Seria PV70

ein

New member
tabipg napisał:
Ten model występuje na rynku niemieckim i tu rodzi się pytanie czy PV70 to jest ten sam model co PV71F ewentualnie czym się różnią bo z tej lakonicznej informacji trudno cokolwiek wywnioskować.

Jezeli NoweTrendy podaly prawdziwa info nt spec to jest to inny, ubozszy model... tylko jedno zlacze Euro! Choc mnie sie wydaje to malo prawdopodobne i pewnie sie walneli
 

Mabri

New member
Czytając posty o kiepskiej jakości obrazu pv70 postanowiłem to sprawdzić.
Sygnał: obraz z kiepskiej anteny (sygnał rozprowadzony na kilanaście telewizorów) i demo HD Panasonica z dysku komputera.
Konkurenci - stojące obok: Panasonic 42pv45 i Samsung PS-42 P7H.
Obraz z anteny: na wszystkich plazmach - średniej jakości z lekkim wskazaniem na Panasoniki. Różnic pomiędzy pv45 a pv70 nie zaobserwowałem (tak samo trzy osoby stające obok mnie). Materiał HD - śwtnie wszystkie trzy tv - kolorystyka po stronie Panasoników. Różnic pomiędzy pv45 i pv70 po około 20 minutach przyglądania się - specjalnych nie zauważyłem. To kwestie bardzo subtelne potrzebujące bardziej wnikliwego testu.

PS. Oba Panasoniki grały na podobnych ustawieniach.
To nie był żaden test, tylko pozyskanie informacji dla samego siebie na opisywany powyżej temat. Ja już wiem jak to wygląda.
 

ein

New member
Mabri napisał:
PS. Oba Panasoniki grały na podobnych ustawieniach.
To nie był żaden test, tylko pozyskanie informacji dla samego siebie na opisywany powyżej temat. Ja już wiem jak to wygląda.

Moje wnioski sa krancowo odmienne... czy zauwazyles zabkowanie i brak ostrosci na nowym modelu? Bo z tego co napisales wynika, ze PV70 swieci normalnie (znaczy bardzo dobrze, tak jak stare plazmy Pana) i pozbawiony jest ww wad. Probowalem roznych ustawien i obraz byl po prostu slaby, gorszy od 60ki ktorej jestem na co dzien uzytkownikiem.
Warto bylo by moze sprawdzic serwis i na jakim to, to sofcie jedzie. Ale to juz tylko kiki moze i ew. inni sprzedawcy, bo w sklepie to nie przejdzie.
 

tabipg

New member
Na www.avforums.com właściciele PV70X bardzo chwalą sobie jakość powyższego modelu, nasi zachodni sąsiedzi również, podkreślają rozwiązanie problemów znanych wcześniej z PV60 przy zachowaniu świetnego obrazu no a do tego świetny design i bardzo przystępna cena.Dlaczego u nas jest tak źle?Prawdopodobnie przez brak naziemnej telewizji cyfrowej, większość krajów europejskich juz ją wprowadziło u nas miała być w 2010 jednak opóźnienia sięgają 2 lat a Polsat i TVN w 2005 roku zrezygnowały z wspólnych testów.Jedyną nadzieją jest zauważenie problemu przez firmę Panasonic i dostosowanie sprzętu do naszych siermiężnych warunków.
 

ein

New member
tabipg napisał:
Na www.avforums.com właściciele PV70X bardzo chwalą sobie jakość powyższego modelu, nasi zachodni sąsiedzi również, podkreślają rozwiązanie problemów znanych wcześniej z PV60 przy zachowaniu świetnego obrazu no a do tego świetny design i bardzo przystępna cena.Dlaczego u nas jest tak źle?Prawdopodobnie przez brak naziemnej telewizji cyfrowej, większość krajów europejskich juz ją wprowadziło u nas miała być w 2010 jednak opóźnienia sięgają 2 lat a Polsat i TVN w 2005 roku zrezygnowały z wspólnych testów.Jedyną nadzieją jest zauważenie problemu przez firmę Panasonic i dostosowanie sprzętu do naszych siermiężnych warunków.

Czyli to co pisalem wczesniej, brak cyfrowego sygnalu moze byc przyczyna niskiej oceny PV70. Ehhh watpie zeby Panasonic bawil sie w usprawnienia dla starej technologii, ktorej za rok dwa na zachodzie wogole nie bedzie.
Dobra wiadomosc, ze Pana daje rade! Bo ja po wycieczkach do sklepu naprawde ciezko zwatpilem.
 

janku

New member
no, ale jak to w końcu kurcze jest z sygnałem z DVD PAL ?
kiki pisał, że jakoś też nie za bardzo...

--
pozdr
janku
 

jawer1

New member
ein napisał:
Napisał tabipg
Na www.avforums.com właściciele PV70X bardzo chwalą sobie jakość powyższego modelu, nasi zachodni sąsiedzi również, podkreślają rozwiązanie problemów znanych wcześniej z PV60 przy zachowaniu świetnego obrazu no a do tego świetny design i bardzo przystępna cena.Dlaczego u nas jest tak źle?Prawdopodobnie przez brak naziemnej telewizji cyfrowej, większość krajów europejskich juz ją wprowadziło u nas miała być w 2010 jednak opóźnienia sięgają 2 lat a Polsat i TVN w 2005 roku zrezygnowały z wspólnych testów.Jedyną nadzieją jest zauważenie problemu przez firmę Panasonic i dostosowanie sprzętu do naszych siermiężnych warunków.


Czyli to co pisalem wczesniej, brak cyfrowego sygnalu moze byc przyczyna niskiej oceny PV70. Ehhh watpie zeby Panasonic bawil sie w usprawnienia dla starej technologii, ktorej za rok dwa na zachodzie wogole nie bedzie.
Dobra wiadomosc, ze Pana daje rade! Bo ja po wycieczkach do sklepu naprawde ciezko zwatpilem.

Czy to oznacza jednak, że jeśli kanały SD są przesyłane cyfrowo (N-ka, C+) to obraz z nich będzie dużo lepszy (nie tylko trochę lepszy od anteny dachowej).
Może ktoś zrobi testy odbioru kanałów SD z N-ki?
A może jednak jest spora różnica między PV70P a PV71F (nie tylko dodany tuner naziemnej telewizji cyfrowej).
 

Dru

Moderator
czyli jednak zdania są podzielone. Są osoby, które uważają, że obraz PV70 jest dużo gorszy od PV60/PV45, ale są i osoby. które oceniają jakość obrazu z PV70, PV60, PV45 jako porównywalną. Także na razie trzeba dać sobie na luz i najlepiej samemu sprawdzić jak to jest. A najlepiej chyba to zrobić właśnie w jednym z MediaMarkt`ów, w których bardzo często te trzy modele stoją obok lub blisko siebie.
 

Golgota

New member
:sad: :(
Dru napisał:
czyli jednak zdania są podzielone. Są osoby, które uważają, że obraz PV70 jest dużo gorszy od PV60/PV45, ale są i osoby. które oceniają jakość obrazu z PV70, PV60, PV45 jako porównywalną. Także na razie trzeba dać sobie na luz i najlepiej samemu sprawdzić jak to jest. A najlepiej chyba to zrobić właśnie w jednym z MediaMarkt`ów, w których bardzo często te trzy modele stoją obok lub blisko siebie.


Witam
Nie rozumie tego –jak to może być ze PV70!!! Jest porównywalny z PV45,Pv60???
To znaczy ze, co nowe to gorsze!!! No chyba tak, jak szynka.

Jest to moim zdaniem prawda, z ryżu już prawie robią głośniki- nie to, co kiedyś Tonsil, a pamiętacie pierwsze kasety VHS- naprawdę zrobione extra, wystrój, piękne nalepki, a nawet teraz kupcie VHS {Panasonic-JVC-Sony itd.}taka sama kicha, jeśli chodzi o odbudowe kasety a dalej to nawet nie chcę pisać, bo to nie tu …
Także widzę ze nie długo będzie można NASZ sprzęt wsadzić do kabelka potem woda i spuścić,”” ochrona środowiska””- a bombkę gdzieś te qwy wywalają!!!
Przepraszam wiem że ostatnie wypowiedzi tak do końca nie są związane z PV70, aczkolwiek są


Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś zrobiłem zdjęcia podczas skoków Małysza / gratulacje/ i nic się nie zmieniło /relacja Pioneer - Panasonic/. Do porównania dziś użyłem dodatkowo Panasonic 42 PV 60 . Zdjęcia zaraz zamieścimy. Zamianialiśmy też kilka razy przewody aby wykluczyc mozliwość błędu.
Nowych zdjęć jest kilkadziesiąt . Jeśli ktos ma ochotę proszę o maila na priv - będę przesyłał.
 

wolfi99

New member
Kiki, bede wdzieczny za zdjecia - wolfi99@op.pl
Kiki moglbys mi na dzisiaj doradzic plazme 42 cale do 5000 zl?
LG PC1RR
Panas PV 60 lub PV 70
A moze cos innego?
3-4 metry odleglosc, glownie antena, i w najblizszym czasie n-ka.
Pozdrawiam
 

RoMi

New member
"tabipg" - dzięki za link. A więc to samo - panel 10 generacji i problem z konturami oraz wężykami będzie widoczny. Brawo Panasonic !
Nowych nabywców 70 uprasza się o zamawianie kalibracji ISF:D. pozdr
 

kejo

New member
help me

Sory nie jestem aż tak dobrze zorientowany jak niektóre osoby które tu piszą i dlatego proszę o pomoc – chodzi dokładnie o plazmy serii PV70P ale chciałbym się dowiedzieć czy 42PV70P to tosamo co 42PX70 ???? pytam bo w wielu przypadkach podawane są odnośniki do tego modelu ....... i zaczynam się gubić bo doszły do tego jeszcze TH-37PV71F, TH-42PV71F – pomoże mi ktoś to usystematyzować

pozdro kejo
 

jtd

New member
Bez reklam
Tak to sa prawie takie same modele roznia sie tylko malymi szczegolami.

Nie podawajcie tutaj swoich adresow email, bo kiki wstawi zdjecia na forum a nie wysle wam na poczte.
 

tabipg

New member
Jedyny plus tego że nowy model zaczyna dostawać po dupie to to że być może ktoś w firmie Matsushita zda sobie sprawe że wypuścili w gruncie rzeczy niedopracowany model i trzeba będzie coś z tym zrobić bo prognozy sprzedaży będzie można sobie wsadzić...
 

RoMi

New member
He he na 4 zdjęciu piękne "purple snakes" ! Toż to zajeb..... plazma - kolory gubią się przy prostej szarości. Ale wierni oponenci i tak niczego nie bedą widzieć. -> -> -> L I N K

A ja dodam, iż wczoraj spędziłem 0.5h patrząc na wiszące obok siebie 42pv600e i Pionka 427 (MM, w-wa al. krakowska) - i doczekalem się na sygnale Discovery HD !!! - pięknych szarości gdzie węzyk grasował wiadomo gdzie - a na Pionku obok nic.:(
 
Ostatnia edycja:
Do góry