Sharp LC XL2E - wszystko o serii (42XL2, 46XL2, 52XL2)

egon12

New member
bulek napisał:
Ja mam ze 3 typowe martwe piksele. Oprócz nich mam jasno świecące takie niby piksele. Niby, bo są dużo mniejsze od zwykłych pikseli. Jakbym je doliczył, to ponad 20 by wyszło. W serwisie Sharpa gość powiedział, że to nie martwe piksele, tylko folia źle naklejona. Na razie nic z tym nie robię, bo przy samych krawędziach to występuje i z 2 metrów już nic nie widzę. Czasem tylko sprawdzam, czy ilość nie przyrasta.

od nowosci tak masz ? czy pojawilo sie po jakims czasie uzywania ?
 

beata11

New member
Ocena użytkowniczki

To forum czytałam przez miesięc zanim zdecydowałam się na zakup telewizora w sklepie - po sprawdzeniu czy nie ma martwych pikseli, nie świeci na fioletowo, czy ma równomiernie podświetloną matrycę.
Philips czy odpowiadający mu Samsunng też miały bardzo ładny obraz ale były szersze. To głównie zadecydowało że kupiłam Sharpa 46LX2.
Telewizor w moim mieszkaniu ogląda głównie osoba przykuta do łóżka, która nie jest w stanie nawet zmienić kanału na pilocie, zainstalowałam więc n-kę, bo kanały discovery można oglądać przez kilka godzin bez znudzenia.
Teraz o obrazie.
Bardzo denerwowało mnie poszerzenie - rozciągnięcie obrazu przy ustawieniu 1080i - bo tak nadaje n-ka, to samo przy ustawieniu 720. Niestety nie można tego w żaden sposób skorygować w menu telewizora.
Jedynie możliwość regulacji obrazu na 4:3 ma ustawienie 576p.
Tylko w tym ustawieniu nie występuą szerokie twarze ale są czarne pasy po bokach.
Jakość obrazu z n-boxa nie pogarsza się w widoczny sposób.
Filmy z DVD moę oglądać wyłącznie ze starego Belwooda, po eurozłączu, jakość akceptowalna.
Generalnie - nie żałuję zakupu chociaż nie wykorzystuję możliwości tego telewizora.
Dziękuję wszystkim poprzednikom za posty bo pomogły mi podjąć decyzję odnośnie zakupu. Niestety wiedza sprzedawców w sklepach RTV jest wg mnie niewystarczająca.
 

Jimmy

New member
Przyciemnianie obrazu

Witam
Czy ktoś może wie jak wyłączyć to wkurzające, samoczynne przyciemnianie się obrazu w ciemnych scenach na LC-46 XL2E? Choć pewnie zamysłem producenta było pogłębienie czerni, ale efekt jest niestety taki, że przyciemnienie jest za duże i na ekranie prawie nic nie widać :confused:
Pozdrawiam
 

czechoj

Member
Jimmy napisał:
Witam
Czy ktoś może wie jak wyłączyć to wkurzające, samoczynne przyciemnianie się obrazu w ciemnych scenach na LC-46 XL2E? Choć pewnie zamysłem producenta było pogłębienie czerni, ale efekt jest niestety taki, że przyciemnienie jest za duże i na ekranie prawie nic nie widać :confused:
Pozdrawiam
wyłącz funkcję OPC, lub zmień zakres jej działania :)
 

Kluska

New member
Czy SHARP LC 32 ad5e Jest ok ??

Witajcie
Jestem nowym uzytkownikiem waszego forum.
Mam pytanie odnośnie telewizora HD. Mianowicie SHARP lc 32 ad5e czy warto Zakupić takie telewizor ?? Moze mogli byście doradzić mi na co zwracać uwage wybierając taki sprzęt. no i czy cena 2200 za ten model jest odpowiednia ??
 

WuMike

New member
Bez reklam
Kluska napisał:
Witajcie
Jestem nowym uzytkownikiem waszego forum.
Mam pytanie odnośnie telewizora HD. Mianowicie SHARP lc 32 ad5e czy warto Zakupić takie telewizor ?? Moze mogli byście doradzić mi na co zwracać uwage wybierając taki sprzęt. no i czy cena 2200 za ten model jest odpowiednia ??
Forumowiczu drogi, jezeli decydujesz sie pisac w konkretnym watku, to spojrz chociaz, czy jest pokrewny z Twoim pytaniem. Pewien porzadek trzeba zachowac, no nie? ;)
 

grzeskul

New member
pisel na piksel

witam!mam pytanie jak ustawic piksel na piksel?jak dostac sie do tego menu ?mam oczywiscie ps3 podlaczone przez HDMI.prosze o dokladna odpowiedz z gory dzieki
 

czechoj

Member
grzeskul napisał:
witam!mam pytanie jak ustawic piksel na piksel?jak dostac sie do tego menu ?mam oczywiscie ps3 podlaczone przez HDMI.prosze o dokladna odpowiedz z gory dzieki
Otwierasz klapke w pilocie i bawisz sie drugim przyciskiem od góry w skrajnej kolumnie po prawej stronie ||
 

Jimmy

New member
Przeciemnianie ciemnych scen

czechoj napisał:
wyłącz funkcję OPC, lub zmień zakres jej działania :)

Dzięki za info. Jednak wyłączenie OPC bardzo nieznacznie zmniejsza stopień przeciemniania, nadal jednak ono występuje i naprawdę wkurza, przynajmniej mnie.
Pozdrawiam
 

mk5461

New member
Jimmy napisał:
Dzięki za info. Jednak wyłączenie OPC bardzo nieznacznie zmniejsza stopień przeciemniania, nadal jednak ono występuje i naprawdę wkurza, przynajmniej mnie.
Pozdrawiam

Wyłącz Active Contrast (menu Obraz, zaawansowane).
 

Jimmy

New member
mk5461 napisał:
Wyłącz Active Contrast (menu Obraz, zaawansowane).

Dzięki za informacje.
Wszystkiemu winne to, że nie przeczytałem dokładnie instrukcji i nie zwróciłem uwagi na funkcje przycisku AV pod klapką :(, sorry za zamieszanie . Miałem tam bowiem ustawienie "Dynamiczny - Ustalony", włączające się w przypadku przełączenia na zewnętrzny tuner sat, a ten tryb ignoruje wszystkie inne ustawienia i nie można w nim nic zmienić. Przestawienie przyciskiem AV na inny tryb np. zwykły "Dynamiczny", czy "Użytkownika" pozwala wszystko ustawić jak się chce na danym wejściu. Oczywiście wtedy wyłączenie OPC, eliminuje samoczynne przyciemnianie się obrazu:) .
W tej sytuacji nie mam już zastrzeżeń do tego LCD, choć chciałbym, aby była mozliwość dowolnego skalowania ekranu (panorama, 16:9, 14:9, itd a nie tylko piksel na piksel i pełny) przy sygnałach HD na wejściu HDMI czyli 720p, 1080i, 1080p, ale tego podobno nie oferuje żaden płaski telewizor. Czy rzeczywiście?
 

p0is0n

New member
A jak ten sharp sprawuje sie w SD analogowym?
mimo ze jakos analogu mam przyzwoita, to obawiam sie, ze procesor sygnalowy moze nie wyrabiac i jakos obrazu bedzie mierna...

moze ktos sie podzielic doswiadczeniami?
 

egon12

New member
podlaczal sie ktos z Szanownych posiadaczy tego sharpa xl2e laptopem z hdmi do tego telewizorka (hdmi-hdmi) ? mam problem z dzwiekiem podawanym z karty Realtek HD Audio, nie do konca jestem pewnien w jakim standardzie ten LCDek akceptuje audio na zlaczu hdmi
 
N

nikomarek

Guest
Sharp Lc 46x20e

quax napisał:
Od wczoraj mam 46XL2E :) Tak więc podzielę się swoimi spostrzeżeniami i postaram się odpowiedzieć na większość pytań, które pojawiły się w tym wątku.
Od razu napiszę, że nie porównywałem go z innymi TV - tylko wziąłem w ciemno... ale zdecydowanie nie żałuję tego wyboru :)
Obraz Polsat i TVN z kablówki UPC w Krakowie jest miodzio :) oczywiście po wykonaniu kilku regulacji (najważniejsza regulacja: ostrość=0). Pozostałe programy - do przyjęcia :)

Nie jestem Bastianem, ale napiszę jak jest u mnie. :)
A więc rzeczywiście pod kątem czerń robi się fioletowawa. Ale nie przeszkadza mi to w ogóle, bo po pierwsze - żeby to zobaczyć, to trzeba o tym wiedzieć i się wpatrzeć; a po drugie i tak oglądam TV na wprost a z tej pozycji czerń jest czarna :)

Przyłączam się do pytania, bo na razie mam tylko zwykłą kablówkę UPC, ale najwyższy czas to zmienić i nie wiem teraz, czy mam się bać 'N'ki? :)

Wymiary pudełka w jakim przyjechał do mnie LC-46XL2E to 82x121x30cm.

U mnie ani w trybie SD, ani przy obrazie z komputera za pomocą kabla analogowego (na razie nie mam kabla cyfrowego) w rozdzielczości 1360x768 (bo analogiem nie da się więcej) - nie zaobserwowałem takiego efektu.
Wg mnie to co widziałeś w tym sklepie, jest efektem wynikającym ze złej jakości podłączenia źródła sygnału.

Tak jak pisał _MarSs_ można ustawić wszystko :)
A więc należy wyłączyć wyostrzanie (ostrość = 0), nieco zmniejszyć jasność (bo gdy jest na maxa - to uwydatnia wszystkie niedoskonałości sygnału/kompresji) i jeśli trzeba to trochę zredukować kontrast. Na koniec można też zmniejszyć temperarurę kolorów na najniższy poziom. Po tych ustawieniach obraz jest gładziutki i delikatny jak pupcia niemowlęcia ;)
Co więcej, można to wszystko zrobić używając tylko jednego przycisku na pilocie - zmienić "Tryb AV" na "film".

Mój egzemplarz ma 2 martwe piksele/subpiksele. Na razie nie robiłem dokładnych testów, ale chyba nie ma już więcej. W każdym razie nie jest to żadnym problemem, gdyż już z odległości 1m nie można ich dostrzec, a co dopiero z 2,7m :D. Nawet gdy usilnie wpatruję się w jeden z nich z odległości 20cm, to gdy leci film, czy TV - ciągle go gubię z oczu i muszę się naprawdę wysilać, aby go znaleźć ponownie :)
Podsumowując - martwe piksele są, ale są tak malutkie, że nie zauważalne. Więc nie dziwię się, że ludzie nawet nie wiedzą co to jest "martwy piksel" w telewizorach FullHD :)

Jest jedna rzecz która mi przeszkadza, a mianowicie powolne przełączanie kanałów. Gdy przestawiam kanał na następny, to muszę poczekać krótką chwilkę. A ja bym chciał natychmiast, tak jak mam np w komputerze z kartą TV - tu przełączenie pomiędzy kanałami jest błyskawiczne. Także czas reakcji na polecenia pilota jest dziwny, np gdy naciskam "mute" to reakcja jest błyskawiczna (i to mi sie podoba), ale gdy chcę np podgłośnić TV, to w moim odczuciu od momentu naciśnięcia przycisku na pilocie do momentu rozpoczęcia podgłaśniania przez TV jest zbyt długi czas oczekiwania... Wygląda to na problem oprogramowania... Czy ktoś ma źródła softu do 46XL2E? Bardzo chętnie bym go podżyłował i wgrał do TV moje poprawki :)
WITAM WLASNIE PRZYMIERZAM SIE DO ZAKUPU SHARP LC 46X20E LUB SONY KDL-46W3000 I NIE WIEM CO KUPIC
 
Do góry