Seria LA - aktualizacje softu

trainiart

New member
Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy zdarza Ci się od czasu do czasu, po przełączeniu na kanał, do którego normalnie masz dostęp, zobaczyć na ułamek sekundy okienko informujące jakoby kanał ten był kodowany? Po niespełna sekundzie okienko gaśnie a kanał zaczyna być odtwarzany.
Taki objaw zaobserwowałem u siebie - soft TV jak i karty identyczny z Twoim.

Okienko pojawia się na bardzo krótko, przeszkadza jednak fakt, że jeśli na ekranie pojawi się to okienko, nie pojawia się info kanału jak przy normalnym skakaniu po kanałach. Żeby zobaczyć info, trzeba wtedt specjalnie kursorem podjechać do góry. Po przejechaniu wszystkich kanałów (około 150) na okienko można natrafić kilkanaście razy.

Tak, ten efekt występuje. Niemniej dla moich preferencji CI+ bije na głowę kolejne 4 Mediaboxy, które wcześniej miałem u siebie. W tych ostatnich występowały niezależnie od siebie:
- losowe pominięcia nagrania zaprogramowanych audycji,
- całkowite zawieszenia urządzenia, pomagał tylko pełny reset z wyłączeniem zasilania,
- praktycznie niemożliwa była eksploatacja z pogłębionym trybem uśpienia, bywało, że urządzenie się nie wybudzało, a jeżeli już to trwało to irytująco długo, (do ogrzewania mam inne urządzenia, więc wolałem dekoder w uśpieniu zimny)
- losowe przypadki braku dostępu do kanałów z powodu braku uprawnień - pomagał tylko restart i kolejne parę minut straconych....itd. (parę drobiazgów mniej denerwujących). Miałem pecha?

Na razie więc mimo wad - u mnie CI+ na plus.
 

GrzegorzWo

New member
Mam to samo! Złożylem reklamacje to wymienili mi modul, niestety bez rezultatow. Teraz domagam sie od upc wymiany na dekoder.

Ciekawe, czy to wina TV, czy raczej karty?

Wprawdzie LB650V nie pokazywał tego okienka, ale za to kanały zmieniał nawet przez 5 sekund (w ten sposób być może omijał błąd karty?)..

LA660S pomimo sporadycznego okienka i tak kanał przełącza poniżej 3 sekund (w najgorszym razie). Typowo mam mniej więcej tak jak napisał trainiart - od 1 do 2,5 sek.
Niestety nie miałem okazji sprawdzić jak się zachowuje TV przy starszym sofcie, bo moja odpowiedź na pytanie "czy aktualizować" odruchowo była twierdząca. Jedynie pamiętam, że starszy soft był w wersji około 04.22.80. Jakkolwiek czytając o problemach w starszych wersjach softu stwierdziłem, że i tak kiedyś zaktualizować trzeba będzie.
Nie zwróciłem natomiast uwagi na to, żeby oprogramowanie modułu CI+ się aktualizowało. Być może było już aktualne? Manualna aktualizacja niczego nie znalazła, a wersja jest taka jak u trainiarta (07.00.01.02.04.00).


Tak, ten efekt występuje. Niemniej dla moich preferencji CI+ bije na głowę kolejne 4 Mediaboxy, które wcześniej miałem u siebie. W tych ostatnich występowały niezależnie od siebie:
- losowe pominięcia nagrania zaprogramowanych audycji,
- całkowite zawieszenia urządzenia, pomagał tylko pełny reset z wyłączeniem zasilania,
- praktycznie niemożliwa była eksploatacja z pogłębionym trybem uśpienia, bywało, że urządzenie się nie wybudzało, a jeżeli już to trwało to irytująco długo, (do ogrzewania mam inne urządzenia, więc wolałem dekoder w uśpieniu zimny)
- losowe przypadki braku dostępu do kanałów z powodu braku uprawnień - pomagał tylko restart i kolejne parę minut straconych....itd. (parę drobiazgów mniej denerwujących). Miałem pecha?

Na razie więc mimo wad - u mnie CI+ na plus.

To w moim przypadku dekoder UPC Pace (bez nagrywarki) działa bez zarzutu. Zawieszanie to na przestrzeni kilku lat jednorazowe przypadki (może 3, może 5 razy się zdarzyło). Niestety prądu ciągnie dużo - kiedy jest wyłączony ponad 10W o ile pamiętam, nie próbowałem głębokiego uśpienia (nawet nie wiem jak to ustawić) - prędzej z kontaktu wyłączam. W standardowej ofercie (bez HBO, C+, Filmboxa itp) nie zauważyłem braku dostępu do jakichś kanałów - prędzej zupełny brak sygnału się zdarzał.
Prędkością zmiany kanałów oraz info dekoder UPC nadal przebija zestaw [TV + karta CI+], jakkolwiek seria LA660 działa już w miarę akceptowalnie (w odróżnieniu od LB650V). Co więcej - TV+CI+ daje możliwości nagrywania, timeShifta i fajnego poruszania się po przewodniku (przewodnik dekodera zdecydowanie przegrywa szybkością). Mam wrażenie, że telegazeta również działa sprawniej na TV niż z mediaboxa.

U mnie kartę CI+ wziąłem jako multiroom (w drugim pokoju pozostał dekoder). Wciąż jest testowana, ale wydaje mi się, że też przy karcie zostaniemy. Nie omieszkam zgłosić pojawiania się okienka o kodowaniu kanału do UPC, choć widząc posta Robsonika20 nie liczę na zmianę w najbliższym czasie ;)

Edit: Poprawiony nick Kolegi Robsonik20 :) sorki za "literówkę".
 
Ostatnia edycja:

Robsonik20

New member
Nie omieszkam zgłosić pojawiania się okienka o kodowaniu kanału do UPC, choć widząc posta Robsonika20(przekrecileś nick:)) nie liczę na zmianę w najbliższym czasie ;)

Problemem z modułem CI jest nagrywanie tylko jednego kanalu, brak możliwości w tym samym czasie oglądania innego kanału. Bardzo wolne popieranie informacji w przewodniku, po włączeniu i wybraniu opcji 24h kafelki sa puste.
 

Robsonik20

New member
Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre, to co zauważyłem:

- szybciej pojawiają się ikonki po wciśnięciu przycisku smart oraz 123/Q.menu
-aplikacja HBO GO jest już w pełni sprawna w kontekście nawigowania po filmach
- Player przeniesiony do Premium
 

WPPP

Member
Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre, to co zauważyłem:

- szybciej pojawiają się ikonki po wciśnięciu przycisku smart oraz 123/Q.menu
-aplikacja HBO GO jest już w pełni sprawna w kontekście nawigowania po filmach
- Player przeniesiony do Premium

Akurat naprawienie poruszania się po aplikacji HBO GO - po tym, jak to zepsuli naprawiając niedziałanie filmów z polskim lektorem - przeprowadziło samo HBO, ponieważ pisałem do nich w tej sprawie i Pani z HBO odpisała mi kilka dni później, tzn. w ostatni wtorek, z informacją, że błąd został naprawiony.
I faktycznie od wtorku poruszanie się po aplikacji działa, jak wcześniej, czyli w pełni poprawnie.
Natomiast aktualizacja dla całego TV od LG, jak już zostało tutaj napisane, nastąpiła wczoraj. Ja ją przeprowadziłem dzisiaj.

I moje spostrzeżenia po wstępnym sprawdzeniu działania TV po aktualizacji, to najbardziej oczekiwana przeze mnie zmiana, czyli poprawili szybkość działania przeglądarki internetowej:!::D
Wciąż nie działa ona tak, jak powinna w SMART TV z 2013 roku, ale w końcu można trochę z niej korzystać. Teraz przewijanie stron na Onecie jest dużo lepsze. Na tyle lepsze, że różnicę widzę bez większego zastawiania się nad tym. Większość kliknięć dół/góra lub przesuwanie kursorem daje od razu wykonanie przez TV tejże dyspozycji. Można nawet dosyć szybko przewijać stronę od samej góry do samego dołu i z powrotem prawie bez zacinek. Po prostu poprawa jest wyraźna i teraz w trybie "leniwca" (gdy nie chce się uruchamiać komputera) można załączyć internet w TV, żeby trochę poczytać Onet.
Ale zostawiam sobie jeszcze pole do dalszego i lepszego sprawdzenia szybkości działania przeglądarki. Nie wykluczam, że niestety będę musiał trochę zmienić ocenę po porządniejszym przetestowaniu przeglądarki.

Poza tym, jeśli chodzi o poruszanie się po menu TV, to akurat ja nie widzę przyśpieszenia, ale to może dlatego, że system operacyjny TV od początku działa dosyć szybko i sprawnie. Raczej zbyt dużej możliwości do poprawienia tego elementu nie zostało. Tym bardziej, że to jest Linux (i to się już nie zmieni) i raczej dosyć słaby procesor główny. Nie mniej jednak, może po wnikliwszym przyjrzeniu się poruszania po całym menu zauważę jakąś delikatną poprawę polegającą na zniknięciu zdarzających się zacinek i czasami też zbyt długich ładowań aplikacji.

Aha, i w sprawie okropnie działającej przeglądarki internetowej (pod względem szybkości i płynności), to jakiś czas temu skarżyłem się LG, więc może miało to też jakiś wpływ na zastosowaną aktualizację, która to ten problem zauważalnie pomniejszyła.

A przy okazji, czy dowolny posiadasz TV LB mógłby mi napisać, czy można w nim otworzyć Onet:?: Pytam o to ze względu na brak flasha w najnowszych LG SMART TV i wsparcie tylko dla jego następcy.
 

grzes_k

New member
A przy okazji, czy dowolny posiadasz TV LB mógłby mi napisać, czy można w nim otworzyć Onet:?: Pytam o to ze względu na brak flasha w najnowszych LG SMART TV i wsparcie tylko dla jego następcy.

Większość stron działa normalnie, główna strona Onet od początku do końca wyświetlana w całości.
Nie wyśwwietla się np. reklama rowerów na tym forum.
 

Marvin24

New member
W końcu, choć nie wszystkie, już jest progres, działają pliki MKV do profilu 4.1.
Mam nadzieje że w nowej wersji będzie do 10@L5.1 , choć High@L5.0 działa lecz nie odtwarza dźwięku w FLAC
 
Ostatnia edycja:

mswiniuch

New member
Czy mi się wydaje czy faktycznie pojawił się nowy potencjalny problem w nowym sofcie - wcześniej tego nie zauważyłem. Chodzi o kamerkę podłączoną do TV. Przy włączaniu telewizora dioda na kamerze na moment się zaświeca. Aplikacja "Kamera" uruchamia się szybko i ładnie pokazuje obraz z kamerki na telewizorze ale dioda nie świeci. Skype który też pokazuje obraz z kamery już diodę włącza. W odróżnieniu od aplikacji "Kamera" która ładuje się błyskawicznie to na uruchomienie Skype trzeba długo poczekać bo "Inicjowanie aplikacji - spróbuj później"... Czyżby LG nas szpiegowało? Z tego co wiem to każda kamerka np. w laptopie jeżeli jest włączona to musi świecić co właśnie ostrzega przed potencjalną możliwością szpiegowania. Nie jestem specjalnie przewrażliwiony ale pewnie jest tutaj parę osób które zaklejają oczko kamerki albo nie montują wcale ;)
 

edi730

New member
Wiesz wydaje mi się że pracownicy z LG mają wiele innych ciekawszych zajęć niż oglądanie Ciebie i każdego z nas :) Na wszelki wypadek rozbieraj się i uprawiaj sex w drugim pokoju ;)
 

radkor

New member
Po aktualizacji jak na razie wszystko jest OK. Nareszcie nie mam problemów z vTuner, które raz było raz znikało.

TT @ Nexus 5
 

dj_marian

New member
Cześć, czy po aktualizacji do najnowszego softu (obecnie mam 4.20.29) dochodzą jakieś nowe aplikacje/gry? A może coś znika? Czy jest lepiej z szybkością działania Youtube? Na Youtube mam też problem, że często nie da się regulować głośności co jest bardzo irytujące. Czy np. gra Perfect kick jest obecna?(chyba najlepsza na tym tv :). Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
 

dj_marian

New member
To chyba nie wina aktualizacji bo mi w tym tygodniu jakoś też youtube szwankuje. Zwiecha na ładowaniu, czasem nawet kategorii filmów nie pokaże, po restarcie rusza(ale konieczne odłączenie od prądu-inaczej problem pozostaje). A co z aplikacjami? Czy jest coś nowego i czy jest gra Perfect Kick(taka na czasie ;-)
 

rattler

New member
Jak dla mnie ten youtube i większość smarta to porażka od samego początku. Na youtuba pomaga wylączenie i wlączenie tv od nowa.
 
Do góry