Sharp LC-60UQ10E test otwarty - więcej ostrości, więcej dokładności, więcej radości.

astw

New member
Oczywiście, że nie tylko można, ale trzeba reklamować. To drogi tv z najwyższej serii i konsument powinien cieszyć się obrazem, a nie patrzeć codziennie z niesmakiem na ekran. Moim zdaniem tv do wymiany na inny egzemplarz.
 

ice-scream

New member
poczytałem trochę o tym cloudingu. Ludzie niejednokrotnie reklamowali podobne objawy (choć patrząc na ich zdjęcia telewizorów uważam, że u mnie jest ta wada bardziej widoczna) i ich reklamacje w 95% są odrzucane. Firmy produkujące telewizory argumentują, że to normalne zjawisko telewizorów LED'wych. Przewertowałem całą instrukcję obsługi. Patrzyłem na ofertę ze sklepu, gdzie kupowałem TV. Nigdzie nie ma wzmianki o tym, iz plamy sa normalnym zjawiskiem. Nie uważacie, że konsument powinien zostać poinformowany o tym fakcie? Przecież nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Specjalnie też nie brałem budżetowego TV. Kosztował prawie 7 tysi, a tu taki klops:/ Cały czas się wzbraniam z reklamacją, ponieważ muszę wysyłać kurierem TV do ich siedziby.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Spróbować można. Szanse jednak są nikłe. Jak już pisałem: krawędziowe lcd już tak ma. Dlatego full led kosztuje więcej, niż edge led.

A co do informowania przez sprzedawcę to... czy salon informuje nabywcę diesla, że się wolniej nagrzewa, niż benzyna, jest glosniejszy i ma większe wibracje? Albo nabywcę benzyny, że pali więcej, niż diesel?
 

astw

New member
poczytałem trochę o tym cloudingu. Ludzie niejednokrotnie reklamowali podobne objawy (choć patrząc na ich zdjęcia telewizorów uważam, że u mnie jest ta wada bardziej widoczna) i ich reklamacje w 95% są odrzucane. Firmy produkujące telewizory argumentują, że to normalne zjawisko telewizorów LED'wych. Przewertowałem całą instrukcję obsługi. Patrzyłem na ofertę ze sklepu, gdzie kupowałem TV. Nigdzie nie ma wzmianki o tym, iz plamy sa normalnym zjawiskiem. Nie uważacie, że konsument powinien zostać poinformowany o tym fakcie? Przecież nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Specjalnie też nie brałem budżetowego TV. Kosztował prawie 7 tysi, a tu taki klops:/ Cały czas się wzbraniam z reklamacją, ponieważ muszę wysyłać kurierem TV do ich siedziby.

Sharp nie oferuje serwisu w domu klienta dla tak dużych, flagowych modeli z Quattron Pro?
 

ice-scream

New member
Witam serdecznie,

Mam pytanie do użytkowników telewizora z niniejszego wątku dotyczącego LC-60UQ10E. Otóż nie do końca jestem zadowolony z płynności wyświetlanego obrazu. Zadowalający obraz i płynność pojawia się w momencie , kiedy poprzestawiam parametr TRYB FILMU na ZAAWANSOWANE i zwiększę współczynnik np. na 4. Jest zdecydowanie lepiej jednak….wtedy obraz co kilka, kilkanaście sekund szarpie. Idzie, idzie płynnie….i nagle krótkie rwanie. Nie wiem jak opisać, to bardziej szczegółowo. Jakby procesor graficzny nie dawał rady. Jednak jakby pojawiało się, to co powtarzalny cykl czasowy. Zachowują się tak filmy odtwarzane poprzez TV i z mojego urządzenia multimedialnego MINIX.

Czy mogę kolegów prosić o sprawdzenie tego u siebie i komentarz zwrotny?
ZAAWANSOWANE-TRYB FILMU (wskazujemy zaawansowane i suwakiem powyżej wskakujemy np. 4+)
Z góry dziękuje.
 

ice-scream

New member
człowiek wyrzucił grube tysie, żeby jeszcze ściągać ekipę od kalibracji:/ Lekki absurd. Poza tym kalibracja chyba bardziej wpływa na odwzorowanie barw i kolorów, niż na płynność.

Bawiłem się Gammą jak i każdym innym parametrem. Zadowala mnie płynność na poziomie 3 (TRYB FILMU-ZAAWANSOWANE). Jednakże wtedy są rwania co kilkanaście sekund. Dziwne.

Możecie sprawdzić czy tak dzieje się u Was? Jak nie...to uderzam do SHAPRA>
 
Wiem kiki, oglądałem test tego sharpa, na żywo tez widziałem ale w 49". Myślę też o JU 7000, ale chyba trzeba poczekać na nowe serie Samsunga KS, ciekawe co zaprezentuje JVC, ale myślę że Samsung zaświeci w tym roku. Jeszcze Thomson 55UA9806 ale cena pow. 6tys
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model Samsunga 55JU700 jest w specjalnej cenie dla niebieskich.
Thomson jest znacznie tańszy.
JVC - to to samo co Hitachi.
A ten Sharp gra w klasie dobrze.
 

waszek_rmc

New member
Witam, wiem ze to już leciwy model. Ale nadal dostępny w sprzedaży. Czy uważacie ze nadal warto inwestować w ten TV? Nie zależy mi na 4k. Budżet do 5 tys, 60 cali idealny.. Czy można wykupić wydłużona gwarancje? Trochę mam niesmak po ps51e6500..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gwarancję przedłużoną musisz pytać w sklepie - bo Sharp nie daje.
Cena extra.
 

waszek_rmc

New member
Co to znaczy "cena extra"?
W euro jest dostępny za 4990.. ale już teraz niedostępny w zakupie internetowym, czyli zostały same wystawki..
Model prawie 2-letni, pytanie jak długo go produkowali? Czy opłaca się pchać w taki TV?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie jest produkowany już ponad rok.
Czyli długo stał na półce.
Ja bym nie brał takiego.
Bo masz dobre za 5 tyś modele 55".
 

waszek_rmc

New member
Dzięki, w takim razie szukam czegoś innego... Upatrzyłem sobie 65W855...ale musiałbym dozbierać trochę... Boję się troche tego podświetlenia krawędziowego...
 
Do góry