Seria C91H i Q91H

bionix

New member
Hmm a co takiego w tym samsungu ci sie nie podoba? Wg mnie niestety panasonic przegrywa z tym modelem samsunga... Mimo iz sam nie palam miloscia do samsunga to musze przyznac ze jest to teraz najlepsza oferta 42 calowego tv plazmowego. I niestety cos czuje ze dlugo jeszcze bedzie nam czekac na cos lepszego. Pozdrawiam.
 

Macieks34

New member
wady

Czytałem o roznych felerach samsunga ,typu duszki,,pradozernosc tyle prawie co małą microfa:)la..mysle ze tylko pionier moze pochwalic sie lepsza plazma..


przeczytaj co pisza ludzie ktorzyt maja samsunga..mało jest pozytywnych rzeczy....a mysle ze najwazniejsze zeby kanały zwykłe nie hd ( bo tych jest mało) było widac ok..a tu wygrywa panasonic
 

wwmm

New member
Macieks34 napisał:
Czytałem o roznych felerach samsunga ,typu duszki,,pradozernosc tyle prawie co małą microfa:)la..mysle ze tylko pionier moze pochwalic sie lepsza plazma..


przeczytaj co pisza ludzie ktorzyt maja samsunga..mało jest pozytywnych rzeczy....a mysle ze najwazniejsze zeby kanały zwykłe nie hd ( bo tych jest mało) było widac ok..a tu wygrywa panasonic

No to wracaj do Panasonica, tylko przy okazji poproś o Słownik Języka Polskiego.
 

Macieks34

New member
samsung

Polonista sie odezwał...brakło ci argumentow..ze taki nerwowy sie zrobiles....jak masz ochote na dyktando to moze na innym forum:D......

jak pisze to nie patrze na klawiature wiec wyskakuja przypadkowe literki...mam juz samsunga lcd i twierdze ze to kiepski zakup...W MM mi odradzali ale był tani wiec kupilem...teraz chce kupic drugi telewizor i nie mam zamiaru kupowac pochopnie
 
Ostatnia edycja:

Pavlas

New member
Powiedz więc, że zraziłeś się do LCD, a nie do samsunga.
Słuchaj, Panasonic zawsze mi sie kojarzył z bardzo porządną firmą, a Samsung z takim średniakiem, co wszystko produkuje (nawet lodówki). Dziś byłem w MM (który to już raz....już jak mnie widzą, to sie chowają) i 2 godziny przyglądałem się obu tym plazmom (TH42PV70 i PS42Q91H). Szczerze mówiąc specjalnie dużych różnic nie zauważyłem (oba wyświetlały najpierw jakieś demo z DVD, a potem kanał HD). A te drobne różnice to na korzyść Samsunga. I w jakiości obrazu (lepsza czerń- to to, co najbardziej z tych wszystkich różnic byłem w stanie dostrzec), i wyposażenia (pal licho te jedno hdmi więcej, ale port usb z boku i pare innych wyjść , to już coś). Jedynie dżwięk Panasonica zdecydowanie lepszy (jak ktoś jeszcze nie zainwestował w kino domowe, to może mieć znaczenie).
Powiem tak: jestem zdecydowany na Samsunga, bo lepszy, ale siła marki Panasonica sprawia, że sie jeszcze waham.... Ale i tak wybór zawęził się już praktycznie do tych obu "tiwików".
Pozdrawiam

P.S. Ludzie, błagam, bądźcie obiektywni! Śmieszne jest to wychwalanie swojego, na zasadzie "mój jest the best inne to szajs". Cieszą mnie opinie tych, którzy piszą, że mają X, i szczerze przyznają, że widzieli Y w akcji i żałują, że go nie kupili. A jeśli już X lepszy, to potrafią przytoczyś istotne argumeny.
 

Macieks34

New member
porownanie

własnie jak sam piszesz sygnał z dvd jakies piekne demo w hd i jakis kanal hd...Ja u kolegi podłaczałem zwykła naziemna antene do pv70 i byłem w szoku jakosc naprawde super gdybym zobaczył to w sklepie to bym nie uwierzyl,ale sam podlaczałem ta antene...Samsunga na zwyklej antenie nie widziałem,,czytałem tylko na forum ze TVP1 iTvp2 nie zaciekawie...Jezeli ktos kupuje plazme tylko do dvd i ma zamiar ogladac 3 kanaly Hd to mozliwe ze plazma samsunga to lepszy wybor ...(choc podobno w samsungu cytuje po ogladaniu kanału sportowego pozostal duszek)Zobaczymy narazie sie rozgladam..kolegi pv70 gra od kwietnia cykanie delikatne bylo ale znikneło reszta w normie ...a to jest maniak telewizyjny wiec gra ten sprzet całymi dniami...:hmm:.......
 

Pavlas

New member
Macieks34 napisał:
własnie jak sam piszesz sygnał z dvd jakies piekne demo w hd i jakis kanal hd
Parę dni prędzej oglądałem na nich zwykłe kanały SD z N-ki, wg mnie oba dobrze grały, jeżeli były różnice to subtelne (nawet trudno powiedzieć na czyją korzyść)

Macieks34 napisał:
Samsunga na zwyklej antenie nie widziałem
skoro nie widziałeś, to dlaczego uważasz, że Panasonic lepszy??
Macieks34 napisał:
mysle ze najwazniejsze zeby kanały zwykłe nie hd ( bo tych jest mało) było widac ok..a tu wygrywa panasonic

Macieks34 napisał:
Samsunga na zwyklej antenie nie widziałem,,czytałem tylko na forum ze TVP1 iTvp2 nie zaciekawie
wiesz, co dla jednych jest chlebem, dla innych niebem. Mam zanjomego, co kupił jakiegoś paskudnego lcd (totalnie nie markowy, coś na V), na słabej antene ogląda te 42 cale z 3 m i jest bardzo zadowolony i dumny z nabytku, a ja na tym widziałem tylko straszną pikselozę (duuzo gorzej, niz w marketach na tych rozdzielacach sygnału).
Generalnie dużo zależy od sygnału, SD z N-ki z tego co tu wyczytałem wyglada lepiej od innych platform (osobiście nie miałem porównania, ale oglądając w tym sklepie, uważam że SD jest akceptowalne jak dla mnie, a jestem dość wybredny - pewnie dlatego tak długo wybieram TV :) )
Pozdrawiam
 

Macieks34

New member
jakosc

ja własnie mam tego lcd podłaczonego do N-ki ....w miare wygladaja kanaly TVn a reszta mi sie nie podoba,,powiedzialbym ze wyglada fatalnie (oprocz kanałow hd) Zastanawialałem sie nad tym samsungiem Samsung PS42Q96HD ale przerazilem sie recenzja w Audio-video (ograniczona rozdzielczość obrazu z wejść Component (dla sygnałów 1080i/720p), niemożność odtwarzania sygnału 1080p, słaba jakość dźwięku, pamięć obrazów (szybko pojawiające się „duchy” na ciemnej planszy), menu ekranowe reagujące z dużym opóźnieniem na komendy z pilota))to podsumowanie wad...

tak po przeczytaniu tego forum na temat Samsunga,panasonica czy LG stwierdzam ze lepiej uzbierac i kupic pionieera ,,moze człowiek duzej bedzie mlodszy,>Bo od tego czytania roznych opini mozna osiwiec .Im wiecej czytam tym wiekszy metlik w głowie ,kazdy ma swoje racje,niektorzy bronia swojej marki...a dylemat pozostaje
 

dziubek123

New member
Macieks34 napisał:
własnie jak sam piszesz sygnał z dvd jakies piekne demo w hd i jakis kanal hd...Ja u kolegi podłaczałem zwykła naziemna antene do pv70 i byłem w szoku jakosc naprawde super gdybym zobaczył to w sklepie to bym nie uwierzyl,ale sam podlaczałem ta antene...Samsunga na zwyklej antenie nie widziałem,,czytałem tylko na forum ze TVP1 iTvp2 nie zaciekawie...Jezeli ktos kupuje plazme tylko do dvd i ma zamiar ogladac 3 kanaly Hd to mozliwe ze plazma samsunga to lepszy wybor ...(choc podobno w samsungu cytuje po ogladaniu kanału sportowego pozostal duszek)Zobaczymy narazie sie rozgladam..kolegi pv70 gra od kwietnia cykanie delikatne bylo ale znikneło reszta w normie ...a to jest maniak telewizyjny wiec gra ten sprzet całymi dniami...:hmm:.......
Mam N'kę i żeby odbierać Polsat podłączyłem do wejścia antenowego długi kawałek cienkiego drutu miedzianego i na tej wspaniałej antenie mam rewelacyjnie odbierający Polsat (mam PS42C91H)
Wcześniej pisałem że mi duszek został po kanale Comedy Central który jest katowany przez żonę, zauważyłem go jak ustawiłem w menu w opcjach ochrona przed wypalaniem cały biały ekran, następnie ustawiłem na około 40 minut wzór sygnału i duszek zniknął.
 
Ostatnia edycja:

Musio1968

Member
Bez reklam
Czyli tylko Pioneer 8 - generacji poradził sobie z duszkami ! Ale z klasę Pioneera trzeba dużo więcej zapłacić - niestety ! Pozdrawiam :) :) :)
 

Draco22

New member
Witam,musze przyznac ,że ten wątek to nie zła lektura,ale tak
1. Nikt nie odpowiedział na dosyc istotne pytanie które ktos tam zadała,a mianowicie..."który z testowanych tv Q91h i pv70 ma prawidłowy obraz wody z żagłówkami na jednym samsungu woda jest turkusowa a na drugim niebieska? Które parametry sa prawidłowe?
2.Dlaczego nikt nie porównał tv PS-42Q91 H z Panasonic TH 42 PV700?- ma on podobne wyposażenie np.3 HDMI i PIP jednotunerowy?


Może mi jeszzce ktoś szczegółowo opisać sposób kontroli takiego tv Q91h? ,mem też zamiar go kupic..na co zwrócic uwage?Nastepna sprawa, ktos tez pisał o połączeniu tego wszystkiego z komputerem,z dvd-hdmi,magnetowidem- tuner do PIP, jak to wszystko ma wyglądać,jakie kable?Może jakies zdjęcia.

Pozdrawiam
 

heviheavy

New member
Ceny samsungów lecą w dół

Witam

W media Markt w Bydgoszczy cena PS50C91H to już 4700 zł. Jak na niepozbawioną jednak wad plamę to i tak niezwykle atrakcyjna cena. Pytanie czy warto za taką cenę brać c91 czy dołożyć 1,5 tys i kupić Q91?

Pozdrawiam
 

drjeff

New member
Witam!
Posiadam telewizor 42C91H od ponad miesiaca i jestem bardzo zadowolony...
Mam podlaczonego componentem xboxa 360. Dzis rano gdy odpalilem tv z lekka sie wystraszylem... Obraz na kanale (moduł-component) jest zółtawy. Nie wazne czy konsola jest wlaczona czy nie... nawet gdy odpalam menu na tym kanale jest koloru zoltego... na innych kanalach czy to dekodera telewizji czy hdmi-dvd wszystko jest ok tylko na tym. Moze ktos wie co to moze byc?:(
 

cola0760

Member
ja ponawiam swoje sprzed 5 stron, bo nikomu się nie chciało :(

--------------------------

Witam
szybkie pytanka dot C91h:

1) czym czyscicie ekran w swoich plazmach? (rozumiem, ze kozacka szmatka dostarczana z tv, przeznaczona jest do czyszczenia obudowy)
2) Czerń HDMI - mam ten parametr non-stop nieaktywny, a mam podpiete dvd przez taki kabelek
3) obraz w 16:9 - tu temat troszkę złozony. Powiedzcie mi dlaczego film na dvd (dla przykładu) nagrany w 16:9 nie jest wyswietlany na całym ekranie tylko ucina góre i dół jak to się działo w tv 4:3? Oczywiscie moge sobie dopasowac obraz, ale bez rozciagania sie nie obejdzie, a tym samym deformujemy obraz :(

dzieki za ew odpowiedzi
pozdrawiam
 

jawer1

New member
heviheavy napisał:
Gdzie mogę w Samsung 50C91H znaleźć licznik godzin.

Dziękuję


W menu serwisowym

Aby do niego wejść trzeba wyłączyć TV, a następnie włączyć sekwencję przycisków z pilota w poniższej kolejności:

Info -> Menu -> Mute -> Power ON

W głównym menu masz podaną liczbę "wyoglądanych :)" godzin
 

kini0

New member
Bez reklam
Dobra....
Ja pojadę z pytaniem... Który model wybrać? C91 czy Q91? Dla ścisłości dodam że interesuje mnie wielkość 50"...
Za dużych różńic nie widzę czytając ten wątek, więc zwracam się z pytaniem do osób które już dokonały wyboru....
Wiem że Q91 ma powłokę antyreflek., ale za to biel wpada w różowy, a z kolei C91 ma gorszy kontrast.... Pomocy!- Co wybrać...? Na chwilę obecną skłaniam się ku Q91.
 

Jacojj

New member
Airmike napisał:
Współpraca z PC po VGA i DVI<->HDMI....

[...]
Ok..ale czy może być lepiej? Gdyby puścić sygnał z PC na wejście HDMI plazmy.... No tak... w instrukcji napisano, że w ten sposób zobaczę czarny ekran...a nawet jeśli się uda pozostanie problem overscanu ... no nic trzeba spróbować! Połączyłem laptopa z plazmą 5m kablem DVI<->HDMI firmy Mabitech, model #KHDG5 (37 pln). Zauważyłem poprawę (subiektywną! podkreślam że po vga obraz jest bardzo dobry, wystarczająco dobry aby dalej nie kombinować!;-)) Leciuteńka nieostrość, taka jakby bardzo delikatna mgiełka występująca przy połączeniu VGA zniknęła. Kolory stały się jeszcze żywsze, co więcej na wyjściu DVI byłem w stanie zmienić częstotliwość wyświetlania obrazu z 60hz na 50hz i delikatne migotanie ( widoczne po VGA tylko na statycznym ekranie np. pulpicie Windows’a) zniknęło całkowicie! Po dalszej zabawie odkryłem, że zwiekszając rozdzielczość na matrycy laptopa ( natywnie mam 1920 x 1200 pixeli) aż do 1920 x 1080 px wyświetlany obraz tylko nieznacznie wykracza poza ekran. [...]

Czy mógłbyś napisac coś więcej o połączeniu DVI-HDMI, bo mnie udalo się jedynie uzyskac obraz na TV przy rozdzielczości 720x576, trybu HD mój Samsung 42Q91H, niestety nie chciał wyswietlać a próbowałem różne rozdzielczości (z przeplotem i bez, 50 i 60 Hz). :( Kartę graficzna mam podobną, bo: GF 7600GT w komputerze stacjonarnym, sterowniki najnowsze, kabel DVI - HDMI o długości 5m.
 
Do góry