Serwer medialny TX-p50g30e a laptop

tomczyk

New member
Chciałbym zacząć korzystać z serwera i móc wyświetlać filmiki na tv :) ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Czy ktoś proszę mógłbym napisać prosto jak to mam zrobić? TV jest podłączony do routera kablem, a laptop po wifi.
 

piotrlis98

New member
Sprawdziłem już dużo programów do tego ale żaden nie radzi sobie w pełni z hd. Na łączu 80mbS filmy albo tną albo nie ma napisów.... Możesz użyć programu serviio, tam możesz wybrać foldery do udostępnienia... Niestety nie czyta napisów w .mkv

Zna ktos może lepszy sposób?

Wysłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk
 

tomczyk

New member
hmm, jeżeli oba są podłączone do tej samej sieci to tv powinien chyba widzieć udostępnione foldery sam, czy się mylę? a jak jest z muzyką? też można w ten sposób ją przerzucić do tv? a inaczej, można to zrobić po kablu z laptopa?
 

tomczyk

New member
Właśnie przed chwilą włączyłem laptopa w domu i pojawił mi się komunikat, że WMP 11 znalazł urządzenia, którym może udostępnić pliki audio/video. Znalazł TV, zatwierdziłem aby mu mógł udostępniać pliki, wrzuciłem je do biblioteki, ale na tv nic nie ma. Ktoś wie czy za pomocą WMP11 mogę tak zrobić?
 

daniel4421

New member
Witam, jestem posiadaczem wyżej wymienonego Tv i chciałbym zapytać czy da się wyświtlać podział na foldery taki jaki mam zrobiony na dysku zewnętrznym, bo niestety wszystko wrzucone ejst do jednego wora i odnalezienie czegokolwiek jest uciążliwe..
 

Frog_PL

New member
Panowie ja dzis zabralem sie za DLNA w mym G30 bez zagladania w instrukcje poszedlem na zywiol. Zainstalowalem PS3 MediaServer na Laptopie uruchomilem bez zadnego ustawiania (wybralem tylko swoja karte sieciowa wifi przy opcji "Wymus siec na interfejsie...") i program odrazu wykryl TV (koniecznie powylaczac wszystkie zapory czy firewalle). Z pilota pstryknalem na Viera Tools i z menu na Serwer Medialny i w Tv pokazaly mi sie dyski i katalogi jak na laptopie :) Zapodalem DefQon.One.Festival.2011.720p.MBluRay.x264-TREBLE i gra i bucy wszystko cacy :) Potem zapodalem Transformers.Dark.Of.The.Moon.2011.MULTi.1080p.BluRay.x264-PTRG. Tu troszke sie krecilem bo dajac w TV na TRANSCODE ktore pojawilo sie kolo pliku pojawil mi sie ten plik w kilku wariantach. I tak, moglem sobie puscic filma po ang lub ang z PL napisami lub PL LEKTOR :) Takze bardzo fajna sprawa. Niestety co kilka minut pojawia sie kilku sekundowe zaciecie. Nie wiem czy to problem akurat tego pliku mkv czy poprostu 1080p to za duzo na strumieniowanie po WiFi. Bo wszystko mam polaczone po WiFi. Jutro sprobuje jak znajde chwile polaczenie po kablu czy bedzie jakas roznica...
@Mietek 1080p ida bez zaciec na tym MEzzo ? Masz polaczone wifi czy po kablu?
 

KwaK-0

New member
Panowie ja dzis zabralem sie za DLNA w mym G30 bez zagladania w instrukcje poszedlem na zywiol. Zainstalowalem PS3 MediaServer na Laptopie uruchomilem bez zadnego ustawiania (wybralem tylko swoja karte sieciowa wifi przy opcji "Wymus siec na interfejsie...") i program odrazu wykryl TV (koniecznie powylaczac wszystkie zapory czy firewalle). Z pilota pstryknalem na Viera Tools i z menu na Serwer Medialny i w Tv pokazaly mi sie dyski i katalogi jak na laptopie :) Zapodalem DefQon.One.Festival.2011.720p.MBluRay.x264-TREBLE i gra i bucy wszystko cacy :) Potem zapodalem Transformers.Dark.Of.The.Moon.2011.MULTi.1080p.BluRay.x264-PTRG. Tu troszke sie krecilem bo dajac w TV na TRANSCODE ktore pojawilo sie kolo pliku pojawil mi sie ten plik w kilku wariantach. I tak, moglem sobie puscic filma po ang lub ang z PL napisami lub PL LEKTOR :) Takze bardzo fajna sprawa. Niestety co kilka minut pojawia sie kilku sekundowe zaciecie. Nie wiem czy to problem akurat tego pliku mkv czy poprostu 1080p to za duzo na strumieniowanie po WiFi. Bo wszystko mam polaczone po WiFi. Jutro sprobuje jak znajde chwile polaczenie po kablu czy bedzie jakas roznica...
@Mietek 1080p ida bez zaciec na tym MEzzo ? Masz polaczone wifi czy po kablu?

Kolego tylko kabel. wifi na 1080p to stanowczo za mało. Spradziłem
 

Frog_PL

New member
ok zatem sprobuje z kablem ten film. A moge polaczyc lapa bezposrednio z Tv kablem LAN czy musi byc przez router ? A jeszcze takie pytanie. Bo wszystko dziala im przez HDMI THRU czyli TV,TUNER SAT i KONSOLA podlaczone sa do AMPLI po HDMI a z AMPLI przez HDMI OUT do TV kabel idzie. Jesli chcialbym uzyskac dzwiek na kinie ogladajac tak filmy poprzez DLNA z laptopa to musze polaczyc TV z AMPLI optykiem ? Czy w takim polaczeniu wszystkiego ogladajac przez DLNA uzyskam dzwiek 5.1 ?
 
Ostatnia edycja:

wozaq

New member
Ja polecam Wild Media Server - zdeycydowanie najlepszy programik. Ustawienia zapożyczyłem z oficjalnego forum programu i coś tam sam jeszcze pozmieniałem/dopracowałem, nigdy nie zawodzi :)
 

trebron

New member
Witam,
możesz podłączyć TV bezpośrednio z kompem ale musi być kabel krosowany. Mi działa z laptopem (który nie ma wyjścia HDMI) na Servio, twonky, i ps3media server.
 

tomczyk

New member
Frog_PL właśnie zainstalowałem sobie PS3 media serwer i znalazł mi tv :) ale problem taki, że program strasznie długo się włącza, a czasami w ogóle zawiesza :/ też tak masz? aby przetestować dodałem sobie katalog z nowymi transformersami w wersji mkv, film znalazł, wczytał i po 10 s zaczął zacinać. W tedy zaczęły pojawiać się problemy, wyłączyłem film. Próbowałem jeszcze któryś z katalogu TRANSCODE, ale to samo, albo nic się nie działo, wisiał. W pewnym momencie w ogóle wywalił go z tv, pojawił się komunikat Serwer nie dostępny. Próbowałem coś zrobić w kompie, ale kompletnie program nie reagował. Musiałem go wyłączyć przez menagera, Tak samo się działo jeśli nawet nie włączyłem filmu tylko przeglądałem sobie dyski. Masakra!!!

Dodam, że wszystko robiłem po wifii.

Za chwilę zobaczę tego wilda :)
 

tomczyk

New member
Ja polecam Wild Media Server - zdeycydowanie najlepszy programik. Ustawienia zapożyczyłem z oficjalnego forum programu i coś tam sam jeszcze pozmieniałem/dopracowałem, nigdy nie zawodzi :)

A możesz podać skąd go ściągnąłeś? ja znalazłem tylko wersje trialowe :/
 

wozaq

New member
Po WiFi bym sobie darował, tylko kabel! (Kabel nigdy nie zawodzi). Poszukaj na necie wersji Lz0 1.08.2, chociaż cena zakupu jak na taki w sumie zaawansowany program nie jest jakaś strasznie wygórowana (15USD chyba).

Masz tutaj moją konfigurację (to są ustawienia samego urządzenia czyli Panasa, może coś innego trzeba będzie jeszcze pozmieniać).
 

Attachments

  • WMSGT30.zip
    2,6 KB · Wyś: 108

tomczyk

New member
Oki, poszukam. A co do PS3ms, używacie go po sieci? Gdzieś wyczytałem, że puszczają pliki z lapa do play station3, a potem do tv po hdmi. Ktoś tego próbował?

A jak wild sobie radzi z napisami? wczytuje każde?
 

tomczyk

New member
Oki, poszukam. A co do PS3ms, używacie go po sieci? Gdzieś wyczytałem, że puszczają pliki z lapa do play station3, a potem do tv po hdmi. Ktoś tego próbował?

A jak wild sobie radzi z napisami? wczytuje każde?

A jak sobie poradzić z napisami w Servioo? zmieniłem napisy z txt na srt za pomocą sub edit playera bo jest taka możliwość, ale nie odtwarza mi ich :/
 

wozaq

New member
WMS odtwarza napisy txt bez najmniejszego problemu - tam masz tyle opcji do konfiguracji, że wszystko się da :)
 

tomczyk

New member
Ściągnąłem sobie wczoraj wersję WMS, o której pisałeś. Ona jest darmowa? czy po jakimś czasie mi się wywali? Fajnie działa serviio, bez problemu dodaje filmy i odtwarza wszystko w mkv bez zacinania. Po włączeniu każdego filmu czy serialu z serwera od razu działał i można było przewijać. Z poziomu PS3 media server zacinał się po kilku sekundach!
 
Do góry