Sharp 46XL2 /full hd/ - święta z japończykiem

Status
Zamknięty.
Należy do ścisłej czołówki światowej. Mowa o lcd - Sharp 46XL2 który wyprodukowany w Japonii świadczy o jakosci , trwałości modelu.
Ma niski pobór mocy - 253 W.
2b8e87f403999b30med.jpg


Jak cała seria jest bardzo chudy. I wszystkie złącza inaczej usytuowane niż w dotychczasowych modelach.
Obsługa jest z prawej strony , a nie tak jak zawsze od góry. Złacza są również z boku , a dodatkowo ukryte pod specjalną zaślepką.
48dfbcac1068effdmed.jpg


Ponieważ model jest już bardzo cienki - to złącza mieszczą się pod spodem.
Pewnie przyjdzie czas że trzeba będzie je montować w stacji dokującej.
1971f41087b4b3a0med.jpg


Tym razem zaczniemy od sygnałów standardowych.
Zdjęcia i obserwacja jest robiona z ogległości 1-1,5 metra .
18ed550a546eebe3med.jpg


Przy sygnale dachowym jakość jest bardzo dobra , co znacznie podnosi atrakcyjność zakupu ekranu nawet od 2-3 metrów.
c90fa31fc0a3c5e7med.jpg


33bec4947fae3332med.jpg


Bo skalowanie pokazuje że jakość , jesli sygnał jest w wersjii podstawowej , jest extra.
8936b6548d004311med.jpg


Czerń tak jak pisaliśmy wcześniej - jest zaskakujaco dobra jak na lcd.
I to zarówno bezpośrednia jak i ujecia bovzzne / choć tu rewelacji nie ma/.
129a88a1aee8ffeamed.jpg


No i kąty boczne .
0a2322e3a41f1e82med.jpg


Jeszcze inne ujęcia "Czarnych" obrazów:
b29178cd5fa3a0ebmed.jpg


04e6757d0339d035med.jpg


Jeszcze raz kąty boczne
b7382ee894e8c075med.jpg


8d849e83e246e903med.jpg


Czas na HD.
Tu żadnych sensacji nie ma - obraz poprostu rewelacyjny.
8a6c5e03f3d7b16dmed.jpg


Na wszystkich rodzajach kolorów. Zarówno niebo jak słońce daje pokaz swoich możliwości.
2fc0d62167e54813med.jpg


cb6a50a17060ea80med.jpg


Jacht błyszczy i zdaje się zapraszać na super przejażdżkę
bec7fe5e7687bd8cmed.jpg



Ale wracamy do trudnych porównań elementów z czarnymi elementami.
2e51cfbb3afd8e1cmed.jpg


4ba1914c501b9643med.jpg


Jak zachowują się gry na Sharpie XL2. Brak jakiegokolwiek smużenia.
63ea4b2d5f85fd2bmed.jpg


586796f842bfaa82med.jpg
 
Ostatnia edycja:
Dobra ja coś napisze
1.jezeli ktos nie widzi tego rozowego tła na xl2 toi jest daltonista a wielu facetow niestety jest daltonistami wiec uszanujmy to.
2 jestem elektronikiem i naprawiałem sprzet rtv zakonczylem kariere w 90roku na sony trinitron .
3Do KIKIego nic nie mam robi sobie testy ja wyciagam z nich informacje potrzebne dla\ mnie i to mi psauje szkoda ze sprzedaje sprzet bo moze byc stronniczy ,wiem ze sprzedawca sprzeda co chce a kupujacy to 70% czlowiek ktory uwierzy w to co mu powie sprzedajacy :)
4sam stoje prze `zakupem lcd 52 cale i wybor jest taki xl2 ,zf355 ,samsung 656, sony niestety odpada x3500 bo cena mnie dobuja 13tys ale jak dla mnie ejst to numer 1 z tych wszystkich tv ogladalem go na wszystkie sposoby i obraz jak dla mnie rewelacja nie mowie tu o jakims SD z dachowej anteny bo ejzeli mnie stac na tv za 10k to i na N ke czy C+ tez stac .
5 powiem ze kiedys dostalismy do sprzedazy pare` tirow sprzetu i przyszedl tir Sony tv 29cali i 27 jak sie nie myle bylismy serwisem tej firmy i powiem tak naprawialismy przez 2 lata non stop wszystkie tv jakie przyszly non stop psuly sie wszystkie tv jakie przyjechaly a wiecie ile przytszlo tv sony ? 3 sztuki przez 2 lata na seriw i to jeden pamietam byl z dzwiekiem jakas pierdola i te dwa tez duperele gdzie w innych non stop wymienialismy trafa zasilacze kineskopy itp zenada.
Mam Sony od poczatku jak bylo mnei stac zbieralem zarabialem zeby miec sony i kolory ostrosc mial zawsze idealna teraz mam sony 32 cale Q80 i musze go niestety dac synowi bo chce 52cale niestety na sony x3500mnie nei stac :( i neich mi nikt nie wciska ze lcd sony sa do bani bo na zdjeciu xl2 ktore dal KIKI obraz jest jak z rubina ktory ma uszkodzony kineskop lub lamope 6F12 P kto pamieta to wie:) niewiem czy wszystkie xl2 maja taki obraz jezeli tak to to jest złom nie tv ze zdjec najlepiej wypada sony i toshiba.
Myśle ze ptrezentacja Kikiego pozwoli mi wybrac lcd na pare lat.
ps.A wy co byscie kupili? aha w MM 656 tez mial rozowa poswiate :( nie miwiac o samsungu na Ledach ktory swiecil jak PINK Panter:)
 
Przeczytałem to co napisałeś i faktycznie muszę się z Tobą zgodzić, że Sony ma dobry telewizor - X 3500 bo reszta ich modeli to żenada... fakt. Piszesz, że kiedyś pracowałeś w serwisie - nie wątpię, ale ja też interesowałem się elektroniką (zresztą do dzisiaj jeszcze trochę grzebię) i wiem, że z tą awaryjnością - a w zasadzie jej brakiem - w TV Sony też narosło sporo mitów i legend. Z rozmów z klientami wywnioskowałem jedną prawidłowość - telewizory starsze niż 8 - 10 letnie to faktycznie sprzęt nie do zdarcia, ale młodsze jak 5 - 6 letnie to już totalna porażka. Natomias co do odpowiedzi na Twoje pytanie odnośnie zakupu to sam już chyba sobie odpowiedziałeś - skoro Sharp XL2 świeci jak Rubin, Samsung również świeci na różowo (to akurat nie nowość) to zostaje Toshiba ZF355; chyba że jakaś plazma?! Panasonica - bo jak na razie tylko ten producent oferuje swoje telewizory w akceptowalnych jak rozumiem dla Ciebie pieniążkach...:eek:k:
 
Nie mam teraz stycznosci z nowymi SONY ale to moze tak jak z Mercedesami kiedys nie do zdarcia a teraz sasiad ma najnowsza E klase i juz 6 raz go holowali do serwisu fabrycznego i powiedzial z ejuz merca nie kupi.
Myslisz ze wszystkie XL2 maja rozowy obraz? bo jak tak to szkoda ładny tv.
Co do plazmy to sam niewiem nigy jakos nie bylem zwolennikiem tej technologi Ale te VIERA sa chyba bardzo dobre co??
 
@Leszczu ja mogę tylko powiedzieć tyle, że prywatnie jestem zwolennikiem obrazu z plazmy niż LCD. To co najważniejsze - jakość i głębia czerni, naturalność barw i ta nie spotykana w LCD miękkość obrazu, to są te elementy które przemawiają za plazmami. Co do Panasonika to fakt - każda następna seria jego telewizorów plazmowych jest coraz lepsza i na pewno warta zainteresowania tym bardziej, że cenowo plazmy obecnie kształtują się baaarrrdzo atrakcyjnie oferując więcej niż LCD. Ja osobiście nie wiem czy kupując dla siebie nowy TV będzie to któryś z Panasów czy może coś z nowej linii produktów LG - w drugiej połowie roku mają się pojawić modele FHD - ale na pewno będzie to plazma. Jednak co do Ciebie, to ostateczny wybór pozostanie i tak w Twojej gestii - nikt i nic nie przekona Cię jeśli sam nie będziesz przekonany. PZDR...:grin:
 
Status
Zamknięty.
Do góry