Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

tirula

New member
PrzemoRene napisał:
Witam ponownie,
Dzieki za odzew ;) Funkcja TruD niezależnie czy jest włączona, czy nie jest daje lini to samo - tj. nic. Linia pozostaje. Jedynie z włączoną opcją jest bardziej wyraźna - tak jak i cały obraz z resztą. Dodam też, że niezależnie od źródła tak sie dzieje oraz kabli. Czy to Euro, D-sub, czy HDMI jest tak samo. Dodam także moze dla ułatwienia, że przy białym kolorze wogóle jej nie widać, co skreśla raczej martwe pixele. Pokombinuje może chwile w menu tym dla wtajemniczonych 8) i jak to nie da rady to dzwonie do Sharpa ale to po świetach bo lepszy 42" LCd 1080p z kreseczką, niż 21 philips CRT 50hz z 1990 roku ;) (taki w garażu mam ;)

Bedę informował co i jak dalej:krol:

Sprawdziłem w Manu telewizora (tak w tym drugim menu...) i co się okazało ku mojemu WIELKIEMU zdziwieniu... :
że data telewizora produkcji to 2006.10.12
a co NAJGORSZE I JAK NA NOWY, OGLĄDANY PO MAX 4 GODZ. DZIENNIE LCD JEGO LICZNIKI TO:
Center Acutime 4008H30M
Backlight Acutime 4009H51M:hmm: :confused: jak się okazuje po moich obliczeniach to tak jakby dzialal codziennie przez 500 dni po 8 godzin dziennie non stop!!!!!!

Co z tym zrobic panowie , bo wja wiele zniosę, ale nie coś takiego?? Czy to sie nadaje do reklamacji i wymiany na N.O.W.Y ???

To tak jakbym 2 latka normalnie użytkowanego kupil tak po 5-6 hr dziennie!! Oj jutro bedą telefony do dealera i Sharpa, oj bedzie sie działo.

Uwazaj!!!! jak powiesz Dealerowi, ze wchodziles na menu serwisowe- to masz gwarancje z glowy, chyba ze powiesz ze to specjalista od napraw RTV wszedl tam i ci pokazal, ale moga chciec nazwe i adres zakladu naprawczego. Liczniki sa czesto ustawiane byle jak, troche po testach czesci oraz po zlozeniu calego aparatu i nieraz wygladaja glupio. Ja mam podobne wartosci, (a tv ma 3 miesiace) ale za to wszystko u mnie chodzi idealnie. Opowiadajac to co piszesz dealerowi lub Sharpowi - ryzykujesz gwarancje. Sharp zabrania uzytkownikom wchodzic na menu serwisowe pod grozba utraty gwarancji!!!!
 

Jwoznica

New member
audiorek napisał:
:)
OOOOO słuszne pytanie. zapomniałem ze Panasonika obsługiwałem pilotem z Denona . Dołaczam się.

Kody urządzeń są w instrukcjach do pilotów uniwersalnych, amplitunerów, itd. Jeśli nie zapomnę, to podam tu swój.

Ja obsługuję TV pilotem od amplitunera Yamaha.
 
Witam.

Posiadam sharpa LC-46XD1E i mam taki mały problem... Wszyscy piszecie że obraz z SD jest super.. Natomiast ja posiadam cyfre+ i stary dekoder cyfry podlaczony do TV przez eurozlacze (ext1). Obraz jest bardzo słabej jakosci. TV ogladam z 5m i czasam az mnie bola oczy od pixeli.. Co moze byc nie tak?
 

tirula

New member
endi_garnek napisał:
Witam.

Posiadam sharpa LC-46XD1E i mam taki mały problem... Wszyscy piszecie że obraz z SD jest super.. Natomiast ja posiadam cyfre+ i stary dekoder cyfry podlaczony do TV przez eurozlacze (ext1). Obraz jest bardzo słabej jakosci. TV ogladam z 5m i czasam az mnie bola oczy od pixeli.. Co moze byc nie tak?

Decoder cyfry+ musi byc wlaczony przez SCART tylko do wejscia Extern1 telewizora, wtedy nawet jak ogladasz cos na kanalach antenowych - to cyfra wlacza sie sama automatycznie- no i pamietaj- ze do TV musi isc kabel z gornego wyjscia starego dekodera (Panasonic?)- drugi kabel ze Scarta dolnego mozesz podlaczyc do DVD nagrywarki lub do VIDEO(wejscie: dekoder)- z ktorego kabel wyjsciowy (tez Scart) podlaczasz do wejscia Extern 2 telewizora . Dzieje sie nieraz w cyfrze ze: jak wlaczasz dekoder- to wlacza sie mniej pixeli( widac to najbardziej na czerwonych paskach nazwy kanalu)- wtedy musisz wylaczyc dekoder pilotem, poruszac kablami Skart (nieraz traca kontakt) i wlaczyc pilotem decoder, az czerwony pasek kanalu cyfry bedzie spojny) czerwony pasek wyswietli sie tez przy zmianie kanalow. Jezeli nie chcesz miec takich problemow to uzywaj drogich kabli SCART=Eurokontakt , ktore maja zlocone wszystkie styki kontaktow. (Nigdy nie kupuj tanich podrobek kabli bo zepsujesz gniazdka Scart.

No i: Merry Christmas & the Happy New Year 2008
tirula@hotmail.com
 
zmienilem kabel euro na jajdrozszy jaki byl w sklepie.. I nadal to samo.. Jak mnie oczy bolaly od patrzenia na TV tak bola... I obraz jest jakiś dziwnie plaski.. Co moze byc jeszcze nie tak?/

U mojego kolegi na dekoderze HD obraz jest rewelacja, a ma tez sharpa tylko ze 52"...

Moze cos z ustawieniami tv mam nie tak?
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
:hmm: - a sprawdzałeś ten dekoder z innym TV ?
przecież ten obraz to tragedia. Nie wiem czy tu pomoze kalibracja gdyż chyba sam sygnał jest żle przetwarzany.
Takiej jakości obrazu na XD1 jeszcze nie widziałem.
Kalibracja - pomaga - oczywiście ale z dobrego zrobić jeszcze lepszy.
 

tirula

New member
endi_garnek napisał:
To jest dekoder za 180zł z allegor.. to moze byc przyczyna?

czy masz manual do TV, jezeli nie to przeczytaj:

Duzo jest pytan na temat ustawien TV SHARP, dlatego zalaczam link do manualu w jezykach: Angielskim, Niemieckim Francuskim i paru innych:

http://www.tradenet.sharp.co.uk/file...C42XD1E145.pdf

np: sposoby podlaczenia urzadzen zewnetrznych znajdziecie na str. 10 i 11 , Filmmode 24(25) klatek na sekunde oraz TruD(R) -na stronie 14.

Wystarczy tylko sciagnac .pdf plik i go przeczytac lub wydrukowac, oczywiscie-jezeli nieotrzymali panstwo manualu przy zakupie TV (lub dostaliscie manual w nieznanych jezykach.) A tu macie tez link do manualu w jezykach scandynawskich, greckim i portugalskim dla typu C42XD1EA:
http://esupport.sharp.pl/scripts/dw...f4cf75e1faaa32024197eb19b6aa8&DocType=OM&CT=1
__________________ Mozecie tez pisac majle do mnie na:
tirula@hotmail.com

No i zycze wam wszystkim na forum SZCZESLIWEGO NOWEGO 2008 ROKU
 
Ostatnia edycja:

cgc

New member
Upewnij się że w dekoderze włączyłeś typ sygnału na scarcie na RGB...

...i że masz tzw. pełny kabel EURO, czyli taki który ma te linie RGB podłączone, no i oczywiście czy ten kabel jest wpięty do tego gniazda w dekoderze i tv które obsługuje sygnał RGB, w tv to jest wejście EXT1 i jeżeli dekoder nie wymusi na nim pracy w trybie RGB (chociaż powinien) to przełącz ręcznie to wejście na RGB.
 

MarKo_wawa

New member
Jaki ?

Witam All,
Potrzebuje zakupic TV do sypialni, znajomy polecil mi LCD Sharpa, nie mam doswiadczen z ta firma (uzytkuje plazme Pioneer'a 436XDE) a po przeczytaniu tego watku troche sie pogubilem :???:
Jaki model byscie polecili, zakladam, ze chyba najbardziej optymalna wielkoscia bedzie 37" :?:
Acha i jeszcze jedno, poniewaz bedzie to ogladanie "do snu" wolalbym aby nie bylo zadnych "buczen" czy innych nieprzyjemnych dzwiekow ;)
pozdrawiam :cool:
 

peeterman

New member
wczoraj kupilem 37xd1e na razie jestem w szoku bardzo mi sie podoba.tylko poszukuje instrukcji obsługi w jezyku polskim.
ps.dla mnie rewelacja ten LCDEK
pozdrawiam;)
 

tirula

New member
tirula napisał:
czy masz manual do TV, jezeli nie to przeczytaj:

Duzo jest pytan na temat ustawien TV SHARP, dlatego zalaczam link do manualu w jezykach: Angielskim, Niemieckim Francuskim i paru innych:

http://www.tradenet.sharp.co.uk/file...C42XD1E145.pdf

oraz po Polsku:
http://esupport.sharp.pl/scripts/dwn...ocType=OM&CT=2

np: sposoby podlaczenia urzadzen zewnetrznych znajdziecie na str. 10 i 11 , Filmmode 24(25) klatek na sekunde oraz TruD(R) -na stronie 14.

Wystarczy tylko sciagnac .pdf plik i go przeczytac lub wydrukowac, oczywiscie-jezeli nieotrzymali panstwo manualu przy zakupie TV (lub dostaliscie manual w nieznanych jezykach.) A tu macie tez link do manualu w jezykach scandynawskich, greckim i portugalskim dla typu C42XD1EA:
http://esupport.sharp.pl/scripts/dw...f4cf75e1faaa32024197eb19b6aa8&DocType=OM&CT=1
__________________ Mozecie tez pisac majle do mnie na:
tirula@hotmail.com

No i zycze wam wszystkim na forum SZCZESLIWEGO NOWEGO 2008 ROKU

Polski, wegierski, slowacki i czeski manual obejmuje typ 37 oraz 42 cale (nie typ z litera A):
http://esupport.sharp.pl/scripts/dwn...ocType=OM&CT=2
 
Ostatnia edycja:

DariuszKa

New member
witam od pół roku telewizorek śmiga ok mam go podłączonego do cyfry Hd bez twardziela i może to moja sugestia ale jak robię zoom na programach naziemnych obraz jest w miarę ale jak robię to dekoderem obraz jest o wiele gorszy czy po prostu układ interpolujący w telewizorze jest lepszy od tego w dekoderze
? a swoją drogą ciekawe dlaczego taki program jak Discovery daje obraz 4:3
Darek
 
Do góry