Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

Ramzes765

New member
Bez reklam
Panowie napisze Wam tak:
Tez mialem super (tak mi sie wydawalo) TV 100Hz. Jak ogladalem w marketach nowe LCD myslalem sobie - ale kaszana, moj Panasonic 100Hz gra 100 razy lepiej, az do momentu jak podlaczylem XL-a. Z czystym sumieniem moge stwierdzic ze sygnal SD dobrej jakosci puszczony w Sharpie jest o niebo lepszy niz na Panasonicu 100Hz. Moj Panas jest lepszy na slabych programach ale jesli nadawca sprawi nam lepszy BitRate to jest po prostu uczta dla oczu i nie ma tutaj z czym dyskutowac! Najlepszy bajer byl jak nagralem na TVP1 Twierdze Szyfrow na Dreama 7020 nastepnie nagralem na DVD i puscilem po komponencie z Liteona DVD Recordera na Sharpa - obra REWELKA. Normalnie mam Dream podlaczonego euro>euro z Sharpem a Nagrywarke DVD po komponencie - roznica powalajaca! Wnioskuje z tego ze jesli tuner satelitarny podlaczymy z Sharpem (mysle ze obojetnie czy XD czy XL czy tez HD) kablem HDMI lub Komponent uzyskamy swietny obraz o ktorym TV 100Hz moga tylko pomarzyc. Naprawde nowe LCD to TV w ktore warto juz inwestowac! Ja polecam XL-a jestem bardzo zadowolony
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mirecore - ile osób tyle opinii.
Ja to szanuję - bardzo lubię merytoryczne rozprawki :blagam: :blagam: :blagam: .
Przyzwyczaiłem się do teorii szpiegowski i niczym nie uzasadnionych ocen i opinii. Ale każdy ma prawo wyrażać sowje opinie i odczucia.
Z naszych prezentacji wynika że te same telewizory na prezentacji u trzech różnych osób są trzy różne wybory.
I to właśnie jest najważniejsze bo każdy ma inna wrażliwość i każdy kupuje dla siebie / za swoje pieniądze /.
Przecież każdy ma inny gust. Źle byłoby gdyby każdemu podobała się ta sama jedna dziewczyna :(

Na Sharpa XL2 - jeszcze czekamy gdyż szef marketingu Sharp Polska jest na wyjeździe. Czy przyniesie on lepszą jakość w Sd niż XL1 - nie mam pojęcia. Ale za kilka dni będziemy mieć większą wiedzę.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15793

Co do jakości HD ILA JVC i tylnej projekcji - tą nową jakość trzeba koniecznie zobaczyć jeśli ktoś mierzy w duże ekrany.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14903
 

Tom0000

New member
W xl2 nie uswiadczymy PIP-a ? Nie myle sie ? Jestem ciekaw porownania xl2 do f86 . Na razie stawiam na f86 , ale kto wie czy PIP , kwestia gwarancji i update fimware po usb nie przewazy sprawy na korzysc samsunga. Wystarczy , ze jakosc obrazu bedzie nierozroznialna na obu odbiornikach w sklepie ....
 

quax

New member
LC46XL2E - format obrazu SD

Czy ktoś z Was wie czy można na LC46XL2E oglądać obraz SD bez rozciągnięcia? Tzn, tak aby były zachowane proporcje obrazu SD 4:3 a po lewej i prawej stronie ekranu telewizora będą pionowe czarne pasy?
 

Tom0000

New member
Ramzes765 napisał:
Z czystym sumieniem moge stwierdzic ze sygnal SD dobrej jakosci puszczony w Sharpie jest o niebo lepszy niz na Panasonicu 100Hz.

Osoba posiadajaca lcd hdready JVC i Sharpa opowiadala mi , ze sharp jest duzo lepszy do obrazu SD bo w porownaniu do JVC rozmazuje obraz , co przy slabszym sygnale np. z kablowki jest zbawienne.
Czy jednak nie przeszkadza to zbytnio przy odbiorze sygnalu HD , gdzie jednak ostrosc ma wage pierwszoplanowa ? A moze to rozmazanie nie obserwuje sie przy polaczeniu po np. hdmi ?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
U mnie nie ma zadnego rozmazania, obraz zarowno w SD jak i HD jest bardzo dobry. W SD duzo zalezy jaki sygnal dostajemy od nadawcy. Np mecze ligi angielskiej na C+Sport sa rewelacyjne w sygnale SD ale np mecz ligi polskiej na tym samym kanale jest juz troche gorszy (choc oczywiscie dalej bardzo dobry :) ) - przy zblizeniach z jakiejs bocznej kamery widac lekkie znieksztalcenia obrazu - wydaje sie jakby deszcz padal - co dziwne na 100Hz tez to widac ale w mniejszym stopniu
 

paczek51

New member
Mam taką straszną prośbe. Czytam to forum od kilku tygodni i dalej nie wiem co wybrać. SHARP XL2E czy PIONEER 428XD. Biorę jeszcze pod uwagę SANSUNGA F86BD.Na razie wygrywa szarp ale do konca nie jestem pewny na 100%. Wiem że cokolwiek wybiorę bede zadowolony. Bardzo bym jednak prosił o jakieś obiektywne podpowiedzi (nie faworyzujące szarpa tylko dlatego ze zadałem to pytanie w dziale sharpa).Na razie czekam az sie pojawią w sklepach zeby porównać jak świecą lecz wątpię zeby szybko to nastąpiło a ja już chciałbym mieć nową zabawkę
 

rosi

New member
paczek51 napisał:
Mam taką straszną prośbe. Czytam to forum od kilku tygodni i dalej nie wiem co wybrać. SHARP XL2E czy PIONEER 428XD. Biorę jeszcze pod uwagę SANSUNGA F86BD.Na razie wygrywa szarp ale do konca nie jestem pewny na 100%. Wiem że cokolwiek wybiorę bede zadowolony. Bardzo bym jednak prosił o jakieś obiektywne podpowiedzi (nie faworyzujące szarpa tylko dlatego ze zadałem to pytanie w dziale sharpa).Na razie czekam az sie pojawią w sklepach zeby porównać jak świecą lecz wątpię zeby szybko to nastąpiło a ja już chciałbym mieć nową zabawkę
Jak dla mnie Pioneer ma naturalniejsze kolory, lepsza czern. Sharp - bardziej zywe kolory, obraz jest ostrzejszy no i masz Full HD. Wszystko wiec zalezy od tego co bedziesz ogladal na nowym TV, no i od Twoich indywidualnych preferencji. Mysle, ze najlepiej zrobisz jak zamowisz prezentacje u Kikiego i po prostu wybierzesz TV, ktory bardziej bedzie Ci sie podobal :)
 

audiorek

New member
A ja , postanowiłem nie dac się ponieść " wyscigowi technologii" i zamówiłem u Kikiego 46XD1E. Pal licho. Taki ma być i basta. I tak za jakies 5 lat trzeba będzie zmieniec na jakiegoś OLED'a. Wiec spokojnie - nie przezywam, zapiąłem , wstepnie ustawiłem. Kupiłęm N-recordera - jutro go zapnę i bede sie cieszył tym co w zasięgu. A te zaoszczedzone 2 tysiaki bedzie na abonament n-ki i piwo na długie wieczory.
 

Lookson

New member
Hej wszystkim,

Mam takie pytanko do znawców rynku. Chciałbym zakupić tego xl1 jednak obecna cena 8 tysi jest dla mnie może nie za droga, ale jednak jakoś hamuje moje zapędy do kupna tego sprzętu. Chciałbym się tylko dowiedzieć kiedy na podstawie waszej wiedzy byście przewidywali cenę tego LCD w granicach 6 tysi? Pół roku, rok? Jak byście obstawiali cenę tego modelu na gwiazdkę? Czytałem jakieś raportu w pewnej gazetce i ogólnie były odradzane teraz zakupy telewizorów i komputerów, bo ponoć ceny mają pujść mocno w dół. Co wy o tym sądzicie. Zapytam jeszcze czy waszym zdaniem jest to dobry model do ps3? Głównie co mnie rajcuje to filmy, ps3 i piłka nożna. Zastanawiam się czy wybrać c+ czy n.
 

Hawkmoon

New member
tyle pytań, a odpowiedzi... będziie jeszcze więcej... każdy powie ci co innego, sam musisz podjąć decyzję... jak chodzi o cenę... pewnie, że spadnie, na tej samej zasadzie co xd1e... więc jeśli cena xl1e cię odstrasza to kup xd1e, nie ma sensu za bardzo czekać, chyba dopiero zbierasz pieniądze... w momencie kiedy xl będzie kosztował tyle co teraz xd (6k) będą już inne modele sharpa, które zajmą miejsce obecnego xl1 i będziesz w dokładnie takiej samej sytuacji jak dzisiaj (kupić starszy model taniej, czy z aktualnymi bajerami drożej)... Raczej nie masz co spodziewać się obniżki cen, bo realnie jej się nie zauważa... Chyba że pensja ci podskoczy, wtedy możesz mieć takie złudzenie... :p
 

audiorek

New member
I tak za pół roku nowy topowy telewizor będzie standartem, a za rok przeżytkiem. Wiecej w tych telewizorach teorii i parametrów jak zauważalnej poprawy jakości obrazu. Do obrazu LCD bardzo szybko sie przyzwyczaisz i bedzie najlepszy. Wiem bo sam mam ponad 2 lata LCD 26 " Samsunga jeszcze z serii 31 chyba. Modeli nowych przewinęło się mnóstwo, ale jakoś nie widzę specjalnej różnicy ( o ile jest) w obrazie.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
audiorek napisał:
I tak za pół roku nowy topowy telewizor będzie standartem, a za rok przeżytkiem.
Patrzac na Sharpa XD Twoja teoria nie jest do konca prawdziwa. XD jest juz rok na rynku a przezytkiem nie jest. Ja wlasnie mialem kupic XD ale... aukcja mnie wciagnela ;) dolozylem i kupilem XL. Ogolnie jeden i drugi (XD i XL) to bardzo dobre TV, mysle ze za rok dalej tak bedziemy pisac
 

Hawkmoon

New member
audiorek napisał:
I tak za pół roku nowy topowy telewizor będzie standartem, a za rok przeżytkiem. Wiecej w tych telewizorach teorii i parametrów jak zauważalnej poprawy jakości obrazu. Do obrazu LCD bardzo szybko sie przyzwyczaisz i bedzie najlepszy. Wiem bo sam mam ponad 2 lata LCD 26 " Samsunga jeszcze z serii 31 chyba. Modeli nowych przewinęło się mnóstwo, ale jakoś nie widzę specjalnej różnicy ( o ile jest) w obrazie.

standardem nie będzie, a przeżytkiem to i owszem... żaden z obecnych standardowych tv nie był nigdy topowy, to są po prostu inne tv - budowane na masową skalę modele, owszem za cenę o wiele niższą, i o podobnych parametrach, ale topowe modele umierają, zanim staną się standardem, ponieważ nikomu nie opłaca się ich robić na skalę masową - bo i po co, jak taniej można zrobić tv a i tak ten kto kupuje "standardowe" tv nie zauważy różnicy... natomiast ogólnie się z tobą zgadzam i tylko potwierdziłeś to co pisałem powyżej... nie ma sensu czekać na obniżkę xl1e... jeśli nie chcesz kupować topowego modelu kup xd1e... może bez bajerów pokroju 100Hz, ale nie oszukujmy się, kiedy xl1e będzie w obecnej cenie xd1e, to najnowsze modele będą miały już jakieś inne super mega bajery, których xl1e nie ma, i znowu ludzie będą się zastanawiać czy nie lepiej poczekać, bo nowe też kiedyś stanieją... i tak w kółko
 
Ostatnia edycja:

km1963

New member
Bez reklam
Hawkmoon napisał:
to najnowsze modele będą miały już jakieś inne super mega bajery

Super bajery ale tylko marketingowe i tym można się zgodzić
ale trzeba sobie też powiedizeć że nie należy się spodziewać nowinek technicznych polepszających jakość odbioru bo ta technologia powoli osiąga kres rozwoju kto ma ten sam widzi i tak jest już super w HD i poprawiło się dzięki 100 Hz w SD i to nie jest bajer ale konieczność przy słabszym sygnale - dogoniono plazmy:p ( pokazały to targi IFA - brak nowinek jak w poprzednim roku czyli czerń HD1 )

Zmiany konstrukcyjne ( slim , cieńsza ramka, czy inne kolory , wbudowane tunery ) to marketing nie uzasadniony ceną ale może kto chce niech płaci :D
Nawet wprowadzenie LED w Samsungu to nie jest przełom który widać no może mniejsze zużycie energii

A co wyniknie ze wspólpracy Pionnera z Sharpem czyli liderów obu technologii zobaczymy (jeśli ;) ) na marcowych targach CEBIT no bo chyba nie plazmę od Sharpa a LCD od Pionnera:p ( a i jeszcze chyba jakoś w maju pokazują nowinki u amerykańców w Los Angeles )

Dopiero wtedy nie wcześniej :eek:k:

Pozdrawiam:)
 
Do góry