Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

mrdread

New member
(...)
xd1e POSIADA technologie 100Hz - ogladajac LM nie widzisz komety tylko najnormalniejsza futbolowe! ioto chodzi prawda panie:) z wyboru xd1 bedziesz zadowolony no chyba ze zobaczysz co potrafi xl2e, no ale ja do niczego nie namawiam :)

Model XD1 jest TV FullHD (1080p) ale nie jest 100Hz. Dopiero modele XL1 i XL2 posiadaja 100Hz, ale ich wymiary zaczynaja sie w przypadku XL1 od 46' , a w przypadku XL2 od 42'

Wady - usterki - podobno seria XD1 kiedyś buczała - ale zostalo to podobno wyeliminowane.

1. jestem prawie zdecydowany na ten model, chyba że ktoś doradzi inny w podobnej cennie (jestem w UK i moge go miec za 699 funtów), zastanawiałem się też na bravia 32 calową D3000 ale chyba lepszy jest sharp ?! :)
,ogólnie przeznaczenie tv ma byc x360, sport, divx oraz dvd, sporadzycznie telewizja

daskiller - Ze 100Hz TV masz jeszcze np 32' Panasonica LX70p lub LX700
 
Ostatnia edycja:

jersey

New member
mrdredd, my respect yuo're absolutly right :)

sory daskiller, mowiac o 100Hz mialem na mysli RD2 sharpa, ktory z kolei nie posiada fullHd a jedynie hdready tj. 1366x768. Reasumując:
100Hz posiada rd1e, rd2e, xl1, xl2, 100Hz nie posiada m.in. xd1e, x20e.
fullHD posiadają: ge1e, xd1e, hd1e, xl1, xl2.

xd1 - "stara" ale wciaz jara i sprawdzona technologia za rozsądne pieniądze.
xl2 - nowa i wciąż SPRAWDZANA technologia - za wczesnie na rozstrzygające wnioski.

I tyle "."
 

Patrykos

New member
Posiadacze LC-42XD1 mozecie podzielic sie swoimi wartosciami ustawien obrazu?

Ja glownie uzywam

Backlight -1
Contrast 29
Brightness 3
Colour 0
Tint 0
Sharpness 0
Colour temp middle
Black off
DNR off
Film mode on

I wydaje mi sie ze cos nie tak. Tzn nie potrafie znalezc satysfakcjonujacego ustawienia.

Apropo poprzedniego postu, jaka jest roznica pomiedzy LCD Full HD pracujacego na 50Hz a 100Hz? Wiem co te Hz dawaly cos w urzadzeniach CRT ale w LCD to chyba nie ma wiekszego znaczenia?
 

jacek315

New member
odp.

Wszystkie ustawienia masz na opak.Najlepiej uruchom tryb standardowy (włącz opcje reset) albo dynamiczny.Czerń powinna być włączona (on) DNR szybkie.Jeśli masz tuner Cyfry HD , to kanały SD przy złączu HDMI chyba najlepiej odbierane są na 720p (ustawienia w tunerze cyfry).
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdźcie u siebie , bo ja widziałem w sklepie jak ten model "pięknie" smuzył na tenisie , dlatego odpadł od razu w moim prywatnym rankingu.
 

kolczan

New member
Literka A oznacza w uproszczeniu Made in Japan :)

Co do czerni to jest naprawdę czarna jak na LCD, ale mam 2 uwagi do TV (może mi coś poradzicie?).
1. Brak "odcieni" czerni - z jasnymi kolorami nie ma problemu - nawet biel (w teście THX z Star Wars EP1) jest OK, ale w ciemnych scenach są po prostu połacie czerni...
2. W tychże scenach daje się tez zauważyć zmianę jasności podświetlenia (nieszczęsny kontrast dynamiczny) - można to jakoś wyłączyć?

Pozdrawiam - Mirek
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Było to juz kilka miesiecy temu i nie pamietam dokładnie , ale EFEKT utkwił mi w pamięci.
Może więc niech posiadacze tego modelu wypowiedzą się w tej kwestii.
 

Patrykos

New member
1. Brak "odcieni" czerni - z jasnymi kolorami nie ma problemu - nawet biel (w teście THX z Star Wars EP1) jest OK, ale w ciemnych scenach są po prostu połacie czerni...

Cos podobnego jest w moim modelu. Ciemne sceny sa tak ciemne ze nie widac w nich detali, tylko jedna ciemna zlana mase. Zabawa ustawieniami tv nic nie daje. W ogole podstawa to wylaczenie Czerni w menu, z tym wlaczonym to w ogole tragedia. Owszem czern jest bardziej czarna ale jeszcze mniej widac w ciemnych scenach niz wczesniej...
 

MyKey

New member
jersey napisał:
(...)Reasumując:
100Hz posiada rd1e, rd2e, xl1, xl2, 100Hz nie posiada m.in. xd1e, x20e.
fullHD posiadają: ge1e, xd1e, hd1e, xl1, xl2. "."
Małe sprostowanie - równieź x20e posiada fullHD (bo to tak naprawde xd1e - tyle że odchudzony (SlimLine))
 

haze

New member
witam w końcu stałem się posiadaczem sharpa 42xd1ea. wybrałem ten model dzięki waszym postom na tym forum co pomogło mi podjąć decyzję- wielkie dzięki. niezauważyłem żadnego buczenia, obraz narazie z kablówki więc co program to inna jakość. dvd i playstation super. przy zakupie w internecie chciałbym wyczulić wszystkich na kurierów sprawdzcie dokładnie przesyłkę. do mnie przyjechał tv z uszkodzoną matrycą. następny egzemplarz odebrałem sam w sklepie bliżej miejsca zamieszkania choć wyszło 300zł drożej. pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 

Yanek

New member
Koledzy mam do Was pytanie.
Czy w 52 XD1 występuje problem głośnej pracy tzw. ,,buczenia,,
Przeczytałem ten wątek i wydaje mi się że problem ten dotyczy mniejszych rozmiarów.Ale może się myle.
Czy ktoś z Was spotkał się z tym zjawiskiem w 52"modelu.
Myśle że cena na ten panel jest już na tyle atrakcyjna że można pomyśleć nad zakupem tego tv.(pod warunkiem cichej pracy)
Gdyby tak było to moim zdaniem nie warto dopłacać prawie 3k pln za nową ramke i pilota w XL2.
Pozdr. i dzięki za info.
 

Patrykos

New member
Odwiedzil mnie serwisant Sharpa, stwierdzil awarie zasilacza (stad niby te buczenie i bzyczenie). Co do reszty zarzutow wysmial internet, przez ktory ludzie doszukuja sie rzeczy ktore nie istnieja. Tak wiec z pasami, i rozmytymi ciemnymi scenami bede musial zyc wyglada na to :/

To pierwszy i ostatni raz kiedy kupilem tv bez porzadnego sprawdzenia go w sklepie...
 

krzyczaki

New member
Patrykos napisał:
Odwiedzil mnie serwisant Sharpa, stwierdzil awarie zasilacza (stad niby te buczenie i bzyczenie). Co do reszty zarzutow wysmial internet, przez ktory ludzie doszukuja sie rzeczy ktore nie istnieja. Tak wiec z pasami, i rozmytymi ciemnymi scenami bede musial zyc wyglada na to :/

To pierwszy i ostatni raz kiedy kupilem tv bez porzadnego sprawdzenia go w sklepie...

Czy wymieni Ci ten zasilacz??:hmm:
U mnie buczy na podświetleniu poniżej 8 oraz przy przełączaniu kanałów.
I przez chwilkę(0,1sekundy) jak się wyłączy, to słychać bzyk.

I czy jak wyrzuciłem pudełko, to też mogę zareklamować???:hmm:

Ps:
Po za tym ogólnie jestem zadowolony z TV.
Ale chciałbym mieć ideał:)
Pzd
 

Patrykos

New member
Nie wymienil, chcial zabrac do serwisu ale sie nie zgodzilismy, bo moze uda mi sie w sklepie dogadac ze skoro sprzedali wadliwy to wymienia (w co watpie). Czekam teraz na opinie na maila, i chyba sie nie doczekam bo pan technik sie bardzo zdenerwowal ze musial jechac 100km (w dwie strony) za darmo.

Do bzyczenia juz prawie sie przyzwyczailem, gorsze jest buczenie przy cichych scenach... Sprawdz u siebie jak ruszasz wtyczka od kabla zasilajacego, przy gniazdku w tv, czy bzyczenie sie lekko zmienia. U mnie tak bylo.
 

Airvision

New member
Się zastanawiam czy jest sens kupowania 37 calowej wersji XD1E, gdy oglądany będzie w odległości 1,5-3m (najczęściej w tej drugiej:p). Czy sygnał SD po 3 krotnym skalowaniu do rozdzielczości tego TV nie spowoduje u mnie odruchów wymiotnych w czasie oglądania tego właśnie systemu :D? Niby kusi mnie te Full HD ale z drugiej strony za tą cenę jest LC-42WD1E 720p.
Co myślicie?
 

krzyczaki

New member
Patrykos napisał:
Cos podobnego jest w moim modelu. Ciemne sceny sa tak ciemne ze nie widac w nich detali, tylko jedna ciemna zlana mase. Zabawa ustawieniami tv nic nie daje. W ogole podstawa to wylaczenie Czerni w menu, z tym wlaczonym to w ogole tragedia. Owszem czern jest bardziej czarna ale jeszcze mniej widac w ciemnych scenach niz wczesniej...

Wczoraj oglądałem Faceci w czerni II i:
-czerń zawalista
-ogólnie super
-kolory super
-nie załuje zakupu

ps: nawet nie zasnołem-jak ostatnio mi się zdarzało:)))

Brak mi tylko jakiegoś fajnego zestawu kina domowego lub zestawu 3+1.
Na razie szukam. MOże coś polecacie do pokoju 20 m2 (5mx4m). Oglądam z 4 m.
Pozdrawiam
 
Do góry