Sharp 46LE810 - test otwarty, opinie wszystko na temat serii 810

mp89

New member
Witam Wszystkich i bardzo by fajnie było gdyby jednak jeszcze Kiki opisał Swoją kalibrację . Ponadto ponawiam prośbę o kalibrację innych trybów niż << film > ! . Pozdrawiam serdecznie :blagam::blagam::blagam:

witam
też kupiłem ten telewizor i miałem taki sam problem, niestety nikt kto zapłacił za kalibrację kwotę od 250 zł w górę nie pokaże nam swoich ustawień , wprowadziłem ustawienia takie jak proponują na stronie flatpanelshd i z nich korzystam dla trybu film.
 

gregory1971

New member
Koledzy, tyle się mówi o efekcie teatru. Proszę powiedzcie jak się objawia. Jestem posiadaczem 810 i zastanawiam się czy coś mnie nie ominęło (mówię o lepszym obrazie).
Piszecie również o przestawieniu MHz ze 100 na inną wartośc przy graniu na PS3. Jak to się robi?
Czy ktoś z was ma sygnał TV przez Astercity? jeśli tak to powiedzcie czy to normalne że obraz podawany przez dekoder cyfrowy jest nazwijmy to nie rewelacyjnej jakości.
 

gregory1971

New member
W ustawieniach TV masz możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych - wszystko się wyzeruje do wartości fabrycznych. Możesz też zrobić aktualizację softu do wersji 1.10 ale ja żadnych różnic nie zauważyłem. To że pokazuje 50Hz jest wszystko OK. W takim systemie nadają HD ready 1080i 50Hz. Telewizor i tak przepuszcza sygnał przez swoją "elektronikę" obrabiającą obraz.

Co do ustawień kalibracji pisz do marek@avx.com.pl może dostaniesz.

Hmm nie znam się na tym ale co to oznacza "W takim systemie nadają HD ready 1080i 50Hz"
u mnie na dekoderze cyfrowym astera na programie w wersji HD jest taka właśnie informacja. Proszę o info. Dzięki
 

Siemiono

New member
Siemiono





rozwin ta mysl bo mam zamiar taki wlasnie LC-46LE810E kupic a tez sporo naczytalem negatywnych opini wiec sie jeszcze zastanawiam.

Teraz trochę się już "oswoiłem" z tym TV. Nie mniej jednak wciąż najpoważniejszą wadą są głośne trzaski obudowy / matrycy. Co prawda pracuję nad wymianą TV lecz te kilka miesięcy meczę się i jest niesmak. Ponadto ciekaw jestem jak to się skończy i czy dostanę model bez trzasków (jest taka nadzieja, ponieważ czytam, ze część użytkowników tego modelu w ogóle nie zna problemu).

Poza tym jak dla mnie słabe kąty patrzenia (wydaje mi się, ze patrząc już pod kątem około 90 - 100 st. obraz się rozjaśnia).

Lipny jest też wbudowany odtwarzacz (zawiesza się, tnie się materiał HD), ale to już zignorowałem, bo i podobno dzieje się to u innych producentów i tak naprawdę najważniejsza jest jakość obrazu a nie dodatki.

No i w końcu kalibracja. Na początku byłem w szoku co za przekłamane kolory mi wyświetlał. Poszperałem na forum za ustawieniami i teraz jest OK.
 

rafi213

New member
ja tez mam dekoder TNK HD i pisze 1080i i zawsze 50HZ szukalem tej opcji podbicia na 100HZ ale nigdzie jej nie ma, jak ona sie nazywa , ustawienia obrazu zaawansowane nic takiego nie mam, odbieram przez HDMI i obawiam sie ze tego nie mozna zmienic :(
 

Siemiono

New member
ja tez mam dekoder TNK HD i pisze 1080i i zawsze 50HZ szukalem tej opcji podbicia na 100HZ ale nigdzie jej nie ma, jak ona sie nazywa , ustawienia obrazu zaawansowane nic takiego nie mam, odbieram przez HDMI i obawiam sie ze tego nie mozna zmienic :(

Kolegom chyba chodzi o funkcję Fine Motion (można ustawić Niska, Wysoka, Wył). Włączenie tej funkcji nie spowoduje, że będziesz widział na dekoderze TNK, że 1080i 100Hz.
 

fenix79

Member
Witam,
Mam tego Sharpa 46LE810 i tez taki problem. Gdy odpale film mkv w wysokiej rodzielczosci przez kino domowe (onkyo 608 i philips 9600 wszystko polaczone przez hdmi 1.4) to pojawia sie taki komentarz na czarnym tle "Odebrano niekompatybilny sygnał wideo, sprawdź urządzenie wyjściowe". O co chodzi? Inne filmy smigaja tylko matroske nie moge odpalic. Mial ktos taki problem? Co musze zmienic i dlaczego tak sie dzieje?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Siemiono

New member
a dowiem się wkońcu jak jest z tym teatrem, jak się objawia bo może czegoś nie zauwazam

Słuchaj efekt "teatru" to filmy wyglądające jak nadawany kiedyś teatr telewizji (chyba na TVP1). Ja osobiście tego nie widziałem. Znalazłem za to taką wypowiedź:

BundyPL
"Największa wada tego telewizora to efekt teatru telewizji - jak ktoś gdzieś to trafnie określił. Ciężko zrozumieć póki się tego nie zobaczy na własne oczy. W skrócie można powiedzieć, że każdy film (SD) wygląda tak jak teatr telewizji, który leciał kilka lat temu na jedynce w poniedziałkowe wieczory. Albo jak "Hotel zacisze" czy "czarna żmija" - po prostu transmisja z teatru a nie film. Widać strasznie że akcja dzieje się na scenie z tanią choreografią w tle. Próbowałem to ustawić wczoraj przez godzinę ale ze słabym rezultatem. Jeszcze będę kalibrował więc może uda się to wyeliminować ale trochę śmieszne że poważna firma daje do ręki telewizor który robi coś takiego. Nigdzie podobnego efektu nie widziałem - nawet na samsungu za 1200zł. Dobrze że na wszelkich pozostałych transmisjach typu wiadomości, sport, dokumenty tego nie widać - tylko na filmach i serialach."

WuMike radzi:
"Ustaw sobie tryb Movie, wejdz do Menu -> Advanced -> Film Mode ustawiasz na OFF lub STANDARD. Teatr znika."

Witam,
Mam tego Sharpa 46LE810 i tez taki problem. Gdy odpale film mkv w wysokiej rodzielczosci przez kino domowe (onkyo 608 i philips 9600 wszystko polaczone przez hdmi 1.4) to pojawia sie taki komentarz na czarnym tle "Odebrano niekompatybilny sygnał audio, sprawdź urządzenie wyjściowe". O co chodzi? Inne filmy smigaja tylko matroske nie moge odpalic. Mial ktos taki problem? Co musze zmienic i dlaczego tak sie dzieje?
Pozdrawiam

Ja tak mam, gdy podpinam komputer bezpośrednio do TV wyłącznie kablem HDMI i wydaje mi się, że po prostu TV nie potrafi zdekodować sygnału dźwiękowego z MKV (AC-3) stąd komunikat o braku kompatybilności. Może niech ktoś jeszcze się wypowie.
 
Ostatnia edycja:

krexon

Member
Dziś zakupiłem 46LE810E i niestety w moim egzemplarzu słychać trzaski podczas oglądania i przez ok. pół godziny po wyłączeniu TV.
Ponadto patrząc na ekran z boku (30 stopni i więcej) lub trochę z dołu/góry, gdy występują ciemne sceny, np napisy w filmie na czarnym tle lub dużo ciemnego w scenie, ok. połowa ekranu jest nie szara, ja można się spodziewać lecz żółta :( Jutro potestuję jeszcze więcej ten TV, ale trzaski i żółte obszary dyskwalifikują ten TV. Rodzice mają starego 46X20E i tam obraz pod kątem jest lepszy.
 

Siemiono

New member
Dziś zakupiłem 46LE810E i niestety w moim egzemplarzu słychać trzaski podczas oglądania i przez ok. pół godziny po wyłączeniu TV.
Ponadto patrząc na ekran z boku (30 stopni i więcej) lub trochę z dołu/góry, gdy występują ciemne sceny, np napisy w filmie na czarnym tle lub dużo ciemnego w scenie, ok. połowa ekranu jest nie szara, ja można się spodziewać lecz żółta :( Jutro potestuję jeszcze więcej ten TV, ale trzaski i żółte obszary dyskwalifikują ten TV. Rodzice mają starego 46X20E i tam obraz pod kątem jest lepszy.

Masz już skalibrowany? Jeśli nie to poszukaj jakiś ustawień, wpisz i zobacz czy będzie lepiej. Co do trzasków to wiem co Cię boli :-/ Niestety jak do tej pory nie znalazłem rozwiązania prócz wymiany.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Podaje najlepsze ustawienia z którymi się spotkałem do le810, kalibrował użytkownik chromawash z AVsforums. Obraz deklasuje wszystkie z którymi do tej pory się spotkałem wraz z tymi od niby profesjonalnej firmy kalibrującej za umieszczenie której skasowano cały watek o ustawieniach tego tv.

Picture Settings
AV MODE> USER/użytkownik
Reset> Yes (you must select this prior to the others in this menu)
Backlight> -10 (you must select this prior to OPC)
Contrast> +29
Brightness> -3 (better viewing angle) or -2 (better shadow detail)
Color> +3
Tint> 0
Sharpness> +2 (improves faces, especially in standard broadcasts)

Advanced Settings
CMS-Hue
R> 0
Y> 0
G> +1
C> +15
B> -12
M> +28

CMS-Saturation
R> +30
Y> -9
G> -4
C> +30
B> -21
M> +20

CMS-Value
R> +17
Y> +6
G> +26
C> +5
B> +14
M> +16

Color Temp.
Color Temp.> Middle (you must select this prior to the others in this menu)
R> 0
G> 0
B> 0
R> +1
G> 0
B> 0

Active Contrast> Off
Gamma Adjustment> 0
Digital Noise Reduction> Off

W miarę potrzeb można poeksperymentować ze zwiększeniem podświetlenia. Do gier zawsze koniecznie trzeba wyłączyć wspomagacze Fine Monition i tryb filmu, powodują one horrendalny input lag. Również polecam ustawić ostrość na 1 gdyż powyżej tego wytraca się kolorystyka w dobrym źródle hd (coś sharpowi algorytm wyostrzający nie wyszedł)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
A ja bym jeszcze dodał niebieskiego, za dużo to go widziałem w standardzie, coś co było bardzo w skrajnym odcienie fioletowego było niebieskie, teraz jest idealnie. Nie chodzi też o to by kolorów wogóle nie było jak w tych ustawieniach podawanych wcześniej, bo tak to już miałem wrażenie jak bym oglądał wyblakły ekran, gorzej jak by go z projektora puszczano. Balansy bieli na najniższy i jeszcze kolorowane korektami, wszystko pomarańczowe zabarwienie, nawet czerń pfff, oglądnąłem kilka minut na nich film to nawet hd wyglądało gorzej jak SD na crt, od razu poszły "do kosza"


kiedys nie bylo kalibracji i był spokój
Na takiej plazmie v20 nie widziałem konieczności fachowej kalibracji by być zadowolonym:D, na 9705 philipsie skończyło się to zaś na drobnych korektach z prostymi parametrami. Dopiero ten sharp wymusił na mnie zglebienie tego tematu ustawień zwłaszcza co do kolorów, ten quatron na nic się nadaje.
 
Do góry