Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

nemko

New member
Może sam pen jest o zbyt słabych parametrach zapisu i stąd problem. Robiłem eksperyment i nawet przy 4GB, ale na markowym penie mogłem nagrywać.
Pendrive'y często na opakowaniu mają zawyżone parametry, zwłąszcza te z CRL (noname'y) lub podróbki.

Zapewne jest też tak jak piszesz, tylko dlaczego niektóre peny nie działają, a potraktowane Samsung-USB-Adjuster nabierają ochoty do współpracy?
 

unkas

Member
Teraz po jakimś czasie użytkowania tego TV mogę napisać parę słów o nim,
myślę że jak bym miał kupować ponownie to wybrał bym tak samo, bo jak do tej pory nie znalazłem jakichś większych wad tego TV . Jedyna jaka mi przychodzi na myśl to ten nieszczęsny clouding , ale to też nie jest problem bo po odpowiednim ustawieniu parametrów obrazy nie przeszkadza tak bardzo. Poza tym TV jest bardzo fajny i "przyjazny" , zastanawiałem się nad tym i nad PFL6007 wybór padł na Samsunga ze względu na aktywne 3D i nie żałuję, ponieważ porównując to aktywne jest o wiele lepsze pod względem jakości obrazu.
Aha jest jeszcze jeden problem nie mogę otworzyć na nim dużego (1400KB ) 32bity pliku jpg , ma ktoś na to jakiś pomysł ?
Poza tym TV godny polecenia.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zapewne jest też tak jak piszesz, tylko dlaczego niektóre peny nie działają, a potraktowane Samsung-USB-Adjuster nabierają ochoty do współpracy?

To akurat jest bardzo proste:
TV zanim sformatuje pena do systemu plików XFS bada wydajność w formacie FAT lub NTFS, zależnie jak kto posiada. Na tej podstawie stwierdza jego przydatność do nagrywania lub wyświetla info o zbyt wolnym pendrive. Jeśli w ww. systemach jego wydajność zapisu jest wystarczająca, to przystępuje do formatowania i sprawa jest zakończona, a pendrive gotowy do nagrywania.
Jeśli zaś pen jest zbyt słaby, TV nawet nie próbuje go użyć, bo będą problemy z nagrywaniem. Wtedy używasz czarodziejskiego programu "Samsung-USB-Adjuster", który formatuje pena od razu na system plików XFS, a TV nawet nie sprawdza jego wydajności, ponieważ ten system plików jest znacznie szybszy pod FAT czy NTFS, jednak nie oznacza to, że TV na ten pen będzie zawsze dobrze nagrywał. Dlatego na tak przygotowanym penie można nagrywać, ale jak będziesz miał zwisy i dziury w nagraniu lub komunikaty o nieznanym systemie plików czy barku pojemności, to już broszka tego, co sobie pomógł.

Reasumując wszystko może się w najmniej sprzyjających okolicznościach sprowadzić się do starego przysłowia: "Kłamstwo ma krótkie nogi", bo przecież, w pewnym sensie, oszukaliśmy nasz TV, pomijając test wydajności :p

Swoją drogą, mój HDD w laptopie o prędkości obrotowej 7200rpm (Momentus) wg ww. programu jest zbyt wolny do zapisu i za jego sugestią od razu powinienem potraktować go owym programem... Potrzebny komentarz?
 
Ostatnia edycja:

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teraz po jakimś czasie użytkowania tego TV mogę napisać parę słów o nim,
myślę że jak bym miał kupować ponownie to wybrał bym tak samo, bo jak do tej pory nie znalazłem jakichś większych wad tego TV . Jedyna jaka mi przychodzi na myśl to ten nieszczęsny clouding , ale to też nie jest problem bo po odpowiednim ustawieniu parametrów obrazy nie przeszkadza tak bardzo. Poza tym TV jest bardzo fajny i "przyjazny" , zastanawiałem się nad tym i nad PFL6007 wybór padł na Samsunga ze względu na aktywne 3D i nie żałuję, ponieważ porównując to aktywne jest o wiele lepsze pod względem jakości obrazu.
Aha jest jeszcze jeden problem nie mogę otworzyć na nim dużego (1400KB ) 32bity pliku jpg , ma ktoś na to jakiś pomysł ?
Poza tym TV godny polecenia.

Otwórz plik w dowolnym edytorze graficznym, zapisz jeszcze raz, ustaw niższą kompresję. Mój TV otwiera pliki po 5-8MB w wysokich rozdzielczościach i to naprawdę szybko, stąd wniosek o problemie leżącym po stronie pliku. No chyba, że opuściłeś jedno "0" i powinno być 14000kB, to takich plików nie mam ;P
 

unkas

Member
itepe napisałem dobrze plik ma 1,44 MB , mam kilka takich plików większe mniejsze ale wszystkie mają 32 bity i tu chyba leży problem.
Zmniejszać kompresje nie ma sensu ponieważ są to obrazy testowe do ustawiania obrazu i po zmniejszeniu tracą swoją wartość.

Co do mojej poprzedniej wypowiedzi to muszę jeszcze dodać dwie wady tego TV, brak wyjścia liniowego audio, co za tym idzie brak możliwości podłączenia do starszego typu kin domowych (choć dźwięk z TV jest jak dla mnie bardzo dobry i bez kina) i pilot, jest on bardzo ładny ale też i mało ergonomiczny.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
itepe napisałem dobrze plik ma 1,44 MB , mam kilka takich plików większe mniejsze ale wszystkie mają 32 bity i tu chyba leży problem.
Zmniejszać kompresje nie ma sensu ponieważ są to obrazy testowe do ustawiania obrazu i po zmniejszeniu tracą swoją wartość.

Co do mojej poprzedniej wypowiedzi to muszę jeszcze dodać dwie wady tego TV, brak wyjścia liniowego audio, co za tym idzie brak możliwości podłączenia do starszego typu kin domowych (choć dźwięk z TV jest jak dla mnie bardzo dobry i bez kina) i pilot, jest on bardzo ładny ale też i mało ergonomiczny.

To może podziel się ze mną takim przykładowym obrazem, coś wymyślimy :)

A wyjście liniowe z tego TV masz jak najbardziej! Podłącz przejściówkę SCART z kompletu i dołącz kabel SCART<->CINCH i możesz podłączać do dowolnego wzmacniacza po anlogu :) Przeszukaj ten wątek, pisałem o tym :)
 

unkas

Member
itepe daj meila to Ci wyśle , co do dźwięku to wiem o tym, czytałem to ,tylko że wtedy jest dźwięk stereo a nie 5.1
Dziwne bo w moim DVD jest wyjście optyczne a nie ma wejścia :)
 

nemko

New member
Masz rację z tym otwarciem pliku w edytorze i ponownym jego zapisie. To powinno pomóc, i nie trzeba żadnej kompresji.

Co do oszukiwania naszych telewizorów zapewne też masz rację, tylko czy mógł byś mi wyjaśnić jeszcze jedną kwestię?
Napisałeś że telewizor najpierw sprawdza urządzenie pod względem jego wydajności, a jak przejdzie testy dopiero później je formatuje.
Otóż u mnie było tak, że telewizor wykonywał test, formatował, i na koniec stwierdzał że urządzenie nie nadaje się do nagrywania. Co Ty na to?

I przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Kolejny raz trafił mi się film w formacie avi gdzie przy odtwarzaniu w telewizorze nie było opcji przewijania filmu. Trzeba było oglądać go od deski do deski. Czy to też błędy w zapisie i trzeba potraktować film ponownym zapisem w tym formacie? Czy to pomoże? Pytam, bo taka konwersja na wolnym komputerze trochę trwa.
 
Ostatnia edycja:

slawex1983

New member
A wyjście liniowe z tego TV masz jak najbardziej! Podłącz przejściówkę SCART z kompletu i dołącz kabel SCART<->CINCH i możesz podłączać do dowolnego wzmacniacza po anlogu Przeszukaj ten wątek, pisałem o tym
Przepraszam, że się wtrące, lecz z tego co wiem tv puszcza dźwięk poprzez scrat tylko, gdy ogląda się programy z tunera, a gdy odtwarzany jest materiał z USB lub HDMI to już nie. Model C650 ma dwa złącza euro i z jednego dźwięk jest absolutnie zawsze, a z drugiego tylko, gdy działa tuner.

Tylko że wtedy zmienia sie głębia w bitach z 32 na 24 .
JPG'i nie obsługują kanału alfa, więc są 24 bitowe. Poza tym 32 bity przydają się właściwie tylko w edytorach graficznych i pracach z warstwami.
 
Ostatnia edycja:

jaix

New member
Witam ja mam pytanie czy próbował ktoś używać telefonu jako pilota z tym telewizorem, nawet berdziej by mi chodziło o używanie telefonu jako klawiatury. Wydaje mi się, że gdzieś widziałem informacje, że ten telewizor ma taką funkcję. Zainstalowałem na telefonie aplikację samygo, ale niestety nie mogę się połączyć z tv.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Tv jak i telefon muszą być podlączone do tej samej sieci komp.
Wyszukujesz tv na telefonie, łączysz się i zezwalasz na połączenie na TV. To tyle i powinno śmigać.
Pozdrawiam
 

ozojaf

New member
To ja mam ciekawy problem z moim 4GB USB :). Jak chcę go potraktować tym Samsung Adjusterem to dostaję następujący komunikat: This is not XFs drive. Please try to format the Disk/USB in TV first. If the TV will not acknowledge the drive try to format it using normal Windows File System first.
Próbowałem formatować w TV i niby formatuje po czym na końcu oczywiście nie przechodzi testu i nadal po włożeniu do kompa cały czas pojawia sie ten komunikat i tak w kółko.
W sumie i tak mam obawy czy aby ten pen 4gigowy będzie wystarczający,ale chciałem go przetestować tak z ciekawości.
Drugie pytanie to jaki pendrive będzie odpowiedni , tak żeby się zmieścił jakiś film lub mecz powiedzmy, tylko w celu poźniejszego obejrzenia i potem skasowania, nie chodzi mi o jakieś gromadzenie tych nagrań i ewentualne wykorzystywanie go do timeshifta.
Wystarczy 16GB? I jaka ma być ta prędkość zapisu w końcu, powyżej 35Mb?
 

ozojaf

New member
To ja mam ciekawy problem z moim pendrivem 4GB. Gdy chcę go potraktować tym Samsung Adjusterem pojawia się komunikat że to nie jest XFS drive i żeby najpierw sformatować go w TV, no więc formatuję w TV i niby formatuje się po czym na koncu nie przechodzi oczywiście testu więc podłączam do kompa i ponownie mam ten sam komunikat co na poczatku i tak w kolko :). Wiem, że ten pendrive jest pewnie za slaby ale tak chcialem go przetestować tylko.
Drugie pytanie to wlasnie odnosnie tego jaki pendrive polecacie, taki że wam dziala i jaka ma byc ta predkosc zapisu, powyzej 35MB?
Jeszcze co do pojemnosci, wystarczy 16GB? Chcę używać jedynie do nagrania jakiegos filmu czy meczu, zeby potem obejrzec i skasowac, nie chodzi mi o jakies gromadzenie tych danych, no i do korzystania z timeshifta oczywiscie.
 

nemko

New member
To ja mam ciekawy problem z moim pendrivem 4GB. Gdy chcę go potraktować tym Samsung Adjusterem pojawia się komunikat że to nie jest XFS drive i żeby najpierw sformatować go w TV, no więc formatuję w TV i niby formatuje się po czym na koncu nie przechodzi oczywiście testu więc podłączam do kompa i ponownie mam ten sam komunikat co na poczatku i tak w kolko :). Wiem, że ten pendrive jest pewnie za slaby ale tak chcialem go przetestować tylko.
Drugie pytanie to wlasnie odnosnie tego jaki pendrive polecacie, taki że wam dziala i jaka ma byc ta predkosc zapisu, powyzej 35MB?
Jeszcze co do pojemnosci, wystarczy 16GB? Chcę używać jedynie do nagrania jakiegos filmu czy meczu, zeby potem obejrzec i skasowac, nie chodzi mi o jakies gromadzenie tych danych, no i do korzystania z timeshifta oczywiscie.

Miałem podobnie. Rozumiem że nie spróbowałeś tego programu uruchamiając komputer w trybie awaryjnym? Jak pen będzie wydajny pomoże.

U mnie godzina nagranego programu w jakości HD zajmuje troszkę ponad 3 GB, normalnego programu połowę tego. Ale ostatnio nagrywałem Galę boksu z Wachem na RTL SD z satelity, i tu godzina zapisu wyniosła ok 3 GB pojemności, i nie mam zielonego pojęcia dlaczego aż tyle.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
Ktos pisał o mozliwosci powrotu do poprzedniego firmware. Niestety nie jest to mozliwe, tak jak i w odtwarzaczach bd taka mozliwosc zostala usunieta. (w starym 40a656 mozna bylo)

Moze ktos doradzic jak zniwelowac ten fiolet i wlazacy zielony na material czarnobialy po dvd? Czy to juz taka przypadlosc ledow? (oczywiscie mozna wylaczyc calkowicie kolor do zera ale nie o to chodzi)

I jeszcze jedno pytanie dlaczego przez wyjscie optyczne nie da sie ustawic sygnalu dolby? Probowalem na filmie z cyfry i jest tylko PCM i leci tylko w stereo. Probowalem na wszystkich ustawieniach i te opcje sa nieaktywne. Jakas kicha z tym optycznym.
 
Ostatnia edycja:
Do góry