Seria C91H i Q91H

jtd

New member
Bez reklam
Marcin978 napisał:
w samsungu jest tylko mocniejsze uciecie
ale jest za to regulowany zoom, mozemy sobie podjechac do gory lub do dolu :) to na plus

Dobra, leci sobie jakis tam program 4:3 i sa paski czarne u gory i z dolu. Rozumie, ze trzeba pilotem to wyzoomowac i jest ok, ale teraz program sie konczy i leci teraz 4:3 normalne i co trzeba znow pilotem 'od'zoomowac do poprzedniego ustawienia telewizora ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Skoro ręcznie trzeba powiększać, to powrót do normalnych ustawień też musi być ręczny. Pewnie wystarczy ponowne włączenie trybu 4:3. Wracając do plazmy Marcina, to może masz wadliwy egzemplarz? Ciekawe, co na temat czerni sądzą inni właściciele plazmy Samsunga. To bardzo ważny aspekt.

Przy ocenie jakości obrazu należy brać pod uwagę nie tylko to, co się widzi, ale to jak został zakodowany obraz. Smugi na poruszających się rękach w czasie koncertu mogą (choć oczywiście nie muszą) wynikać z nienajlepszej jakości kodowania źródła. To jest obraz najeżony szczegółami i przy niskich przepływnościach będzie musiał, siłą rzeczy, stracić trochę na jakości.

ArtS :)
 

kaszpir

New member
Marcin978 napisał:
gdy nadszedl wieczor, potem noc zobaczylem ze samsung nie ma czerni, w ogole nie ma czerni, troche mnie to zalamalo
wszyscy chwala ze plazmy ze maja gleboka czern, i ze to jest ta niby przewaga nad lcd
:)
Powiem tak.

Najpierw spróbuj może ustawić kontrast i jasność oraz ustawić parametry obrazu no i poczytać instrukcję ...
Czyli odpowiednio "skalibrować" obraz ...

Samsung 42C91 ma niesamowtą czerń. W nocy jak oglądam filmy (Pioneer DV-380 po component) to czerń jest taka jak przy wyłączonej plaźmie ...
Najlepiej to zobaczyć w przypadku filmów w aspekcie 2:35.1 ...

W dzień producent poleca używać trybu dynamicznego , tak jak polecają w instrukcji. Kazdy tryb możesz dopasować do własnych potrzeb ...
Ja używam trybu standardowego (lekko zmodyfikowanego przezmnie :)

Co do odbić , to plazma ma podobne właściwości odbijające jak mój poprzedni CRT :(
Najlepiej ogląda się plazmę przy pełbym zaciemnieniu ...
Chociaz i tak dzięki filtrowi "FilterBright" nie ma dużego problemu z oglądaniem programu na plaźmie nawet normlanym nasłonecznieniu ...
 
Ostatnia edycja:

kaszpir

New member
jtd napisał:
Nie powtarzaj sie :eek:
A co do czerni, to masz racje, Samsungi i Panasoniki nie maja czerni tylko szarosc, jedyna czern podobnie jak na dobrych CRT maja Pioneery. Ale cos za cos, to kosztuje wiecej:cool:

Może najpierw obejrzyj w akcji Samsunga C91H a potem gadaj ...

Bo delikatnie mówiąc gadasz głupoty ...

Mój C91H ma bardzo dobrą czerń ...

Najpierw trzeba skalibrować poprawnie obraz , bo bez tego nawet plazma za 30000zł będzie miała nędzny obraz ...

I ot cała tajemnica ...
 

adrianes

New member
kaszpir napisał:
Może najpierw obejrzyj w akcji Samsunga C91H a potem gadaj ...

Bo delikatnie mówiąc gadasz głupoty ...

Mój C91H ma bardzo dobrą czerń ...

Najpierw trzeba skalibrować poprawnie obraz , bo bez tego nawet plazma za 30000zł będzie miała nędzny obraz ...

I ot cała tajemnica ...

ZGADZAM SIĘ Z KOLEGĄ!!!!

JTD ma w zwyczaju dużo pisać i snuć opowieści na temat telewizora, którego na oczy nie widział.

Pozdrawiam
 

kaszpir

New member
Szlak mnie trafia :(

Przed chwilą włączam plazmę a tutaj tragicznej jakości obraz :(



Okazało że coś się z plazmą stało i w przypadku korzystania z złącza Euro , i przy włączonej funkcji "polepszania krawędzi" obraz wygląda tak jak wyżej ...
Wystarczy funkcję wyłączyć i obraz jest poprawny.
Jako ciekawostkę dodam że obraz takze robi się beznadziejny jak włacze tryb "gry" lub ... wyłącze DNIe ..

A najgorsze jest to że karton wyrzuciłem na śmietnik , bo nie miałem gdzie tego olbrzymiego pudła trzymać :(

Co ciekawe na DVD podłączonym poprzez złącze component wszystko działa znakomicie , więc coś z Euro się stało :(
A złączu HDMI (DVD Samsung HD850) też jest ok ...

Będe musiał chyba wezwać serwis :(

Kurcze ale jestem wkurzony !!!
 

adrianes

New member
Zamiast w wolny dzień odpocząć, to znowu pojechałem zobaczyć te Samsung’i. Jeżeli chodzi o różnicę pomiędzy C91 a Q91 to powiem tylko, że przy wyłączonych ekranach C91 jest szary (jak LG) a Q 91 jest ciemny, czarno-fioletowy. To chyba zasługa powłoki bo matryce mają chyba takie same. Chciałem jeszcze raz zobaczyć co z tą czernią, o której pisał kolega, ponieważ pomyślałem sobie, że może za poprzednim razem coś przeoczyłem.
W odwiedzonym sklepie stały obok siebie Samsung 50Q91 i Panasonic 42PV600 (wiemy, że jest to bardzo dobra plazma). Aby się nie rozpisywać napisze tylko, że dla mnie ogólne wrażenie obrazu były minimalnie lepsze na 50Q91 ale każdy widzi obraz inaczej i zwraca uwagę na inne szczegóły. Przewaga Panasonic’a to naturalniejsze kolory i w niektórych scenach pokazywał więcej szczegółów. Samsung’a nie potrafiłem ustawić podobnie ale jest w nim opcja temperatur kolorów odcieni czerni, bieli, rgb i kilka dziwnych ustawień takich jak różowy, niebieski itp (szczegóły w instrukcji na Samsung UK) i może ustawienie tego coś pomogłoby.
Czerń jest czarna i głęboka a dodatkowo można ją regulować i ustawiać jej dynamikę. Obraz jest płynny, ostry i ma głębokie kolory.
Dalej stał 42Q91 i grał tak samo dobrze.
Kiki będzie opisywał go w przyszłym tygodniu i jestem ciekaw jak On go oceni jako fachowiec, który na plazmach zna się jak nikt z nas. Jestem przekonany, że będzie dobrze i dlatego go zamówiłem.
Martwią mnie tylko te usterki (na 3 posiadaczy 2 egzemplarze są uszkodzone). W odwiedzonym sklepie nowe Samsung’i grają od 16.04 od rana do wieczora i działają (jeszcze J).

P.S. Pozdrawiam miłego Pana, którego spotkałem w owym sklepie, a który też śledzi to forum . Mam nadzieję, że na własne oczy przekonał się Pan jak gra Q91 i tak jak ja zrezygnuje Pan z Panasonic'a PV70 na rzecz Samsung'a Q91.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

TRIESTO

New member
witam
MARCIN978

czytałem twój post na temat czerni w samsungu , i w zwiazku z tym mam do ciebie pytanie ..
W USTAWIENIACH jak masz ustawioną funkcje CZERŃ HDMI - na niski czy normalny ? Proponuje niski , różnice zauważysz.
Pozdrawiam
 

WolverineXXX

New member
Coś nie tak z tymi Samsungami ...
Do mnie serwis ma wpaść w poniedziałek.

Powiedzcie mi jeszcze tylko czy na trybie ekranu " bez overscanu " macie przy lewej krawędzi niebieską linię ?
U mnie taki bajer widać na programach ze stajni TVN-u.
Sygnał z N-ki po HDMI.

Generalnie to wkurza mnie jeszcze mała ilość kanałów nadających w formacie panoramicznym.
Oglądanie " zwykłych " pozycji na panoramie ( szczególnie po przełączeniu z kanałów HD ) wywołuje odruch ...

Jestem za to mile zaskoczony jakością obrazu DIVIX-ów.

ps. Chciałem sprawdzić gdzie wyprodukowano mój egzemplarz.
Patrzę na karton a tam ... MADE IN SLOVAKIA ... może to jest
przyczyną wszystkich problemów ?
ps2. Mój N-box recorder chodzi jak kosiarka do trawy ( bez względu na to czy jest włączony czy nie ), czy to normalne ? :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rzeczywiście, ten niebieski pasek na TVN-ach występuje w przekazie, ale telewizor powinien się go pozbyć.

ArtS :)
 

kaszpir

New member
WolverineXXX napisał:
Coś nie tak z tymi Samsungami ...
Do mnie serwis ma wpaść w poniedziałek.

:)

A tak z ciekawości wiesz jak serwis "podejdzie" do sprawy naprawy plazmy ?

Moja plazma także coś szwankuje , ale tylko i wyłącznie przy podłaczeniu poprzez eurozłącze. Jak używam component lub HDMI (sprawdzałem na kumpla DVD) to jest wszystko dobrze i wszystkie funkcje działają ok ...

Mógłbym zrezygnować z naprawy , bo za kilka miesięcy definitywnie przejdę na HDMI + component , ale bez funkcji poprawy krawędzi obraz jest zbyt mało ostry :(

Najgorsze że nie mam już kartonu , bo nie miałem gdzie go trzymać , a i nie przypuszczałem że plazma może się popsuć tak szybko :(
Widać niestety że ciągłe obniżanie cen jest jednoznaczne z obniżaniem jakości ... produkcji ...

Orientowałeś się jak serwis podjedzie do sprawy ? Będzie naprawiał na miejscu plazmę (u Ciebie) , czy sam zabierze ją (czy musisz ją sam przywieść do nich) , czy plazmę będą wysyłali do serwisu głównego ?

Ja najbardziej boję sie aby nic plaźmie nie stało podczas transportu , oraz aby nie ciągnęła się naprawa tygodniami :(

Ehhh ...

Odesłać plazmy nie mogę bo według przepisów mam prawo oddać towar w ciągu 10dni , ale musi on być nie używany i nie otwierany ...
Więc do dupy z taką "zaletą" kupowania na odległość ...
Dobre to jedynie jakby zaszła pomyłka i dostałbyś coś innego ...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kaszpir, sprawdzałeś obraz z DVD przez Euro? Sprawdź jeszcze ustawienia tunera i zobacz, w jakim standardzie jest wysyłany obraz przez Euro (Kompozyt, S-Video, czy RGB). Może to nie jest usterka, tylko po prostu w pewnych sytuacjach ten system ma prawo nie działać. Pamiętaj, że obraz z tunera ma przeplot. Może to dlatego?

ArtS :)
 

kaszpir

New member
ArtS007 napisał:
Kaszpir, sprawdzałeś obraz z DVD przez Euro? Sprawdź jeszcze ustawienia tunera i zobacz, w jakim standardzie jest wysyłany obraz przez Euro (Kompozyt, S-Video, czy RGB). Może to nie jest usterka, tylko po prostu w pewnych sytuacjach ten system ma prawo nie działać. Pamiętaj, że obraz z tunera ma przeplot. Może to dlatego?

ArtS :)

Oczywiście że podłączałem też DVD i dodatkowo inny tuner SAT.
Wszedzie to samo (przez Eurozłącze)

Cały czas działało poprawnie (od piatku) , a tutaj nagle (wtorek) odpalam plazmę i obraz taki jak na zamieszczonym zdjęciu (poprzednio).

Musiało coś się schrzanić ...
 

WolverineXXX

New member
serwis

Serwis działa na zasadzie "door to door".
Przyjeżdzają, zabierają ,naprawiają, odwożą.
No chyba że usterka jest na tyle błacha że da się usunąć na miejscu u Klienta.
Bez kartonu możesz mieć problem.

Generalnie boję się tego że tej plazmy nie ma jeszcze oficjalnie w Polsce i serwis może nie być przeszkolony jak się do niej zabrać. ( no chyba że wszystkie działają na tych samych zasadach )

W rozmowie telefonicznej stwierdzili wstępnie że nie mają pojęcia co powoduje występowanie kropek przy podłączniu przez EURO, Komponent lub zwykłą antenę. ( nie mieli jeszcze takiego przypadku)

Coś czuję że nie załatwią sprawy od ręki i przyjdzie mi poczekać kilka tygodni na rezultaty ich pracy.

Cóż ... trzeba będzie przeprosić stary tv, zacisnąć zęby i jakoś dać radę ;)

I na koniec tradycyjnie pytanie za 100 pkt :

Czy górna listwa nad ekranem też jest u Was leciutko pofałdowana ?
Mały detal a wkurza.

Może mój egzemplarz jest jakiś powypadkowy :)
No ale chciałem kupić tanio to teraz mam ...
 

kaszpir

New member
WolverineXXX napisał:
Bez kartonu możesz mieć problem.

Wiem ...

Ale według przepisów zapis o posiadaniu kartonu jest nieprawidłowy ...

Bo ...

Kupujesz towar a nie karton i wcale kartonu nie musisz trzymać ...

Jedynie serwisy nie chcą "problemu" z trzymaniem kartonów i zabezpieczaniem i kombinowaniem dlatego żadają kartony ...

Wiem bo sam pracuję w serwisie :)

Plazmę wrazie czego jakoś zabezpieczę , głównie ekran a resztę niech sie martwi serwis ...

No cóż może i warto było by trzymać karton , ale piwnica cała zagracona i zupelny brak miejsca , a upchnięcie tak wielkiego kartonu to spory problem ...

Nie sądziłem że coś sie może plaźmie stać , tym bardziej że poprzedni TV CRT panasonica działa ponad 3 lata :(

Ale widać mam pecha :(

W poprzednim TV nie wyrzuciłem kartonu i się nie popsuł , a w tym wyrzucialem i się odrazu popsuł :)

Serwis obiecał wpaść do mnie w piątek i spróbować naprawić na miejscu , ale raczej w to wątpie :(
No chyba że wystarczy wgrać soft od początku i problem ustąpi ...

Bo problem jest dziwnyi występują tylko i wyłącznie na złączu Euro , ale tak jak pisałem wystarczy wyłączyć jedną funkcję i problem znika , ale po wyłączeniu tej funkcji także obraz jest gorszy niestety ...
 

airjack

New member
Też pracuje w serwisie. Kartony są dla klienta, a nie serwisu czy producenta. Orginalne opakowanie zawsze jest najlepszym zabezpieczeniem przed uszkodzeniem podczas transportu. Jak zamiast w karton zapakuje się w coś innego to do kogo później pretensje po uszkodzeniu? Jeśli ktoś wyrzucił karton to jego problem, musi mieć świadomość, że kłopot będzie wtedy jak sprzęt się zepsuje. Karton można rozłożyć i wtedy jest płaski i nie piszcie, że nie można go gdzieś schować, sam mam niezłą kolekcję choć piwnicy w zasadzie nie mam. Dziś sprzętu sprzedaje się coraz więcej dlatego więcej słychać o usterkach. Do tego przy rosnących ilościach produkcji musi się to odbić na jakości, niezależnie od producenta. To, że coś jest tańsze nie musi oznaczać, że jest gorsze.
Powodzenia w załatwieniu sprawy z serwisem, dajcie znać jak sie sprawy potoczyły.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Kaszpir dlugo sie nie na cieszyles z nabytu, szczerze wspolczuje. Jakos tak Samsung w wersja C ma, ze jest dosc awaryjny, przy serii 7 bylo podobnie, uzytkownicy tegoz forum mieli podobne problemy na szczescie po wizycie serwisu mogli sie juz w pelni cieszyc z zakupu. Dzisiaj na wlasne oczy moglem porownac modele Samsunga i Panasa w tym PV70. Nie dziwie sie ze niektorzy pisza o duzej ziarnistosci, niestety PV70 w tym cechuje, do kolorow (nasycenie) niestety Panasy, w dalszym ciagu sa dla mnie nie do pobicia. Z calej trojki Panasow jednak najlepiej wypadl PV60, cos kiki dobre oko mial i dobrze to oddal, do PV45 i PV70, raz jeden raz drugi byl lepszy, kwestia preferencji odbiorcy, jednak pozostne przy swoim (PV45). Do Samsungow, obraz nie przypadl mi do gustu, jakkowiek staralem sie ustawic, nasycenia (zywosci kolorow) takiego jak w Panasach nie uzyskalem. Ciekawostka, Pioneer, hmm ma duze problemy z powidokami, dosc dlugo musial byc ustawiony statyczny obraz na nim (menu odtwarzacza DVD), po przelaczeniu trybow pozostal widoczny (!) powidok, widac nie ma plazmy bez wad. Ogolnie wyprawa do MM bardzo owocna, dla tych ktorzy jeszcze czekaja, mysle ze warto jednak ostrzyc sobie zęby na FULL-HD, roznica miedzy 720p a 1080p jest prawie taka sama jak 720p i 480p (DVD). Skok o klase wyzej. Zobaczyc to i uwierzyc :D.

Pzdr. (C)G
 

zebol

New member
Funkcja PIP

Witam,

Czy może ktoś sie orientuje jak włączyć fukcje PIP w modelu 42`Q91H ?

Mam połączenia antenowe [kablówka] poprzez magnetowid i funkcja w menu jest nie dostępna.
 

adrianes

New member
zebol napisał:
Witam,

Czy może ktoś sie orientuje jak włączyć fukcje PIP w modelu 42`Q91H ?

Mam połączenia antenowe [kablówka] poprzez magnetowid i funkcja w menu jest nie dostępna.

Ponieważ jest tam PIP z jednym tunerem a to oznacza, że podgląd innego obrazu działa tylko wtedy, gdy przychodzi z innego wejścia np. SCART. Nie da się włączyć podglądu na program z kablówki podczas gdy Twój głowny obraz też gra z kablóki.

P.S. Napisz jak pracuje Twoja plazma. Jesteś zadowolony ? Gra jeszcze ?? :), Jak obraz ??

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
(Cy)Gorg napisał:
[...] Ciekawostka, Pioneer, hmm ma duze problemy z powidokami, dosc dlugo musial byc ustawiony statyczny obraz na nim (menu odtwarzacza DVD), po przelaczeniu trybow pozostal widoczny (!) powidok, widac nie ma plazmy bez wad. [...]
To nie nowina, że Pioneery nie radzą sobie najlepiej z powidokami. Jak wiadomo, technologia plazmowa zmaga się z tym zjawiskiem na poziomie organicznym. Jedynie układy elektroniczne lub czas pozwalają na eliminację tego zjawiska. Generalnie plazmy nadają się do obrazów ruchomych i dobrze by było, gdyby nadawcy zaczęli to dostrzegać i trochę te swoje logotrypy przygaszać. Tak, jak to zrobiło np. Ale Kino zmieniając logo. Na dodatek nawet znaczki (ograniczki wiekowe) zrobili półprzeźroczyste.

(Cy)Gorg napisał:
[...] dla tych ktorzy jeszcze czekaja, mysle ze warto jednak ostrzyc sobie zęby na FULL-HD, roznica miedzy 720p a 1080p jest prawie taka sama jak 720p i 480p (DVD). Skok o klase wyzej [...]
Ciekaw jestem, czy miałeś okazję porównać obraz z DVD skalowany do 720 z obrazem skalowanym do 1080. Czy też oceniasz czysty sygnał HD? Swoją drogą w PAL DVD ma 576 linii, nie 480, więc skok przy 720 nie jest znowu tak wielki.

ArtS :)
 
Do góry