Seria PV60

ThYX

New member
Ja też przejmowałem się parametrami przez pierwsze 200-300h, potem ustawiłem trochę inaczej czyli bardziej pod swój gust. Mimo że plazma ma około 800h powidoków jeszcze nie widziałem i nie wiem jak to wygląda. Myślę że w Panasonicu po prostu panel jest na tyle dobry, że trzeba by chyba przez kilka dni wyświetlać ten sam obraz aby coś pozostało.
 

kredek

New member
ThYX napisał:
Ja też przejmowałem się parametrami przez pierwsze 200-300h, potem ustawiłem trochę inaczej czyli bardziej pod swój gust. Mimo że plazma ma około 800h powidoków jeszcze nie widziałem i nie wiem jak to wygląda. Myślę że w Panasonicu po prostu panel jest na tyle dobry, że trzeba by chyba przez kilka dni wyświetlać ten sam obraz aby coś pozostało.

Wystarczy pół godziny logo AXN wyświetlać.
Potem paredziesiąt sekund lub parę minut (jeśli parę godzin oglądamy) logo "powidokuje się".
Ale potem znika i chwała za to Panasowi.:blagam: :D
 

Smartek

New member
kredek napisał:
Wystarczy pół godziny logo AXN wyświetlać.
Potem paredziesiąt sekund lub parę minut (jeśli parę godzin oglądamy) logo "powidokuje się".
Ale potem znika i chwała za to Panasowi.:blagam: :D

I gdzie takie logo "wypalone" widac? Na zwyklym obrazie czy na czarnym, jednolitym tle?
Ogladam sporo AXN, ale jeszcze powidoku po logu nie widzialem (a duzo osob na ta "czerwonke" narzeka ;-D).

pzdr.
 

kredek

New member
Smartek napisał:
I gdzie takie logo "wypalone" widac? Na zwyklym obrazie czy na czarnym, jednolitym tle?
Ogladam sporo AXN, ale jeszcze powidoku po logu nie widzialem (a duzo osob na ta "czerwonke" narzeka ;-D).
pzdr.

Jak się zaczynają reklamy podczas filmu, to jest taka w większości biała czołówka - tam widać jak byk:D Zaznaczam, że grubo ponad 1000 godzin i dalej... "docierana" plazma na niskich parametrach jasności i kontrastu z prostego powodu: mi taki obraz odpowiada.:D
 
J

Judash

Guest
Smartek napisał:
I gdzie takie logo "wypalone" widac? Na zwyklym obrazie czy na czarnym, jednolitym tle?
Ogladam sporo AXN, ale jeszcze powidoku po logu nie widzialem (a duzo osob na ta "czerwonke" narzeka ;-D).

pzdr.

Na czarnym tle podobno to widac no i musisz wlozyc noc w panel i patrzec..patrzec...patrzec...jak juz sie napatrzysz, to przelacz na jakis program i go nie ma ;).Potem trzeba jeszcze poskomlec jaki to do kitu tv ;), bo na czarnym widac logo ;)
 

kredek

New member
Judash napisał:
Na czarnym tle podobno to widac no i musisz wlozyc noc w panel i patrzec..patrzec...patrzec...jak juz sie napatrzysz, to przelacz na jakis program i go nie ma ;).Potem trzeba jeszcze poskomlec jaki to do kitu tv ;), bo na czarnym widac logo ;)

Jakim czarnym?:eek: Ty Judash albo piszesz, że innym "się wydaje, że są węże" albo że logo AXN powidokowo na czarnym widać....:confused: Nic nie widać na czarnym!
na BIAŁYM!
 
J

Judash

Guest
kredek napisał:
Jakim czarnym?:eek: Ty Judash albo piszesz, że innym "się wydaje, że są węże" albo że logo AXN powidokowo na czarnym widać....:confused: Nic nie widać na czarnym!
na BIAŁYM!

Czarne, czy biale jeden kit ;).Kto bedzie nonstop ogladal bialy ekran?.Bo takich scen w programach jest malo i przez chwile.Nie pisze, ze innym sie wydaje, iz maja :"weze" tylko ,ze jest to marginalna ilosc oraz mniej uciazliwa niz usterki innych producentow tv!.
 

kredek

New member
Judash napisał:
Czarne, czy biale jeden kit ;).Kto bedzie nonstop ogladal bialy ekran?.Bo takich scen w programach jest malo i przez chwile.Nie pisze, ze innym sie wydaje, iz maja :"weze" tylko ,ze jest to marginalna ilosc oraz mniej uciazliwa niz usterki innych producentow tv!.

To nie jest usterka.
Nikt nie ogląda białych plansz.
Jednak dobrze wiedzieć, że takie coś się zdarza i... ustępuje.
Świadomym użytkownikiem trzeba być - a nie popadać (w obojętnie którą) skrajność... jak Kolega.:D :p
 

TRIESTO

New member
witam
panowie dzisiaj w sklepie Panasonica oglądałem przez ok. godz. 42PV60EH i węże były i gliniane twarze też , plazma była z ostatniej dostawy z centrali a sympatyczny pan w sklepie stwierzdił że TO UROK TEGO TELEWIZORA .
Po moich przygodach z Samsungiem C7H właśnie PV chciałem kupić , ale z tego względu zrezygnowałem.
Darth Wader - przemyśl a może "dobrze wyoglądaj to co zamierzasz kupić" - sugestie z forum to przydatna rzecz ale ty płacisz i ty ogladasz.
Pozdrawiam
 
J

Judash

Guest
TRIESTO napisał:
witam
panowie dzisiaj w sklepie Panasonica oglądałem przez ok. godz. 42PV60EH i węże były i gliniane twarze też , plazma była z ostatniej dostawy z centrali a sympatyczny pan w sklepie stwierzdił że TO UROK TEGO TELEWIZORA .
Po moich przygodach z Samsungiem C7H właśnie PV chciałem kupić , ale z tego względu zrezygnowałem.
Darth Wader - przemyśl a może "dobrze wyoglądaj to co zamierzasz kupić" - sugestie z forum to przydatna rzecz ale ty płacisz i ty ogladasz.
Pozdrawiam

A co bylo w tym Samsungu zlego?
 

TRIESTO

New member
witaj Judash
o swoich przygodach z C7H obszernie opisałem na wątku o tej własnie plaźmie, tak od 2 strony.
Pozdrawiam
 

knietek

New member
Witam, 2 tygodnie temu nabyłem u kikiego 37pv60. Telewizorek idealnie pasuje do mojego pokoju, wielkość trafiona w dziesiątkę i najważniejsze - bardzo się podoba mojej żonce :)
Zauważyłem 2 wady podczas oglądania słabego sygnału z kablówki.
1. To sławne już purpurowe węże.
2. Czasami widać tak jakby obraz się poruszał. Najbardziej widać to na twarzach.
Wydaję mi się że jest to wina sygnału ale nie jestem pewien. Za jakiś czas podłącze DVD i wtedy ocenie. Ogólnie i tak jestem bardzo z niego zadowolony i kolejnym razem kupiłbym to samo.
I jeszcze informacja dla mieszkańców Łodzi w MM 42pv60 stoi za niecałe 4500PLN.
 

eugens

New member
Od tygodnia też jestem posiadaczem 37pv60.Mam jednno pytanie,chciałbym wiedzieć jaka jest data produkcji mojej plazmy.Gdzie szukać?:confused:
 

kredek

New member
eugens napisał:
Od tygodnia też jestem posiadaczem 37pv60.Mam jednno pytanie,chciałbym wiedzieć jaka jest data produkcji mojej plazmy.Gdzie szukać?:confused:

Przepraszam, ale... jakie to ma znaczenie? Ilość godzin to jeszcze rozumiem, ale... data produkcji?:confused:
 

PROGRESYWNY

New member
pytanko?

Moze ktos z was posiada wiedze jak ma sie Plazma do gier video w high definition. Mam sentyment do firmy PANASONIC, na ktorej sie nigdy nie zawiodlem i gdybym kupowal plazme wybralbym napewno panasa. Ale obecnie rozgladam sie za lcd full hd. Czy plazma PANASONICA gdzies to 3000 euro moze konkurowac z lcd i nadaje sie w ogole do konsol hd? (mowa o X360 i PS3)... i czy trwalosc jej przy wyciskaniu ostrych sokow z gier hd i czeste uzywanie tv jest w stanie przetrzymac to np. 8-10 lat na spokojnie? - czy lepiej odpuscic sobie temat plazmy i pozostac przy poszukiwaniach lcd.
POZDRAWIAM.
 
Ostatnia edycja:

eugens

New member
kredek napisał:
Przepraszam, ale... jakie to ma znaczenie? Ilość godzin to jeszcze rozumiem, ale... data produkcji?:confused:

Zadałem konkretne pytanie, jeżeli nie znasz odpowiedzi to się nie wypowiadaj,dla mnie to ma znaczenie!:!:
 

kredek

New member
eugens napisał:
Zadałem konkretne pytanie, jeżeli nie znasz odpowiedzi to się nie wypowiadaj,dla mnie to ma znaczenie!:!:

A co Ty się tak denerwujesz - następny Judash.:p
Zadałem pytanie o uzasadnienie - Twoja odpowiedź może pokazać, że mi też to jest potrzebne.
Ale jak nie to nie.:bober:
 

warmik

New member
Witam !!
i ja stałem sie szczesliwym posiadaczem 42PV60:D
mam juz przelatane 650 h , powidoków jakos nie widze , choc przygladam sie intensywnie, telewizorek gra srednio około 10 h dziennie
co do sławnych węży - widziałem je ale pojawiały sie na słabym sygnale z xboxa jeszcze ani razu ich nie uwidziałem czy to odpaloma była gra czy film z dvd i to z jakosci powiedzmy bazarowej;) (czyli słabiutka)
jestem bardzo zadowolony, teraz przymierzam sie do zakupu "n" lub Humax HDCI-2000 , na dzień dzisiejszy jestem jeszcze nie zdecydowany
a moze jakies sugestie ???
Pozdrawiam
 
Do góry