Seria RV555

irekp

New member
A jeszcze w temacie DVB-T - czy ktos z Was probowal podpinac karte CI MPEG4->MPEG2 pod ww Toske? Z jakim efektem? Jak zachowuja sie programy HD?
Na sieci znalazlem np cos takiego (nie moge jeszcze wstawiac pelnych linkow)
hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=861
satkurier.pl/news/41444/modul-neotion-np4-free-to-air.html

Pozdrawiam
 

mikrobi666

New member
Czy ktoś może napisać jak to jest ze skalowaniem SD w 42RV555.
Po teście 47RV555 można sie załamać. Ale o 42 trochę ludzi pisze że jest ok.
Czyli jak jest? Cała seria RV jest do kitu czy tylko 47?
Na jakimś niemieckim portalu miał test (42RV555) i dostał 10/10.
Oglądałem go w markecie ale ni cholery nie można normalnej telewizji tam zobaczyć - tylko jakieś pokazówki
To jak jest z tym sygnałem SD lipa czy ok?

Przez SD mam na myśli zwykła telewizje z satelity np CP
 
Ostatnia edycja:

konto7

New member
37rv555dg

Stałem się od 2 dni posiadaczem 37RV555DG. Wrażenie ogólne dobre. Ustawiłem parametry na podstawie informacji z tego forum i lekkich moich modyfikacji ale nadal mam uwagi do odbioru. Obraz sprawia wrażenie lekko rozmydlanego szczególnie twarze przy dużym zbliżeniu . Co może być tego przyczyną . Chętnie skorzystam z pomocy w ustawieniach. Dodatkowo podam,że sygnał mam tylko z satelity CP.
 

pina67

New member
Po długim namyśle, wyszukiwaniu Bóg wie czego i czytaniu o kątach, skalowaniu itp. skorzystałem z obniżki ceny na 37RV555, zdając sobie sprawę, że zakup będzie raczej budżetowy, ale jako TV z przeznaczeniem do sypialni pod sygnał analogowy z UPC tudzież DVD bez HDMI (Yamaha PianoCraft) Tośka raczej powinna spełniać oczekiwania. Nie było niespodzianką że kąty są faktycznie kiepskie (porównanie do 46ZF wypada bardzo blado, choć i do ZF można by się lekko czepiać). Na szczęście w sypialni mozna oglądać tylko centralnie :).
Dalej nastąpiło długie dobieranie ustawień, bo to co oferuje fabryka pod sygnał analogowy sie z pewnościa nie nadaje. I tu okazało się że ustawienia podane w tym wątku dla XV są naprawdę OK. Zresztą to co sam wcześniej wypracowałem nie odbiegało dalece od tego wzorca, a efekt okazał sie podobny. Jeśli oświetlenie zewnętrzne nie jest zbyt intensywne, polecam spróbować. Przy jasnym tle, trzeba będzie pewnie podjechać z podświetleniem. I na koniec jedna uwaga: to nie jest TV dla fanów głębokiej czerni, ale ustawieniami da się uzyskać przyzwoity efekt.
 

cypis1

New member
pina67 napisał:
Nie było niespodzianką że kąty są faktycznie kiepskie (porównanie do 46ZF wypada bardzo blado, choć i do ZF można by się lekko czepiać). Na szczęście w sypialni mozna oglądać tylko centralnie :).

jak kiepskie są kąty w 37RV555? Chcę kupić ten telewizor, bo w zasadzie wszystko - teoretycznie - przemawia na jego korzyść, jednak TV będzie oglądany z dwóch miejsc (jedno jest na wprost, ale drugie pod lekkim, ok. 20 st., kątem od prostopadłej osi) i obawiam się na ile może mieć to wpływ na zepsucie wrażeń z oglądania?
 

cypis1

New member
no i stało się. Kupiłem ten telewizor - trochę zrządzeniem losu, bo zupełnie przypadkiem trafiła w moje ręce gazetka sklepu dla skner i zdumiony zobaczyłem, że toshiba 37RV555 kosztuje tam (do końca kwietnia) 2580 zł - podczas, gdy w najtańszych sklepach internetowych to wciąż ok. 2800...
Telewizor mam w domu od wczoraj wieczorem, więc czasu na super testy nie było zbyt wiele. Na dodatek wciąż mam kablówkę analogową - na cyfrową przejdę w maju.
Jeśli kogoś to interesuje - moje pierwsze wrażenia są następujące:
- pudło zmieściło się na tylną kanapę Pandy (i do tego zmieścił się tam jeszcze, lekko przywalony pudłem pasażer :D)
- telewizor jest ładny, choć bez dizajnerskich szaleństw
- montaż podstawki jest szybki, a podstawa obrotowa, co cieszy, gdyż oglądam go z dwóch miejsc
- analogowa kablówka, przez zwykły kabel antenowy, prezentuje się średnio, ale z odległości 2,5 m da się już oglądać bez zgrzytania zębami (bliżej widać jednak niedoskonałości obrazu, mniejsze lub większe w zależności od stacji), a z odległości 3 metrów jest już po prostu dobrze.
- dźwięk jest średni, choć nie straszny (czas pomyśleć jednak o głośniczkach zewnętrznych - na razie próbnie puściłem przez wieżę i efekt był niezły)
- płynność obrazu (wczoraj oglądałem spory kawałek Batmana na TVN, a dziś rano powtórkę jakiegoś meczu Śląska Wrocław na TVP Sport chyba) nie pozostawia jak dla mnie nic do życzenia, jest dobra i tyle.
- fabryczne ustawienia nie są złe, choć od razu zszedłem z jasnością (i zmieniłem tryb z dynamicznego na... ten poniżej, zapomniałem już jaki ;)) - własne, bardziej zaawansowane strojenie zacznę dopiero koło środy, bo na razie mam sporo pracy;
- kąty faktycznie są dość słabe, co szczególnie widać wieczorem, gdy z boku (i z góry), z bliska, czyli z ok. 2 m (bo z daleka oczywiście się to "automatycznie" poprawia) czerń dość szybko szarzeje, w dzień nie dają o sobie znać... aha i jeszcze jedno - po bardzo lekkich, wstępnych regulacjach (jasności i kontrastu) czerń (i kąty!!!) jakby się poprawiła - nie wiem, jak to się stało, może natężenie podświetlenia miało to wpływ, nie wiem, jest jednak lepiej niż w pierwszych chwilach oglądania;
- panel podświetlony jest dość równomiernie, nie ma widocznego cloudingu lub jasnych plam w rogach (nieco jaśnieje na dole, ale baaardzo lekko, przyglądałem się w nocy i musiałem się bardzo zmusić,żeby to zobaczyć;
- duża ilość formatów obrazu pozwala dopasować coś dla siebie, choć nie rozumiem dlaczego tak wielu nadawców wciąż preferuje archaiczne proporcje obrazu 4:3
- na próbę włączyłem (przez eurozłącze) kilkuletnie (z 5 lat), tanie dvd thomsona i płytkę z MI 3 - obraz był lepszy niż z anteny, ale wciąż do oglądania z odległości >2 m. Miałem jednak kłopot z napisami (gdy obraz ustawiłem tak, aby zajmował jak najwięcej ekranu (próbowałem różnych ustawień) napisy nie mieściły się na nim (częśc ucinało)... najlepsze (ale przecież bez sensu) było ustawienie, gdy film widać na ograniczonym z boku i z góry obszarze, niewiele większym na oko od mojego starego kineskopowca... Musze to rozgryźć. Ale to dopiero w drugiej części tygodnia... No i muszę z pewnością kupić lepsze dvd z HDMI i z możliwością uspcalowania obrazu
Podsumowując: bałem się, ale nie jestem rozczarowany i uważam, że za tę cenę telewizor jest okej.
Co przyniesie dalsze użytkowanie - zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:

cypis1

New member
dla zainteresowanych dalsze wrażenia z pierwszych dni obcowania z Toshibą 37RV555:
- DVD doprowadziłem do ładu poprzez menu samego odtwarzacza - jednak i tak czeka mnie zakup czegoś, co chociażby upscaluje obraz
- telewizor dobrze zniósł tortury marnego sygnału z analogowej kablówki, dziś ma wreszcie dostać doping w postaci cyfrowego dekodera - zobaczymy
- doszedłem do w miarę optymalnych (dla mnie) ustawień, które razem z kilkoma innymi fotkami będzie można niebawem zobaczyć (bo na razie wyskakuje mi komunikat o tym, że nie mogę dodawać linków :()
- jeśli chodzi o kąty, to jak widać na jednym ze zdjęć, gdy telewizor jest na wysokości wzroku, kąty nie są wcale złe. Sytuacja pogarsza się, gdy wzrok znajduje się powyżej odbiornika.
 
Ostatnia edycja:

SethMethod

New member
Hej, ja też kupiłem TV na promocji w sklepie dla skner z dodatkową gwarancją - mam teraz 5 lat. Szukałem TV pod X360 i PS3. Chciałem samsunga A656 lub A686 ale gdy zobaczyłem w gazetce 100Hz, 10bit panel, Full Hd za 2580 to nie zastanawiałem się długo i poleciałem do sklepu. Wcześniej miałem 28" JVC CRT - najwyższy ostatni model (kosztował mnie 6 tysi ) i w porównaniu z nim to cyfrowy dekoder z kablówki Tośka odbiera trochę słabo ( kolory, ostrość ). Konsole za to działąją rewelacyjnie. Duży plus za przyjęcie 1080p po componencie od X360 - niewiele telewizorów to potrafi. PS3 po HDMI daje radę niesamowicie. Filmy na BD wyglądają pięknie, obraz płynniutki. Filmy na DVD mnie rozwaliły, wszystko płynne, wyraźne, zero szumu i "kafli" przetworniki Tośi dają radę. Gry na PS3 i X360 to już całkiem poezja. Nawet jasne punkty na czarnym tle nie zostawiają żadnych smug, w porówaniu z 32W4000 Bravią od kumpla - w GOW1 smugi za oświetleniem zbroi mnie dobijały, na Tośce wszystko OK. Jedyne co mnie martwi to że obraz pod kątem jest zamglony - na Braviach znajomych takiego defektu nie zauważyłem.
 

cypis1

New member
ja właśnie podłączyłem cyfrowy dekoder Multimediów i... poza NG HD, które rzeczywiście zachwyca (o ile po panu monterze poprawi się ustawienia dekodera, jak rozdzielczość i proporcje ekranu), reszta programów SD wcale nie wygląda lepiej niż na kablu analogowym :(
Wniosek: albo Toshiba tak dobrze daje radę z obróbką sygnału analogowego, albo "cyfrowa jakość DTV" Multimediów jest zwyczajną ściemą, a wręcz oszustwem :confused:
 
Ostatnia edycja:

cypis1

New member
i jeszcze jedna dziwna rzecz - ustawienia barw, nasycenia itp., jakie miałem pod sygnał analogowy nie sprawdzają się przy sygnale z dekodera (generalnie obraz z dekodera jest mniej kontrastowy i (poza wspomnianym NG HD) nijakiej jakości (dekoder z TV mam podłączony dobrym kablem hdmi jakby co)
 

genu

New member
Cypis1, masz rację co do Multimediów, jestem bardzo, bardzo zadowolony z tego TV, ale to chyba wina beznadziejnego sygnalu z multimedia, niestety nie mam jak sprawdzic innego operatora narazie, ale może n-kę uda mi się na dzień lub 2 pożyczyć, wtedy coś pewnie napisze
 

cypis1

New member
a to moje ustawienia telewizora (pod DTV i odtwarzacz Bluray - w ATV nie wygląda to tak dobrze) - może komuś się przydadzą (ja jestem zadowolony):

- profil: dynamiczny-użytkownika
- podświetlenie: 40
- kontrast: 95
- jasność: 30
- kolor: 33
- odcień: 0
- ostrość: 11
- poziom czerni/bieli: wysoki

- temperatura koloru: naturalny
- poziom czerwieni: -1
- zieleni: +1
- błekitu: -1

Dopasowanie koloru podstawowego:
- czerwony: +6,+3,+6
- zielony: -7,0,+6
- niebieski: -7,+9,+6
- żółty: +2,+6,+4
- magenta: -2,-1,+2
- cyjan: -2, -1, 0

aut.kontrola podświetlenia: wł
aut.kontrast: wył
 

ryba229

New member
Podzieli sie ktos wrazeniami 37RV555DG odnosnie pilki noznej?? Jest to dla mnie kluczowe kryterium a te 100Hz powinno byc tu pomocne. Obraz bylby z Canal+ Sport oraz Sport HD
 

cypis1

New member
oglądam na tym telewizorze siatkówkę i piłkę nożną i jestem zadowolony - szczególnie, gdy sygnał jest dobrej jakości (mecze w HD to czysta przyjemność). Niestety mam TV w Multimedia Polska, więc jakość zwykłej telewizji cyfrowej jest na tyle słaba, że ostatnio oglądałem Ligę Mistrzów na... sygnale analogowym (więcej detali w obrazie), ale to już inny temat. Jeśli chodzi o płynność w sporcie (a także przy filmach), nie mam do toshiby zastrzeżeń.
 

genu

New member
Cypis1 mam pytanie, nie wiem czy u mnie jest coś nie tak z TV, dekoderem (Multimedia), ale jak zmieniam źródło sygnału, z SD na HDMI dekoder multimedi, to wtedy
1. zaczyna się "skakanie" tzn. miga obraz przez kilka sekund-zdecydowanie za długo, zanim przeskoczy na obraz z dekodera;
2. często nie ma wtedy dźwięku, muszę znowu zmienić źródło sygnału, wrócić na HDMI i dopiero wtedy pomaga.
Zauważyłeś coś takiego u siebie?
 

popson

New member
A ja mam do was chłopaki prośbę, czy mógłby ktoś napisać jakie ma ustawienia? bo przekopałem temat, było parę konfiguracji, ale ciągłe nie mogę znaleźć dobrego ustawienia. Po 3 dniach użytkowania mogę stwierdzić, że w dzień jest super światło kompletnie nie przeszkadza w oglądaniu tv. Kąty są lekką zmorą tego tv'ka. Niestety w nocy wychodzi jak dla mnie matowa matryca i jego czerń (chyba, że mam złe ustawienia) bo czerń jest sporo szarawa i daje to przy oglądaniu filmów trochę negatywne wrażenie. Mam analogówkę z astera ale w przyszłym miesiącu mam zamiar wziąść jakąść cyfrową tv a to osobny temat. Najbliżej mi do ustawień Cypisa ale on sam pisał, że po ATV może nie być za dobrze. Ponadto korzystam z zaprogramowanego ustawienia w dzień: standardowy. Prosiłbym o jakiekolwiek ustawienia i opinie:
czy można w ogóle ustawić tutaj sensowną czerń i biel zarazem? jak można chociaż trochę zniwelować kąty? Czy sam sygnał cyfrowy może cokolwiek w tym temacie zmienić.
Dzięki z góry za pomoc i sorki za problem ale próbuje dłubać w tym ale co może człowiek dłubać jak się nie zna:D
Pozdrawiam!
 

rafal735r

New member
Tez sie tak zastanawiam nad 37RV555, ale po obejrzeniu waszych zdjec jak wyglada na nim obraz to sie przerazilem. Teraz mam najtanszego LG 32" i obraz nie jest ani troche gorszy od tej Toshiby. Juz mam metlik w glowie. Porownywal ktos RV555 z RV685?? Czy 37RV685 jest gorszy od tej 37RV555?
 
Do góry