Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

secmal

New member
secmal napisał:
Od wczoraj jestem posiadaczem LC-37XD1E (ver.Japan), do szczęśliwości brakuje mi:
- N-ka przez HDMI nie działa (EXT5 - komunikat o braku HDCP; EXT6 - na zmianę- czarny ekran, śnieg, obraz i tak w kółko co około 1 sek.)
- Playstation 3 połączone przez HDMI (EXT5 jest OK! ; EXT6 obraz delikatnie przycieminia się i rozjasnia co kilka sekund); OPC-off
Czy ma ktoś takie objawy? Zapewne pozostaje mi spakować tv i wymienić na inny...

tv wymieniony. Wszystko ok oprócz tego że n-ka nie działa.
Tzn prawie działa bo obraz jest tylko w trybie 576i (HDMI)
Czy ma ktoś ten tv i n-kę podłączoną przez HDMI?
 

Jwoznica

New member
Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego w ustawieniach obrazu nie widzę "trybu film" oraz nie zawsze jest dostępny parametr Y/C?

Instrukcja o tym nie wspomina, tzn. według niej te parametry powinny być dostępne zawsze niezależnie od sygnału wejściowego.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Jwoznica napisał:
Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego w ustawieniach obrazu nie widzę "trybu film" oraz nie zawsze jest dostępny parametr Y/C?

Instrukcja o tym nie wspomina, tzn. według niej te parametry powinny być dostępne zawsze niezależnie od sygnału wejściowego.

W XL-u ta opcja pojawia sie jak wylaczysz TrueD
 

jarula29

Member
Juz go mam!sharpa lcd 42XDE1A

witam.
kilka dni temu dolaczylem do spolecznosci by osiagnąc prosty cel: kupno lcd lub plazmy, z których bedę zadowolony. Czytając kilka godzin wszystkie za i przeciw, plazma czy lcd, sharp czy sony itp. dokonalem wyboru! od wczoraj jestem posiadaczem sharpa lcd 42XDE1A. z racji tego ze mieszkam na wyspach uzyskanie konkretnych info o modelach ktorymi bylem zainteresowany w irlandzkich salonach sprzedazy graniczylo wręcz z cudem. pomimo braku profesjonalnej wiedzy tutejszych sprzedawców podjalem decyzje o zakupie sharpa tylko i wylacznie dzieki hdtv.com i forumowiczom. dlatego serdeczne dzieki.
wracajac do mojego tv, to dla zainteresowanych chialbym powiedziec, że te modele sharpów jaki o rozmiarach 46" czy 52" sa tutaj w dalszym ciagu drogie i najlepsze. wsród lcd sa one uznawane za top class przebijając sony bravia series lub philips pixelplus technology. mojego lcd nabylem w salonie Currys za kwote 1600 euro i to jest oferta specjalna. Normalna cena w Irlandii na dzien dzisiejszy to 1799 euro.
nawiazując do kilku watków wspomnianych wczesniej na forum, chcialbym powiedziec że mój model to:
-sharpa 42XDE1A ,made in japan, 705xxxxxxxx series,
-dwudniowe testy (po 15 h dziennie pracy lcd-ka) nie przyniosly jakichkolwiek zauważalnych problemow typu:buczenie i innych wspomnianych wczesniej,
-testowalem go na platformach polsatu cyfrowego i nboxa, dvd z hdmi
-w 100% spelnia moje oczekiwania , generuje naprawde wysmienity obraz zwlaszcza te HD!!!!
-lcd w 100 % spelnia moje oczekiwania (ach ten kontrast i kolory - bajka),
- jestem bardzo pozytywnie zaskoczony dźwiekiem jak na lcd to naprawde bardzo dobry dźwięk.
Jest jeszcze wiele innych plusow, o których mozna by pisać (minusy tez napewno znajde ale to później). Dokonując wyboru tego lcd oczywiscie poprzedzonego testami i porównaniami z innymi lcd-kami i plazmami powiem tylko to: polecam 100% satysfakcjonujący zakup!!!!!!
 

czenio

New member
secmal napisał:
tv wymieniony. Wszystko ok oprócz tego że n-ka nie działa.
Tzn prawie działa bo obraz jest tylko w trybie 576i (HDMI)
Czy ma ktoś ten tv i n-kę podłączoną przez HDMI?
Mam identyczny telewizor tzn.Sharp LC-37XD1E (Japan) oraz N-recorder (czarny), N-ka podłączona przewodem HDMI zarówno do złącza exit 5 jak i exit 6 działa bez zastrzeżeń zarówno z rozdzielczością 720 jak i 1080
 
Ostatnia edycja:

secmal

New member
czenio napisał:
Mam identyczny telewizor tzn.Sharp LC-37XD1E (Japan) oraz N-recorder (czarny), N-ka podłączona przewodem HDMI zarówno do złącza exit 5 jak i exit 6 działa bez zastrzeżeń zarówno z rozdzielczością 720 jak i 1080

Dzięki za odpowiedź.
Czyli pewnie będę musiał zainwestować w kabel...:rolleyes:
 

krecha2

New member
witajcie mam zamiar kupic Sharpa 46 XD1E i tutaj moje pytanie ta seria ma juz swoj okres bycia na rynku czy dalej oplaca sie kupowac ten tv czy moze sa juz telewizory ktore dorównuja mu prócz (XL1e) cena wg Skapiec.pl to 6337zl za ta ceno mozna kupic cos lepszego? ,tv bedzie podpiety do N-ki narazie jest kablowka jak z tymi sygnalami odbiera? ..i najwazniejsze czy jest jaks znaczaca roznica miedzy 46 cali a 42 procz wielkosci oczywiscie ..Pomocy
 

jarwisz

New member
Bez reklam
krecha2 napisał:
witajcie mam zamiar kupic Sharpa 46 XD1E i tutaj moje pytanie ta seria ma juz swoj okres bycia na rynku czy dalej oplaca sie kupowac ten tv czy moze sa juz telewizory ktore dorównuja mu prócz (XL1e) cena wg Skapiec.pl to 6337zl za ta ceno mozna kupic cos lepszego? ,tv bedzie podpiety do N-ki narazie jest kablowka jak z tymi sygnalami odbiera? ..i najwazniejsze czy jest jaks znaczaca roznica miedzy 46 cali a 42 procz wielkosci oczywiscie ..Pomocy
ad 1 - w podobnej cenie 46XD1 nie ma konkurenta
ad.2 - do kablówki lepiej HD Ready do N-ki XD1
ad.3 - 42 a 46" to jest różnica - wydaje się że to tylko 4" ale to 6cm większa i lepsza matryca /niz 42XD1/. Popatrz na TV 14" i na 20" = jest różnica
 

krecha2

New member
Dzieki wielkie :) jeszcze jedno napisales ze do Nki lepszy Xd1 ale tam przeciez jest tylko 3 kanaly puszczone w hd, reszta to zwykla jakosc taka jak z kablowki czy moze lepsza? tutaj mam problem poniewaz nie wiem czy oplaca sie montowac nke dla 3 programow hd ,a moze jestem w bledzie i jest wiecej programow w hd ale nie polskich moglby mi ktos to przyblizyc?
 

krecha2

New member
witam ! bylem dzis w sklepie Media Ex.. i byl wystawwiony sharp Xd1e 42 cale puszczony byl na nim sygnal ze zwyklej anteny lecial tvn i musze powiedziec ze bylo kiepsko sniezylo lekko obraz nie byl za fajny nie ukrywam mialem kupic ten model ale sie troszke boje, wiem wiem powiecie ze to wina sygnalu moze jakis wlascicciel Sharpa Xd1e i Hdtv N pomoze mi podjac decyzje i zapewni mnie ze po podlaczeniu N-ki w tym tv obraz bedzie spelnial moje oczekiwania ... 2 rzecz to czy moglby mi ktos podac wymiary sharpa xd1e 46 cali chodzi o dlugosc i szerokosc Dziekuje!
 

jtd

New member
Bez reklam
krecha2 napisał:
witam ! bylem dzis w sklepie Media Ex.. i byl wystawwiony sharp Xd1e 42 cale puszczony byl na nim sygnal ze zwyklej anteny lecial tvn i musze powiedziec ze bylo kiepsko sniezylo lekko obraz nie byl za fajny nie ukrywam mialem kupic ten model ale sie troszke boje, wiem wiem powiecie ze to wina sygnalu moze jakis wlascicciel Sharpa Xd1e i Hdtv N pomoze mi podjac decyzje i zapewni mnie ze po podlaczeniu N-ki w tym tv obraz bedzie spelnial moje oczekiwania ... 2 rzecz to czy moglby mi ktos podac wymiary sharpa xd1e 46 cali chodzi o dlugosc i szerokosc Dziekuje!
xd1 przechodzi juz do lamusa, czemu nie chcesz kupic xl1 lub xl2 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz się mocno zdziwić, bo ludzie nie dają nabić w butelkę "nowości" . Seria XD1 przeżywa odrodzenie . Na ostatnich prezentacjach w sygnałach Sd wygrywa. Co mówia kupujacy ?
Że lepsza redukcja szumów , czyściejszy obraz i przy okazji niższa cena. Więc na wszelki wypadek sprawdzaj w domu czy warto dopłacać 2000 zł.
pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kiki napisał:
Seria XD1 przeżywa odrodzenie . Na ostatnich prezentacjach w sygnałach Sd wygrywa.
Że lepsza redukcja szumów , czyściejszy obraz i przy okazji niższa cena.

pozostaje mi tylko potwierdzić .
nie kupowałbym przecież 46XD1 mając już w domu 37XD1 /GE1E/ gdyby było żle.
Przetestowałem XL1 i doszedłem do wniosku że nie warto dopłacać.
 
Do góry