Sharp 46XL2 /full hd/ - święta z japończykiem

Status
Zamknięty.
Należy do ścisłej czołówki światowej. Mowa o lcd - Sharp 46XL2 który wyprodukowany w Japonii świadczy o jakosci , trwałości modelu.
Ma niski pobór mocy - 253 W.
2b8e87f403999b30med.jpg


Jak cała seria jest bardzo chudy. I wszystkie złącza inaczej usytuowane niż w dotychczasowych modelach.
Obsługa jest z prawej strony , a nie tak jak zawsze od góry. Złacza są również z boku , a dodatkowo ukryte pod specjalną zaślepką.
48dfbcac1068effdmed.jpg


Ponieważ model jest już bardzo cienki - to złącza mieszczą się pod spodem.
Pewnie przyjdzie czas że trzeba będzie je montować w stacji dokującej.
1971f41087b4b3a0med.jpg


Tym razem zaczniemy od sygnałów standardowych.
Zdjęcia i obserwacja jest robiona z ogległości 1-1,5 metra .
18ed550a546eebe3med.jpg


Przy sygnale dachowym jakość jest bardzo dobra , co znacznie podnosi atrakcyjność zakupu ekranu nawet od 2-3 metrów.
c90fa31fc0a3c5e7med.jpg


33bec4947fae3332med.jpg


Bo skalowanie pokazuje że jakość , jesli sygnał jest w wersjii podstawowej , jest extra.
8936b6548d004311med.jpg


Czerń tak jak pisaliśmy wcześniej - jest zaskakujaco dobra jak na lcd.
I to zarówno bezpośrednia jak i ujecia bovzzne / choć tu rewelacji nie ma/.
129a88a1aee8ffeamed.jpg


No i kąty boczne .
0a2322e3a41f1e82med.jpg


Jeszcze inne ujęcia "Czarnych" obrazów:
b29178cd5fa3a0ebmed.jpg


04e6757d0339d035med.jpg


Jeszcze raz kąty boczne
b7382ee894e8c075med.jpg


8d849e83e246e903med.jpg


Czas na HD.
Tu żadnych sensacji nie ma - obraz poprostu rewelacyjny.
8a6c5e03f3d7b16dmed.jpg


Na wszystkich rodzajach kolorów. Zarówno niebo jak słońce daje pokaz swoich możliwości.
2fc0d62167e54813med.jpg


cb6a50a17060ea80med.jpg


Jacht błyszczy i zdaje się zapraszać na super przejażdżkę
bec7fe5e7687bd8cmed.jpg



Ale wracamy do trudnych porównań elementów z czarnymi elementami.
2e51cfbb3afd8e1cmed.jpg


4ba1914c501b9643med.jpg


Jak zachowują się gry na Sharpie XL2. Brak jakiegokolwiek smużenia.
63ea4b2d5f85fd2bmed.jpg


586796f842bfaa82med.jpg
 
Ostatnia edycja:
rosi napisał:
Dlaczego pominięto, że Sharp XL2E ma problemy z płynnością przy materiałach 24p ?.

Nie wiem z kad bierzesz takei informacje ale u mnie Patriota na Blu-Ray wygladal idealnie - zadnego smuzenia oraz braku plynnosci.
Rowniez na PS3 grajac w Motorstorm,Sega Rally wszystko wyglada tak jak powinno.
Ad testow to musze zgodzic sie z Wami - wcale nie ma ich tak duzo...

BTW Jezeli ktos chcialby abym zamiescil fotki z wspolpracy xl2 z ps3 napiszcie i cos wrzuce jak ebde mial czas
 
sin111 napisał:
Nie wiem z kad bierzesz takei informacje ale u mnie Patriota na Blu-Ray wygladal idealnie - zadnego smuzenia oraz braku plynnosci.
Sam widziałem, a wynika to z faktu, że Sharp stosuje tzw. 3:2 Pull Down - http://en.wikipedia.org/wiki/Telecine#Telecine_judder. Wystarczy porównać na tym samym materiale 24p serię XL2E z innym który ma idealną płynność (np Philips 47PFL9732 lub Pioneer Kuro 8G) i od razu widać że płynność odtwarzania materiałów 24p na XL2E nie jest dobra. Szczególnie jest to widoczne na materiałach, gdzie cały obraz powoli się przesuwa. Jeśli nigdy nie widziałeś telewizora bez judderingu to faktycznie obraz może wydawać się płynny. Zresztą jak poczytasz dokładnie te forum lub inne zagraniczne recencje telewizora, to tam też zostało to wychwycone.
 
Forum to czytam juz przeszlo 2 lata a z zakupem tv wstrzymywalem sie 8 miesiecy - jezeli chodzi o juddering to zgodze sie z toba ze bylo to zauwazane lecz teraz nei zwracam uwagi na to - przyzwyczailem sie. Jednak cena Philipsa wznosi w Anglii ok 2500 funtow. Ja za sharpa 46xl2 zaplacilem 1100...wg mnie w tej cenie nic lepszego nie bedzie. Masz racje ze nie mialem jak i gdzie porownac 3 faworytow XL2e , Philips oraz nowej Toshiby.Zaufalem opiniom forumowiczow i sie nie zawiodlem.
 
czago napisał:
Np.: "Proszę spojrzeć na ten delikatny róż albo na twarz prezentera, która jest nieco bardziej czerwona niż powinna - na JVC jest pod tym względem lepiej."
Możliwe, że masz jakąś rację, bo aby docenić w pełni jakość obrazu, należało by porównywać TV przez trzy tygodnie a nie 3 godziny, jak ja na prezentacji. Ale... Z tymi kolorami twarzy jest nieco inny problem. W kiepskim TV tych różnic nie widać, w dobrym HD TV widać wszelkie mankamenty nadawanego sygnału SD. Ja odbieram sygnał z Humaxa 2000 po HDMI na Sharpie LC-46lx2e. Próbuję dostroić tak obraz, aby twarze posiadały wierne kolory. I niby jak mam to zrobić, gdy z każdego sygnału jest diametralnie inny kolor. Oglądamy zwykle SD.
Powiedzmy, że stroimy TV na twarzach za studia TVN24. Widzimy wyraźnie puder nałożony na twarz prezentera. Za chwilę TVN24 dzieli ekran na 3 części i podaje w środku prezentera ze studia a z boku z innego studia i jeszcze, z terenu (w dzień). I co widzimy? Każda z tych twarzy ma zupełnie inny odcień, przełączamy na TV1, tam jeszcze inny odcień. Drodzy panowie, jak przy tak słabym materiale chcecie decydować, który TV lub który obraz jest właściwie podany i prawidłowo odebrany? Jak mówię, w dobrym TV widać to bardzo wyraźnie. I tak co chwilę oglądamy inne kolory twarzy. Już dużo lepiej jest regulować obraz na filmowych materiałach z reklam lub dziennego obrazu w terenie. Twarze w studiach są beznadziejne.
 
Ostatnia edycja:
oki44 napisał:
Każda z tych twarzy ma zupełnie inny odcień, przełączamy na TV1, tam jeszcze inny odcień. Drodzy panowie, jak przy tak słabym materiale chcecie decydować, który TV lub który obraz jest właściwie podany i prawidłowo odebrany?

Podobne efekty kolorystyczne miałem na starym Rubinie. Tam było jeszcze lepiej bo kolory twarzy zmieniały sie nawet co ujęcie z innej kamery. Potem kupiłem Sony trynitron i problem praktycznie przestał istnieć - jakoś poradzono sobie z kolorem skóry.
 
diggy napisał:
Witam,
popieram przedmówce. Kiki jest wg mnie rzetelnym i pewnym sprzedającym, a także życzliwym i uprzejmym forumowiczem. Najłatwiej jest kogoś krytykować, samemu nic nie robiąc.
Pozdrawiam

Zgadzam sie z kolegą. Niestety na polskich forach internetowych dość typowe jest występowanie osób o braku zdolności do merytorycznej dyskusji i wiecznym polskim krytykanctwie. Siedzę sobie w ciepełku przy komputerze, nie zakładam żadnego własnego forum dyskusyjnego ani interesu w branży AV bo mi się nie chce, lepiej tylko konsumować i krytykować - czytaj nie zgadzać się, bo przecież to co ja myślę to prawda jedyna.
Zauważcie, że na forum np.w USA taką postawę trudno znaleźć. Zresztą amerykanie zawsze na pytanie : how are you? odpowiadają great! a Polacy eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tam, tak sobie. Coś w tym jest.
Koledzy starajmy się wszyscy być mniej krytyczni a bardziej "open-minded".

Wielokrotnie rozmawiałem z KIKI'm i NIGDY nie usłyszałem od niego słowa że Shrarp (czy iny sprzęt który sprzedaje) jest najlepszy! Zawsze natomiast słyszałem słowa: decyzja należy do Ciebie, sam musisz wybrać, każdy ma jakieś swoje preferencje.
 
Rozumiem, że jest to aluzja do moich wypowiedzi. Więc jeszcze raz powtórzę - widzę to, że Kiki pomaga innym, jest uprzejmy i pomysł z prezentacjami w domu uważam za strzał w 10 i nie mam tutaj żadnych uwag. Mam jedynie uwagi odnośnie poziomu przedstawianych na PŁATNYM forum testów... I to wszystko.
Przecież te testy mają nam wszystkim pomóc w wyborze telewizora, tak czy nie ?
 
Glimmer Twins napisał:
Wielokrotnie rozmawiałem z KIKI'm i NIGDY nie usłyszałem od niego słowa że Shrarp (czy iny sprzęt który sprzedaje) jest najlepszy! Zawsze natomiast słyszałem słowa: decyzja należy do Ciebie, sam musisz wybrać, każdy ma jakieś swoje preferencje.

Być może w bezpośredniej rozmowie kiki jest bardziej obiektywny.
Jednak na forum jego porady można sprowadzić do zdania: decyzja należy do Ciebie pod warunkiem, że wybierzesz Sharpa, JVC, Toshibę lub plazmę Pioneera. :)
Wiadomo: reklama dźwignią handlu jednak to nie powód żebyśmy mieli wierzyć we wszystko co w ramach tej reklamy przeczytamy (na forum) i zobaczymy (na prezentacji).
 
ku prawdzie zapomniałeś dodać że jeszcze polecam - Panasonic , Samsung , Sony , JBL ,CA , Harman , Hitachi , Rubicon, Onkyo , Yamaha itd - nie wymienię jedynie Twoich ulubieńców LG - bo jest cienki i Philipsa bo słabo znam, choć z uwagą obserwuję philipsa w innych sklepach /MM Olsztyn i nie jestem zachwycony/.
Czago - to się nazywa obiektywizm widząc jedynie Philipsa.
Decyzja zawsze należy do kupującego . A prezentacja jest najlepszą forma zakupu na świecie . I jest możliwa na całym świecie - jak z naszej wiedzy wynika - tylko dla członków tego forum.
To jest juz coś. :D
 
czago napisał:
Podobne efekty kolorystyczne miałem na starym Rubinie. Tam było jeszcze lepiej bo kolory twarzy zmieniały sie nawet co ujęcie z innej kamery. Potem kupiłem Sony trynitron i problem praktycznie przestał istnieć - jakoś poradzono sobie z kolorem skóry.
A to bardzo ciekawy przykład i argumentację podałeś :) Przecież napisałem: obraz TVN24 podzielony na 3 części - trzech prezenterów - trzy zupełnie inne odcienie twarzy. Coś mi się wydaje, że nie argumenty Cię interesują ale posiadanie racji tej jednej - jedynej :D
 
moim zdaniem problem z kolorami w SHARPIE leży od strony technicznej matrycy TN - można znaleźć całą masę informacji na temat tej matrycy, że jest szybka ale z kolorami sobie nie radzi.

W cieniach zaczyna przebarwiać się na fiolet lub niebieski i im wiekszy kąt ogladania tym bardziej zaczyna dominować to zabarwienie. Na wprost patrząc na ekran z początku tego nie widać i dlatego tak długo chciałem kupić XL2, ale gdy już raz pod katem zauważyłem to zabarwienie później zacząłem je dostrzegać nawet na wprost, z kolei w światłach na wprost delikatny różyk.

Naprawdę długo sie bawiłem ustawieniami ale nie ma mozliwości parametrami zmienić jakości matrycy.

Jeśli chodzi o testy na forum
codziennie w pracy przeprowadzam korektę barwną zdjęć i nawet z najlepszych aparatów i ze studia zdjęcia kwalifikują się do wiekszych lub mniejszych korekt.

W testach na forum zdjęcia zrobione są w amatorski sposób gdzie wszystko jest na AUTO a balans bieli jest prawie żaden, to jak na takiej podstawie można oceniać kolory lub czerń.

W takim przypadku nalezy opisać co się widzi - jeśli coś się zachwala OH i AH to też trzeba powiedzieć FU, a w testach KIKIEGO wszystko jest AH bo wszystko można sprzedać.

Jak KIKI robił testy SONY to kolory były rewelacyjne w SHARPIE też i w każdym innym też
 
mirecore napisał:
moim zdaniem problem z kolorami w SHARPIE leży od strony technicznej matrycy TN - można znaleźć całą masę informacji na temat tej matrycy, że jest szybka ale z kolorami sobie nie radzi.
Z tym się nie zgodzę. Sharp ma matrycę IPS - wynika to właśnie z faktu, że pod dużym kątem widać że czarny kolor zmienia się lekko w fioletowy. Takie właściwości ma jedynie jedna matryca IPS.
 
mirecore napisał:
moim zdaniem problem z kolorami w SHARPIE leży od strony technicznej matrycy TN

Jesli jakis producent robi swoje TV na matrycy TN to bardzo prosze o jego nazwe. Od razu skresle go ze swojej listy. TN do tv nie nadaje sie.
 
Mialem prezentację w domu. XL2 odpadł bo miał lekko zaróżowiony obraz. Widziałem to dopiero kiedy obok grał inny tv.
Nie robiłem profesjonalnej kalibracji.

pozdrawiam
 
Sluchajcie skoro juz tak wiele osob zauwazylo ten roz w XL2 to musi byc cos na rzeczy. W moim XL1 nie mam zadnego rozu i chyba jednak te modele roznia sie bardziej niz przypuszczalem. Najlepeij bedzie jak KIKI porownasz te TV. Naprawde jest to interesujace. Ja mialem na poczatku problem z fioletem ale po ustawieniu jaskrawosci na -2 juz tego nie ma. Porownywalem ostanio swojego XL1 z kolegi samsungiem 40M86BD i nie chcac sie chwalic ;) Sharp bil samsunga na glowe. Moj kolega z przykroszcia przyznal ze te dwa TV to inna bajka. W najblizszym czasie planuje zakup kolejnego LCD tym razem 52' i bylem sklonny na XL2E ale czytajac wasze problemy z tym TV jestem coraz bardziej zaniepokojony. KIKI prosba do Ciebie jako do speca od sharpow wypowiedz sie w kwestii rozowego w XL2E
 
Podpisuje sie pod Ramzesem - szukam i szukam i rozu znalezc nie moge. Wcz zakupilem Blu Ray "Planeta Ziemia" i jest tam troche scen w górach - dalem stopklatke kiedy ekran byl prawie bialy poprosilem 5 osob z ktorymi dokument ogladalem aby powiedzieli czy snieg jest krysztalowo bialy czy tez moze widza inny odcien koloru - NIKT NIE STWIERDZIL ROZU!
 
sin111 napisał:
Podpisuje sie pod Ramzesem - szukam i szukam i rozu znalezc nie moge. Wcz zakupilem Blu Ray "Planeta Ziemia" i jest tam troche scen w górach - dalem stopklatke kiedy ekran byl prawie bialy poprosilem 5 osob z ktorymi dokument ogladalem aby powiedzieli czy snieg jest krysztalowo bialy czy tez moze widza inny odcien koloru - NIKT NIE STWIERDZIL ROZU!
tylko tu bardziej chodzi o czerwony odcień skóry ludzkiej a nie tylko o "różową biel"

pozdrawiam
photosmart
 
kiki napisał:
ku prawdzie zapomniałeś dodać że jeszcze polecam - Panasonic , Samsung , Sony , JBL ,CA , Harman , Hitachi , Rubicon, Onkyo , Yamaha itd - nie wymienię jedynie Twoich ulubieńców LG - bo jest cienki i Philipsa bo słabo znam, choć z uwagą obserwuję philipsa w innych sklepach /MM Olsztyn i nie jestem zachwycony/.
Czago - to się nazywa obiektywizm widząc jedynie Philipsa.
Decyzja zawsze należy do kupującego . A prezentacja jest najlepszą forma zakupu na świecie . I jest możliwa na całym świecie - jak z naszej wiedzy wynika - tylko dla członków tego forum.
To jest juz coś. :D

kiki, nie wiem do kogo pisałeś ale chyba pomyliłeś osoby.
A co do Twojej prezentacji to jeśli jest ona robiona tak samo obiektywnie jak tzw. testy to można ją sobie spokojnie darować.


oki44 napisał:
A to bardzo ciekawy przykład i argumentację podałeś :) Przecież napisałem: obraz TVN24 podzielony na 3 części - trzech prezenterów - trzy zupełnie inne odcienie twarzy. Coś mi się wydaje, że nie argumenty Cię interesują ale posiadanie racji tej jednej - jedynej :D

Ani mi to w głowie. Napisałem jedynie o swoich doświadczeniach z Rubinem 714p i różnych kolorach twarzy w zależności od kamery. Ty również na swoim Sharpie masz podobny objaw: obraz TVN24 podzielony na 3 części - trzech prezenterów - trzy zupełnie inne odcienie twarzy. To również wina trzech minimalnie inaczej zbalansowanych kamer z czym nie potrafi poradzić sobie Twój Sharp tak jak kiedyś nie potrafił mój Rubin.
Jeśli każdy z tych odcieni pozostaje naturalny to wszystko w porządku. Gorzej jest jak np. jeden z nich jest buraczkowy.
 
Hej,
moim zdaniem mieszane są w wątku 2 tematy.

Temat numer jednen - testy

Testy generalnie pozwalają wyrobić sobie wstępną opinię o danym sprzęcie. Opinię końcowa tylko przez testowanie swoimi oczami.

Kiki z tego co czytałem stara się by testy były dobre - używa tego samego aparatu, tych samych ustawień TV, robi zdjecia w dzien, w nocy, puszcza te same filmy.
A że można zrobić lepsze? Pewnie, że można. Z tym, że zrobienie takiego testu trochę trwa i nie jest łatwe.

W ulepszeń w testach proponowałbym:
- tabelkę zalet i wad (odniesienie się do konkurencji w tym samym zakresie cenowym - co ważne, bo nie interesuje mnie, że inny model jest lepszy skoro jest 2 razy droższy)
- próba określenia stosunku cena/jakość
- jeszcze większa standaryzacji testu (np. sprawdzenie czerni miernikiem, zdjęcia przy ustalonych kątach
- określenie wielkości, wagi zauważonych wad i zalet.
- podzielenie testu na częśc obiektywną (parmetry mierzalne i całkowiecie subiektywną - płynność obrazu)


Drugi temat - obiektywność Kikiego

Opowiem na swoim doświadczeniu (niewielkim, ale dla mnie ważnym). Mianowicie Kiki polecił mi nie tylko wspominanne Sharpy, JVC i Toshibe i Kuro ale tez: 46 X 3500 Sony i Loewe 42 Modus.

Dla mnie jest w porządku, a jeśli przy okazji poleca coś na czym się najlepiej zna (bo sprzedaje), to nie ma tu nic nagannego. Każdy chyba wie, że facet handluje tym sprzętem, nie podszywa sie przecież na forum pod niezależnego eksperta. Poza tym jakoś nie widać jego niezadowolonych klientów, a to jest zdecydowanie najważniejsze kryterium.
 
Status
Zamknięty.
Do góry