Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

accu

New member
Bez reklam
Dziś zmarnowałem kilka godzin łącząc się nawet skype z różnymi stronami świata. Przełączałem go do upadłego robiąc setki kombinacji.
I nic.
Jutro biorę się za test.
Już się zmęczyłem tym "gmeraniem" w nim.

Z treści tej wypowiedzi wynika , że we wtorek 24 lipca zaczynasz test tego telewizorka.
A można delikatnie zapytać , na kiedy sobie zaplanowałeś zakończenie testu i podzielenie się z użytkownikami
tego forum , wynikami testu telewizora firmy Philips 46PFL8007K/12?


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

szybal

Banned
Czekam aż ktoś w końcu kupi w Polsce ten model i sprawdzi prywatnie jak działa,może Kiki zależy na sprzedaży tego modelu i nie może pisać o jego wadach.(Kiki z całym szacunkiem:))
 

largoon

New member
Witam,
Widać ,że nie czytasz wątku na bieżąco . Zobacz post #430. A może to i dobrze.:hihi:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Wypowiedź Lolka o falach radiowych:-D?

A wracając do tematu, to niestety Philips w tym roku wystawia cierpliwość chętnych do zakupu jego "wyższej półki" na wielką próbę. Oby wrzesień pokazał, że było warto. Sam nie wiem czy wytrzymam. Kusi mnie dodatkowo seria 9000 ze względu na bardzo jasny salon w mieszkaniu. Jedno jest pewne - ceną Philips zmiażdży wszystkich:-D.
 

accu

New member
Bez reklam
Wypowiedź Lolka o falach radiowych:-D?

A wracając do tematu, to niestety Philips w tym roku wystawia cierpliwość chętnych do zakupu jego "wyższej półki" na wielką próbę. Oby wrzesień pokazał, że było warto. Sam nie wiem czy wytrzymam. Kusi mnie dodatkowo seria 9000 ze względu na bardzo jasny salon w mieszkaniu. Jedno jest pewne - ceną Philips zmiażdży wszystkich:-D.

Witam,

Obawiam się niestety , że masz rację.
Prawdopodobnie będzie trzeba dłuższy czas poczekać , aż cena za telewizory firmy Philips serii 8007 K/12 obniży
się do akceptowalnego poziomu.
Co do ceny topowego 46PFL9707 również na początku będzie "zaporowa" , ale do zimy powinna znacząco opaść , chyba , że cena za euro i dolar będzie niestabilna , to wtedy może być różnie.
Pozdrawiam,
accu
:kom:
 

bogaty

New member
Bez reklam
Problem Szybala przypomina mi moją walkę z sharpem, Tv zabierany do serwisu około pięciu razy.Serwis nie widział usterki, dwa półprzezroczyste pasy.Wymienili mi Tv na nowy, który o zgrozo miał identyczną usterkę.

TV poszedł na allegro, powiedziałem sobie nigdy więcej sharpa.Poczekaj na ruch serwisu, walcz z nimi do upadłego.Sam kupuję 40PFL5507, pierwszy tv od philipsa w domu.Mam nadzieję że ci się uda z TV.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Tak, tylko że oni nic nie naprawiali, nie widzieli usterki, trzymali tydzień lub więcej TV i odsyłali.Żeby tego było malo, byłem osobiście w NIKU serwis w Poznaniu, pokazywałem technikowi o co mi chodzi, widział to, ale tak nic nie robił.Kiki dał mi namiary do przedstawiciela Sharp Polska, TV wymienili.Pech chciał że TV miał identyczny problem w innym miejscu.Nie miałem ochoty kolejny raz męczyć się z serwisem, telewizor poleciał na allegro.Tak zakończyła się moja przygoda z sharpem.Jak dobrze pójdzie next week będzie 5507.
 

szybal

Banned
Zainstalowałem ten nowy soft z 3 na końcu,wchodzę i wychodzę na Skype i smarta i . . . . . . . . ani razu nie zemdlał ,testuje dalej ale jestem dobrej myśli :) Kiki żeby uzyskać najlepszy obraz te wszystkie redukcje szumów itp. ustawić na maksimum?
 

andrju75

New member
Witam.Jak do tej pory, jeżeli chodzi o płynność,skalowanie sygnałów SD
najlepiej chyba sobie radzi Sony(KDL-46HX850).Technologia X-Reality i X-Reality Pro zastosowana w tym modelu poprawia nawet
najsłabszy sygnał o niskiej rozdzielczości i zwykły obraz telewizyjny ulepszane są maksymalnie do przyzwoitej jakości.
Ciekawe jak Philips 8007 z tym fantem sobie poradzi?Czy w modelach Philips'a nastąpi ogromny przełom w płynności obrazu
skalowanego na miarę Sony?Czekam z niecierpliwością na pierwsze testy.

Ps.Odnośnie modelu Philipsa 8007- KiKi,chciałbym poprosić Ciebie o sprawdzenie w 8007:
-czy tv obsługuje systemu plików NTFS?
-jak szybko działa menu?
-jak z odtwarzaniem multimediów np.divix ,mkv(z dźwiękiem:AC3 oraz DTS)?Czy czyta polskie znaki tekst (jak tak to w jakim formacie?)?
-sposób wyświetlania płynności na filmach (czy występuje charakterystyczny teatr?)
-czy odblaski sprawiają problem przy oglądaniu?
-równomierność podświetlenia
-szybkość reakcji na zmianę programów (DVB-T)

Czy wstępnie mógłbyś jakieś porównywalnie do plazm panasonicaVT50 zrobić?Czy może być taki model (8007)alternatywą dla 50VT50?

Ps2.szybal jesteś niezmordowany i cierpliwy w walce z ,,pięknym wizualnie"telewizorkiem, przez którego niejeden by zszargał swoje nerwy.
Mam nadzieję,że wkrótce będziesz w pełni zadowolonym posiadaczem 8007-ki.Philips cały czas coś poprawia w sofcie-to w miarę dobrze rokuje.
Trzymam mocno kciuki za twoją wytrwałość.Sam jestem zainteresowany tym modelem.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Widzę , że w końcu skorzystałeś z mojej rady i wgrałeś ten nowy soft , o którym pisałem w poście #430.
Winszuję sukcesu:) , że telewizor zaczyna pomału funkcjonować jak należy.
Odwrotnie , wszystkie te polepszacze obrazu typu redukcje szumów , doskonały kontrast , wyłączanie usterek MPEG , czujnik światła powyłączaj.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szybal i jak sie ma sprawa po nowej aktualizacji ? pisales ze lepiej ale caly czas lepiej czy tylko np chwilowo bylo lepiej?
:Lolek
 

szybal

Banned
Co było raczej do przewidzenia:eek:k: skoro kikiemu wszystko działało. Napisz w jaki sposób wgrałeś nowe firmware, aby inni potencjalni klienci nie popełnili głupich błędów.
Czy ty sugerujesz że ja robiłem głupie błędy ten soft wcześniejszy był do d i tyle ten ostatni sam znalazł i nie robiłem żadnych cyrków z odlaczaniem itp.
 

accu

New member
Bez reklam
Czy ty sugerujesz że ja robiłem głupie błędy ten soft wcześniejszy był do d i tyle ten ostatni sam znalazł i nie robiłem żadnych cyrków z odlaczaniem itp.

Witam,
No i nie masz do końca racji. Nie zawsze wskazane jest , aby aktualizację co telewizor sam przez Internet znajdzie
wgrywać . Czasem są z błędami , więc jednak z aktualizowania poprzez Internet można zrezygnować i
korzystać jednak z wgrywania sprawdzonego softu poprzez port USB.To nie są żadne cyrki to tryb prawidłowego
postępowania.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kriswas

Member
Bez reklam
Witam,
No i nie masz do końca racji. Nie zawsze wskazane jest , aby aktualizację co telewizor sam przez Internet znajdzie
wgrywać . Czasem są z błędami , więc jednak z aktualizowania poprzez Internet można zrezygnować i
korzystać jednak z wgrywania sprawdzonego softu poprzez port USB.To nie są żadne cyrki to tryb prawidłowego
postępowania.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Dokładnie to miałem na myśli! Zalecany sposób aktualizacji firmware, to metoda poprzez USB. W większości przypadków próby dokonania tego poprzez internet, "z pilota" nie były możliwe. W moim przypadku, przy licznych próbach - nigdy. BTW, strasznie jesteś nadwrażliwy, szabal. Uwierz, że w większości przypadków za brak właściwego działania sprzętu technicznego winę ponoszą użytkownicy, którzy właśnie popełniają głupie błędy w różnych sytuacjach. Ta technika jest coraz bardziej skomplikowana, a my, ja również, mamy tak mało czasu, że nie korzystamy z instrukcji jej obsługi. Co wcale nie musi odnosić się do Twojego przypadku.


Swieta racja szybal. A i ciesze sie ze jest ok :smile: Pozdro.
Lolek

Lolek na Twoje głęboko merytoryczne przemyślenia rzeczywiście można liczyć.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:
Do góry