Seria C91H i Q91H

pietiagoras

New member
***mach*** napisał:
Nie pochwalam agresywnych odpowiedzi takich jak cubahdtv, ale pietiagoras żeczywiście pisze głupoty.

Hey, folks. Nie zauważyliście mrugnięcia okiem w moim poście? Proszę o trochę dystansu :)
Aha, nie poczułem się obrażony przez cubahdtv. Ale czytaj pls także między zdaniami.

Wielkość maszyny dobrałem świadomie. 32" ginęło na ścianie o szer. 2,8m, odległej o 3-4,5 m od miejsca zasiadania. 50" to dla mnie był optymalny wybór, ze względu na wielkość i cenę. Pierwsze wrażenie było takie, że ... dużo waży :) No i miarka pokazała, że mam za nisko uchwyt :( Nie winię za to producenta ani jego produktu!

Może rzeczywiście podałem tylko pierwsze wrażenia na minus, zabrakło plusów. Ale też wyraźnie napisałem, że testy dopiero będą!

Po oglądaniu TV wyłączonego i włączeniu z obrazem TV (słaby sygnał anteny analogowej i Nka, jestem jeszcze przed testami z DVD)
Na plus:
- ładny design, niebieski pasek (z zasady nie lubie niebieskich podświetleń, ale tutaj pasuje do H/K)
- efektowny, duży, żywy obraz, bajki wyglądają pięknie! Duża głębia obrazu, brak matowej poświaty często widocznej w LCD
- kąty (po przesiadce z LCD)
- zaskakująco dobrze radzi sobie tuner - poprzedni LCD miał więcej cieni
- sceny pościgu we wczorajszym serialu (niemożliwie skaczący obraz, b. duża dynamika zmian obrazu, aż trudno patrzeć) jak w kinie. Dopiero tu zrozumiałem przewagę nad LCD (pewnie LCD da mi odpowiednią dynamikę, ale nie w takim budżecie)
- dźwięk jest lepszy niż się spodziewałem po tutejszych komentarzach

Na minus:
- nie podoba mi się kolor wyłączonego TV w pełnym słońcu i już
- duże odbicia, tutaj LCD, plazmy Panasonica i Pionieera są chyba (wrażenia sklepowe) lepsze, tyle że Panasonic za matowość ekranu płaci IMHO mniejszą głębią. Ważne - TV będzie wisiał naprzeciwko okna wychodzącego na południe, firanek brak bo żona się od roku waha ;)
- widoczne wszelkie niedoskonałości sygnału źródłowego. Wiele osób pozytywnie ocenia Nkę, ale dużop zależy od nadawcy (stacji telewizyjnej). Wczoraj pisałem o filmie nadawanym przez TVN, w którym czerń była szarym szumem. Po prostu nadawca wypuścił "szmatę". W LCD tego po prostu nei było widać, tam wszystko było jednakowo szare
- potrafi dłuugo wykrywac sygnał na HDMI (kilkanaście sekund). Może to być problem bardzo słabego sygnału jaki dostaje mój dekoder sat (nie mam anteny a azart), potrafi aż rwać obraz
- skomplikowane ustawienia. Ilość trybów duża, ilość ustawień jeszcze większa, manual jednak dość słaby, trzeba samemu dojść

Ogólnie jestem zadowolony z maszyny. Dziś chyba (powtarzam, chyba) kupiłbym LG lub Samsunga serii C, które można kupić w MM czy innym Saturnie za odpowiednio 4800 i 5000, ze względu na dobrą cenę i satysfakcjonującą jakość. Ja za swój sprzęt dałem 5750zł z dostawą.

W weekend potestuję DVD, może coś ciekawego wyjdzie.
 

wwmm

New member
Pilot do Q91H

Przepraszam, że się powtarzam, ale Panowie (Panie) u kogo działai z jakimi kodami uniwersalność (kody podane w instrukcji....) tego pilota, bo u mnie nic nie działa.....
(N-Recorder miałem dostać dzisiaj....i nie ma go...)
 

NightCrawler

New member
A wiec potestowalem dzis troszke c91 i co moge powiedziec:
-czern jest czarna i moim zdaniem nic jej nie brakuje
-obraz na kablowce upc w wiekszosci wypadkow jest dobry lub zadawalajacy
-obraz z kina domowego (podpiete scart-scart) jest bardzo dobry
-notebook podpiety po d-subie - puszczone transformers w hd - obraz zyleta
-piszczenie slychac - jak sie przylozy ucho do tylnej czesci tv - w innym wypadku nieslyszalne


Jak bede mial wiecej czasu to zrobie szczegolowe testy i jakies zdjecia.
Sprawdze tez jak sprawuje sie x360.
 

pietiagoras

New member
NightCrawler napisał:
[ciach]
-piszczenie slychac - jak sie przylozy ucho do tylnej czesci tv - w innym wypadku nieslyszalne
Dodam do moich wrażeń - piszczenie w moim 50 Q91H słychać. Moim zdaniem jest to cecha egzemplarza, a nie koniecznie serii. PDP ma zmienny pobór prądu, jakaś wredna cewka potrafi piszczeć. Ale nie jest to uciążliwe, nawet o 2 w nocy. Słychać to na szumie (przy braku sygnału).
 

pietiagoras

New member
Buti,
Buti napisał:
1. Jak jest z gradacją odcieni kolorów? Czy przejścia są płynne, czy widać oddzielające sie odcienie w postaci pasów np. na niebieskim niebie.
Ciężko definitywnie stwierdzić że nie. Wg mnie przejścia kolorów są płynne, a ew. grupy pikseli w tym samym kolorze pochodzą ze źródła (N czy nawet DVD), to efekty kompresji.
Buti napisał:
2. Czy przy szybkim ruchu jakiegoś dużego obiektu na pierwszym planie widać "pikselizację" - rozmazanie. Pytanie dotyczy sygnału z dekodera np. n-ki jak i sygnału z DVD.
Trudno mi zarejestrować ostrość naprawdę szybko przesuwających się obiektów. Ogólnie przesuwające się obiekty "zyskują" rozmazania krawędzi w każdym dużym TV, za sprawą sygnału i kompresji. Natomiast dynamczne sceny (opisywałem wczoraj jedną z nich) są pokazywane naprawdę efektownie i nie miałem się do czego przyczepić.
W trybach z wyłączoną poprawą filmów, lista płac na końcu filmu czy np. przesuwająca się w poziomie kamera daje skaczący obraz. Włączenie poprawiania daje świetny efekt, choć potrafi się pojawić czasem nieporządany efekt na krawędzi. Mimo tego funkcja poprawy filmów to spora przewaga tej maszyny nad serią C i PV (obserwacje sklepowe)
 

egregor

New member
w zaprzyjaznionym sklepie beda w srode 4szt 42C91H, brac? :) coprawda cena 3900 nie jest najnizsza na rynku, ale chyba cieszyc sie ze w ogole sa.

Czy lepiej zapodac sobie wersje Q? Oczywiscie jak i u innych ze wzgledow budzetowych w gre wchodzi rowniez panasonic p70.

Bede ogladac z ok 3-3.5m. tv analog/dvd - scart/xbox360 (po komponencie) i divxy z kompa po d-sub.
 
Ostatnia edycja:

jan49

New member
Samsung 42 Q91

Mam ten telewizor 2 m-c.Kupiony za 3800 zł.Jestem z niego bardzo zadowolony.Za niewielkie pieniądze obraz super.Nie słychać żadnego buczenia.Z DVD z dobrego kabla HDMI obraz naprawdę bardzo dobry.Do kolegów z forum-cieszcie się z oglądania , a nie wyszukujcie jakichś drobnych usterek.Reasumując - za niewielkie pieniądze sporo luksusu.
Pozdrawiam.
 

oski_Tm88

New member
a ja go mam od dziś...q91

podłączony ledwo co, odrazu dvd i ...
hmmm coś mi za dużo szumi w tych ciemnych scenach
terminator 3 i piraci z karaibów skrzynka umarlaka...
podłączone componentem... jak się tego szybko pozbyć?
mam podłączone tylko dvd i biorę się za porządki nawet nie grzebałem nic w menu.
potem przeczytam całość posta od początku by odnaleźć to menu serwisowe i sprawdzić liczę godzin...znowu wiele czytania przede mną.:) ale mam nadzieję, że miłego :)
pozdrawiam użytkowników
jutro skrobnę coś więcej, jak zdążę się pobawić
pozdrawiam
ps. buczenia, bzyczenia narazie nie słyszę, tylko na białej planszy coś tam było, ale to raczej tak ma być.
normalnie cisza :)
 

jan49

New member
oski_Tm88 napisał:
podłączony ledwo co, odrazu dvd i ...
hmmm coś mi za dużo szumi w tych ciemnych scenach
terminator 3 i piraci z karaibów skrzynka umarlaka...
podłączone componentem... jak się tego szybko pozbyć?
mam podłączone tylko dvd i biorę się za porządki nawet nie grzebałem nic w menu.
potem przeczytam całość posta od początku by odnaleźć to menu serwisowe i sprawdzić liczę godzin...znowu wiele czytania przede mną.:) ale mam nadzieję, że miłego :)
pozdrawiam użytkowników
jutro skrobnę coś więcej, jak zdążę się pobawić
pozdrawiam
ps. buczenia, bzyczenia narazie nie słyszę, tylko na białej planszy coś tam było, ale to raczej tak ma być.
normalnie cisza :)

Niestety podłączenie component nie sprawdza się w tym modelu.Podłącz kablem HDMI i będzie dobrze.
Pozdrawiam.
 

oski_Tm88

New member
dziękuję

podregulowałem i jestem pod wrażeniem czerni, ale mam ALE: przez component widzę zakłócenia lecą jakby takie pasy jakby coś zakłócało nie jest to może jakieś ogromnie uciążliwe, praktycznie niewidoczne w jasnym tle jedynie w ciemnych, np laska spiewajaca na czarnym tle. kurcza nie mam hdmi :) żadnego :) kabel raczej ok bo porzednio testowałem na moim fujitsu
 

oski_Tm88

New member
zapomniałem dodać ze kabel component provire vivanco
i są zakłócenia pasy na całym ciemym ekranie lecą sobie troszkę skośnie nie widać tego jasnych scenach
podłączyłem na kablu monstera przez s-video i wydaje mi się ze jest lepszy obraz i na 100% nie ma zakłóceń
pocieszać się?
 

Buti

New member
pytań ciąg dalszy...

pietiagoras dzięki za odp.,
Widziałem wczoraj na c91h fragment meczu piłki nożnej z tv i stwierdziłem, że piłka ciągnęła za sobą żółto zielonkawą krawędż. Wydawało mi się, że taki efekt na plazmach występuje tylko w wysoce kontrastowych scenach a nie w przypadku jasnej piłki na zielonym boisku. Efekt "green ghosting'u" widziałem na panasie, hitku i pioneerze więc to nie nowość ale w meczu to porażka. Niestety nie widziałem innych plazm z transmisją z meczu. Czy na q91h jest tak samo? Może ktoś z was opisze wrażenia z meczu jak zachowuje sie plazma serii q. Serią c byłem zawiedziony. Jeszcze takiemu testowi poddam pv70.
Dzięki z góry.​
 

oski_Tm88

New member
zielone kropeczki poroblem z euro

kolejny problem podłaczanie konsoli przez euro kable na pewno sprawne a tu linie zielonych kropeczek widoczne na czarnym tle :)
 

motobartcompany

New member
Buti napisał:
pietiagoras dzięki za odp.,
Widziałem wczoraj na c91h fragment meczu piłki nożnej z tv i stwierdziłem, że piłka ciągnęła za sobą żółto zielonkawą krawędż. Wydawało mi się, że taki efekt na plazmach występuje tylko w wysoce kontrastowych scenach a nie w przypadku jasnej piłki na zielonym boisku. Efekt "green ghosting'u" widziałem na panasie, hitku i pioneerze więc to nie nowość ale w meczu to porażka. Niestety nie widziałem innych plazm z transmisją z meczu. Czy na q91h jest tak samo? Może ktoś z was opisze wrażenia z meczu jak zachowuje sie plazma serii q. Serią c byłem zawiedziony. Jeszcze takiemu testowi poddam pv70.
Dzięki z góry.​
Masz podobne predyspozycje do widzenia tego paskudnego efektu co ja.

Posiadałem plazme panasonica PV70 i zielone krawędzie to był mój koszmar.
Moja żona nie mogła tego dostrzec, dopiero jak nagrywałem obraz kamerą to w wyświetlaczu zobaczyła Green Ghosting.
Przy normalnym odborze żonka tego nie widziała. Ja natomiast widziałem to na każdym materiale, ale najbardziej w grach.
Oglądałem plazmy LG, panasonica, pioniera czy ostatnio samsunga C91 i w każdym widać zielone cienie jak na dłoni.

Zawsze zastanawiałem się dlaczego w testach plazm nie ma ani słowa o tym! może tylko garstka ludzi to dostrzega? mamy inny wzrok czy jak?
Czy może testy są sponsorowane? ale co z użytkownikami? wiele osób twierdzi, że tego nie dostrzega... może wydali tyle kasy i żal im się przyznać...
 

Buti

New member
do motobartcompany i innych siedzących w temacie...

Posiadałem plazme panasonica PV70 i zielone krawędzie to był mój koszmar.
Moja żona nie mogła tego dostrzec, dopiero jak nagrywałem obraz kamerą to w wyświetlaczu zobaczyła Green Ghosting.
Przy normalnym odborze żonka tego nie widziała. Ja natomiast widziałem to na każdym materiale, ale najbardziej w grach.
Czy to oznacza, że green ghosting występował przy nawet mało kontrastowym materiale (tv, dvd)? Miałem nadzieję, że ten pv70 lepiej da sobie radę przy meczu niż samsung serii c.

Swoją drogą faktycznie o green ghostingu mało się mowi przy testach i porównaniach a informacje o tym dostępne są tylko gdzieś w anglojęzycznych testach na necie lub forach. Dziwne bo problem dotyczy każdej plazmy, którą widziałem w sklepie do kwoty 10000 a droższych nie oglądałem. Najlepsze (a w zasadzie najgorsze) jest to, że raz zauważysz i żadnej następnej zielonej krawędzi nie przegapisz! :/
 

Buti

New member
post do usunięcia

Przepraszam za zaśmiecający post, ale skasowałem omyłkową kopię powyższego mojego posta.
 
Ostatnia edycja:

lukasszol

New member
motobartcompany napisał:
Masz podobne predyspozycje do widzenia tego paskudnego efektu co ja.

Posiadałem plazme panasonica PV70 i zielone krawędzie to był mój koszmar.
Moja żona nie mogła tego dostrzec, dopiero jak nagrywałem obraz kamerą to w wyświetlaczu zobaczyła Green Ghosting.
Przy normalnym odborze żonka tego nie widziała. Ja natomiast widziałem to na każdym materiale, ale najbardziej w grach.
Oglądałem plazmy LG, panasonica, pioniera czy ostatnio samsunga C91 i w każdym widać zielone cienie jak na dłoni.

Witam,

mam 42c91 i dla mnie problem zielonych krawędzi nie istnieje. Pojawiają się tylko w grach na x360, ale muszę się naprawdę starać żeby je zobaczyć. Ciekawa sprawa z tym, że jedni to widzą bardziej a inni mniej.
 

egregor

New member
A mi ulzylo, wyleczylem sie z zakupu plazmy :)

Do czasu az stanieja 50". W tej chwili wersje 50c91h mozna juz nabyc za 5k, mam nadzieje ze bedzie taniej.
 

jag888

New member
ja z kolei po okolo 200 godzinach pracy Q91 obserwuje dziwna przypadlosc rozjasniania i sciemniania obrazu, trwajace ulamek sekundy, co jakis czas - prosze o weryfikacje czy ten typ tez tak u Was ma czy moj egzemplarz jest inny. Sygnal z n-Ki. Dodatkowo czy ktos obsluguje pilotem z q91 tuner n-ki? jaki na to patent? pozdrawiam
 
Do góry