Seria PV60

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
myśmy już to przerabiali. To była wina i przewodu i sygnału.
Zmień rodzaj złącza i sam się przekonasz.
pozdrawiam
 

TolBoy

Member
Mam problem z dzwiękiem (sygnał z anteny naziemnej), po przełączeniu na inny kanał nie mam normalnego dzwięku tylko szum ale po 2-3 sekundach dzwiek wraca do normy , jesli chodzi o siłe sygnału jest bardzo dobry a najciekawsze jest to Polsat mam jak zdiecie (5km w lini prostej od nadajnika) a dzwięku w ogóle tylko szumy
 

Piotr0691

New member
TH-42PV60 a filmy 1080p z PC-ta do DV>HDMI

Chciałbym kupić tą plazmę, bo już wiele dobrego o niej, dzięki Wam
przeczytałem, ale mam dwa może głupie pytania:
co zobaczę na ekranie jak podłączę z komputera film, który ma
rozdzielczość 1080p używając kabla DVI>HDMI?
Czy ma znaczenie ustawienie we właściwościach karty graficznej
rozdzielczości 1920x1080 czy może raczej 1920x1200?
Proszę o wyrozumiałość :) .
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
Nie odpowiem dokladnie na Twoje pytanie, ale:

Mam Xboksa z kablem component i:

przy 720p obraz wyglada znakomicie (poprawia sie nawet jakosc divxow/xvidow),
przy 1080i mam wrazenie, ze obraz jest taki sam jak na 720p lub troche rozmyty w stosunku wlasnie do 720 (mysle, ze to moja sugestia..).


Rozdzielczosc ustawia sie w konfiguracji obrazu..

Do tego XviDy w rozdzielczosci " 960 x 544 " - najnowsze odcinki seriali mozna w takiej sciagnac (po 700MB) wygladaja naprawde CUDNIE! HD bym pewnie nie odroznil ;-).
 

dnc

Moderator
VIP
Piotr0691 napisał:
Chciałbym kupić tą plazmę, bo już wiele dobrego o niej, dzięki Wam
przeczytałem, ale mam dwa może głupie pytania:
co zobaczę na ekranie jak podłączę z komputera film, który ma
rozdzielczość 1080p używając kabla DVI>HDMI?
Czy ma znaczenie ustawienie we właściwościach karty graficznej
rozdzielczości 1920x1080 czy może raczej 1920x1200?
Proszę o wyrozumiałość :) .

Plazma natywnie obsługuje formaty HDTV 720p, 1080i oraz 1080p. Prócz tego jeszcze SDTV 480p/i 576p/i. Inne rozdzielczości są dostosowane do matrycy i w związku z tym są skalowane. To zaś oznaczać może pogorszenie jakości obrazu.
 

Piotr0691

New member
DNC, czy aby to 1080p sprawdziłeś organoleptycznie :?: Bo na stronie
Panasonica piszą, że przyjmuje sygnał do 1080i. Sprzedawcy w
czołowym...hehe:rolleyes: ...markecie też tak twierdzą, a ja zacząłem zbierać
filmy, które głównie są nagrane w 1080p a w najbliższej przyszłości kupię
napęd BD. Nie chciał bym za rok czy 1,5 wymieniać telewizora.....
 

dnc

Moderator
VIP
Przyznam, że nie mam filmów 1080p, bo mój kom nie wydoli przy nich. Niemniej taka mozliwosść jest w ustawieniach kompa i TV przełącza się. Nie wiem czy to jest 1080p, ale w info TV nie pokauje nic, zaś przy innych formatach pokazuje jaki sygnał jest posyłany. Możesz sprawdzić, jeśli masz mozliwość czy TV daje radę obsłużyć ten format. Komp w kazdym bądź razie się przełącza.
 

Olibaba

New member
W zasadzie jestem użytkownikiem 37PV60 ale ten wątek jest znacznie bardziej aktywny niż dotyczący mojej 37demki.
Mam pytanko : jakie sa najkorzystniesze ustawienia obrazu tak aby ograniczyć jego zużycie ? czy dysponuje ktoś opisem menu serwisowego i co można z niego wycisnąć ?
chodzi mi głównie o zmianę szarych pasów na czarne przy oglądaniu w formacie 4:3 i innych :blagam: plis help me :!: :!: :!:
 

dnc

Moderator
VIP
Jeśli chcesz opis menu, poślij mi na PW swojego maila to Ci dam opis menu.
Jeśli chodzi o parametry, to moim zdaniem do normalnej TV wystarczy ustawienie obrazu na "Normal". Zaś na materiał HD można ustawić "Dynamic". Przy ogladaniu tak "wali po oczach" kolor, że aż się chce wyć, że tak nie może wyglądać zwykła TV!!! ;-)
 

Smartek

New member
dnc napisał:
Jeśli chcesz opis menu, poślij mi na PW swojego maila to Ci dam opis menu.
Jeśli chodzi o parametry, to moim zdaniem do normalnej TV wystarczy ustawienie obrazu na "Normal". Zaś na materiał HD można ustawić "Dynamic". Przy ogladaniu tak "wali po oczach" kolor, że aż się chce wyć, że tak nie może wyglądać zwykła TV!!! ;-)

Tak.
Tylko skad tu w tej chwili obraz HD sobie wziac i popatrzec mozna..?
Pozostaje na ITI czekac :) (roznych pokazowych dem nie mam na czym odtworzyc - xbox nie pociagnie).

Co do obrazu - faktycznie "Normal" ze wszystkim na polowe i lekko wiekszym kontrastem (niz na polowie) jest chyba najlepszy do TV, DVD i DivX itd.

Nie wiem czy ktos z Was (uzytkownikow PV60E) mial okazje "byc" w trybie NTSC? Wtedy w ustawieniach obrazu dochodzi nowa opcja - "Odcien" bodajze :).

Dynamic absolutnie nie nadaje sie do ogladania kablowki - widac wszystkie "syfy" na ekranie ;-).
 

Ator

New member
Ja bym powiedział że dynamic nie obnaża wszystkich syfów ale nie nadaje się do oglądania chociażby dlatego, ze intensywnoscią kolorów wypala oczy. Wczoraj tetsowałem na meczu, po zmiane na dynamic zieloeń murawy po prostu oślepiła mnie. Ale może to jest też kwestia przyzwyczajeń. Ja w każdym razie od nowości, czyli jakies 3 miechy jade na normalu i odpowiada mi to.
 

dnc

Moderator
VIP
Żeby odnowić ten temat:

W najnowszym numerze magazynu "Kino Domowe" (7/2006, str. 18 )jest skrótowy test Panasonica 42PV60E. Proszę tego nie traktować jako reklamy tego pisma, ale napisali tam kilka ciepłych :D słów o tym modelu TV. Wiem, że dla wielu test w takiej gazecie nie jest zbyt dużo warty i nie wnosi nic nowego, ale zawsze jest to kolejna cenna wskazówka, dla tych, którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości przed kupnem.
Niestety nie ma testu w wersji online na stronie IDG.
 

deathman

New member
witam, 3 dni temu kupiłem 42 PV 60. Jest super, oczywiście z a te pieniądze, które wydałem. Obraz z olsatu cyfrowego jest ok, TVN, Polsat jest bardziej niż ok, DVD super. Oglądałem też LCD, ale plazma wygrała dzięki czerni, LCD nie ma szans, a oglądałem JVC 37 M60, który został wybrany LCD roku 2006. I nie ma szans z śernią plazmą Panasonica. Jestem naprawdę zadowolony !Zaznaczam,że nie jestem sprzedawcą sprzętu RTV. Piszę tylko dlatego ,że gdy ja się zastanawiałem, opinie innych mocno mnie ukierunkowały za co jestem wdzięczny.
 

deathman

New member
witam, 3 dni temu kupiłem 42 PV 60. Jest super, oczywiście z a te pieniądze, które wydałem. Obraz z olsatu cyfrowego jest ok, TVN, Polsat jest bardziej niż ok, DVD super. Oglądałem też LCD, ale plazma wygrała dzięki czerni, LCD nie ma szans, a oglądałem JVC 37 M60, który został wybrany LCD roku 2006. I nie ma szans z śernią plazmą Panasonica. Jestem naprawdę zadowolony !Zaznaczam,że nie jestem sprzedawcą sprzętu RTV. Piszę tylko dlatego ,że gdy ja się zastanawiałem, opinie innych mocno mnie ukierunkowały za co jestem wdzięczny.
 

djpyro

New member
pytanie o podłączenie pc do tv

nie bardzo się znam więc jak możesz to ponapisz krok po kroku jak podłączyć laptopa do tv ale chyba nie mam karty tv a tv ma HDMI/DVI wejsciei pc wejscie i s-video , co zrobić i jak?
 

solo1972

New member
plazma panasonic 42PV60czy LCD SAMSUNG LE40R72B

Witam wszystkicz ,jestem tu pierwszy raz i przepraszam jak cos przeoczlem. Stoje przed delematem zakupu i nie wiem jak wczesniej napisalem w tytule na co sie zdecydowc .Potrzebuje ogladac normalne programy z telewizji naziemnej w pozniejszym czasie cyfre i nagrywarke z laczem hdmi model panasonica 65 hdd 250 gb ,ale nie wiem co wybrac ,slyszalem ze zywotnosc plazmy jest duzo krutsza od lcd? i prodochlonnosc czy ktos posiada pewne info. na temat poboru pradu plazmy wyzej wymienionej?w roznych zródlach roznie pisza.bardzo prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu . spytam jeszcze czy wypalanie plazmy przebiega plynnie czy widac postepujace pogorszenie jakosci?
 

dnc

Moderator
VIP
solo1972 napisał:
Witam wszystkicz ,jestem tu pierwszy raz i przepraszam jak cos przeoczlem. Stoje przed delematem zakupu i nie wiem jak wczesniej napisalem w tytule na co sie zdecydowc .Potrzebuje ogladac normalne programy z telewizji naziemnej w pozniejszym czasie cyfre i nagrywarke z laczem hdmi model panasonica 65 hdd 250 gb ,ale nie wiem co wybrac ,slyszalem ze zywotnosc plazmy jest duzo krutsza od lcd? i prodochlonnosc czy ktos posiada pewne info. na temat poboru pradu plazmy wyzej wymienionej?w roznych zródlach roznie pisza.bardzo prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu . spytam jeszcze czy wypalanie plazmy przebiega plynnie czy widac postepujace pogorszenie jakosci?

Oj Boże. Jestem z rana wkur... bo mi kartę zeżarł bankomat w dodatku nie moją, ale napiszę tak.
Jakby Ci się chciało czytać to byś sobie poczytał cały ten temat i już bys nie zadawał pytań w stylu ""żywotrnoiść lcd jest dłuższa" lub "prądochłonnośc jest większa". Ten temat jest spory i jak sobie wszystko poczytasz to sie dowiesz!!!!!!!

Co to duszków, to są. Owszem. Wczoraj jak szedłem do łazienki wieczorem, jeden próbował mnie postraszyć.;) Skoczył na mnie, diabeł jeden, ale ja się nie dałem.:bober:

A tak na poważnie, to nie ma nic. W tej chwili nawet nie patrzę na to co jest na nim. Po prostu oglądam!
 

Smartek

New member
dnc napisał:
A tak na poważnie, to nie ma nic. W tej chwili nawet nie patrzę na to co jest na nim. Po prostu oglądam!
Dokladnie.
Sam z ciekawosci co jakis czas przygladam sie panelowi z bliska i na czarnym ekranie _nigdy_ nic nie widzialem..

Zastanawiam sie czy to nie jest czasem jakis stary mit, ktory nas juz nie dotyczy? (nas w sensie posiadaczy tytulowych Panasow czy tez paneli 9-tej generacji)..

W kazdym badz razie - z zakupu jestem BARDZO zadowolony, duszkow jeszcze nie widzialem (plazme mam prawie miesiac) i mowie: nie przejmowac sie duszkami/powidokami czy innymi wypaleniami.. nie ma sensu :).

Co do 'pradozernosci' - z tego co wczesniej na forum czytalem jest minimalnie wieksza niz LCDkow, wiec problem zaczyna powoli przestawac istniec.. (PV60 ma bodajze 230W - to troche mniej niz 4 zarowki po 60W w zyrandolu ;-)), a i tak chyba nie 'pobiera' nonstop maksymalnej 'wartosci'? (nie znam sie na tym, wiec to tylko moje wlasne domysly).

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry