Serwer medialny TX-p50g30e a laptop

tomczyk

New member
Właśnie mam to samo, zmieniłem plik txt na srt za pomocą sub edit playera, a potem przy pomocy MKVmerge wgrałem go do filmu (nie wiem czy Ty tak robiłeś czy tylko tworzyłeś same napisy srt?). Na laptopie film wyświetla mi się z napisami w środku, ale na tv nie chcę odtworzyć filmu. Ma z nim problem :/
 

tomczyk

New member
Serviio może i działa, ale napisów to mi zbytnio nie chciało otwierać, nawet *.srt.

A jak mam wgrać do WMS Twoje ustawienia? nie bardzo wiem jak go mam ustawić :/ tv widzi serwer, ale jak wchodzę to mam komunikat, że połączenie nie powiodło się.
Poza tym program będzie działał tlyko do 27 lutego, więc słabo!
 

wozaq

New member
Wmuxowane napisy odtwarza bez problemu, wczoraj z pendrive'a patrzyłem, trzeba je tylko wybrać z menu opcji.

WMS otwiera napisy bez najmniejszego problemu nawet przy plikach MKV (zresztą wszystkie, które oglądam są takowymi).

Masz tutaj backup wszystkich ustawień jakie ja mam w WMS, wejdź i daj na POMOC > KOPIA ZAPASOWA i tam wskaż katalog z tą kopią i wtedy daj na URUCHOM i przywróć wszystkie ustawienia takie jak ja mam (powinno się tak dać). Jak nie to tę konfigurację co Ci wczoraj dałem wczytujesz wchodząc poprzez listę urządzeń >EDYTUJ>USTAWIENIA i na dole będziesz miał ZAPISZ/OTWÓRZ itd. to tam wybierzesz sobie ten plik cfg.

Poza tym poczytaj sobie forum i instrukcje na stronie programu, no i pokombinuj samemu, ja też się na tym nie znałem, a jakoś sam sobie dałem radę.

Poza tym uwierz mi, że program może działać dłużej niż przez 2 tygodnie, jakoś u mnie działa (robiłem jakieś myki, że zainstalowałem nowszą wersję, a podmieniłem pliki na te, które pisałem). Poza tym program jakieś tam kokosy nie kosztuje, a możliwości ma sporo.
 

Attachments

  • Backup.zip
    184,7 KB · Wyś: 60

tomczyk

New member
Jestem zwolennikiem wolnego oprogramowanie, a co za tym idzie nie płatnego. Dobra, popatrzę i zobaczę co i jak. Może coś się uda.
A jak otwiera Ci nie w muxowane napisy? bo u mnie ich nie widzi. Odtwarza tylko film.
 

tomczyk

New member
A gdzie jest zakładka napisy? Od 5 minut patrzę w ten program i nigdzie takiej nie widzę.

Wgrałem Twoje ustawienia i napisów nie wyświetla, a do tego zacina jak cholera po wifi! Patrząc na te wszystkie programy to serviio jest najlepszy pod tym względem. Filmy wrzuca bez problemu i wyświetla je po wifi bez żadnego problemu, a wszystkie mam w formacie mkv.
 
Ostatnia edycja:

Przemekc1

New member
wozaq wiesz może czy można jakoś zaradzić strasznie wolnemu przewijaniu transkodowanego filmu? Lub czy istnieje jakaś możlwiość wybrania konkretnej minuty filmu do której chce się dotrzeć. Nic takiego nie znalazłem, a samo przewijanie jest strasznie męczące
 

wozaq

New member
Wrzucam ustawienia takie jak mam u siebie, i tak jak mówiłem, które działają u mnie PRZEZ KABEL (!) Za WiFi nie odpowiadam, tam niekoniecznie musi to działać płynnie itp.

Co do przeszukiwania to ja przynajmniej nie wiem jak przeskoczyć do konkretnej minuty. A przeszukiwanie, czy jest wolne? Jak dla mnie jest ok, to pewnie zależy również od mocy kompa, bo on chyba transkoduje w locie przecież (u mnie na i7 920 .8GHz). Jak miałem inny profil transkodowania wybrany to mi się wysypywało podczas przewijania, na tym, który teraz mam nie ma żadnych problemów.

http://img802.imageshack.us/img802/8186/beztytuusl.jpg
 

Mario951

New member
Jak podłączyć TV kablem do kompa aby korzystać z serwera medialnego
i internetu. Czy da się to zrbić za pomocą dwóch kart sieciowch, do jednej TV a do drugiej internet ?
Teraz jak mam połączenie z internetem to nie ma połączenie z TV i na odwót.
Gdzieś wyczytałem, że można zastosować przełącznik (switch).

System win7 x64, TV G30.
 
Do góry