Seria PV60

deoc

New member
Czy oby te ceny /z podstawka/ sa dobre? Bo wg mnie z podstawka powinny byc wyzsze... myslalem ze tylko ja nie spie o 3 rano a tu prosze :)
No coz... ja sie jednak chyba zdecyduje na PA50 (podejrzewam ze uda mi sie wynegocjowac cene 5000 - tylko musze sprawdzic "duszka" po TVN i ilosc godzin przepracowanych... poweidzialem sobie ze jak bedzie OK i bedzie mial mniej niz 120h przepracowanych (teoretycznie sklep otwarty od 24.III to go biore)i dlatego nie moge spac... rano polece do sklepu (rano czyt. po pracy o 16 :/)
Chyba ze Pan kiki powie ze PA50 do ogladania DVD i pozniej do "lekkiego" HDTV sie w ogole nie nada...
P.S. Jak PA50 moge podlaczyc do komputera?? Ma moze DVI albo cos :( Czy S-video mi zostanie :(
 

Ru$lan

New member
Te ceny robią wrażenie. Są nawet niższe ( w przypadku egzemplarzy z podstawką a nie stolikiem ) od cen oferowanych na allegro.
Ciekawe jak na ten fakt zareagują sprzedawcy oferujący Panasa na aukcjach.
 

k0liber

New member
Kiki, czy mógłbyś potwierdzić (wyjaśnić) te ceny? Dlaczego cena telewizora z podstawką jest niższa niż bez? Chyba że ta pierwsza cena (przed nawiasem) to cena ze stolikiem... To chyba byłoby jednak zbyt piękne :( Czy są to oficjalne ceny brutto producenta? W takim razie ceny w sprzedaży mogą być naprawdę rewelacyjne (zakładając, że ceny w nawiasach są prawidłowe).

Pozdrawiam,

k0liber
 

gad7

New member
Z tymi podstawkami jest tak: jest to wyrob czysto chinski z napisami i z made in i tu cena zalezy od sprzedawcy czy sprzeda po cenie plazmy czy chce zarobic jesce pare groszy na nozkach. Wiem bo kupowalem juz trzy do 37pa50, 37pv500, i teraz do 42pv60.
 

adrianus

New member
Podstawka i tak w sumie jest zbędna,bo przecież każdy che mieć plazmę na ścianie.A może się mylę.W każdym razie mam jeszcze pytanie odnośnie właśnie zawieszenia.Na jakiej wysokośći mierząc od dolnej krawędzi telewizora macie zawieszone swoje plazmy?
 

Duty

New member
Czy to prawda, że plazmę należy transportować w pozycji pionowej (nie na płasko)? Tak mi powiedziano w sklepie. Czyżbym musiał to busem wieźć? :)
 

ThYX

New member
Nie wiem jak to jest z plazmą ale kilka razy w życiu wiozłem lustro. Lustro położone poziomo drga tak membrana, przenosi wszystkie drgania z amortyzatorów i wygina się na każdej najmniejszej dziurze. Efektu oczywiście nie ma gdy lustro/szyba jest w pozycji pionowej. Dlatego też firmy, które montują np. okna pakują okna w pozycji pionowej i opierają o specjalny stelaż. Zapewne mniej się zmieści ale na pewno bezpieczniej dla lustra/szyby.

Myślę że z plazmą nalezy po prostu uważać a pozycja pionowa do wożenia jest bezpieczna. Wielu użytkowników przewoziło w pozycji poziomej ale oczywiście należy baaaaardzo uważać.

Pozdr.
 

martinos

New member
1.A jak szybko/wolno się zmnieniają kanały w kablówce w PV60?

2.No właśnie a jak wysoko od podłogi na ścianie powiesić?

3.Czy są wejścia/dziury na kołki rozporowe, jeśli tak to jakie najlepiej kołki dać, jaka długość, grubość? Czy koniecznie trzeba kupować tę zawieszkę na ścianę do przyczepienia plazmy czy wystarczą kołki?

4.Pisał ktoś że PV60 np w grach obsłuzy 1280x720p mając matrycę 1024x768 a np taki Philips 42PF5320 http://www.allegro.pl/item95977956_philips_42pf5320_filtr_3d_10000_1_v_dolby_surround.html
potrafi także obsłuzyc 1280x720p mając matrycę 852x480p więc czy w tym wypadku będzie jakaś różnica w jakości - jak myślicie? Bo jeśli nie to jeśli ktoś myśli tylko o graniu to nie potrzebna mu plazma z 1024x768 bo jest droższa od 852x480p.
Nie rozumiem do końca tej stałej matrycy. W jakim przypadku się przydaje większa rozdzielczość tzn ta stała skoro te wyższe i tak obsłużą plazmy z małą rozdzielczością stałą?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Kanały zmieniaja sie normalnie.
Jak wysoko ? Nie powinna wisieć wyżej niż 1,2 - 1,5 metra bo bolą oczy / szczególnie gdy jest za wysoko /.
Oczywiście możesz wieszać tak jak Ci się podoba.
Plazma powinna wisieć prostopadle do oczu- więc lepiej na uchwycie uchylnym. Szczególnie gdy będziesz chciał podłączyć inne urządzenia.
Do gier właśnie wskazana jest wieksza rozdzielczość
, gdyż zaangażowanie w grę wymaga mniejszej odległości.
pozdrawiam
Plazme powinno wozić się na stojaco. Jeśli połozysz zadbaj aby kilka godzin przed włączeniem postała.Mimo błędów Panasonica - na pierwsze dostawy ceny zostaną- ale będą lekko podniesione w terminie póżniejszym
pozdrawiam.
 

archigraph

New member
adrianus napisał:
Podstawka i tak w sumie jest zbędna,bo przecież każdy che mieć plazmę na ścianie.A może się mylę.W każdym razie mam jeszcze pytanie odnośnie właśnie zawieszenia.Na jakiej wysokośći mierząc od dolnej krawędzi telewizora macie zawieszone swoje plazmy?

A ja chcę mieć plazmę na podłodze.

Pozdrawiam
 

adrianus

New member
do kiki

Czy jest jakiś uchwyt na ścianę do Pv 60 ,który wyróżniałby się wykonaniem i walorami użytkowymi?
Tak z ciekawosci ...jak hula ten Soniak ,który jest na Twojej stronie za prawie bańkę?
Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Test poboru mocy

Kolejny test. Tym razem poświęciłem trochę czasu na sprawdzenie jaki jest pobór mocy w moim TV przy ustawieniach ekranu na 50% wartości maksymalnej kontrastu, jasności, ostrości.
Oto moje wyniki:

Obraz tzw. śnieg: 260W
Obraz z normalnej TV (TVN7 serial "Przyjaciele", obraz ciemny i średnio jasny): 160W-260W, średni około 210W.
Obraz czarny jednolity, bez wygaszacza ekranu: 117W
Obraz czarny, ekran wygaszony działa tylko elektronika: 86W
Obraz biały jednolity: 283W
Obraz czerwony jednolity: 289W
Obraz niebieski jednolity: 294W
Obraz zielony jednolity: 234W

Wnioski.
Tak jak sądziłem pobór mocy jest zależny od wyświetlanego obrazu. Im jest on jaśniejszy i bardziej ostry (niebieski, czerwony) tym pobór mocy jest większy. Normalna telewizja, DVD czy obraz z komputera wymaga mniejszej mocy. Amperomierz podłączony do TV bardzo mocno szalał przy obrazie z TV. Widać było, że im jaśniejszy obraz był wyświetlany tym większy był pobór mocy.
Największym zaskoczeniem było, że maksymalny pobór mocy wyniósł prawie 300W, czyli można sobie wyobrazić ile biorą plazmy starszej generacji i o większym ekranie. Pobór maksymalny/ekstremalny musi być większy nawet o 10-20% niż ten zapisany w instrukcji obsługi. Na szczęście obrazu jednolitego nie wyświetla się za często (albo w ogóle). Może z wyjątkiem białego tła.

Wyniki są zatem bardzo interesujące. Jeśli oglądamy zwykły obraz TV pobór mocy jest, można tak powiedzieć, niski, jak na plazmę. Niższy niż podaje producent. Wydaje mi się, że gdyby podnieść parametry obrazu na 100% wartości maksymalnej średnia wartość pobieranej mocy wzrosła by do tych 260W. Pomijałem tryb stand-by bo tutaj moc rzeczywiście odpowiada temu co napisano w instrukcji.

Rozdział mocy jest też widoczny bardzo wyraźnie:
30% mocy pobiera elektronika.
70% mocy pobiera ekran (przy 294W mocy maksymalnej)

Proporcje te zmieniają się i przy średnim poborze mocy wynoszą:
40% - elektronika.
60% - ekran (przy 210W mocy średniej).

Test ten został przeprowadzony w warunkach domowych. Pomiarem zajeły się dwa multimetry klasy 1,5. Nie dokonywałem pomiaru dokładnego bo trzeba by było użyć bardziej dokładnych mierników. Nie ma to jednak większego sensu, gdyż błąd pomiaru można pominąć. Napięcie podczas pomiaru wahało się od 223 do 232V. Pomiar napięcia był dokonywany każdorazowo przy pomiarze prądu.
Miło się pobawić w laboratorium, gdyż kilka lat temu pracowałem w laboratorium elektrycznym i takie pomiary były normą w tej pracy, a aparatura pomiarowa była nieporównywalnie lepsza i dokładniejsza niż dwa multimetry.
 

kojot

New member
Witam
fajnie jest poczytac twoje testy dobrze ze jest osoba ktora zawsze podzieli sie swoimi odkryciami, jednak mam jeszcze jedna prosby czy jest mozliwosc zebys podal wymiary opakowania (katron) w ktory jest zapakowana plazma bo nie wiem czy dam rade zapakowac ja do mojego auta czy musze raczej juz sobie poszukac jakies kombi,a z tego co sie juz zorientowalem to bede musial pojechac jakies 300km w jedna stone i nie chcialbym zeby cos sie stalo w trakcie przewozu a na lezaco juz wiem zeby nie przewozic takiego sprzetu.
pozdrawiam
Kojot
 

ela

New member
dnc
test rewelacja ! , zeby tak wszyscy odpowiadali na zadane pytania ,(marzenie), mam pytanie , ile zaplacimy miesiecznie za uzywanie tej plazmy przy dzisiejszych cenach za energie elektryczna uzytkujac telewizor powiedzmy 10 godzin dziennie ?

Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Do kojota

Opakowanie ma rozmiary m.w. 120x80x40mm. Jeżdżę Renault Kangoo i na tylny fotel zmiesciło mi się to tak na styk. Myślę, że do bagażnika combi jakiegokolwiek powinno się to zmieścić.


Do eli

Ciężko jest powiedzieć jak kształtować się będzie zużycie energii przez ten TV ponieważ cena za 1kWh jest w różnych regionach Polski różna. Najtaniej zapewne będzie na Śląsku, gdzie ceny są najniższe. I znów inna cena jest jeśli mamy stałą taryfę a inna, jesli mamy licznik taryfowy. Każdy musiałby sobie to sam policzyć na podstawie własnych rachunków i swojego systemu naliczania zużytej energii.
 
Ostatnia edycja:

kojot

New member
Witam
Dnc dziekuje za odpowiedz teraz wiem ze moje auto chyba nie da rady musze poszukac jakis kombi dzieki raz jeszcze
Kojot
 

woyek011

New member
przepraszam może już było i przeoczyłem. W różnych sklepach ten panasonic oznaczany jest jako pv60 i pv60e. Chodzi o ten sam model czy to dwa różne telewizory a jeśli tak to jakie są różnice bo ceny są podobne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Dziś test - plazmy ciąg dalszy.
1.Plazma wymaga podstawki - mimo zapewnień podczas szkolenia ,że podstawka jest w komplecie .
2. Stare podstawki i stoliki nie nadaja się do nowej plazmy.
3. Po wyjęciu - ustawienia fabryczne -kiepskie. Klenci byli mocno zdegustowani jakością
Ale po krótkich manipulacjach - pokazuje sie extra obraz.
4.Dwa złącza HDMI - mają swój wyraz .

Co do obrazu to widać klasę. Bardzo płynne przejścia tonalne.Głęboka czerń i duża wyrazistość. Mimo że staliśmy również w odległości 1,5 metra a sygnał pochodził z TV Polonia.
Podłączenie po HDMI - wzbudza szacunek. Obraz nabiera wyrazistości i szczegółów.
Będzie na czym oglądać mistrzostwa świata w Piłce Nożnej - szczególnie jeśli macie sygnał HD. Piłka aż błyszczy w słońcu lub w światłach jupiterów
widać spływajace krople na twarzy Ronaldinio , nawet z dalszych ujęć kamery.
No i cena - po raz pierwszy od dłuzszego czasu niższa niż na Allegro /pamietając o podatkach/
Dla kupujących dziś członkow - ceny były mocno promocyjne.
pozdrawiam
 

martinos

New member
1.Co jest napisane na PV60 - Made in ... mam nadzieje że nie China :)

2.Jeśli powieszę na ścianie i podłączę kabel VGA to ile cm tak mniej więcej musi odstawać plazma od ściany (kabel jest dość sztywny)?

3.Na linku wyraźnie widać że plazma jest troszkę tak jakby gruba a dodając jakiś wieszak to też zgrubieje i myślę że to jakieś 12 cm będzie (szkoda że rozwiązanie z kablami nie jest od dołu tak jak ma to miejsce w innych modelach) więc jeśli ktoś ogląda z 2 metrów to może się ona wydawać tak dziwnie że odstaje zbytnio od ściany.
http://www.minhembio.com/produktbilder/87103
 

p00h

Member
martinos napisał:
1.Co jest napisane na PV60 - Made in ... mam nadzieje że nie China :)

Z tyłu widnieją napisy:
Panasonic Espana;
Assembled in Czech Republic.

Same panele Matsushita robi w Japonii.

martinos napisał:
2.Jeśli powieszę na ścianie i podłączę kabel VGA to ile cm tak mniej więcej musi odstawać plazma od ściany (kabel jest dość sztywny)?

W instrukcji piszą, żeby zostawić 7 cm dla wentylacji, więc kabel spokojnie się zmieści.

martinos napisał:
3.Na linku wyraźnie widać że plazma jest troszkę tak jakby gruba a dodając jakiś wieszak to też zgrubieje i myślę że to jakieś 12 cm będzie (szkoda że rozwiązanie z kablami nie jest od dołu tak jak ma to miejsce w innych modelach) więc jeśli ktoś ogląda z 2 metrów to może się ona wydawać tak dziwnie że odstaje zbytnio od ściany.

Panel ma 10cm grubości.
 
Do góry