SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

promienie_iks

New member
wolfikx napisał:
Sterowniki karty graficznej lub chipsetu jeśli jest zintegrowana.

Sprawdzilem podlaczenie lapka przez ten sam kabel hdmi u sasiadku na jej 32' Phillipsie. Wszystko dzialalo bez zarzutu. U mnie lipa. Gdy kabelek jest podlaczony to moj hp jeszcze przed uruchomieniem systemu wywala mi niebieski ekran :(. Zlacza hdmi w tv sa sprawne - obraz z podlaczonego s 661 jest elegancki. mam zalamke - rozwazam opcje zwrotu tv bo mysle, ze gwarancja taka wade obejmuje... Moze ktos ma jeszcze jakis pomysl jak to uruchomic bowiem nie daje juz rady :(
 

wolfikx

New member
promienie_iks napisał:
Sprawdzilem podlaczenie lapka przez ten sam kabel hdmi u sasiadku na jej 32' Phillipsie. Wszystko dzialalo bez zarzutu. U mnie lipa. Gdy kabelek jest podlaczony to moj hp jeszcze przed uruchomieniem systemu wywala mi niebieski ekran :(. Zlacza hdmi w tv sa sprawne - obraz z podlaczonego s 661 jest elegancki. mam zalamke - rozwazam opcje zwrotu tv bo mysle, ze gwarancja taka wade obejmuje... Moze ktos ma jeszcze jakis pomysl jak to uruchomic bowiem nie daje juz rady :(

Zanim będziesz reklamował to jeśli masz możliwość sprawdź inny komputer podłączony do hdmi. Jeśli jest ok to wina leży po stronie laptopa jeśli nie to po stronie TV.
 

gwizdex

New member
Problem tkwi w sterach od grafiki u mnie byl ten sam problem po zmianie sterownikow na najnowsze i nie orginalne (hp) oczywiscie problem ustapil. Mam 37x20e i po zmianie sterownikow smiga az milo.
 

gwizdex

New member
No tak jezeli idzie o sterowniki to : strona nvidi (nie moge umieszczac linkow)
Ze strony producenta noteboka jezeli sa nowsze od tych co masz u siebie to moga zadzialac ale nie ma 100%. Jezeli bedziesz mial problem dalej ze znalezieniem tych sterownikow to na google napewno znajdziesz jakas pomoc jest tyle grup dyskusyjnych. powodzenia.

cos mi sie wydaje ze to nie jest tematem...............
hmm co do sharpow tej seri czy ktos wie czy jest jakis soft zeby sie podpiac pod te usb w tv ?
 
Ostatnia edycja:

wolfikx

New member
gwizdex napisał:
cos mi sie wydaje ze to nie jest tematem...............
hmm co do sharpow tej seri czy ktos wie czy jest jakis soft zeby sie podpiac pod te usb w tv ?

USB w tym modelu służy tylko do zaprogramowania nowego softu telewizora.
To jest wejście typu service tylko.
 

_MarSs_

New member
wolfikx napisał:
Mam pytanie co (TV czy PC) i jak ci raportuje o obsługiwanych trybach.
Nigdzie czegoś takiego nie znalazłem.
Oczywiście mojego kompa ma podłączonego za pomocą kabla DVI-HDMI i maksymalnie mam 1400x1050p 60Hz.

W chwili podłaczenie HDMI do komputera (i nie tylko, także tunera, DVD, etc) obydwa urządzenia wymieniają się swoimi tablicami obsługiwanych formatów i teoretycznie urządzenie nadawcze powinno wybracz automatycznie najwyższy zgodny format. W moim przypadku Dell robi to znakomicie!
Wszelkie te informacje są przechowywane przez system operacyjny do czasu używania tego urządzenia ale nie jest to jawnie prezentowane użytkownikowi. Aby do tego dotrzeć trzeba odpalić jakieś oprogramowanie diagnostyczne typu Everest, Sandra, CCC i przekopać się do tablicy formatów wyświetlacza.
Ponadto w tunerze sat w opcjach diagnostycznych czasami da się dokopać do tych danych np. w NBOX'ach jest to podane niemalże na tacy, ale bez trybów komputerowych (bo tuner to nie komputer i wyświetla tam tylko te tryby, które są kompatybilne do jego możliwości).
 

smoks

New member
37 z full hd?

Witam,
Chciałbym zapytać czy opłaca się kupować sharpa 37 z full hd? Podobno full hd zaczyna być widoczne dopiero od rozdizelczości powyżej 40 cali? Jeśli tak co byście proponowali w cenie do 3200 zł...
Pozdrawiam
 

promienie_iks

New member
ok - problen z zawieszaniem visty w lapku przy probie podlaczenia przez hdmi wyeliminowany. pomogla instalacja nowych nieoryginalnych sterownikow. telewizor gra fajnie - w sumie niebawem zakubie jakis polsat cyfrowy najprawdopodobnie. divixy (o co sie balem) hulaja pieknie. napisy nawet z tak malej czcionki jaka ma s661 widac spokojnie z 3 metrow. film dvd elegancko. sygnal tv targam puki co z dvbt ze sremu. w paczce POT w empeegu 2 leci tylko tvn polsat i tv4 (w sumie liczylem jeszcze na lesznotv i tv puls ale ni ma.. dlaczego??). dzisiaj zapodam sobie seans w hd via laptop. obaczymy co z tego bedzie. Aha w tym punkcie mam kolejny problem -dzwiek z lapka do amplitunera) bede niebawem testowal kabel jack optyczny -> toslink - zobaczymy czy zagra w dd. poki co dzisaj w stereso. ogolnie telewizor w domu wydaje sie duuuuuuuuzo wiekszy niz w sklepie. szok. programy przelacza sie nie za szybko, ale nie ma powodow do nerwicy. chodzi ofkorz o 37c20e

pozdro i dzieki za pomoc
 

_MarSs_

New member
Trochę z nudów, trochę z ciekawości pokusiłem się o pomierzenie apetutu na prąd odbiornika 42x20 i przedstawia się to następująco:
  • w godzinach porannych - 150W;
  • około południa - 209W;
  • wieczorem i w nocy - 74W;
  • czuwanie tryb I - 40W;
  • czuwanie tryb II - 9W;
  • maksymalny zanotowany - 210W;
  • średnie dobowe zużycie - 0,97kWh
  • koszt miesięczny około - 16zł;
  • power factor (cos fi) - 0.99~1
Założenia pomiarowe: tryb AV: standardowy; włączone OPC; głośność na 30; praca rano 3h, po południu i wieczorem około 5h.
Jak widać w trosce o stan sieci przesyłowej zamontowany ma układ aktywnego PFC - niestety nie jest to w trosce o moją kieszeń i "dzięki temu" zapłacę na rachunku 22zł za ten TV!

Jak dla mnie niewielka różnica w porównaniu do poprzedniego CRT (było 13zł/m)
 
Ostatnia edycja:

SMT

New member
jestem posiadaczem 37 z seri x20,
i mam pytanie w sprawie podlaczania go do pc
przez HDMI.

jak puszczam siebie jakies ripy z hd (dajmy na to 4 czy 8 gigowe),
to komputer na ekranie swoim odtwarza je bez zarzutu,
ale jak podlaczam do niego tv po hdmi, to jednal lekko skacze.

od czego to moze zalezec, sterowniki karty graficznej, hdmi?

komputer. c2d 2.0, geforcego 7600, 1gb ramu.



pzdr.
 

Balanger

New member
Od 3 miesięcy jestem użytkownikiem 42x20. Do tej pory czytałem forum, teraz pora coś napisać :)

Ogólne wrażenie po zakupie: "telewizor jak telewizor". Poprzednio miałem Grundiga 32" w panoramie i obraz był żyleta (cyfra+ na philips 6010 po rgb). No i tu zauważyłem dziwną rzecz. Gdy w końcu dogadałem sie z sharpem w kwestii ustawienia obrazu, a nie było łatwo, zauważyłem, że obraz z philipsa po scart jest lepszy, gdy w tv wybierze sie opcję "cvbs"! To bez sensu, ale na moje oko obraz jest lepiej wyseparowany i wyraźniejszy, kolory są delikatniejsze a kontrast wydaje się ciut lepszy. Widać to zwłaszcza na kanałach słabej jakości. Oczywiście popróbowałem dodatkowej opcji w menu sharpa dot. poprawy prędkości po cvbs i chyba też coś tam działa ;). Teoretycznie nie ma to sensu, bo przecież w rgb obraz leci w składowych a w cvbs jest jak w kompozycie - a jednak..... Czy ktoś mógłby to sprawdzić u siebie ?
Co do ustawień to mam wszystkie "polepszacze" obrazu powyłączane, tylko dnr ma nastawy "niskie".

.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Balanger - bez rewelacji . Każdy CRT miał większą płynność. Przy extra jakości dotychczasowego obrazu / dlatego pytamy w ankiecie jaki masz telewizor / musisz starać się zawsze o większą płynność obrazu. I tu wygrywają plazmy lub lcd 100 Hz . Mile widziane są dodatkowo szybkie procesory ruchu / patrz JVC V 80 /.

SMT - nie ma prawa drgać. Sprawdź komp.
 

Balanger

New member
kiki napisał:
Balanger - bez rewelacji . Każdy CRT miał większą płynność. Przy extra jakości dotychczasowego obrazu / dlatego pytamy w ankiecie jaki masz telewizor / musisz starać się zawsze o większą płynność obrazu. I tu wygrywają plazmy lub lcd 100 Hz . Mile widziane są dodatkowo szybkie procesory ruchu / patrz JVC V 80 /.
Świadomośc tego miałem w chwili zakupu.... ale pytanie które mnie nurtuje dotyczy dziwnej moim zdaniem kwestii z sygnałem cvbs i rgb, którą opisałem powyżej.

Proszę o opinie w tej kwestii.

.
 

SMT

New member
SMT - nie ma prawa drgać. Sprawdź komp.[/quote]


na kompie smigaja bez najmniejszych zatrzyman, super plynnie,
po tv jest lekkie/minimalne klatkowanie
fakt, faktem wyglada jakby komp mulil lekko, ale jak mowie na lapku
jest bez zarzutu
zmienilem na nowe sterowniki nvidi i to samo!

moze byc tak ze po hdmi spada wydajnosc?

trudno jest mi zanalalizowac problem jesli tylko na lcd skacze!?
 

_MarSs_

New member
Zrób prosty test: ustaw w laptopie rozdzielczość 1280x720 i wtedy obserwuj (TV będzie interpolował obraz do swojej rozdziałki). Może być tak, że Twój laptop ledwie wyrabia się z wygenerowaniem płynnego obrazu w obecnej rozdzielczości, więc jak mu każesz generować obraz w 1920x1080 to już nie daje rady i gubi klatki - wszak to dwukrotnie więcej punktów obrazu!
 

SMT

New member
zrobilem tak jak powiedziales na 1280x720, a nawet na 800x600
i tak samo, niezmiennie jak na 1080p minimalnie klatkuje!

wydaje mi sie ze w takim przypadku to musi byc jakis soft,
ale nagrywalem kodeki do mkv, z 3 rozne kodek packi,
odtwarzalem w vlc, media player classic czy powerdvd i wszedzie
to somo! minimalne klatkowanie.

help!



pzdr.

PS: zaznacze dodatkowo, ze mam dosc lowcostowy kabel bo mante za 2 dychy, moze byc tak ze gorsze kable przy wiekszych rozdzialkach wala tak obraz?
 
Ostatnia edycja:

fireboy

New member
Witam!!!
Jestem psiadaczem Sharpa 37x20E.
Zakupiłem dziś kabel DVI>HDMI i próbuję podłączyć telewizor do kompa...
Niestety bezskutecznie.
Tzn. Jak wchodzę w ustawienia ekranu komp widzi dwa monitory i jeden z nich do SHARP HDMI. Ustawiam tak, żeby na obu monitorach było to samo (u mnie to się KLON nazywa), ale niestety na TV nie widzę nic a na monitorze wszystko.
Próbowałem wszystkich wymienionych w instrukcji obsługo rozdzielczości...
Ręce mi już opadają. Co może być nie tak??
 

sPiDeK

Member
Witam.

Mam pytanie odnosnie modeli 37cali a 42 cale. Czy roznia sie tylko wielkoscia matrycy ?? Elektronika jest ta sama jak i matryca ?? Bo to czasem roznie bywa:)
 
Do góry