Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

bezpiecznik

New member
Witam wszystkich forumowiczów!

Nie zabierałem jeszcze głosu na formum ponieważ oddałem się lekturze jego czytania. Czytałem, czytałem i czytałem w końcu podjąłem decyzje i od 2 dni jestem szczęśliwym posiadaczem Sharpa 42XL2E - powiem krótko jest exxxxxttttrrraaa. W chwili obecnej nie posiadam jeszcze sprzętu z którego mógłbym odtworzyć HD ale z sygnału SD no poprostu rodzinka miala koparo-opad.
Mam C+ i obraz jest super, poza tym również odbieram sygnał z tunera DVT Polsat i TVN - też super.
Tak że dla wszystkich będących jeszcze przed podjęciem decyzji - polecam !!

Chciałbym również podziękować wszystkim forumowiczom za wypowiedzi i te za i te przeciw. Pozwoliły mi one podjąć słuszną decyzję - dziękuje.

Dla zainteresowanych - mogę podesłać kilka zdjęć obrazu z TV.
Pzdr.
 

zina

New member
Witam serdecznie!
icon7.gif


Czy ktoś potrafi wskazać faworyta i uzasadnić swoją opinie sharp xl2e -philips 9603
icon5.gif
 

miked

New member
Powiem tak, z wielkim trudem przeorałem cąły wątek, post po poście. I już mnie głowa boli. Chyba zrobie tak jak cześć tu szanownych forumowiczów.
Biała kartka- XL2
Czarna - czekam
wrzuce do worka zamieszam ... i dostane wynik.

Powiem tak że z małymi wyjątkami jako laikowi TVLCD (teraz mam szklankę Filipa 29" 100Hz) sporo dało.
Na parę pytań nie znalazłem odpowiedzi, ale może to i lepiej:)

Ale przysłżo mi takie Na PC istnieją programy do kalibracji monitorów (np samsung, philips ma takie. Coś na zasadzie kwadrat w kawdracie i tak pomanipulaować by było dobrze. Czy ktos coś takiego próbował?

Pozdrawiam
 

Sliper

New member
Właśnie zamówiłem 42xl2e + Blue-ray BD-HP20s i mam takie pytanie: czy z tymi urządzeniami są dostarczane jakieś kable w zestawie?
Nie wiem czy mam czekać na dostawę z kablem hdmi w ręce żeby sprawdzić czy działają czy w pudle coś się znajdzie (w opisie nie ma nic na ten temat)

PS: Czy jest gdzieś na forum wątek o, nazwijmy to, procedurze sprawdzenia telewizora LCD? Tak żeby w 15 minut wiedzieć czy sprzęt działa poprawnie, nie ma martwych pixeli itd.
 

bezpiecznik

New member
Sliper napisał:
Właśnie zamówiłem 42xl2e + Blue-ray BD-HP20s i mam takie pytanie: czy z tymi urządzeniami są dostarczane jakieś kable w zestawie?
Nie wiem czy mam czekać na dostawę z kablem hdmi w ręce żeby sprawdzić czy działają czy w pudle coś się znajdzie (w opisie nie ma nic na ten temat)

PS: Czy jest gdzieś na forum wątek o, nazwijmy to, procedurze sprawdzenia telewizora LCD? Tak żeby w 15 minut wiedzieć czy sprzęt działa poprawnie, nie ma martwych pixeli itd.

Nie wiem jak to będziesz mial z Blue-ray ale w samym TV masz tylko dwa kable do zasilania - jeden z wtykiem Schuko a drugi w standardzie UK. Innych kabli do podłączenia jakiegokolwiek sprzętu nie miałem w zestawie.
 

Sliper

New member
Znalazłem w opisie odtwarzarza że tylko jest potrójny cinch więc nie spodziewam się że będzie coś więcej.

PS: Macie jakąś propozycję kabla hdmi, który byłby odpowiedni do takich połączeń z blue-rayem, bo tych kabli jest mnóstwo a zakres cen jest zadziwiający...
 

Golibroda

New member
Ja polecam markowe np: firma tech+link serii wires lub droższe serii wiresCR.
Co do innych firm nie wypowiadam się, w szczególności o tych za 9,99 :)

Pozdrawiam
Piotr
 

Sliper

New member
Golibroda napisał:
Ja polecam markowe np: firma tech+link serii wires lub droższe serii wiresCR.
Cieszę się, że takie polecasz bo dzis kupiłem wiresCR :)

No to jeszcze 1 pytanie:
W sklepie zaproponowali mi przedłużenie gwarncji na warunkach:
+10% ceny - przedłużenie do 3 lat
+15% ceny - przedłużenie do 4 lat
+20% ceny - przedłużenie do 5 lat
Czy myślicie, że jest to warte swojej ceny?
 
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
Sliper moim zdaniem opłaca się.

Sam byłem w tym sklepie i też oczywiście mi to proponowano.
A dlaczego polecam: oto dwa przykłady (na szczęście nie moje ale lepiej uczyć się na czyiś błędach) -

1) LCD marka nieważna po 2.5 roku padł i trzeba było płacić za naprawę
2) Lodówka marka nieważna 3 lata stuknęło i zepsuła się trzeba płacić

Może przez pięć lat nic się nie zepsuje a w 6 padnie ale zawsze masz odrobinę więcej spokoju.
 
Ostatnia edycja:

_MarSs_

New member
Z teorii niezawodności wiadomo, że usterkowość sprzętu elektronicznego przedstawia się jako krzywa wannowa czyli przebieg prawdopodobieństwa wystąpienia usterki do czasu ma wygląd w przybliżeniu przekroju wanny takiej kąpielowej idąc od strony z odpływem do drugiego końca.
Wynika z tego, że największe prawdopodobieństwo wystąpienia awarii jest przy pierwszym uruchomieniu potem bardzo szybko opada i po kilkudziesięciu godzinach pracy osiąga minimum (co się mogło popsuć, bo miało wadę, to już się powinno popsuć, skoro działa to elementy są sprawne). Następnie z biegiem czasu prawdopodobieństwo usterki bardzo powoli rośnie, bo elementy się starzeją. Po osiągnięciu MTBF prawdopodobieństwo gwałtownie rośnie, bo elementy są na tyle stare, że utraciły swoje parametry co pociąga za sobą gorsze warunki pracy sprawnych elementów, co powoduje ich jeszcze szybsze zużycie i w efekcie awarię.
Wynikają stąd 2 wnioski:
1. jeśli używamy sprzęt mało intensywnie, to nie opłaca nam się dokupowanie gwarancji, bo nigdy nie osiągniemy MTBF;
2. jeśli kupujemy sprzęt kiepskiego producenta warto dokupić gwarancję, bo w kiepskim sprzęcie nikt nie dba o wysoki MTBF ale o niską cenę;
suma powyższych prowadzi na dwie ścieżki:
a. kupujemy sprzęt renomowanej firmy nawet z roczną gwarancją i cieszymy się nim przez długie lata bez problemów (osobiście stosuję tą ścieżkę);
b. kupujemy sprzęt NO_NAME za to z ponadstandardową gwarancją np 5 lat i gdy nam się zepsuje w tym czasie 5 razy, to dają nam zupełnie nowy egzemplarz często w nowym modelu, bo starego juz nie produkują i z nową gwarancją (tak robi mój znajomy z sukcesem, zawsze ma coś nowego, ale musi walczyć z serwisami o swoje prawa).

Wybór jak zwykle należy do kupującego.
Życzę udanych wyborów
_MarSs_
P.S.
MTBF -średni czas w godzinach pracy do wystąpienia awarii podawany w dokumentacji technicznej, dla LCD np SHARP jest to 60000, mój obecny CRT Philips jak go kupowałem 10 lat temu miał MTBF 30000 a obecnie ma przepracowane 18000 i nigdy się nie zepsuł, teoretycznie powinienem mieć spokój przez kolejne 6 lat.
Oczywiście teoria nie analizuje tzw czynnika ludzkiego i siły wyższej, ale tych przeważnie nie obejmuje gwarancja.
 

ProSiaczek

New member
Ja akurat niezgodzę się z przemówcą bo w dzisiejszych czasach nastawionych na księgowych w firmach, kupno markowego sprzętu nie gwarantuje jak dawniej dłuugiej bezawaryjnej pracy.
Owszem sprzęt kiepskiej jakości pewnie szybciej padnie ale z tym też tak nie jest.
 

makis

New member
52xl2

Od dwóch dni mam 52XL2E, i chcę się podzielić swoimi wrażeniami ,pod kątem opinii z naszego forum.
1-biel jest absolutnie biała /mówię oczywiście o kątach oglądania na wprost lub logicznie z boku/
2-czarny jest bardzo czarny
3-kolory OK /indywidualna preferencja do ustawienia/
4-czystość obrazu zależy przedewszystkim od sygnału i od odległości do ekranu inna w HD ,inna w SD /z N-ki , Cyfry+,PC,DVD,Blu-ray bardzo dobra/
5-prędkość przełącznia kanałów pilotem przeciętna,trzeba się przyzwyczaić/jeżeli przełączasz za pomocą pilota np. N-ki problemu nie ma/
6-co do dżwięku ,nie mam opinii bo nie kożystam z glośników z TV

Wniosek: bardzo dobry TV ,godny polecenia innym,w warunkach domowych dopiero można ocenić zalety jak i wady /każdego TV a nie konkretnie tego modelu/bo w sklepie ocenianie to jest kaszana,w domu gdy podłączysz i zaczniesz go ogłądać to masz wrażenie ,że to inny TV.
Pozdrawiam i jescze raz polecam /nie wiem czy to jest najlepszy TV na rynku i nie chcę wiedzieć, mnie absolutnie satysfakcjonuje/
 
Ostatnia edycja:

krzynek1

New member
hehe, dobry zart

tak sie sklada ze mam ps3 podpieta pod ten tv, i owszem takie gry jak gt5P prezentuja sie oblednie

lecz co z tego skoro wystarczy wlaczyc jakikolwiek film by stwierdzic ze obiekty nie poruszaja sie, one przeskakuja z miejsca na miejsce :lol:

tak, probowalem juz filmow blu ray, dvd i innych, na wszystkich to samo wystepuje

wiec tak kiki, wiem ze cieszysz sie tu uznaniem, ale nie zmieni to faktu ze probujesz podeprzec swoja teze opierajac na demowkach czy innych renderach ( niestety nie mam dostepu do tego elitarnego miejsca, ktore linkiem wskazujesz), ktore maja sie nijak do rzeczywistych doznan podczas zwyczajnego uzytkowania tv

i jesli pisze ze moim zdaniem widze brak plynnosci obrazu, to hmm, tak jest
 

Sliper

New member
Po dwóch dniach użytkowania zestawu 42xl2e + BD-20s:
Muszę zacząć od samego momentu postawienia TV. (tu ważne jest to że wcześniej miałem postawiony 14" 15 letni telewizorek :D). Moja żona zrobiła mi awanturę że cały nasz "artystyczny salon został zdominowany przez to pudło".
Jak już się trochę uspokoiła to włączyłem koncert Pink Floyd i już było pięknie :)

Na razie mam tylko sygnał analogowy i jestem pozytywnie zaskoczony jakością. Oczekiwałem potężnego smużenia pixelozy itd, bo tak mniej więcej wygląda obraz jak się ogląda w sklepie.
DVD - sprawdziłem 3 rzeczy:
koncert Pink Floyd "Pulse"
"Czas apokalipsy" nalot na wioskę pod muzykę Wagnera, "Sin City" - akcja w dzielnicy kobiet przeciwko Jackiemu

Co do jakości obrazy nie mogę mieć żadnych zastrzerzen i wg mnie jest to po prostu REWELACJA.

Jeżeli tak jak krzynek mówi są tv z lepszą płynnością obrazu to ja na razie sobie tego nie wyobrażam.

Połączenie tv z BD - Aquos Link - bardzo dobre rozwiązanie i w zasadzie pilot od BD jest zbędny.
O własnie pilot!! To są dwa piloty tej samej firmy i to TEJ SAMEJ SERII Aquos Link: http://www.seatech.com.pl/smieci/pilot.jpg
Jeden wykonany w Malezji a drugi w Japonii... i wsszystko jasne

Jedyna wada tego tv to płynność przełączania programów.około 3 sekund na przełączenie między programami to dla takiego "skoczka programowego" jak ja jakiś dramat!
 
Do góry