Seria PV70

mastafoka

New member
darek64 napisał:
Czy ktoś wie, gdzie są produkowane lub montowane TH-42PV70P?
Dlaczego idą one tylko na rynek polski?
W Niemczech ta wersja nie jest dostępna (tam jest PV71), a oprócz Polski PV70 sprzedają tylko w Belgii, ale tam jest z końcówką F, zamiast P.
Czy może ktoś wyjaśnić różnice między tymi wersjami?

PV70P jest produkowany w Czechach, jak jest różnica nie mam pojęcia :p
co do samego TV mam od 3 dni 42 i jestem bardzo zadowolony, jakość obrazu na kablowce jak dla mnie dobra bo pewnie może być lepsza :).
Co ciekawe na starym CRT HBO miało cos w rodzaju krzyża w którego środku obraz był normalny a na obrzeżach zakłócony na plazmie nie ma tego problemu. Generalnie przed zakupem oglądałem go w sklepie zestawionego z pionierem (nie pamiętam modelu) i LG i powiem że faktycznie jest różnica w obrazie taka sama jak zaprezentował to kiki, ale płacenie za nią koło 3000 tyś więcej nie jest tego warte.Co do Lg nawet nie warto wspominać.

Na koniec chciałem wszystkich przywitać jako nowy użytkownik a szczególnie hojlo1 którego miałem przyjemność poznać na forum bellwooda (wtedy jako Foka)



Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Mój niemiecki jest praktycznie zerowy, ale przy SECAM piszą nur analog (tylko analogowy), co wskazywałoby, że PV71 posiada na pokładzie tuner cyfrowy.

ArtS :)
 

Servisko

New member
ArtS007 napisał:
Mój niemiecki jest praktycznie zerowy, ale przy SECAM piszą nur analog (tylko analogowy), co wskazywałoby, że PV71 posiada na pokładzie tuner cyfrowy.

ArtS :)
Ja mam PV71F i niemam DVB-T i tez jest produkowany w czechach
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Servisko napisał:
Ja mam PV71F i niemam DVB-T i tez jest produkowany w czechach
Czyli mój niemiecki jest jeszcze gorszy, niż sądziłem. :p

Ciekawe, dlaczego piszą o SECAM, że tylko analogowy? Może po prostu jakaś nieścisłość w opisie?

ArtS :)
 

jan49

New member
Napisał darek64

darek64 napisał:
Czy ktoś wie, gdzie są produkowane lub montowane TH-42PV70P?
Dlaczego idą one tylko na rynek polski?
W Niemczech ta wersja nie jest dostępna (tam jest PV71), a oprócz Polski PV70 sprzedają tylko w Belgii, ale tam jest z końcówką F, zamiast P.
Czy może ktoś wyjaśnić różnice między tymi wersjami?


Sprawdź stronę www.panasonic.cz to zobaczysz jak uboga jest oferta
Panasonica na Polskę.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ciekawe też skąd się biorą tylko u nas modele PV 70 .
Czyżby dlatego grały słabiej ,ze maja być najtańsze na naszym rynku ?
 

dnc

Moderator
VIP
ArtS007 napisał:
Przecież wiadomo nie od dziś, że jesteśmy ubożsi od Niemców. Ot i cała prawda.

ArtS :)

Ubożsi nie oznacza, że nas mogą olać ciepłym moczem. Jeśli ktoś chce kupić PV71 czy PX to ma do tego prawo. Jeśli mieszka na granicy, idzie do najbliższego sklepu np. w Czechach zamawia sobie wybrany model, płaci np. w Euro (albo kartą) i wychodzi zadowolony ze sklepu. I już. Gorzej z tymi co mieszkają dalej. Ale pewnie to też można załatwić.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
dnc napisał:
Ubożsi nie oznacza, że nas mogą olać ciepłym moczem. Jeśli ktoś chce kupić PV71 czy PX to ma do tego prawo. [...]
Ależ mogą. I nie nazwałbym tego olewaniem, ale analizą marketingową lub (czasami) brakiem rozeznania na rynku. Prawda jest taka, że większość klientów w Polsce patrzy na cenę i firmy dobrze o tym wiedzą. Dobrze to widać na przykładzie mniejszych miast, gdzie wybór sprzętu jest ograniczony do tańszych modeli, mimo tego że w kraju droższe modele są dostępne. To samo dotyczy krajów. Firmy nie chcą ponosić kosztów magazynowania sprzętu, który może nie znaleźć nabywcy. Takie są prawa rynku.

Nie zmienia to faktu, że takie zawężanie asortymentu nie jest chyba uczciwe.

ArtS :)
 

motobartcompany

New member
Podłączyłem dzisiaj xboxa 360 do PV 70 i w związku z tym mam pytanie.

Przy grach zauwazyłem, że przy obrotach kamery robią się lekko zielonkawe krawędzie.

Poniżej znalazłem filmik gdzie jest podobnie, w tym że u mnie jest to ledwo widoczne. i nie miga tak kolorami jak na tym filmiku. Jedynie krawędzie robią się lekko zielonkawe. Występuje to we wszystkich grach.


http://www.youtube.com/watch?v=3kyllx3VaI8


Plazme napewno mam sprawną bo kumpel ma taką samą i też u niego to się dzieje, xboxa 360 podłanczałem poprzez kabel komponent.

Co dziwne mam też Playstation 3 i jest ten sam efekt tylko krawendzie robą się niebieskawe.

Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem? może w xboxie lekarswem by było podłaczenie przez kabel VGA?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
mustang napisał:
chyba wybiore sie do "knedlikow" po takie cacko, cena taka jak u nas za pv700 w sklepach interentowych

Jest tylko jeden maly szkopul, gwarancje nie bedziesz mial honorowana w Polsce (coz zrezygnowano z eurogwarancji na terenie Polski w zeszlym roku) i z kazda awaria bedziesz musial jechac do Czech. Design zdecydowanie ciekawszy niz w PV70 i ma SD-HC (bardzo duzy plus), tuner DVB-T w naszych warunkach kompletnie zbyteczny przynajmniej na razie.

Pzdr. (C)G
 

Mabri

New member
(Cy)Gorg napisał:
tuner DVB-T w naszych warunkach kompletnie zbyteczny przynajmniej na razie.
Pzdr. (C)G
W naszych, to znaczy jakich? Na Śląsku można np. odbierać w tym systemie TVP1, TVP2, TVP3, TVP Sport. Wiem, że jest też kilka innych nadajników dvb-t.
 

mustang

New member
(Cy)Gorg napisał:
Jest tylko jeden maly szkopul, gwarancje nie bedziesz mial honorowana w Polsce (coz zrezygnowano z eurogwarancji na terenie Polski w zeszlym roku) i z kazda awaria bedziesz musial jechac do Czech. Design zdecydowanie ciekawszy niz w PV70 i ma SD-HC (bardzo duzy plus), tuner DVB-T w naszych warunkach kompletnie zbyteczny przynajmniej na razie.

Pzdr. (C)G
Gwarancja niespecjalnie sie stresuje, jakos do tej pory te kilka tv, ktore mialem ominal serwis to mam nadzieje, ze tego tez ominie, a gdyby nawet to wycieczka do czech to sama przyjemnosc ;) Z gadgetow to niby jeszcze CATS jest w tym modelu, ale czy to bedzie wykorzystane?? Jest tez 4096 stopni gradacji. W kazdym badz razie w przeciagu 2-3 tyg. musze dokonac zakupu i chyba sie skusze na ta oferte. Jesli chodzi o DVB-T to w satkurierze jest napisane, ze sa takie nadajniki w wawie, wrocku i suchej gorze, jestem z wrocka to moze cos zlapie ;). Czytalem tez strategie naszej kochanej KRRiTV i sygnala analogowy ma zniknac do 2012, a nowe stacje dla programow cyfrowych beda powstawac od 2009 roku, takze taki wbudowany tunerek powinien sie przydac wczesniej niz myslimy
 
Ostatnia edycja:

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Mabri napisał:
W naszych, to znaczy jakich? Na Śląsku można np. odbierać w tym systemie TVP1, TVP2, TVP3, TVP Sport. Wiem, że jest też kilka innych nadajników dvb-t.

Gdzies zgubilem link pokazujacy pokrycie nadajnikami DVB-T nie bylo tego nawet 3% na cala Polske. Chyba nie mysle regionalnie i z tym problem, napisalem w naszych polskich warunkach. Znalazem za to projekt do wdrazania (!!) DVB-T w Polsce z data rozporzadzenia Rady Ministow 2 stycznia tego roku. Tylko sie z tego cieszyc.

http://www.zywiec.pl/statyczne/dokumenty/media/media_plan.pdf

Jeden z punktow:
13. (...)
jest przeprowadzenie stosownej kampanii informacyjnej. Szczegółowe zasady kampanii zostaną opracowane przez Międzyresortowy Zespół do Spraw Telewizji i Radiofonii Cyfrowej w terminie do końca 2008 r.


Bez komentarza.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Panowie z tym V-Real i V-Real 2 to troche przesadzacie:cool: Bylem dzisiaj w MM Szczecin i wszystkiej PV70 maja znaczki V-Real 2, co znaczy ze te z Czech nie sa wcale lepsze. I na przyszlosc nie sugerujcie sie tym co umieszcza na swoich stronach Panasonic Polska bo jak widac, siedza tam same glaby :eek:
Pozatym PV70 50" gra bardzo przyzwoicie, ogladalem dokladnie na TVP1, TVP2, TVN, TVN24, nie ma prawie co zarzucic, a 50 cali wcale nie powoduje ze lataja jakies piksele bardziej niz na 42 calach. Ba nawet obraz na 50" wydawal mi sie odrobine lepszy niz na 42".
Stal tez obok 42" PV70 Pioneerek 427 i musze powiedziec ze obraz jest jednak wart doplacenia tej roznicy w cenie... Juz za sama powloke antyodblaskowa w Pioneerze dalbym dotatkowo ten 1000zl wiecej. A ta szczegolowosc obrazu, sam miod. Jedyna korzysc dla Panasa to biel, ktora jest lepsza na Panasie. Tak pozatym reszta plusow dla Pioneera. Takze jedno nadal jest prawda. Pioneer nr1, Panas PV70 nr2, a dalej to dlugo, dlugo nic...
 
Do góry