Seria PV60

dnc

Moderator
VIP
Wczoraj ściagnałem sobie WinDVD w nowej wersji. Miałem tę wersję której link podajesz, ale zainstalowałem dzisiaj nową i tez nie działa. Ale mniejsza z tym. mam AXP3000, 512MB Ramu i GeForce'a 6800LE, więc materiał MPEG chodzi bezproblemowo. a ten film nie zawsze chciał.

Jesli masz karte Nvidia możesz włączyć tryb dualview i ustawić rozdzielczość ekranu osobno dla każdego monitora. Ja tak mam. Na monitorze LCD 1280x1024 a na plaźmie 1280x720p. Spróbuj ustawić sobie tak, zebys mógł regulowac sobie każdym ekranem z osobna. Jest taka opcja w ustawieniach karty.

Qlink służy do podłączenia do plazmy inne urządzenie panasonica jak nagrywarkę DVD czy zestaw kina domowego, który te funkcję posiada i mozna nimi sterować. Jesli zatem nie masz nic więcej Panasonica to ta opcja jest bezużyteczna.
 

p00h

Member
dnc napisał:
Jesli masz karte Nvidia możesz włączyć tryb dualview i ustawić rozdzielczość ekranu osobno dla każdego monitora. Ja tak mam. Na monitorze LCD 1280x1024 a na plaźmie 1280x720p. Spróbuj ustawić sobie tak, zebys mógł regulowac sobie każdym ekranem z osobna. Jest taka opcja w ustawieniach karty.

A nie lepiej ustawić 1024x768 i wytłumaczyć playerowi, że aspect monitora jest 16:9 ? Podwójne skalowanie raczej jakości nie służy.

dnc napisał:
Qlink służy do podłączenia do plazmy inne urządzenie panasonica
jak nagrywarkę DVD czy zestaw kina domowego, który te funkcję posiada i mozna nimi sterować. Jesli zatem nie masz nic więcej Panasonica to ta opcja jest bezużyteczna.

Dzięki QLink można użyć tzw 'Direct TV Recording' oraz synchronizować sobie listę stacji z VCR. IMO QLink działa też u innych producentów, ale mam VCR Panasonica więc trochę trudno sprawdzić w tę stronę, ale VCR działał tak samo również z telewizorem JVC.
 

martinos

New member
No aktualnie mam DualView włączony i tak:
na monitorze Dell mam 1152x864 100Hz oraz na ledwo żyjącym :) telewizorze CRT Philips 21' 1024x768 60Hz i tam oglądam zawsze filmy divix,xvid itp., natomiast worda tam nie ujrzę z wiadomych powodów, ponieważ TV CRT ma 60Hz i strasznie mruży i męczy oczy. Wiem że plazma też może mieć 60Hz ale to inna technologia i będzie igła i nie będzie męczyć oczu (mam taką nadzieję).
Więc jeśli ustawię na plaźmie 1280x720p to będę miał stratę na jakości - nie rozumiem tego bo myślałem że ta rozdzielczość bedzie ok
a jeśli ustawię 1024x768 i 16:9 to mi się wydaje że odpalając Worda będą za bardzo rozciągnięte litery bo to przecież 4:3 skalowane do 16:9.
Zaczynam się gubić :)
 

dnc

Moderator
VIP
Z tą rozdzielczością to nie wiem czy tak jest. Matryca jest 1024x768, ale procesor w telewizorze i tak obsługuje standardowo 1280x720p. Jeśli włączy się rozdzielcziość 1024x768 obraz nie wypełnia całego ekranu. W ustawieniach karty jest opcja w Nview, która pozwala dopasować szerokość i wysokość pulpitu do matrycy. Obraz taki ma wtedy rodzielczość m.w. 1270x690. Taki mi się pojawia w ustawieniach karty graficznej. Oczywiście cały czas mówię o wejściu HDMI. Nie sprawdzałem łącza komputerowego RGB. Jeśli nie korzysta się z plazmy jako monitora nie ma problemu, bo lekko obraz "wystaje" po za ekran.
 

martinos

New member
Jeśli ktoś byłby w stanie sprawdzić to łącze komputerowe RGB (VGA) lub inne tryby to napiszcie proszę bo jakoś z tego co widzę to mając taaaaki TV 16:9 i nie móc oglądać 1280x720p obrazu z monitora lub oglądać jakieś przycięte formaty to mi sie jakoś nie widzi. <zalamany> ... moze jakies fotki będziecie robić do dajcie linki. Z góry dzięki. pozdr.

PS byłem dzisiaj w dwóch: średnim i małym MediaExpert bo innych sklepów z plazmami u mnie niestety niema no i oglądałem jedynie plazmy z 852x480, bo tylko takie mają (z większą rozdzielczością tylko były LCD) i jeszcze coś jak zapytałem sprzedawcę czy są już dostępne PV60 na polskim rynku tak wogóle to mi odpowiedział że jeszcze nie a jak wróciłem do domu i odpaliłem neta na stronce tej
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2994
to widać wyraźnie że już jest jak byk, nie wspomnę już o strasznie wysokiej cenie.
Porównywałem:
Panasonic PA50 oraz obok niego LG 42PX3RV - tutaj nie widzialem różnicy w jakości
następnie LG 42PX4RV, LG 42PX4RVA, jakiś Samsung chyba ten PS-42V6S - tutaj też nie widziałem specjalnej różnicy ale jak zobaczylem obok 32' jakiś LG LCD to dopiero mi kopara opadła. Ten LCD po prostu miał lepszą jasność skóra ludzka była bardziej naturalna i wszystko takie pięknie wygładzone i odziwo nie smużyło ale to wszystko było piękne dopóki grały wolne sceny. Jak przyszedł większy ruch to zauważyłem jakieś artefakty dookoła obiektów takie brudy jakby rozdzielczość zmalała albo procesor LCD'ka nie nadążał nad wygładzaniem obiektów.
Nie wiem jak wygląda PV60, Pioneer i inne z 1024x768 bo nie mam takiej możliwości. Jednym słowem tamte plazmy z 852x480 grały jakoś tak mi za ciemno pomijając drobniutkie artefakty bo na plazmach tez je widać. Może i dałoby rade coś tam podregulować ale nie chciało już mi sie pytać o to sprzedawcy.
Gdybym kupował w ciemno ten PV60 to musiałbym jeszcze zobaczyć jak to się ma z tym wyjściem rozdzielczości o których pisałem bo w gry tez będę chciał grać na full ekranie a nie obcietym czy 4:3 no i czasem odpalac worda.
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Gry

Problem z grami polega na tym, że zazwyczaj kazda gra ma ustalone z góry pewne rozdzielczości. Nie znalazłem gry w swoich zasobach, która obsługiwałaby rozdzielczość 1280x720. Z tego co widziałem gry są dopasowane do trybów 4:3 czyli np. 1024x768, 1280x1024. Może są takie gry, które obsługują tryby 16:9, ale ja takich nie mam. I tu pojawia się ten problem. Skoro gra jest skrojona do trybu 4:3 to wyświetlenie jej w trybie 16:9 będzie sztucznym poszerzeniem. Zrobiłem kilka fotek gry Doom3. We wtorek podam linki do zdjęć. Można tam zobaczyć, że mimo iż tryb ekranu jest ustawiony jako "Auto" gra wyświetla się na całym ekranie przy 1024x768. Co ciekawe najlepszy obraz w tej grze był wyświetlany, gdy gra była ustawiona w trybie 1024x768. Inne tryby, a zwłaszcza te wyższe, miały słabszą jakość. Tak jakby coś nie tak zostało wysyłane na ekran, albo plazma nie dawała sobie dobrze rady z trybami wyższych rozdzielczości w formacie 4:3.
 

p00h

Member
martinos napisał:
Jeśli ktoś byłby w stanie sprawdzić to łącze komputerowe RGB (VGA) lub inne tryby to napiszcie proszę bo jakoś z tego co widzę to mając taaaaki TV 16:9 i nie móc oglądać 1280x720p obrazu z monitora lub oglądać jakieś przycięte formaty to mi sie jakoś nie widzi. <zalamany> ... moze jakies fotki będziecie robić do dajcie linki. Z góry dzięki. pozdr.

Fotki poglądowe film + windows (na obrazku jest cały tv, nie wiem czy to dobrze widać, kiepski aparat):

http://img230.imageshack.us/img230/9261/photo00207bz.jpg
http://img230.imageshack.us/img230/9025/photo00217de.jpg

Rozdzielczość dekstopu to 1024x768, film na pierwszym był w 720p.

Na VGA wg dokumentacji działają rozdzielczości standardowe od 640x480 do 1280x1024, ale w rzeczywistości np 1600x1200 też działa czyli pewnie ile karta graficzna pośle tyle się wyświetli.

martinos napisał:
Gdybym kupował w ciemno ten PV60 to musiałbym jeszcze zobaczyć jak to się ma z tym wyjściem rozdzielczości o których pisałem bo w gry tez będę chciał grać na full ekranie a nie obcietym czy 4:3 no i czasem odpalac worda.

Kto pyta nie błądzi. Odpalania worda, czy ogólnie pracy na PC na plazmie nie polecam, chyba, że chcesz mieć bardzo szybko pasek startu wypalony na telewizorze na stałe. Do gier najlepiej nadaje się podłączenie komponent lub HDMI w rozdzielczości 1280x720 lub 1920x1080 (z podobną uwagą jak do Worda, trzeba uważać na stałe elementy ekranu). Do filmów albo tak samo albo przez VGA 1024x768 (IMO lepsza jakość ale to trzeba by sprawdzić).
 

zabka11

New member
Witam
Mam pytanie do użytkowników 42PV60 dotyczące przesłuchu fonii z sygnału antenowego. Chodzi o to, że mam podłączone wyjście audio plazmy do amplitunera poprzez cinch oraz pozostałe urządzenia poprzez HDMI EURO oraz Component. W momencie gdy w amplitunerze przełącze sygnał na odbiór TV naziemnej ( fonii), a w plaźmie mam właczone np AV1 ale sygnał z SAT jest wyłączony ( SAT w stand-by) to wówczas na połowie mocy amplitunera słyszę głos z TVP1. Czy możecie sprawdzić czy u Was jest ten efekt. Wiem DNC że Ty nie odbierasz naziemnego sygnału ale może ktoś z was odbiera ten "kiepski":mad: sygnał.
 

adrianus

New member
ceny PV 60

To już kolejna oferta na Pv 60 na Allegro poniżej 7K.
Ale ten sprzedający jako jedyny mówi o różnicy między plazmą z wewn.dystrybucji a z importu.
Zastanwiam się,czy wszyscy ci,którzy pościągali plazmy z Niemiec teraz nie obudzili się z ręką w nocniku.
Ciekawe czy obniżą też ceny ,czy będą się z nimi troszkę bujać.
W każdym razie dla nas czyli tych "w poczekalni" na pewno wyjdzie to na dobre.
Ale z drugiej strony to czekanie mnie wkurza,a u żony i tak jestem już "żydem".:confused: No offense.
Aha,czy w pudle z PV 60 from Reich jest instrukcja po polsku?
 
Ostatnia edycja:

martinos

New member
Po Twoich zdjęciach z dooma3 dnc załamałem się totalnie :(
Rozumiem że to było 1024x768 po kablu hdmi z trybu auto i jak widać koszmarnie obciachane. Tak nie da się grać bo czasem gry mają bardzo ważne elementy szczególnie na dole ekranu a tu są niewidoczne.
pOOh rozumiem że twoje zdjęcia byly po kablu VGA czyli te zdjęcie pulpitu (desktopu) było w rozdzielczości 1024x768 ale nie wiem w jakim trybie to ustawiłeś że Ci nic nie ucieło? dnc jak pisałem dał tryb na auto po hdmi i doom3 w 1024x768 niestety jest przycięty. pOOh może zrobiłbyś jeszcze jedną fotkę w jakiejś grze. Może rzeczywiście nie można ustawiać trybu auto tylko jakiś inny więc albo to zależy od trybu albo od kabla.
 

dnc

Moderator
VIP
To, ze ta gra jest obcieta po bokach nie stanowi problemu, ponieważ obraz można dopasować do szerokości ekranu, tak aby całkowicie wypełniał go i nie wychodził po za niego. Na tych zdjęciach chciałem pokazać przede wszystkim jak rozszerzony jest ekran z trybu 4:3 do 16:9.
Martinos nie przejmuj się tak bardzo. Akurat to można podregulować.:)
 

p00h

Member
martinos napisał:
Po Twoich zdjęciach z dooma3 dnc załamałem się totalnie :( Rozumiem że to było 1024x768 po kablu hdmi z trybu auto i jak widać koszmarnie obciachane.

Po HDMI to był raczej sygnał 1280x720, przeskalowany przez PC z rozdzielczości pulpitu.

martinos napisał:
Tak nie da się grać bo czasem gry mają bardzo ważne elementy szczególnie na dole ekranu a tu są niewidoczne.
pOOh rozumiem że twoje zdjęcia byly po kablu VGA czyli te zdjęcie pulpitu (desktopu) było w rozdzielczości 1024x768 ale nie wiem w jakim trybie to ustawiłeś że Ci nic nie ucieło?

Po prostu po VGA nie ucina, dostajesz full-screen bez ramek i overscana.

martinos napisał:
dnc jak pisałem dał tryb na auto po hdmi i doom3 w 1024x768 niestety jest przycięty. pOOh może zrobiłbyś jeszcze jedną fotkę w jakiejś grze. Może rzeczywiście nie można ustawiać trybu auto tylko jakiś inny więc albo to zależy od trybu albo od kabla.

Przycięty jest przy HDMI, bo to wynika ze specyfikacji HDTV; sygnał 1280x720 powinien być wyświetlany z bodajże max. 5% overscanem (tzn 5% sygnału _ma prawo_ być niewidoczne).

Po VGA masz mapowanie pixel w pixel więc nic nie ma prawa być przycięte, za to wszystko jest nienaturalnie rozciągnięte (chyba, że twój PC potrafi wygenerować jakiś 'szeroki' sygnał VGA typu 1600x900; ale mój laptop tak nie umie).
 

martinos

New member
p00h napisał:
Po prostu po VGA nie ucina, dostajesz full-screen bez ramek i overscana.
Tutaj w tym zdaniu czegoś nie rozumiem. Skoro VGA nie ucina to ok ale co to są te ramki? No i drugiej części nie rozumiem bo pisałeś że overscana można uzystakć tylko po hdmi a w tym zdaniu piszesz że w VGA też można uzyskać ... chyba źle to interpretuję.

p00h napisał:
(chyba, że twój PC potrafi wygenerować jakiś 'szeroki' sygnał VGA typu 1600x900; ale mój laptop tak nie umie).
Mój PC raczej umie bo we właściwościach geforcefx5600 nvidii ekran/ustawienia/zaawansowane/karta/lista wszystkich trybów/ pokazuje nawet do 2048x1536 85Hz 32bit i jest tam m.in. 1600x900 no ale w grach jest zazwyczaj 1024x768 więc po VGA powinno rozciągnąć tak jak piszesz bez ucięć.
 
Ostatnia edycja:

p00h

Member
martinos napisał:
Tutaj w tym zdaniu czegoś nie rozumiem. Skoro VGA nie ucina to ok ale co to są te ramki? No i drugiej części nie rozumiem bo pisałeś że overscana można uzystakć tylko po hdmi a w tym zdaniu piszesz że w VGA też można uzyskać ... chyba źle to interpretuję.

Nadinterpretacja ;) Miałem na myśli to, że obraz jest wyświetlany dokładnie
tak jak na zwykłym monitorze PC.

martinos napisał:
Mój PC raczej umie bo we właściwościach geforcefx5600 nvidii ekran/ustawienia/zaawansowane/karta/lista wszystkich trybów/ pokazuje nawet do 2048x1536 85Hz 32bit i jest tam m.in. 1600x900 no ale w grach jest zazwyczaj 1024x768 więc po VGA powinno rozciągnąć tak jak piszesz bez ucięć.

Dokładnie tak. A jeśli gra potrafi działać w rozdzielczości typu 1600x900 to pewnie będzie to full-screen z zachowanymi proporcjami (ze względu na sporą popularność laptopów szerokoekranowych już całkiem sporo gier daje taką możliwość).

Jedna uwaga: oficjalnie PV60 takich 'dziwnych' rozdzielczości nie wspiera; _powinny_ działać bo działały wszystkie tryby jakie próbowałem, łącznie z niestandardowymi; ale mój laptop nie potrafi wygenerować sygnału 1600x900 ani żadnego innego 'szerokoekranowego'.
 

martinos

New member
No to w sumie kończą mi się pytania. Jeszcze nieco poczytałem o tych duszkach i stwierdziłem że po zakupie trzeba zarówno kontrast, jasność i kolory ustawić mniej więcej na 30% przez okres do 300 godzin i tyle. Pytanie się rodzi czy później jak ustawię sobie na m.w. około 50 czy 60 % to luminofor da się we znaki :) i pewnie pojawiać się będą te duszki tylko w mniejszym mało zauważalnym stopniu. Muszę się jeszcze głęboko zastanowić czy kupić plazme czy jakiś lcd 32, 40 lub 42.
 

woyek011

New member
podłączenie

mam pytanko do posiadaczy pv60. Chodzi mi o to że planuję po szczęśliwym zakupie podłączyć do tego tv kino domowe przez komponent i jednocześnie zakupić tuner sat, który również chciałbym podłączyć przez komponent. I tu rodzi się problem czy ten tv ma więcej niż jedno takie wejście a jeśli tylko jedno to czy za każdym razem będę musiał grzebać przy kablach? ewentualnie czy istnieje jakieś inne rozwiązanie tego problemu?
PS. Czy ktoś zna jakieś tunery za wyjątkiem samsunga i fergusona w rozsądnej cenie, które miałyby komponent na wyposażeniu?
 

dnc

Moderator
VIP
Ten TV ma tylko jedno złącze komponent. Wydaje mi się jednak, że można by było spróbować podpiąć po jedno ze złącz Euro kabel komponent->Euro. Jeśli się nie myle jest to Euro1. Ale trzeba by to było sprawdzić.

Możesz też spróbować podłączyć kino domowe do tunera a tuner do TV. Też powinno działać.
 

gacek

New member
Mam zamiar kupić dzisiaj plazmę 42 cale.

Mam nagrywarkę LG RH7900MH. Sygnał TV jedynie z kablówki i oglądanie filmów DVD. Oczywiście sygnał zamierzam puści przez złacze HDMI. Czy jakos poprawi się jakość sygnału zkablówki przechodząc przez nagrywarkę

I teraz tak oczywiście waham się między Panasonic 42PV60 i LG 42PX4RV.

Skłaniałbym sie ku LG chociazby ze względu na cenę bo znalazłem go w sklepie maxmedia 6099 przy czym w mediamarkt kosztuje 6999 PLN.

http://www.maximedia.pl/telewizory_plazmowe/ - link do cen z tekoz sklepu

Czy lepiej podpiąc do siebie dwa sprzety z tej samej firmy , bo powiem że jak weszly LCD kupił mój ojczule LG i z kolorystyka to jest porażka.
 

M@rtinez

New member
Witam. Mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy plazmy TH-42PV60E co wchodzi w kpl. to znaczy czy uchwyt do montażu nasciennego jest w kpl. i czy jest to szajs czy coś konkretnego i bezpiecznego. A jak nie ma lub jest do bani to jaki mdel należy zakupić aby plazma była bezpiecznie powieszona na ścianie.

Pozdrawiam
Martinez
 
Do góry