Sharp LC-60UQ10E test otwarty - więcej ostrości, więcej dokładności, więcej radości.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy sprawdzić na własne oczy.
Ten model nie ma cloudingu. W Sharpie jest super wszystko jak załącza się backlight.
 

tdx

New member
Bez reklam
Tv jest dobry ale rożnie można na to patrzeć przykład z innego forum...

10.jpg


11.jpg


12.jpg


13.jpg
 

Daras72

New member
To nic innego jak Clouding ! Na tym foto gdzie odbija się lampa to już niestety tragedia ); Z reguły mały clouding przy lekkim oświetleniu w pomieszczeniu staje się mało widoczny. Tu niestety bardzo to widać.
Ciekawe jeszcze na jakich TV jest ustawieniach - może jest bardzo wyżyłowany.
Mimo wszystko jednak jest to widoczne.);
P.S. Kiki w Twoim teście pod zdjęciem opisujesz że podświetlenie jest idealne , niestety zdjęcie przy odpowiednim powiększeniu i przybliżeniu na to nie wskazuje.
Pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No proszę Was
To tak jakbym ja zrobił zdjęcia komórką i wysłał na konkurs fotograficzny profesjonalistów.

Przecież jesteście za stare wróble żeby dać się nabrać a plewy i kto to jeszcze wpisuje....

Po pierwsze nie sprawdza się żadnych elementów gdy nie jest załączony backlight w telewizorze. Kto włączy telewizor bez anteny , siedzi przed nim i co - napawa się świeceniem telewizora????
Przecież Sharp od lat w swoich modelach załącza backlight jak dostaje sygnał.

Zdjęcia są prześwietlone .
Kto ma w domu Sharpa to nie da sobie wciskać takiego kitu !!!
Jak się włącza telewizor i pojawia się napis Sharp - to to co widać na zdjęciu ma się jak pięść do oka - do rzeczywistego koloru napisu Sharp.

[youtube]Fg0dpKvNYYU[/youtube]
Na końcu samym filmu jest prawidłowy kolor napisu który pojawia się na telewizorze.
Trzeba być daltonistą żeby nie odróżnić tych dwóch kolorów.


Ostatnie zdjęcie też jest prześwietlone o minimum 0,5 sekundy
I taki jest efekt na każdym telewizorze.
Że prześwietlone widać po światełkach poniżej, które nie mają koloru i kształtu .
Nie znamy te numery Bruner.

Jedynie drugie zdjęcie gdyby nie zrobione było z kąta pokazuje prawidłowe podświetlenie , co z kolei nie występuje na innych zdjęciach , lewe przebarwienie.
Nie wiemy też czy nie jest to taki kolor na filmie.

Jak się można dać nabrać na takie wypociny - mnie wiem.

==================
Daras - idealne podświetlenie miała tylko plazma Pioneera która nie weszła już do produkcji. Każdy sprzęt jest obarczony jasnością każdego jednego elementu. Rozmawiajmy poważnie o technologii podświetlenia wg rynkowych możliwości.
Każdy telewizor jako sztuka może się różnić od każdego następnego mimo ze z tej samej serii. To są telewizory Egdge Led.
Jeśli ktoś chce równe podświetlenie tylko , to kupuje dziś Oleda
za 20.000 zł .

Gdyby w ostatnim zdjęci skrócić czas naświetlania to ok.
Światła na dole dostałyby koloru i ekran pokazywałby.. jak świeci światło na matrycy.
I zapytam kto rozkoszuje się takim obrazem godzinami ?
Ja testując telewizory, testują je zawsze na obrazie - bo wg mnie każdy normalny człowiek ogląda w telewizorze obraz na ekranie.
Również :
RÓWNOŚĆ PODŚWIETLENIA MATRYCY
JAK I CZERŃ

Jeśli ktoś to robi inaczej to robi źle - bo załączony backlight eliminuje nierówności podświetlenie. I właśnie do tego on służy.

Żarówka w mieszkaniu służy do oświetlania pomieszczenia w nocy.
Inaczej nie będzie fajnie wchodzić np po schodach.
To jest funkcja do której została zamontowana.

Ludzie proszę Was...
Nie wierzę że dajecie się jeszcze nabierać na takie rzeczy.
 
Ostatnia edycja:

Daras72

New member
Dzięki Kiki za szybką reakcję (-; Zauważyłem że trochę się zirytowałeś... he he - niepotrzebnie - spokojnie (-;
Odniosłem się do zdjęć na których mniej lub bardziej jest widoczny efekt "chmur".
Z tego co widzę niestety nie jest idealnie. Nie miałem oczywiście możliwości ta jak Ty , sprawdzenia TV we własnym zakresie i na pewno nie jestem w pełni obiektywny. Opiniuję na podstawie zdjęć użytkowników na różnych forach.
Mam świadomość "ułomności" technologii - Edge Led, bo jak wspomniałem od kilku lat, świeci dla mnie Samsung C8000 55 i umordowałem się strasznie żeby osiągnąć poziom podświetlenia i ustawień, który mnie w miarę zadowala.
Na Samsunga przesiadłem się z plazmy Pioneer 4270 XA ( zakupiony u Ciebie (; ) i tam oczywiście takich problemów nie było , były inne , powidoki itp. he he. Zresztą do dziś super działa u rodziców (;
Mocno podkreślasz technologię BACKLIGHT w tym modelu , która niweluje nierówne podświetlanie. Być może tak - nie wiem jak przy krawędziowym podświetlaniu działa backlight - wyłącza piksele ?
Certyfikat THX musi zobowiązywać.
Mam nadzieję że jest tak jak mówisz bo tv jest godny uwagi i zanim technologia 4K zadomowi się na dobre jest jakąś alternatywą.
Pewnie potrzebna będzie weryfikacja i testy naoczne, być może w przyszłości prezentacja.
Ale... (;
Pzdr
 

wojtmul

New member
Niestety nie przedstawialiśmy go i nic ale to odpada bo testowali poprzedni w sharp i nie udało im sie naprawić
 

okta2

New member
Witam,
Kiki czy jesteś w stanie powiedzieć mi dlaczego zauważyłem w tym TV taką pewną "wadę". Otóż oglądałem ten TV w S...nie i niestety zaniechałem jego kupna.Obraz jest niby lepszy niż na innych telewizorach dzięki dodatkowemu żółtemu pikselowi a jednak obraz tęczy wyglądał jakoś nienaturalnie i następowało załamanie barw, zbyt mocno przebijał żółty kolor. Jeszcze jeden problem, który zauważyłem to fatalnie odtwarzanie materiału odtwarzanego z inne źródło niż przez HDMI. Okazało się że telewizor zupełnie nie radzi sobie z obróbką obrazu nagrane np. przez kamerę cyfrową i odtworzenie go z pendrive'a. Podczas odtwarzania ( 25 fps) drzewa rozmywały się i tworzył się bardzo nieprzyjemny efekt zamazania. Problemy powstawały również przy odtwarzania obrazu na który występowały spore ilości prostych linii, następowały załamania i chwilowe problemy z odtwarzaniem. Ten sam materiał oglądałem na telewizorze Sony i nic takiego nie miało miejsca.
Nie jestem fachowcem i nie wiem jak dokładnie taki efekt się nazywa więc przepraszam za brak właściwego nazewnictwa.
Czy zauważyłeś taką zachowanie tego TV? Czego to może być wina ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten telewizor wymaga kalibracji.
Dlatego sprzedawany jest skalibrowany i wówczas użytkownik nie ma problemów z własnym ustawianiem.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
A ustawiałeś coś w sklepie? Tam milion osób się bawi... jak można oceniać? Rozmycia pewnie powodował wysoki DNR. Dla obrazu bez zakłóceń wyłącz. Coś za coś. Albo ruch albo brak kaszy.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ewentualnie zbyt wysoki tryb filmowy. Lub zbyt wysoki CPC. Sharpy trzeba dobrze znać. Dają dużo bajerów ale jak jest dobry sygnał lepiej dać niektóre na off. Jak w amplitunerach...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dokładnie tak jak napisałeś.
Ten telewizor skalibrowany to extraklasa modeli o przekątnej 60".
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Dokładnie. Bajery są do słabego sygnału (analog, starsze słabsze dvd z gazet itd). Dla bd lub kablówki z kanałami hd można te bajery w dużej części wyłączyć. One z reguły poprawiają obraz "statyczny" i jakość kolorów, ale właśnie kosztem płynności.

A piszę to jako właściciel 857 w 60".

I na koniec. Sharp ma najlepsze podejście do klienta po sprzedaży.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak się składa, że też mam ten telewizor w domu i wiem dokładnie co potrafi bo korzystam na co dzień. Goście jak przychodzą to mają zawsze opad szczęki.
A sygnał na razie mam bez rewelacji.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Kolejna nowa wersja oprogramowania do UQ10E. Coś często wypuszczają nowe wersje , tylko co wnoszą ? Naprawiają poprzednią , czy ulepszają nasze Sharpy:confused:
 
Do góry