Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

jarwisz

New member
Bez reklam
Saitou napisał:
im wiecej czytam tym mniej wiem :(

nie jest tak do końca.
kiedyś kodowanie HDCP dotyczyło też DVI.Obecnie już tylko HDCP dotyczy kodowania po HDMI i na to wykupuje się licencję.
Natomiast połączenie PC-LCD po DVI-HDMI jest pozbawione kodowania HDCP.
Wyjątkiem ale tylko teoretycznym jest np jakbyś miał kartę satelitarną w PC i wykupił N-Kę,która dostępna by była w ten sposób /a nie jest/ i tu oczywiście sygnał byłby kodowany.

pozd
 

Saitou

New member
chyba bede tworzyl OT za co sorry :roll:
i za to ze pewnie temat byl walkowany nie raz ale spytam i tak :p

Zatem jaki pozytek z hdcp? jak material HD bedzie sobie mozna piracko ogladac puszczajac go z kompa po DVI... ja chyba naprawde nic nie kumam a myslalem ze yntelygenty jestem :roll:
 

Morfi30

New member
Witam
Jestem posiadaczem telewizorka LCD SHARP 46XD1E i tu moje pytanie:

Telewizor mam podłączony do cyfrowej multimedii i obraz oprócz NCG HD jest straszny. Czy ktokolwiek z kolegów, koleżanek może mi opisać jak to wygląda w przypadku N-tv czy warto pod mój telewizor zainteresować się tą platformą.

Posta umieściłem celowo w tym miejscu ponieważ interesuje mnie opinnia wszystkich którzy posiadają taki lcdtv.

Za odpowiedzi z góry serdecznie dziękuje

pozdrawiam

Artur
 

km1963

New member
Bez reklam
Morfi30 napisał:
Witam
Jestem posiadaczem telewizorka LCD SHARP 46XD1E i tu moje pytanie:

Telewizor mam podłączony do cyfrowej multimedii i obraz oprócz NCG HD jest straszny. Czy ktokolwiek z kolegów, koleżanek może mi opisać jak to wygląda w przypadku N-tv czy warto pod mój telewizor zainteresować się tą platformą.

Posta umieściłem celowo w tym miejscu ponieważ interesuje mnie opinnia wszystkich którzy posiadają taki lcdtv.

Za odpowiedzi z góry serdecznie dziękuje

pozdrawiam

Artur

Witam:)

Zanim odpowiem na Twoje pytanie powiem iż jestem zdziwiony tym że obraz przekazywany " cyfrowo " na tym TV jest straszny ( chyba ze to jest taki pseudo przekaz cyfrowy?) bo inni użytkownicy tej kablówki się jakoś nie skarżą może jesteś żle podłączony ? ( kable )

Jakośc obrazu jest nie tylko na N ale i na Cyfrze uzależniona od jakości nadawania sygnału poszczególnych programów ( i tak np. TVP - średnio , TVN b. dobrze )

Podłączyć jak wiesz możesz scartem , componentem z przejściówką oraz HDMI ( zdania co do najlepszego wariantu są różne ) przez scarta jest bardzo dobrze na SD bo działają elektroniczne poprawiacze ( lepiej niż box N-ki) a HD na componencie ale i są zwolennicy HDMI

Osobną kwestią jest zawartość programowa i każdy z Nas ma rożne oczekiwania ( mam porównanie bo posiadam też Cyfrę ) i dla większej oferty materiału HD ( wspaniałe Discovery HD ) polecam tą platformę

Gratuluję XD1 to dobry wybór ( sam go posiadam:D ) a jeszcze lepszy w stosunku do obecnej ceny

Mam nadzieję że choć trochę Ci pomogłem w podjęciu decyzji gdybyś miał pytania to pytaj

Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
wyjście HDMI jest pomyślane jako wyjście cyfrowe najwyższej jakości - pzesyłąjące sygnał 1080p.
To dopiero nadawcy cyfrowi postanowili wykorzystać kodowanie HDCP dla swych programów.Stąd jedno nie wyklucza drugiego.
99% użytkowników wykorzystujących DVO-HDMI nie musi sią matwić o kodowanie HDCP gdyż tylko przesyłają dane z PC do LCD /torrety etc./ a ten 1% to użytkownicy komputerowych kart satelitarnych gdzie czasami jest na poszczególnych kanałach kodowanie HDCP.

pozd
 

pithorr

New member
No wreszcie 46XD nabyłem. He, he, za mniejszą cenę niż skradzina 42-ka. Dziękuję, Panowie Złodzieje, ale już nie zapraszam :)

Pierwsze wrażenia: obraz wydaje sie lepszy niz 42, dźwięk też, tylko...
BUUUUUUUUUUUUUUCZYYYYYYYYYY!!! :niewiem:
 

Max123

New member
Morfi30 napisał:
Witam
Jestem posiadaczem telewizorka LCD SHARP 46XD1E i tu moje pytanie:

Telewizor mam podłączony do cyfrowej multimedii i obraz oprócz NCG HD jest straszny. Czy ktokolwiek z kolegów, koleżanek może mi opisać jak to wygląda w przypadku N-tv czy warto pod mój telewizor zainteresować się tą platformą.

Posta umieściłem celowo w tym miejscu ponieważ interesuje mnie opinnia wszystkich którzy posiadają taki lcdtv.

Za odpowiedzi z góry serdecznie dziękuje

pozdrawiam

Artur

Wziąłem pod pachę swój nbox do sklepu RTV i zrobiłe próbę odtworzenia z dysku programów SD i HD i to na Sharpie 40 i 46-calowym. Sprzedawca był zdumiony, że sygnał podawany na TV jest HD, bo... tego nie było widać na TV! Twarze na sygnale SD jakby z gliny?! Ogólnie obraz nieostry, zwłaszcza SD. Mam w tej chwili Samsunga serii M86BDX i obraz jest piękny, nawet z TVP, TVN, czy kablówki.
 

km1963

New member
Bez reklam
pithorr napisał:
No wreszcie 46XD nabyłem. He, he, za mniejszą cenę niż skradzina 42-ka. Dziękuję, Panowie Złodzieje, ale już nie zapraszam :)

Pierwsze wrażenia: obraz wydaje sie lepszy niz 42, dźwięk też, tylko...
BUUUUUUUUUUUUUUCZYYYYYYYYYY!!! :niewiem:

Za taką cenę to można pocierpieć :p
a poważnie to słychać to tylko przy absolutnej ciszy gdy domownicy śpią a głosem "schodzisz" prawie do zera
Udanych wrażeń z odbioru
pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
Max123 napisał:
Wziąłem pod pachę swój nbox do sklepu RTV i zrobiłe próbę odtworzenia z dysku programów SD i HD i to na Sharpie 40 i 46-calowym. Sprzedawca był zdumiony, że sygnał podawany na TV jest HD, bo... tego nie było widać na TV! Twarze na sygnale SD jakby z gliny?! Ogólnie obraz nieostry, zwłaszcza SD. Mam w tej chwili Samsunga serii M86BDX i obraz jest piękny, nawet z TVP, TVN, czy kablówki.

Jedni wolą blondynki a inni brunetki:p

a opis Twojego testu jest mocno zdawkowy ( zmieniałeś nastawy w TV czy leciałeś na fabrycznych jakim kablem łączyłeś ) bo SD to najlepjej widać po scarcie - działają polepszacze elektoniczne po HDMI nie - a HD componentem )

Nie widziałem Twojego modelu samsunga ale jak dla mnie to w tej firmie dominuje kolor czerwony ( i nie myślę tu o orientacji politycznej :grin: ) i jak do tej pory to nie poradzili sobie z efektem smużenia no może w zapowiadanym modelu serii F9 ale to dopiero będzie;)

pozdrawiam
 

Max123

New member
km1963 napisał:
Jedni wolą blondynki a inni brunetki:p

a opis Twojego testu jest mocno zdawkowy ( zmieniałeś nastawy w TV czy leciałeś na fabrycznych jakim kablem łączyłeś ) bo SD to najlepjej widać po scarcie - działają polepszacze elektoniczne po HDMI nie - a HD componentem )

Nie widziałem Twojego modelu samsunga ale jak dla mnie to w tej firmie dominuje kolor czerwony ( i nie myślę tu o orientacji politycznej :grin: ) i jak do tej pory to nie poradzili sobie z efektem smużenia no może w zapowiadanym modelu serii F9 ale to dopiero będzie;)

pozdrawiam
No niestety tylko po HDMI i na ustawieniach fabrycznych :)
Ale dodam, że Samsung też mam podłączony z N tylko po HDMI (bo tak wygodniej), czasami zmienię rozdzielczość przy kanałach SD na 576 (choć to niewygodne). Ustawienia własne, ale jakby mogło być inaczej, choć nie sądzę, żeby ustawienia aż bardzo korygowały wady obrazu Sharpa.
 

jack71

New member
Witam wszystkich

Jestem posiadaczem 42 xd1e z 04/07 Made In Taiwan,nic w nim piszczy,odbiera super jak juz gdzies wczesniej pisalem lecz:

od kilku dni zauwazylem ogladajac jakis program SD,czesto canal+ sport,ze podczas ogladania powieksza mi sie obraz,po czym wraca do pierotnego rozmiaru.(tak jakbym zmienil obraz z trybu panoramicznego na kinowy 16:9 i z powrotem)Zuawazam to kilka razy w ciagu paru dni,podczas ogladania canal+ sport HD lub National HD nigdy tego nie widzialem.
Najczęsciej przy ogladaniu liga+ lub liga+ extra gdy komentatorzy siedza w studiu.
Co to moze byc?

Pzdr wszystkich uzytkownikow
 

km1963

New member
Bez reklam
Max123 napisał:
No niestety tylko po HDMI i na ustawieniach fabrycznych :)
Ale dodam, że Samsung też mam podłączony z N tylko po HDMI (bo tak wygodniej), czasami zmienię rozdzielczość przy kanałach SD na 576 (choć to niewygodne). Ustawienia własne, ale jakby mogło być inaczej, choć nie sądzę, żeby ustawienia aż bardzo korygowały wady obrazu Sharpa.

Nie podłączyłeś ale nie sądzisz czy aby napewno ? :p
a wady to są ale nie te co wymieniłeś buczenie przy cichych nastawach i niewidoczny tylko na planszach testyowych tzw "banding"

pozdrawiam
 

Morfi30

New member
Witam ponownie
Po testach, i po dostrojeniu sygnału z kablówki doszedłem do obrazu który jak na SD mnie osobiście zadowala (oczywiście mowa tu o programach TVP1 TVP2 POLSAT TVN TVN24) Znaczącą role w poprawie SD miało zmienienie ustawień w telewizorze i tak: ostrośc kolory kontrast wedle upodobania, ale ważne jak nie najważniejsze zmiany to czerń- włączona DNR- ustawione na poziom wysoki Ustawienia I/P- ustawiono przepot tryb filmu - wyłączone. z takimi nastawami okazało się że i kiepski sygnał SD można śmiało oglądac na tv lcd.Jeśli chodzi o ustawienie dekodera to: rozdzielczość 1080i 16:9 z rozciągnięciem.
Ps. kanał HD oczywiście wspaniały, teraz już nie chce mi sie nawet oglądac DVD bo jakoś niewyraźnie wiać:p

Serdecznie pozdrawiam

Artur
 

brun

Member
witam!
czy ktoś z kolegów którzy mieli problem z piskiem w trybie standby może powiedziać jak odnosi się do tego serwis?
jak odbywa się ewentualna zamiana 42" na 46" czy odbywa się pomiędzy sprzedawcą a klientem? ile jest czasu na zamianę?

dzięki i pozdro sharpowcy ;)
 

pithorr

New member
A ja mam takie może lamerskie pytanko:
Co ozanczają n/w pozycje w menu obrazu:
- 3D-Y/C: wg instrukcji niby "szybkie" powinno być ustawione przy poruszających się obrazach. Ale czy to nie powinno być zautomatyzowane i o co tu w ogóle chodzi?
- DNR: po prawdzie nie widzę efektów działanie tych nastawień...
- I/P: no tu mamy zupełny bełkot: wg instrukcji progresywnie winno być przy np. stop-klatce, a przeplot "wyświetla bogate w sczegóły obrazy" Nic nie rozumiem: przecież obraz z przeplotem chyba jest gorszej jakości... A do tego rzekomo przy włączonym trybie filmu I/P jest automatycznie ustawione na P. Nic z tych rzeczy, I jak najbardziej też może być... I po co w ogóle ta funkcja, przecież typ sygnału I bądź P generuje jego źródło...

A - jeszcze jedno: jaka jest różnica pomiędzy matrycami kolorów ITU601 i 709 w HDMI? Ja tam nie zauważam różnicy, ale tego się nie da od razu przełączyć, więc...
 

secmal

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem LC-37XD1E (ver.Japan), do szczęśliwości brakuje mi:
- N-ka przez HDMI nie działa (EXT5 - komunikat o braku HDCP; EXT6 - na zmianę- czarny ekran, śnieg, obraz i tak w kółko co około 1 sek.)
- Playstation 3 połączone przez HDMI (EXT5 jest OK! ; EXT6 obraz delikatnie przycieminia się i rozjasnia co kilka sekund); OPC-off
Czy ma ktoś takie objawy? Zapewne pozostaje mi spakować tv i wymienić na inny...
 
Do góry