Seria PV60

kamil

New member
Dokładnie oznaczenie PX to USA.

Ja mam podobny problem, ale uważam, że 600 ma takie wodotryski , które nie sa mi potrzebne, a obraz jest naprawdę dobry w tej klasie! Więc zamiast 7000 wydam 4700 na PV60. Reszte wsadzę w fundusze :)

Zawsze masz gwarancje więc jak będzie coś nie tak to oddajesz, jak się nie wywwiązą z umowy to wymiana na nowy albo zwrot kasy. Jak za pół roku ci się przytrafi taka przypadłosc to pewnie już wymienią ci na PV600 albo oddadzą ci kasę za , którą kupisz wtedy 600.

Tak więc PV60 jest optymalnym rozwiazaniem. Pamietaj nigdy nie kupisz idealnego tv. Cały czas ceny spadaja, wchodzą nowe modele. więc jak będziesz kombinował,, może ten a nie tamten to i tak zawsze będzie jakiś inny lepszy, tańszy.
 

JaCkyLL

New member
kamil napisał:
..........................

Zawsze masz gwarancje więc jak będzie coś nie tak to oddajesz, jak się nie wywwiązą z umowy to wymiana na nowy albo zwrot kasy. Jak za pół roku ci się przytrafi taka przypadłosc to pewnie już wymienią ci na PV600 albo oddadzą ci kasę za , którą kupisz wtedy 600.

Tak więc PV60 jest optymalnym rozwiazaniem. Pamietaj nigdy nie kupisz idealnego tv. Cały czas ceny spadaja, wchodzą nowe modele. więc jak będziesz kombinował,, może ten a nie tamten to i tak zawsze będzie jakiś inny lepszy, tańszy.
KAMIL ... gdzies czytalem ze na jakichs targach na dalekim wschodzie ( KIKI cos pisal w jednym z wątkow ) ze plasma panasonica px600 wychodzila bardzo dobrze - podobnie jak hitachi PD9700 :
Plasma TV(Under 43inch)
PIONEERPDP-427HX
PANASONICTH-42PX600
HITACHIW42P-HR9000 === PD9700 w europie
PANASONICTH-37PX600

wiec jesli px600 = pv600 = pv60 + lepsze audio + kilka portów to znaczy ze z tym obrazem powinno byc bardzo ok. dobrze kombinuję ?? :)

twierdzisz ze jak sie bedzie dziac cos z matrycą, jakies powidoki itd to serwis i zwrot kasy ewentualnie wymiana sprzetu. a jak powiedzą ze to moja wina ? zle uzytkuję, nie docierałem przez tyle godzin ile trzeba było itd. nie mam doswiadczenia z serwisem panasonica wiec ciezko stwierdzic czy nie ma zagrożen.

....fak ... same problemy :) oby tylko takie prawda :D

pozdro - jack
 

Smartek

New member
JaCkyLL napisał:
(...)a jak powiedzą ze to moja wina ? zle uzytkuję, nie docierałem przez tyle godzin ile trzeba było itd. nie mam doswiadczenia z serwisem panasonica wiec ciezko stwierdzic czy nie ma zagrożen. (..)

Nigdzie zadna firma nie pisze oficjalnie o "docieraniu plazm" i nawet nie wiadomo czy to prawda.
Ja od poczatku jade na prawie polowie kazdej "opcji" ustawien obrazu i jest okej.

Panasonic jedynie np. w instrukcji informuje, ze moga sie pojawic powidoki, wiec nakazuja unikac stalych elementow obrazu.

Ja na Twoim miejscu bralbym PV60 i nie kombinowal, a reszte kasy przeznaczyl na inny sprzet (moze PS3/Xbox360) ;-D.
 

JaCkyLL

New member
SMARTEK ....
a ty jak długo jestes uzytkownikiem plasmy pv60 ?? masz tą z pierwszych serii czy moze juz tę uboższą o jeden wentylator :) ile godzin ma twoja plasma przepracowane ?
 

kamil

New member
Dokładnie tak !

Tym bardziej powinieneś się zastanowić nad tańszym. Mniejsze będziesz miał stresy. Co bedzie jak zacznie coś szwankowac w tv za 7 tys ???
Będziesz jeszcze bardziej zestresowany. Ja jeszcze swojego PV60 nie kuopiłem ale dzień zakupu się zbliża wielkimi krokami.
Nie przejmuje się tymi usterkami. Mam nadzieje, ze pojawiło się to w paru egzemplarzach i tyle...Jeżeli jednak będa problemy to jest gwarancja. Prawa konsumenta sa znacznie większe niż parę lat temu więc jakby cos to reklamuje !

Jak nie potrzebujesz lepszego Audio (ja puszczam przez Ampli) , wejścia na karty, PIP,PAP,POP i nowszego wyglądu a interesuje cie jakośc obrazu to kupuj PV 60. Jak narazie to najlepsza opcja (jakościowa) wsród plazm do 7 tys. Lepszy jest tylko pioneer, ale to inna kasa :)
Pozatym za 2-4 lata wejdzie technologia OLED i wtedy naprawde zacznie się dziać. Po co teraz przepłacać. Plazma spokojnie styknie ci na 10 lat
 

Smartek

New member
Dopiero teraz moglem sprawdzic wersje mojego firmware'u.

2006PDP
V.1.010

MCU 03.02
EEPROM 41.01
FPGA 42.01
PDROM 41.01

..i zaden problem opisywany przez kogokolwiek nigdy nie wystapil :).

Plazme mam od 2,5 miesiaca.

-edit-
Przejrzalem kilka postow i IMO nie wieszaja sie PVki, ktore maja EEPROM nizszy niz 41.02.
 
Ostatnia edycja:

JaCkyLL

New member
wyglada na to ze najwiecej niezdecydowanym moze powiedziec DNC - pierwszy post chyba z tego co pamietam 25.3.06 :) ... czyli to juz prawie 8 miesiecy.

nie pamietam zebyc kiedykolwiek DNC pisal o stresujących go problemach w tym panasoniku. jednak z drugiej strony to dopiero 8 miesiecy .... do tych kilku lat jeszcze sporo :)
 

chrisjan

Member
podłączenie PC'ta

No i po kolejnych godzinach testowania, nadal usmiech nie znika mi z twarzy.
Naprawde super sprzęt.

Teraz mam pytanie odnoście podłączenia PC. Czytałem wszystkie poprzednie posty natomiast nigdzie nie znalazłem jasnej odpowiedzi które połączenie będzie lepsze. Czy poprzez DSuba czy Hdmi.
Z tego co zdązyłem zrozumieć obraz jest lepszej jakości przez Hdmi, ale będzie obcięty?
Mam kartę GF6800 i ona ma drugie wyjście DVI i nie bardzo wiem na którą opcje się zdecydować czy DVI-VGA czy DVI-Hdmi. Ponieważ kabelki nie są tanie (zwłaszcza że potrzenuje ok 10m) będe wdzięczny za rade.:?
A może znajdzie się jakaś dobra dusza z Warszawy która taki kabelek ma (nawet krótszy) i wypozyczy na 1 dniowy test. Będe bardzo wdzięczny.
 

Flapu

New member
Plazma a słoneczny pokój

Witam
Jescze chciałem wtrącić swoje 3 grosze na temat plazm w nasłonecznionym pokoju. Przed zakupem obawiałem sie jak to będzie gdyż okna mam na południe (z boku ekrau telewizora) a poza stwierdzeniami że LCD lepiej sobie radzi w tych warunkach nie znalazłem nic konkretnego.

Tak więc teraz czas na konkret (z własnego doświadczenia):
Poprzednnio miałem CRT SONY 29 cali 100Hz i jak słoneczko zaświeciło to absolutnie nic nie dało się oglądać przy ustawionej jasności i kontraście na maxa. Sądziłem że po zakupie Panasa PV60 będzie podobnie (jak nie gorzej). Jednak chcę wszytkich uspokoić że bardzo miło się rozczarowałem. W warunkach oświetleniowych przy których na Sonym nic nie dało się oglądać na Panasie spokojnie można (nie jest to taki komfort jak w zaciemnionym pokoju ale spoko wszystko widać). Dodam jeszcze że cały czas docieram nowy nabytek i wszystkie ustawienia na 50% i obraz NORMAL.

Tak więc jescze kolejny plus dlatego TV.
 

dany

New member
ponawiam swoje pytanko, bo jest to dla mnie dość istotne: czy da się tak podłączyć komputer (DSUB, DVI->HDMI) aby puszczony na komputerze film 16:9 wypełniał cała powierzchnię ekaranu, jaką ustawić rozdziałkę ...

Domyslam (z opisów) się ze tryb auto mógłby wykryć taki przekaz (1024x768) jako LB i rozciągnąć na cały ekran ?

Jeśli auto zadziała to ok, no ale jak film będzie miał proporcje kinowe 1:2,35 to czy auto go będzie próbowało rozciągać az do osiągnięcia górnej i dolnej krawędzi, czy tylko tyle ile potrzeba do przejscia z 4:3 na 16:9 ?

Tak po przemyśleniach wydaje się że najlepiej jakby mu wysłać rozdziałkę 16:9 czyli 1366 x 768, niech sobie ścieśni 1366 do 1024, no ale według specyfikacji on takiej nie przyjmie
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
tadaaaaaaaaaam, jestem chyba 1000?? niie jestem dnc, ale tez kocham ten TV, jeszcze troche i u mnie zagoscp, pozdrawiam

a moze z okazji 1000 posty moze jakis prezencik dostane? heh, Kiki, moze sprezentujesz ma ta plazemke?? chyba Twoje fundusze enie ucierpia za bardzo? heh...
 

Mabri

New member
Myslałem, że dnc zepnie klamrą ten 1000 post, ale nie wiem nawet czy jeszcze czyta ten założony przez siebie wątek.
Jeżeli tak, to byłoby super gdyby opisał w kilku zdaniach swoje doświadczenia z użytkowania 42pv60 z perspektywy czasu.
 

Smartek

New member
Z tego co pisal kilka dni wczesniej (tygodni tez) mozna spokojnie wywnioskowac, ze wciaz jest z niej b. zadowolony.

Moim zdaniem ktos powinien zamknac ten temat,
przejrzec caly od poczatku i kazdy niepotrzebny post usunac (zostawic np. same z opiniami i pytaniami => odpowiedziami), a nastepnie otworzyc :).

Albo zmienic nazwe tematu na "Plazma Panasonic 42PV60 - dyskusja" i zostawic wszystkie pytania, odpowiedzi, problemy itp.
i utworzyc nowy "Plazma Panasonic 42PV60 - opinie".
Wymagaloby to naprawde sporo roboty, ale mysle, ze warto.

Pzdr.
 

Dwight

New member
klamka zapadla :)

Nie zdzierzylem,
Zamowilem!
Mysle, ze bede zadowolony,
Czytajac te strony,
Widze ze plazmy Panasa,
to jest dopiero klasa.
W przyszlym tygodniu bedzie juz w pokoju stala
A cala rodzina ja podzwiala,
Niebawem wlasnymi wrazeniami sie podziele,
tylko przeczekam ta niedziele.
3 majcie kciuki
Spedytor nie przyjdzie poki.

Yo ;)
 

dnc

Moderator
VIP
Panowie!!!

Po pierwsze: gratulacje dla 1000 postu (jakbyś był z Bielska kolego drosophilia to bym Ci piwo postawił).
Po drugie: spokojnie, tylko spokój nas może uratować.
Po trzecie: co wynika z drugiego, na razie pracuję nad FAQiem i, niestety, moja praca głowna zabiera tak dużo czasu ostatnio, że mam czas tylko na czytanie.
Po czwarte: co wynika z trzeciego - czytam, czytam, ale nie na każdy post odpowiadam bo liczę, że jest już kilku równie dobrze zorientowanych użytkowników co Ja i także mogą pomóc.
Po piąte: Te 1000 jakoś szybko wskoczyło i nie byłem przygotowany. Liczyłem na przyszły tydzień. A tu bomba!
Po szóste:Moja plazma trzyma si dobrze, nie mam z nią najmniejszych problemów, żadnych powidoków, duchów i zjaw. Nic mi nie buczy, nie huczy i nie piszczy. W każdym bądź razie nie podczas normalnej pracy.
Pilot działa od strzału, włącza i wyłącza za każdym razem. Wentylatorów mam trzy, a licząc z komputerem 6 :D . Obraz jest puszczany cały czas po HDMI. Rozdzielczość 720p, obraz dobry lub bardzo dobry (zależne od źródła). Plazma to nie monitor PC i jako taki powinien być traktowany jako TV. HDMI to łącze A/V a nie PC. Łącze PC top D-Sub. Podłączasz D-Sub i masz rozdzilczość 1024x768 w formacie 16/9.
Niech nikt nie spodziewa się super jakości obrazu po S-Video i Cinch.
W sumie pisałem już o tym wszystkim, ale gwoli ścisłości przypominam.

I takie małe podsumowanie po pół roku:
Gdybym miał drugi raz kupić ten TV to jednak bym go NIE KUPIŁ!!!
Tak, tak, nie kupił, nie ten model, ale conajmniej 50PV60, albo najlepiej 65PV600...:p
Teraz po tych kilku miesiącach wydaje mi się jakiś MAŁY!
Siedzę 1,5 metra przed nim (przy materiale HD i grach na PC), ale ten obraz jakiś biedniutki... maciupeńki... Ehh, gdybym był bogaty....:cry:
 

grzybekm

New member
Witam

Właśnie zmieniłem mojego LG 42pc3RV na Panasonica 42PV60EH i muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczony !. Obraz zdecydowanie lepszy i w końcu nie mam problemu z przepinaniem kabli, bo "N" nie działała mi na hdmi. Jedynie co mi się jak narazie nie podoba to pilot i srebrny "plastik" na TV chodz podobno o gustach się nie dyskutuje :)

Pozdrowienia
Michał
 

ThYX

New member
dnc napisał:
Gdybym miał drugi raz kupić ten TV to jednak bym go NIE KUPIŁ!!!
Tak, tak, nie kupił, nie ten model, ale conajmniej 50PV60, albo najlepiej 65PV600..Teraz po tych kilku miesiącach wydaje mi się jakiś MAŁY!...
To mnie trochę martwisz ;-) bo w tym tygodniu będę finalizował zakup PV60 w wersji .... 37cali. Ale zapewne dopiero za kilka miesięcy dojdzie do mnie że chcę większy :))))))


grzybekm napisał:
Właśnie zmieniłem mojego LG 42pc3RV na Panasonica 42PV60EH ...
Czemu zmieniłeś LCD na plazmę ?
 

blur123

New member
dnc napisał:
Panowie!!!

Plazma to nie monitor PC i jako taki powinien być traktowany jako TV. HDMI to łącze A/V a nie PC. Łącze PC top D-Sub. Podłączasz D-Sub i masz rozdzilczość 1024x768 w formacie 16/9.

Czyli co? Na komputerze ustawiam 4:3 a plazma robi z tego 16/9? Nie trace nic z obrazu? czy nie jest jakiś porościągany? Już kilka osób pytało właśnie o to ale nikt sensownie nie wytłumaczył. Tabu jakieś :D

Jest to istotne no bo chciałbym oglądać np.: zdjcięcie z kompa i co? Ustawie 1024x768 i co ta plazma mi wyświetli?

A już w ogóle nie rozumiem jak to się ma do plazm 1024x1024 ?
 
Do góry