Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

szybal

Banned
Kiki czy ty kalibrowales swój 8007 czy tak jak ja uważasz że fabrycznie ustawione ma bardzo ładne kolory i włączone czy wyłączone ulepszacze nie powodują dużych zmian w obrazie.(przynajmniej jak dla mnie są to minimalne różnice przynajmniej na kanałach HD)
 

kriswas

Member
Bez reklam
Nie wiem jak to ująć, aby znowu nie być posądzonym o czepianie się, ale niech tam! Kol.szybal, kalibracja to nie jest ustawienie "pod siebie" nastaw w telewizorze. To proces ustawienia tychże nastaw zgodnie z zasadami i wzorcami. Poczytaj TUTAJ , jest to w miarę przystępnie wyjaśnione. Więc Twoje pytanie do kikiego nie jest zasadne.
 

szybal

Banned
Nie wiem jak to ująć, aby znowu nie być posądzonym o czepianie się, ale niech tam! Kol.szybal, kalibracja to nie jest ustawienie "pod siebie" nastaw w telewizorze. To proces ustawienia tychże nastaw zgodnie z zasadami i wzorcami. Poczytaj TUTAJ , jest to w miarę przystępnie wyjaśnione. Więc Twoje pytanie do kikiego nie jest zasadne.
Bardzo ciekawy materiał,jak już pewnie zauważyłeś moja wiedza na ten temat jest bardzo skromna .Ale nie wszyscy kupujący tv z tak zwanej górnej polki muszą być elektronikami lub expertami dlatego zdaję sobie sprawę że moje pytania ciebie śmieszą ale ja chętnie czytam każdą wskazówkę ,która może mi pomóc w ustawieniach tv.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki mam pytanie dlaczego skasowales kilka postow dotyczacych kalibracji obrazu w philipsie jak sie pytal o nie kolega Szybal? Sprawa byla na temat i dotyczyla tego konkretnego modelu. Wiec nie rozumiem czemu kasujesz cos co miesci sie w temacie. Tak jak ci Kolega Accu napisal lepiej bys skonczyl test tv niz usuwal posty. Bo to kiedy zrobisz test to za kazdym razem piszesz a test z regoly pojawia sie pozniej wiec po co pisac cos co potem nie sprawdza sie w rzeczywistosci. Rozumiem ze to duzo pracy kosztuje a czlowiek nie zyje tylko testami ale po co pisac i obiecywac ludziom..... A to ze sie poleca kogos do kalibracji i do tego modelu to chyba mozna tutaj pisac.... czy boisz sie konkurencji???? Jesli nie, to nie kasuj postow ktore czy to ja czy Accu pisze w sprawie polecenia kogos innego niz ty do kalibracji. I powtorze ze ten czlowiek ktory robi kalibracje z tego niku co Szybal podal jest godny polecenia.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie ma testu nie ma pisania:) co tu pisac jak ani wspomnianego testu ani nie widac tv w sklepie..... pozostaje po prostu czekac na to ze tv za jakies 3 tygodnie moze sie pojawia w sklepach lub na jakis test prasy zagranicznej.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja ten juz filmik widzialem byl jeszcze jeden fajny okolo 10 minut trwal tylko za diabla nie moge go znalezc. Tam tez byl pokazany ambilight przy roznych ustawieniach chcialem go wkleic zeby ludzie zainteresowani mogli zobaczyc ale niestety gdzies sie zapodzial w sieci :-(
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Fajnie, fajnie mowie ten co ja widzialem filmik byl jeszce lepszy bo gosc zmienial ustawienia i mozna bylo porownac sobie na tym samym materiale jak sie zachowuje ambilight. A propo testu to kolega Accu niby zmotywowal Kikiego do testu ale jak widac tyo jeszcze nie ta motywacja jaka powinna byc , to co s w rodzaju naszych olimpijczykow :)
Lolek
 

szybal

Banned
Witam,
Można w sklepie Redcoon kupić za 7199.00 zł (46") ,lub kupić w sklepach za Odrą i Nysą , kto ma blisko.
Twoja wypowiedź nie jest trafna.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Chodziło mi oto że Kiki sprzedaje tv itd. Może nie śpieszy się z testem bo nie ma w tym interesu ,co z tego że będzie test jak nie ma towaru:).
 

accu

New member
Bez reklam
Chodziło mi oto że Kiki sprzedaje tv itd. Może nie śpieszy się z testem bo nie ma w tym interesu ,co z tego że będzie test jak nie ma towaru:).

Witam,
Można i w ten sposób spojrzeć , myślę jednak , że warto poczekać jeszcze trochę ( do końca września),
kiedy to firma Philips wprowadzi finalne oprogramowanie do tej serii telewizorów , oraz do topowego modelu Philips
46PFL9707 . W między czasie powinny ujrzeć światło dzienne pierwsze testy telewizorów firmy Philips
z serii 8007 , a może i topowego modelu.
Ja i tak muszę osobiście zapoznać się z topowym modelem , przed jego ewentualnym zakupem i
myślę ,że nie nastąpi to wcześniej niż w grudniu lub styczniu 2013 r.Należy zachować rozwagę
przy kupnie tak drogiego telewizora .Wchodzi u mnie też opcja zakupu telewizora firmy Sony z serii HX855 ,(przystępna cena , dobre 3D).

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

szybal

Banned
Jak dla mnie to tak naprawdę jeszcze w 3d nie za bardzo jest co oglądać ,przy najmniej w Polsce,a 2d-na-3d efekt mizerny,no i Philips ma ambilight:)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Korzystam z Ambilight Spectra 3(trójstronnego) każdego wieczoru
, gdy tylko oglądam program, lub gdy chcę
wytworzyć nastrój do słuchania muzyki , to tylko sam ambilight mam włączony. Ale jak cena topowego
modelu będzie za wysoka , to jeszcze "na głowę" nie upadłem , a telewizor firmy Sony już zdążyłem
osobiście poznać z detalami i jego obraz podoba mi się.
Cena akceptowalna dla mnie za topowy Philips z parą okularów to max. 8500.00zł.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadza sie trzeba dobrze sie przyjrzec bo ceny sa dosc wysokie, a dobrze by bylo zeby z tv czlowiek byl zadowolony. Ale patrzac ze cena w grudniu czy w styczniu moze sie okazac za philipsa jeszcze spora to jest szansa ze wybierzesz sonego :)bo cena do jakosci jednak jest tutaj najlepsza. Ja zastanawiam sie miedzy panasem wt50 a philipsem sony odpadl bo podstawa dla mnie jest do niczego a u mnie tv bedzie stal. A panas w 55 calach juz za 9100-9400 mozna kupic takze ceny juz spadaja. Ale ciekaw jestem tego philipsa ale mozna byc co z tego jak zanim go zobacze na polkach to jeszcze troszke czasu uplynie. Ale czas mam bo podobnie jak Ty Accu ja tez kupuje na przelomie grudzien lub styczen przyszlego roku wiec nie ma co sie spieszyc .
Loelk
 
Do góry