Seria PV60

tadolboss

Member
....a skąd wiesz ???????? faktycznie byłem.........(inwigilacja ????) to ze HDTV ma być w Polsce to może wiadomo ju z od dawna, jednak teraz jest trochę więcej informacji w tym temacie.......
 

Kiender

New member
Czy w związku z matrycą 1024x768 przy wykorzystywaniu trybu HD ( 720p) widoczna jest strata jakości porównując np do średniej klasy LCDeka HDready? Bo jak rozumiem z wczesniejszych postow te 200 pixeli w poziomie to "wyparowywyuje" ? Nie miałem okazji widzieć takiego porównania na żywo dlatego zadaj pytanie ;)
 

dnc

Moderator
VIP
Dla ludzkiego oka mniejsze znaczenie ma rozdzielczość pionowa niż pozioma. Dlatego człowiek łatwiej zauważy spadek jakości linii poziomych czyli mniej niż 720 niż te 1024. Chociaż są tacy, którzy twierdzą, że to widać.
 

Sober

New member
Wg mnie strata jest wyraźna... Zresztą wrażenia opisałem powyżej. Ja bym powiedział wręcz że plazma 1024x768 daje jakieś 70% fun'u z sygnału 720p w odniesieniu do średniej klasy LCD 1366x720. Nie wiem czy to tylko kwestia rozdzielczości, ale jak dla mnie HD na LCD miażdży, a na plaźmie jest po prostu ok. Za to tanie LCD w przypadku gorszego sygnału są zwykle gorsze. Nie ma nic uniwersalnego ;-)
 

Kiender

New member
TV mam zamiar oglądać z odległości przynajmniej 3 m , więc licze że tej starty jakości aż tak nie zobacze. Zresztą i tak jestem cholernie napalony na tą plazme więc nie bede wybrzydzał :p
 

Sober

New member
Tak, z takiej odległości myślę że nie będziesz widział różnicy. Zresztą wydaje mi się że przy tym rozmiarze panelu nie będziesz widział wielkiej różnicy między SD i HD przy 3m. 40 '' LCD przy HD można oglądać siedząc prawie z nosem w ekranie :)
 

Ator

New member
To co mówicie o różnicy w odczuciu HD jest prawdą. Ale, miałem okazję porównać bezpośrednio 40 calowy LCD Sharpa (GDx - nie pamiętam dokładnie) i plazmy Panasa PV60 zarówno 37 jak i 42 cale i dla sygnału z kabla różnica była kolosalna. Na LCD nie dało się oglądać taka pikseloza, a na panasie już dwa miechy jade i rewela. Obraz z kompa po d-Subie również super. W związku z powyższym na ten moment kupowanie LCD dla kilkuprocentowego wykorzystania go dla sygnału HD wg mnie nie ma sensu. Plazma jednak jest rozwiązaniem optymalnym dla mnie przynajmneij czyli: obraz z kabla, komputer, divx itp

Jesli chodzi o zachowanie Panasa przy sygnale 720p. Puszczałem obraz z kompa po HDMI w rozdziałce 720p i obcina górę i dół. Ponadto obraz nie jest tak wyrazisty jak przez d-sub. W tym konkretnym przypadku zatem jest to nieakceptowalne, natomiast nie miałem okazji puszczać obrazu HDTV nadawanego z satelity czy innego źródła w związku z czym nie wiem na ile te straty będą znaczące w ich przypadku.
 

p00h

Member
Ator napisał:
Jesli chodzi o zachowanie Panasa przy sygnale 720p. Puszczałem obraz z kompa po HDMI w rozdziałce 720p i obcina górę i dół. Ponadto obraz nie jest tak wyrazisty jak przez d-sub. W tym konkretnym przypadku zatem jest to nieakceptowalne, natomiast nie miałem okazji puszczać obrazu HDTV nadawanego z satelity czy innego źródła w związku z czym nie wiem na ile te straty będą znaczące w ich przypadku.

Każdy sygnał TV, czy to SD, czy HD, jest nadawany z tzw. overscanem. Przez HDMI również. Oznacza to, żez z 1280x720 pixeli widocznych jest typowo ok. ~1150*700 (10%, max dopuszczalne to bodajże 15%). Po obcięciu overscana obraz jest reskalowany do rozdzielczości matrycy i przez to traci jakość. W sterownikach NVidia można sobie podobno wyklikać ile ekranu ma być aktywne i w ten sposób obejść problem obcinania, ale reskalowanie pozostanie.

Przez D-Sub będziesz miał zdecydowanie najlepszą jakość, tyle że wtedy z kolei nie da się wytłumaczyć PCtowi, że aspekt monitora jest 16:9; a rozdzielczości innych niż 1024x768 na PV60 nie bardzo da się używać (a przynajmniej mi się nie udało skonfigurować prawidłowo żadnego formatu 'Wide').
 

wlod

New member
Podłączyłem ten tv do Amplitunera Denon 3805 wykorzystując gniazdo audio ( 2 cinche) z tyłu tv. Poza Cyfrą odbieram równiez z anteny naziemnej. Chciałem ogladac np Polsat a dżwięk puścic przez KD. W AVR kolejno podłaczałem do gniazd CDR, Tape, VCR, DBS itd. i niestety dżwieku nie ma. Wszystkie inne połączenia np z dekodera Cyfry ( też przez wyjście analogowe)czy DVD są ok. Co zrobic zeby sygnał wyszedł równiez z TV w pzrypadku programów nadawanych drogą naziemną?
 

dnc

Moderator
VIP
Najlepiej kupić sobie kable Euro-Cinch, tak by na cinchach był sygnał wyjściowy audio, albo by można było przełączać wygnał we/wy na wtyczce Euro. Albo dorób sobie taki kabelek. To proste. Wystarczy mieć schemat elektryczny Euro, kabelek dwużyłowy ekranowany i dwie wtyczki cinch. Połaczyc to wszystko i działa! Ja sobie tak zrobiłem i jesli chche posłac sygnał audio z i na plazmę to mam cinche podpięte do amplitunera.
 

wlod

New member
Nie wiem czy dobrze pojąłem. Nalezy wpiąc cinche do tv, te chinche połązcyc z pzrejsciówką EurO - cinche? I dopiero wpiąc cinche do AVR?
 

dnc

Moderator
VIP
Nie, nie. Euro włączasz do plazmy, a cinche do amplitunera pod dowolne wybrane wejście, przyczym sygnał powinien być ustawiomy tak by sygnał wychodził z TV do wzmacniacza.
 

wlod

New member
Wiem jak ustawić sygnał w AVR ale czy trzeba coś ustawiać w TV. Ważne jest to że chodzi mi oczywiście wyłacznie o tryb TV a nie AV( przekaz ze zwykłej anteny na dachu)
 

wlod

New member
Sorki. Wszystko działa> Pomyłkowo z tyłu TV podłaczyłęm do gniazd audio in. Gdy podłączyłem IC z wyjsciem out jest juz ok.
 

Golgota

New member
Witam,
Mam od kompa do TV- PV 60 jakieś 10 metrów, oczywiście nie po prostej.
Moje pytanie –czyn najlepiej podłączyć kartę graficzną GF-7800 z tym TV.(ma wyjście HD- to znaczy trzy kolory, jak mi się uda wstawić pic . to zobaczycie

Bo tak roznie słyszę na tym forum, ze wcale DVI, czy HDMI nie jest tak do końca super
Proszę o konkretną odpowiedz

Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Golgota napisał:
czyn najlepiej podłączyć kartę graficzną GF-7800 z tym TV.(ma wyjście HD

Bo tak roznie słyszę na tym forum, ze wcale DVI, czy HDMI nie jest tak do końca super
Proszę o konkretną odpowiedz

Pozdrawiam
teoretycznie
najlepszy-najostrzejszy powinien być obraz przy zastosowaniu
1.HDMI-HDMI
2.DVI-HDMI

a to wyjście to powinno być HDTV chyba....
 

Piotr0691

New member
Oglądałem dzisiaj w Saturnie plazmy i zauważyłem dziwną nieprawidłowość obrazu na Panasonicach. Na tym samym kanale satelitarnym
TH-42PV60E, TH-42PV600E i TH-50PV500 miały delikatne pionowe kreski
co ok. 1cm. Żadne niższe modele Panasonica ani plazmy innych firm tego
nie miały. Ustawienia podobno mają fabryczne. Czy ktoś wie o co chodzi?
Sygnał był dobrej jakości.:eek:
 

dnc

Moderator
VIP
Ciężko jest powiedzieć co było przyczyną. Powiem jednak tak. Jeśli źródło sygnał ma jakieś wady, plazma to pokaże. Nie sądze by była to wina TV. Ja bym raczej obstawiał sygnał. A może zrobiłbyś zdjęcie? Lepiej byśmy wiedzieli co i jak?
 
Do góry