Na razie na kanalach,gdzie jest w miare silny sygnal,nie zauwazylem zadnych fioletow mimo,ze podejzliwie ogladalem pod dosyc duzym katem (45 stopni).W naroznikach nie ma zadnych odchylen od jaskrawosci czy tez kolorow.Nie zuwazylem tez,jak dotad,zadnych brakujacych pikseli.
Krotko mowiac pierwsze wrazenie doskonale.

Od dwóch tygodni jestem posidaczem tego telewizora (po wielu miesiącach wybierania i oczekiwania).
Pierwsze uwagi:
1.Brak jakiegokolwiek smużenia czy fioletu (czerń jest czarna, biel jest biała),
2.Bardzo dobre wyświetlanie wszystkich sygnałów (kablówka, N, C+). Programy z kablówki które były na CRT wyświetlane z wyrażnym śniegiem, teraz wygladaja normalnie. Programy HD - rewelacja (a niemieckie hD to bajka!!),
3. Żadnych problemów z podłączeniem N'ki po HDMI (jesli ktoś ma problemy to może wina kabla).
4. Przełączanie pomiędzy kanałami zupełnie znośne (po wpisach na forum sodziewałem sie że będzi znacznie gorzej). Porównywalne z szybkością przełączania kanałów w N i C+ (z resztą tych przełączeń używam najczęściej)
5. Stosunek ceny do jakości rewelacyjny i chyba nieosiągalny dla konkurencji.

Jakość obrazu, jego płynność (porównując do np. FullHD 37GE1) jak na tą technologię uważam za bardzo dobrą, czerń również przyzwoita, bo nie widziałem w żadnym LCD takiej czerni jaką oferuje plazma, problem kątów, posteryzacji / clay face, redpush i innych, nie występuje w tym modelu, żadnego różu przy moich ustawieniach również nie widzę, ani w moim ani w egzemplarzu moich rodziców nie dostrzegłem bandingu, choć przyznam, że na siłę nie szukałem.


że Sharp sprawia wrażenie mniejszego niż Sony - dla mnie to poważna zaleta; e) efekty stroboskopowe/pikselizacja przy pionowym ruchu kamery wzdłuż łodygi - mam różne swoje materiały filmowe na DVD, z liścimi i gałęziami itp - do tej pory takiego efektu nie stwierdziłem;
"jak to, to Ty jeszcze nie masz plazmy? (sic!). Dlatego odrzuciłem aktualny model topowy Sony (wg mnie nie warto inwestować). Nie jestem jednak przedstawicielem handlowym/adwokatem Sharpa i decyzję o zakupie podjąłem sam. Sorry za długi wywód.

2) zmiana ustawień na wyjściu Component mojego DVD na Progressive zaowocowała minimalną ale odczuwalną poprawą detaliczności i płynności obrazu z oryginalnych płyt: "Troja", "300". Co ciekawe nastąpiło niewielkie pogorszenie jakości obrazu z płyty DVD wypalonej przeze mnie (wesele, tylko ciemne sceny gdzie generalnie HDR-FX7 ujawnia swoje słabości). Wydale mi się, że deinterlacing w DVD jest dość skuteczny i ułatwia upscaling dokonywany przez scalaki telewizora.


Reasumując: jestem bardzo zadowolony i polecam. Panowie napisze Wam tak:
Tez mialem super (tak mi sie wydawalo) TV 100Hz. Jak ogladalem w marketach nowe LCD myslalem sobie - ale kaszana, moj Panasonic 100Hz gra 100 razy lepiej, az do momentu jak podlaczylem XL-a. Z czystym sumieniem moge stwierdzic ze sygnal SD dobrej jakosci puszczony w Sharpie jest o niebo lepszy niz na Panasonicu 100Hz. Moj Panas jest lepszy na slabych programach ale jesli nadawca sprawi nam lepszy BitRate to jest po prostu uczta dla oczu i nie ma tutaj z czym dyskutowac! Najlepszy bajer byl jak nagralem na TVP1 Twierdze Szyfrow na Dreama 7020 nastepnie nagralem na DVD i puscilem po komponencie z Liteona DVD Recordera na Sharpa - obra REWELKA. Normalnie mam Dream podlaczonego euro>euro z Sharpem a Nagrywarke DVD po komponencie - roznica powalajaca! Wnioskuje z tego ze jesli tuner satelitarny podlaczymy z Sharpem (mysle ze obojetnie czy XD czy XL czy tez HD) kablem HDMI lub Komponent uzyskamy swietny obraz o ktorym TV 100Hz moga tylko pomarzyc. Naprawde nowe LCD to TV w ktore warto juz inwestowac! Ja polecam XL-a jestem bardzo zadowolony


Nie jestem ekspertem w zakresie telewizorów, ale przed decyzją o zakupie naczytałem się na ten temat, i to zdrowo- sam proces decyzyjny zajął mi parę miesięcy. Nie do końca przekonany dwa tygodnie temu nabyłem 46XL2E i mogę ze spokojnym sumieniem powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony.
Tv używam do konsoli ps3 i z cyfrą+ (z opcją hd), zdaża mi się też oglądać polsat i polsat sport z kablówki (sd). Muszę przyznać, że wszystko jest o niebo lepiej niż się spodziewałem.
Jedyne co muszę przyznać to fakt, że bazowe ustawienia telewizora mogą być dla osób o wyczulonym oku na kolory nienajszczęśliwsze, ale wszystko da się bez problemu skorygować z poziomu menu w kilku szybkich kliknięciach.

.

Witam!
Kupilem go w Niemczech w Medi Max,kosztowal 2200 - 10% rabatu:)To prawda ze polskie programy nie maja takiej jakosci jak niemieckie ale wlasnie wczoraj ogladalem na dwojce Polska-Kasachstan i bylo ok.Cyfra jest tez super.

ps.Philips 42PFl9732 mialem do porownania i zdecydowanie byl lepszy Sharp w sygnale Pal,ale to jest moje zdanie:)

Pozdrawiam


Zalety:
- super biel, bardzo dobre żywe kolory, choć myślę że mniej naturalne niż w najlepszych plazmach
- czerń jest na prawdę czarna, nie zauważyłem fioletowego odbarwienia jeśli patrzy się na wprost telewizora; jeśli patrzy się pod dużym kątem to czerń faktycznie zmienia odcień na nieco fioletowy, ale efekt jest na prawdę minimalny i jest ciężko zauważalny nawet jeśli chce się go wypatrzyć; widać go jedynie na dużych czarnych płaszczyznach i w normalnych warunkach nawet jak patrzy się pod kątem na telewizor jest on niezauważalny. Fioletowy odcień czerni świadczy poza tym o użyciu w Sharpie najlepszej dostępnej obecnie na rynku matrycy LCD - IPS.
- bardzo dobre kąty widzenia
- brak jakiegokolwiek smużenia nawet przy szybkich zmianach obrazu
- wąska ramka wokół telewizora; cieńszy od poprzedników mniej więcej o połowę co jest na prawdę bardzo dobrym rezultatem. XL2E wygląda na prawdę ładnie.

Wady:
- brak odwzorowania najciemniejszych odcieni szarego, od pewnego poziomu po prostu one nie istnieją - zamiast tego zobaczyłem jedynie jedną czarną plamę i jest to chyba najpoważniejsza wada Sharpa
- patrząc z bardzo bliskiej odległości biel zmienia nieco odcień, ale podczas zwykłego użytkowania nie będzie to zauważaln



Nie masz racji. Właśnie w LCD piksel potrafi najpłynniej przechodzić z jednego stanu w drugi, świecąc przy tym ciągle światłem stałym zmieniając tylko w sposób płynny natężenie tego światła, co jest także notabene jego przekleństwem, bo zawsze musi to zrobić płynnie (stąd się bierze smużenie).
A już na pewno plazmy w to nie mieszaj, bo tam to dopiero jest migotanie (patrz tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=115655 - szczególnie cytat z wikipedii).
Gdybyś chciał porozmawiać o tym więcej, to załóż proszę nowy wątek - na pewno się tam odezwę :). W tym wątku zakończmy już o migotaniu, bo nie jest to jego tematem.



Nie masz racji. Właśnie w LCD piksel potrafi najpłynniej przechodzić z jednego stanu w drugi, świecąc przy tym ciągle światłem stałym zmieniając tylko w sposób płynny natężenie tego światła, co jest także notabene jego przekleństwem, bo zawsze musi to zrobić płynnie (stąd się bierze smużenie).
A już na pewno plazmy w to nie mieszaj, bo tam to dopiero jest migotanie (patrz tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=115655 - szczególnie cytat z wikipedii).
Gdybyś chciał porozmawiać o tym więcej, to załóż proszę nowy wątek - na pewno się tam odezwę :). W tym wątku zakończmy już o migotaniu, bo nie jest to jego tematem.



Nie masz racji. Właśnie w LCD piksel potrafi najpłynniej przechodzić z jednego stanu w drugi, świecąc przy tym ciągle światłem stałym zmieniając tylko w sposób płynny natężenie tego światła, co jest także notabene jego przekleństwem, bo zawsze musi to zrobić płynnie (stąd się bierze smużenie).
A już na pewno plazmy w to nie mieszaj, bo tam to dopiero jest migotanie (patrz tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=115655 - szczególnie cytat z wikipedii).
Gdybyś chciał porozmawiać o tym więcej, to załóż proszę nowy wątek - na pewno się tam odezwę :). W tym wątku zakończmy już o migotaniu, bo nie jest to jego tematem.



Nie masz racji. Właśnie w LCD piksel potrafi najpłynniej przechodzić z jednego stanu w drugi, świecąc przy tym ciągle światłem stałym zmieniając tylko w sposób płynny natężenie tego światła, co jest także notabene jego przekleństwem, bo zawsze musi to zrobić płynnie (stąd się bierze smużenie).
A już na pewno plazmy w to nie mieszaj, bo tam to dopiero jest migotanie (patrz tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=115655 - szczególnie cytat z wikipedii).
Gdybyś chciał porozmawiać o tym więcej, to załóż proszę nowy wątek - na pewno się tam odezwę :). W tym wątku zakończmy już o migotaniu, bo nie jest to jego tematem.

Od wczoraj mam 46XL2E :) Tak więc podzielę się swoimi spostrzeżeniami i postaram się odpowiedzieć na większość pytań, które pojawiły się w tym wątku.
Od razu napiszę, że nie porównywałem go z innymi TV - tylko wziąłem w ciemno... ale zdecydowanie nie żałuję tego wyboru :)
Obraz Polsat i TVN z kablówki UPC w Krakowie jest miodzio :) oczywiście po wykonaniu kilku regulacji (najważniejsza regulacja: ostrość=0). Pozostałe programy - do przyjęcia :)

Co do Sharpa mogę z czystym sumieniem polecić model 42XL2E bo jestem w jego posiadaniu a suma jego pozytywów znacznie przeważa nad negatywami (przynajmniej jak dla mnie). Wcześniej śledziłem to forum miesiącami nie mogąc zdecydować się który model. W październiku zdecydowałem, jestem zadowolony i polecam. Chętnie odpowiem na pytania a w miarę mozliwości (czasowych) mogę podzielić się dokumentacją zdjęciową.
P.S.
Właśnie testuję Xboxa 360 (pożyczony) ale mam tylko Test Drive Unlimited i Gears of WAR.

- to tylko kilka wypowiedzi zapewne tych którzy śmią mieć inne zdanie podobnie jak ja.
 

krzynek1

New member
Zadzwoń - tylko nie zapomnij . Jeśli byś nie zabrał telefonu to poproś Marka połączy !!!

humor nie opuszcza ? niskie loty

przytoczyles kilka pozytywnych opinii, zupelnie nieodnoszac sie do negatywnych tak jakby one nie istnialy, mimo ze kilka postow wyzej dwie procz mnie osoby potwierdzily moje spostrzezenia

tak sie sklada ze tez jestem zadowolonym uzytkownikiem tegoz sprzetu, ale zauwazam takze jego slabe strony i pisze o nich, wiec moze spojrz raz jeszcze od czego zaczela sie ta cala dyskusja, bo zszedles zupelnie z tematu
 

makis

New member
52xl2e

Czy jesteście "expert chałupnik" ,nie stać was na zakup tego TV wiec macie dużo teortycznie do powiedzenia na temat tego TV, to jest forum dla użytkowników , a nie dla teoretyków
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
posiadam 42XL2E od stycznia
wybrałem go po długim rozpoznawaniu rynku
i nadal prawdopodobnie bym go wybrał ("prawdopodobnie", bo doszła do porównania Tośka ZF355)
XL2E ma mnóstwo zalet, które już tu wymieniałem!
ma też 2 wkurzające mnie wady, które jednak w ostatecznym rozrachunku nie przeważają nad zaletami: 1. powolna reakcja na wszelkie sygnały wysyłane z pilota (zmiana kanału, żródła), no i 2. płynność ruchu pozostawia wiele do życzenia, szczególnie na kiepskim sygnale, ale również nawet i na HD DVD i Blu-ray (mam oba, nie podłączałem natomiast do kompa i gier),
najmniej przyjemne jest oglądanie scen w których kamera robi szybszą panoramę

pomimo tego i tak pewnie dziś wybierając ponownie wybrałbym ten LCD, gorąco go polecam, bo w sumie jest świetny w porównaniu z konkurencją (no ale nie widziałem ZF)
 

leszekk

New member
Ja również jestem użytkownikiem 46XL2E. Wybrałbym go ponownie bez zastanawiania się. Nie zauważyłem żadnych problemów z kolorami, czy płynnością lub smużeniem.
 

Sliper

New member
Ja chyba poprosze o pewne wyjaśnienie: czym jest PŁYNNOŚĆ w telewizorach lcd.
Do tej pory jako płynność ruchu rozumiałem brak tzw lagów (lub warpów, jak kto woli), których objawami są przeskoki i zacięcia obrazu(jakby z sekwencji wypadły klatki).
A że w tym telewizorze absolutnie tego nie zauważyłem nawet na słabych sygnałach analogowych, więc wydaje mi się że źle pojmuję pojęcie płynności.

Jeszcze dziś rano byłem zachwycony plynnością, kontrastami, czernią i bielą, bo wczoraj obejrzałem sobie Sin City na DVD, a tu się okazuję, że jednak płynność jest do bani ;)
Natomiast z rzeczy, które mi trochę przeszkadząją poza wcześniej wspomnianą reakcją pilota (przełączanie programów i uruchamianie tv - o zgrozo :twisted:) to jest tryb panoramiczny na programach nadawanych w 4:3. Efekt nierównomiernego skalowania powoduje, że czasami ogląda się jak przez butelkę i boki obrazu się "rozjerzdżają". Można oczywiście zmienić tryb na "pełny" i ogladać "szerokie twarze" lub się przyzwyczaić...

PS: Jak ktoś bardzo chce sprawdzić czerń i biel telewizorów to polecam Sin City jak Dwight wpada do jamy z błotem.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Może w takim razie część XL2E ma z natury uszkodzoną opcję 100Hz? :p
A może po prostu różni ludzie postrzegają płynność wyświetlania ruchu inaczej? Może to i dobrze, bo byłoby nudno gdyby wszyscy na świecie byli tacy sami i mieli identyczny gust ;)
W tym miejscu pragnę podkreślić, że skokowe wyświetlanie ruchu w moim domu widzę tylko ja, natomiast dla mojej żony jest wszystko OK!
Aha - widziałem pewną (niewielką do średniej) "niedopłynność" nie tylko na moim egzemplarzu, ale także i na każdym z tej serii oglądanym w sklepach.

Uwaga: pod klapką jest taki klawisz DEMO który dzieli ekran na 2 części: prawą bez 100Hz i lewą z zastosowaniem 100Hz. Widziałem w sklepie demo na 46 lub 52 (nie pamietam) XL2E i chodziło cacy, była widoczna spora różnica na korzyść 100Hz, pokazywano obraz z jakiejś płyty demo - być może odpowiednio spreparowanej, natomiast na moim 42XL2E efekt jest widoczny wyłącznie na fabrycznie "wbudowanym" pasku przesuwajacym się u dołu ekranu. Natomiast na reszcie ekranu nigdy nie widać żadnej różnicy, niezależnie od podanego sygnału. Moze jednak mam walnięty egzemplarz? A jak jest u Was z tym DEMO 100Hz?
 

Sliper

New member
Co do demo to muszę przyznać że różnice w obrazie są takie że gdyby nie było napisane, po której stronie powinno być lepiej to sam bym tego nie znalazł :D (testowałem tylko na osygnale analogowym)
 

Raki

New member
Witam szanownych forumowiczów

Od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem 46XL2E, generalnie jestem b. zadowolony. In plus zaskoczyła mnie jakość programów SD (cyfra+ i Ferguson 8900).

Mam jednak jedem problem a mianowicie kiedy podaje do TV sygnał poprzez component coś jest nie tak tzn. z DVD (Panasonic z HD) obraz jest w delikatny zygzakowaty deseń i ogólnie beeee a z tunera SAT pojawia się jakaś zielona sieczka na przemian z czarnym ekranem i różowym obrazem. Nie wiem czy w szale testowania (poszukiwania) optymalnego ustawienia coś przestawiłem czy trafił mi się felerny egzemplarz????

Gdybyście mogli coś podpowiedzieć ..... :confused:
 

mariusz_nowak

New member
Raki napisał:
Od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem 46XL2E, generalnie jestem b. zadowolony. In plus zaskoczyła mnie jakość programów SD (cyfra+ i Ferguson 8900).

Mam jednak jedem problem a mianowicie kiedy podaje do TV sygnał poprzez component coś jest nie tak tzn. z DVD (Panasonic z HD) obraz jest w delikatny zygzakowaty deseń i ogólnie beeee a z tunera SAT pojawia się jakaś zielona sieczka na przemian z czarnym ekranem i różowym obrazem. Nie wiem czy w szale testowania (poszukiwania) optymalnego ustawienia coś przestawiłem czy trafił mi się felerny egzemplarz????

Gdybyście mogli coś podpowiedzieć ..... :confused:

Wg mnie musisz w dekoderze i w dvd ustawić, że sygnał wyjściowy idzie po component, pewnie masz ustawione standardowo na SCART to ma związek z RGB itp. Poprostu przestaw na component i powinno wszystko grać.
 
Do góry