Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

slawex1983

New member
Witam Panowie.
Rozglądam się za nowym Tv. Upatrzyłem sobie 40" ES6710S, lecz znalazłem dwurdzeniowego ES6800S w bardzo zbliżonej cenie, a nawet w niektórych sklepach jest tańszy od 6710 i tu rodzi się pytanie, który z tych modeli jest lepszy? Czy do oglądania 3D w FHD potrzebny jest Tv z dwoma rdzeniami? Czy oba modele mają te same matryce? No i wreszcie, który jest nowszy?
 

hans2

Banned
3d fhd odtworzy dobrze nawet es6100, dwa rdzenie sa do przegladarki i innych aplikacji. jesli myslisz ze moze tobie przeszkadzac microdimming to moze byc nie tylko tansza ale nawet lepsza opcja.
 

slawex1983

New member
Wg Samsunga oba modele mają microdimming. Niestety nie za bardzo wiem co to jest. Jakieś wygaszanie podświetlania? Dlaczego coś co ma poprawić jakość obrazu może przeszkadzać? Jakie wady i zalety ma ta technologia?
 

hans2

Banned
AFAIK wygaszanie podswietlenia +jakas programowa poprawa kontrastu a w najwyzszych modelach (7000 i wyzej) ostrosci i czegos tam jeszcze.
6100 tego nie ma, z tego co wiem jest w 6500 i w wyzszych modelach.

czemu komus moze to przeszkadzac? bo ponoc jest drobne opoznienie pomiedzy zmiana sceny w filmie a reakcja podswietlenia.

microdimming nie da rady wylaczyc w opcjach, mozna uzyc jedynie trybu movie ktory ma go wylaczonego (i nie mozna go w nim wlaczyc). tryb movie nie kazdemu sie podoba (najlepiej zobacz na wlasne oczy w jakims media markcie).

ogolnie jesli ktos nie chce miec microdimmingu i jednoczesnie nie podoba mu sie tryb movie to nizszy model moze byc dla niego wrecz lepszy.
 

hans2

Banned
w sumie mozna jeszcze dodac ze:
- prawdopodobnie w ciemnych scenach przez microdimming bedzie troszke mniej widocznych detali
- tryb movie w stosunku do standard jest lekko jakby za mgielka

dla mnie licza sie tylko te dwa tryby bo w pozostalych wiekszosc zaawansowanych ustawien obrazu jest niedostepna, a wole bardziej naturalny, stonowany obraz niz sklepowo-oczojebny
 

DonAndress

New member
Witam.

Wreszcie kupiłem samsung z serii es6800.
Na wstępie muszę powiedzieć, że zawiodlem się na pilocie. Byłem przekonany, że samsung doda przycisk do zmiany proporcji obrazu, bo akurat w naszym kraju, gdzie oczywiście nie ma żadnych standardów nadawania, ja na mniejszym samsungu poprzedniej serii używam tego przycisku codziennie. No ale niech już będzie. Trudno, będę grzebal w menu.

Jednak prawdziwą "zagwozdka" dla mnie są funkcje sortowania programów oraz nadawania im nazw.

Gdzie one są poukrywane??

Mój aktualny soft to 1027.


Sent from i9100 using TapaTalk
 

slawex1983

New member
Panowie dziękuję za pomoc. Ostatecznie wybrałem model ES6710S, a to dlatego ponieważ:
-Główne gniazda ma wykierowane w dół, a nie do tyłu tak jak ES6800,
-Złącze USB HDD ma większą wydajność prądową (1.5 A zamiast 1 A w wyższym modelu),
-C650 działa przyzwoicie na jednym rdzeniu, więc nowy też powinien,
-Wg mnie jest ładniejszy,
-i o 100 zł tańszy.
 
Ostatnia edycja:

Bogdan 1980

New member
Dzień dobry od wczoraj jestem posiadaczem 40cali es 6800,mam pytanie.
Dlaczego jest błąd w napisach txt mimo ustawień Europa środkowa?
Pisaliście o napisach srt,ale skąd je brac,nie widze opcji w napiprojekt,konwertowanie przyprawia mnie o ból głowy.
 

slawex1983

New member
jest od groma programow do konwertowania. Dość łatwy w obsłudze jest Subedit player, który nie dość że jest świetnym odtwarzaczem, to jeszcze ma dużo funkcji związanych z przetwarzaniem napisów.
 

Bogdan 1980

New member
Już sobie poradziłem,zalogowałem się na napiprojekt.można wybrać format napisów.
Mam pendrive 16 giga,po sformatowaniu w tv wyskakuje komunikat ze nie mogę nagrywać.Pozostaje tylko zaopatrzyć się w dysk.
 

DonAndress

New member
Panowie, czy mógłbym poprosić o odpowiedź, jak wejść do opcji sortowania kanałów i nadawania im nazwy?

Przewertowalem instrukcje i nie widzę nic takiego u mnie.
Zaktualizowalem oprogramowanie do najnowszej wersji dostępnej na stronie samsunga 1029.


Sent from i9100 using TapaTalk
 

nemko

New member
Już sobie poradziłem,zalogowałem się na napiprojekt.można wybrać format napisów.
Mam pendrive 16 giga,po sformatowaniu w tv wyskakuje komunikat ze nie mogę nagrywać.Pozostaje tylko zaopatrzyć się w dysk.

Potraktuj pena Samsung-USB-Adjuster, a jak nie zadziała to powtórz procedurę uruchamiając komputer w trybie awaryjnym. Powinno pomóc.
 
Ostatnia edycja:

nemko

New member
Panowie, czy mógłbym poprosić o odpowiedź, jak wejść do opcji sortowania kanałów i nadawania im nazwy?

Przewertowalem instrukcje i nie widzę nic takiego u mnie.
Zaktualizowalem oprogramowanie do najnowszej wersji dostępnej na stronie samsunga 1029.


Sent from i9100 using TapaTalk

Nie wiem czy jest opcja nadawania nazwy, ale ustalanie kolejności powinno być w SMART/ Kanał
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już sobie poradziłem,zalogowałem się na napiprojekt.można wybrać format napisów.
Mam pendrive 16 giga,po sformatowaniu w tv wyskakuje komunikat ze nie mogę nagrywać.Pozostaje tylko zaopatrzyć się w dysk.
Może sam pen jest o zbyt słabych parametrach zapisu i stąd problem. Robiłem eksperyment i nawet przy 4GB, ale na markowym penie mogłem nagrywać.
Pendrive'y często na opakowaniu mają zawyżone parametry, zwłąszcza te z CRL (noname'y) lub podróbki.
 
Do góry