Sharp LC-60UQ10E test otwarty - więcej ostrości, więcej dokładności, więcej radości.

sirmario

New member
Widziałem dziś 60 w "dużym sklepie" w Zabrzu i w prawym górnym rogu wystawowy egzemplarz miał dziwnie wyglądającą skazę coś jakby uszkodzony pixel widoczne tylko na białym tle... :( poza tym ciekawie wyglądający tv.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
To jest ;skaza; która zapisana jest w demo które jest wyświetlane na Sharpach. Trzeba było poczekać i zobaczyć że w momencie gdy była zmiana położenia tego białego tła to ten ; pixel; też zmieniał swoje położenie;) .
 

Bartsol

New member
Witam uprzejmie,

Moim , skromnym zdaniem test jedynie przybliża nam wiadomości o wyświetlanym obrazie , jakości dźwięku , funkcjonalności telewizora i dodatkowych funkcjach , z których będzie można korzystać.
Czasem jednak , ma się on nijak do naszych preferencji . Może być jedynie podpowiedzią w wyborze
danego telewizora i zwrócenia na niego naszej uwagi .
Telewizor kosztuje nie mało i zakup zapewne na kilka lat . Moja sugestia jest taka , jeżeli MM znajduje się w miejscowości gdzie
mieszkasz , to może warto rozważyć zakup telewizora i przetestowanie go w warunkach domowych .
Jest 14 dni w MM na ewentualny zwrot telewizora . W tym czasie wydaje mnie się , że można już stwierdzić , czy
telewizor wyświetla obraz zgodny z naszymi preferencjami.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Witam ponownie,

No to 60UQ10 wylądowało u mnie w salonie...

Pojechałem sobie oglądać go do Saturna i korzystając z promocji 50 za 500 kupiłem go w dobrej cenie :)

Muszę przyznać, że sama konstrukcja i jakość obrazu robi wrażenie :)

Od razu powiem o jego mocnej moim zdaniem wadzie.
Niestety podczas próby podłączenia go via domowe wifi ledwo co znalazł sygnał mojej sieci - jedna kreska na pięć. Było to zbyt mało żeby uzyskać połączenie. Router mam piętro wyżej ale wzbogaciłem go o trzy zupenie inne niż standartowe anteny i wystarcza mi on na pokrycie całego domu włącznie z jeszcze jednym piętrem niżej. W miejscu gdzie stoi telewizor mój telefon wskazuje pełny zasięg wifi!!!!!
Skończyło się na tym , że kupiłem Netgara WNCE2001 jako acces point, skonfigurowałem go i podłączyłem do telewizora poprzez kabel LAN wyprowadzony z Netgara. Śmiga aż miło chociaż sam fakt problemu uważam za porażkę....


Mam tylko jeden problem i może ktoś z kolegów będzie w stanie pomóc... Nigdy wcześniej nie parowałem okularów 3d z żadnym telewizorem. Wydaje mi się , że postępuje zgodnie z instrukcją czyli włączam tryb 3D, przytrzymuje przycisk włączenia okularów przez ponad dwie sekundy, zachowuję stosowna odległość czyli od 50cm do 2m i nic..... Okulary nie parują się z telewizorem. Zaznaczę , że tryb 3D podczas parowania uzyskuję z konwersji 2D do 3D ze zwykłego źródła telewizyjnego.
W instrukcji jest niby jakaś wzmianka o możliwych zakłóceniach radiowych mogących powodować problemy no ale jakoś średnio mi się to podoba.

Jeśli ktoś jest w stanie pomóc to bardzo chętnie - proszę o poradę co pownienem zrobić lub co robię źle.



PS - TELEWIZOR JEST REWELACYJNY.
upscalleing działa świetnie w trybie QUATRON PRO.(można go wyłączyć lub zmienić - tym samym odpowiadam na pytanie które sam postawiłem wcześniej)


Pozdrawiam kolegów!
Bart.
 

ROTEL6

New member
Pierwszy uzytkownik sie pojawil gratulacje Bartsol :) widze ze zadowolony jestes z obrazu ja przy pierwszym zetknieciu mialem mieszane uczucia fajna sprawa ze mozna wylaczyc ten system PRO .Mam pytanie robiles jakas mala kalibracje obrazu jak sie to ma do ustawien ktore sa w sklepie ?? jak chodza gry PS3 ? posiadasz modul CI jesli tak to jak to dziala na tym Sharpie ??

pozdrawiam.
 

Bartsol

New member
Pierwszy uzytkownik sie pojawil gratulacje Bartsol :) widze ze zadowolony jestes z obrazu ja przy pierwszym zetknieciu mialem mieszane uczucia fajna sprawa ze mozna wylaczyc ten system PRO .Mam pytanie robiles jakas mala kalibracje obrazu jak sie to ma do ustawien ktore sa w sklepie ?? jak chodza gry PS3 ? posiadasz modul CI jesli tak to jak to dziala na tym Sharpie ??

pozdrawiam.
Hej,

Obraz faktycznie miazga!!!

Robiłem własną kalibrację. Po odpaleniu masz oczywiście kilka trybów włącznie z certyfikowanym THX.
Moim zdaniem żaden z trybów nie jest dopasowany optymalnie. Przy trybie dynamicznym kolory dosłownie wyskakują z obrazu - jest ich za duzo, nie mówiąc o jasności. Ja kalibrowałem wychodząc z ustawien dynamicznych ale właściwie wszędzie sporo w dół. Tryb pro działa świetnie! Głębia obrazu i naturalne kolory są fantastyczne. Sam tryb pro nieco zmiensza jasność ekranu w stosunku do dunamicznego - moim zdaniem optymalnie więc ja robiłem kalibrację do trybu pro. Ustawienia sklepowe są oczywiście przesterowane do góry. Telewizor w sklepie kipi kolorami co oczywiście w domu jest bezsensowne.
PS3 chodzi niesamowicie! Wręcz siedział i patrzyłem jak w obraz na samą ruchomą tapetę PS3 :)
Gry miazga - oczywiście jest dość dobrze skalibrowany tryb gra.
Nie używam portu CI więc się nie wypowiadam w jego temacie.

Słabo oceniam wifi ale to juz pisałem. Instrukcja jest tylko w pamieci tv.
Dzwoniłem dzisiaj do sharpa zeby mi powiedzieli jak sparowac okulary i okazało się ze trzeba je przyłożyć do obudowy telewizora... Istrukcja mówi o odległości 50cm - 2m więc jak widać taka to właśnie jest instrukcja super!...
Aplikacja Sharpa działa ok chociaż na razie nie ma chyba aplikacji do tego modelu dającej klawiaturę qwerty żeby wprowadzanie było łatwiejsze.

Fajny jest też tryb tapety z obrazami (niby jakieś pastelowe dzieła sztuki) w pamięci telewizora w trybie standby. Na jakimś forum czytałem , ze koszt miesięcznie w stanach za energię pobieraną podczas stosowania tego w nocy to około 1 USD. Podobno też nie niszczy(wyświeca) matrycy w tym trybie. Ciekawy gadżet - oczywiście nikomu niepotrzebny)

Pozdrawiam,

Bart
 

Bartsol

New member
Sam ostrzę sobie zęby na 70" więc jeśli test wyjdzie zadowalająco to biorę na poważnie.
Test nie może wyjść źle bo to ten sam panel co w modelu 857. Elektronika jest bardziej zaawansowana ale jak Ci się nie spodoba to wyłączysz i tym samym wrócisz do poziomu 857. Moim zdaniem dodatki zastosowane w UQ10 robią różnicę tylko na plus.
 

Bartsol

New member
Test nie może wyjść źle bo to ten sam panel co w modelu 857. Elektronika jest bardziej zaawansowana ale jak Ci się nie spodoba to wyłączysz i tym samym wrócisz do poziomu 857. Moim zdaniem dodatki zastosowane w UQ10 robią różnicę tylko na plus.
Weź jeszcze pod uwagę, że ten model zaczyna się od 60". Dodam, że TVP SPORT jeden z najgorszych kanałów w NC+ oczywiście z SD chodzi tak jakby to był kanał HD (no prawie). Porównuje do 50" (P50G30) - plazma panasonica jaką miałem do tej pory. Biorąc dodatkowe 10" do porównania i otrzymane wrażenie jakości obrazu to uważam, ze petarda w tym Sharpie!!!
 

Bartsol

New member
Dzieki Bartsol za info mysle ze w przyszlym tygodniu bedzie wisial u mnie na scianie zycze przyjemnego uzytkowania :)
Sam się zastanawiałem, myślałem, czytałem i kombinowałem.. co kupić. Doszedłem do tego, że w tym przedziale cenowym będzie ciężko o coś lepszego i podjąłem decyzję o zakupie. Jeśli masz możliwość sprawdzenia live to to zrób i zadecyduj. Inna sprawa, że jak pójdziesz do sklepu to nic nie sprawdzisz bo albo nie ma pilota albo nie ma obsługi albo nie chce się albo coś innego... W sklepie też jest złe oświetlenie do testowania nawet jak znajdziesz pilota i chętnego do pomocy sprzedawcę :)

Każdy ma swój punkt odniesienia w tej kwestii. Myślę, że nawet zapowiadany przez Kiki test faktycznie będzie wyłącznie wsparciem do podejmowanej decyzji. Ja wyszedłem od testu modelu 857 który wyszedł doskonale - dostał chyba albo 91 albo 92 punkty , a to jego poprzednik na tej samej matrycy i z podobną elektroniką.
Różnica pomiędzy tymi modelami to elektronika (w tym gadżety i chyba aplikacje), dodatkowe dwie pary okularów 3D w UQ10 oraz głośniki Yamaha wraz z wbudowanym małym subwooferem. To chyba sporo biorąc pod uwagę ze w MM jedna para okularów kosztuje 350 zł....

Pozdrawiam,

Bart
 

ROTEL6

New member
Bylem wlasnie w sklepie juz go widzialem w akcji i troche bylem skolowany co do jakosci obrazu z tym ze stal tez LE 857 i na tym tv obraz byl wysokich lotow a skoro twierdzisz ze to ta sama matryca to prawdopodobnie byl zle ustawiony moze specialnie zeby puscic starsze modele taka moja teoria spiskowa :D
 

Bartsol

New member
Bylem wlasnie w sklepie juz go widzialem w akcji i troche bylem skolowany co do jakosci obrazu z tym ze stal tez LE 857 i na tym tv obraz byl wysokich lotow a skoro twierdzisz ze to ta sama matryca to prawdopodobnie byl zle ustawiony moze specialnie zeby puscic starsze modele taka moja teoria spiskowa :D
Matryca ta sama - XGen (UV2A) -
 
Do góry