Seria C91H i Q91H

kaszpir

New member
estor napisał:
ok czy trzeba czy nie , cos robie źle , albo coś jest źle.
Ustawienia powinny sie zapamiętywać :)

Może najpierw instrukcję przeczytaj ?

Ustawienia na 100% są zapamiętywane dla każdego wejścia z osobna ...

Czyli inaczej możesz mieć ustawiony obraz przy korzystaniu z Euro , inaczej z HDMI a jeszcze inaczej z component ...
 

estor

New member
tv został przywieziony ze sklepu kolegi , miał być ustawiony , okazało sie ze w opcji plug and play było zaznaczone jako sklep stad zawsze po wyłaczeniu opcje sie resetowały i włączał sie na dynamicznym na max kontraście.

ps. co to za dodatek movie mode ? nie widze tej opcji w ustawieniach , a naklejkę taką mam na tv.:grin:
W opcjcach serwisowych widział jak jako off i mozliwa do włączenia
 

jjb

New member
kaszpir napisał:
To nie Panasonic ani LG :) nie trzeba nic "docierać" :)

No ale w panasonicu nie ma problemu z powidokami... a dotarcie.. czy 100 godzin to az tak duzo ? Wydaje mi sie ze to niska cena za rozwiazanie problemu powidokow ?

podzrawiam
 

grytek

New member
estor napisał:
tv został przywieziony ze sklepu kolegi , miał być ustawiony , okazało sie ze w opcji plug and play było zaznaczone jako sklep stad zawsze po wyłaczeniu opcje sie resetowały i włączał sie na dynamicznym na max kontraście.

ps. co to za dodatek movie mode ? nie widze tej opcji w ustawieniach , a naklejkę taką mam na tv.:grin:
W opcjcach serwisowych widział jak jako off i mozliwa do włączenia

I co, próbował Ktoś włączyć tą funkcję Movie Mode w C91H, w ustawieniach serwisowych?
 

malin_f1

New member
własnie niech ktoś powie jak to dokładnie działa i czy wnosi coś dobrego :) miałem z tym styczność ale bardzo krótko i nie mogę się wypowiedzieć na ten temat
 

MatHEO

New member
Witam
Jestem laikiem, to forum pomoglo mi w wyborze najpierw plazma czy lcd a potem, ktora wybrac plazme i w koncu zdecydowalem sie na samsunga 42" C91H. Mam jedno pytanie tv jest super jestem baardzo zadowolony, ale mam dvd yamaha, ktore nie ma hdmi, wiec zdecydowalem sie podlaczyc je wyjsciem komponentowym kupilem kabel i podlaczylem bezposrednio do tv, ale nie moge znalezc "source'a" na ktorym jest ten komponent poprostu nie mam obrazu, pewnie cos zle robie pomozcie. Dzwiek mam puszczony przez amplituner, obrazu sie chyba nie oplaca bo musialbym miec dwa kable komponentowe?? Jak podlacze obraz zwyklym czinczem przez wyjscie video to jest obraz, nie wiem co zrobic.

z gory thx za pomoc
 

jtd

New member
Bez reklam
A MatHEO nie przeszkadza ci to, ze ten tv nie obcina sam automatycznie czarnych paskow u gory i dole ekranu (letlerboxy) ?
 

badowsky

New member
automatyczny wieszak do samsungow

Witam,
To moj pierwszy post na tym forum. Dzieki Wam za chwile przyjedzie do mnie C91 ale nie do konca o tym chcialem pisac.
Czy ktos z Was widzial (moze ma) nowy automatyczny wieszak samsunga, z ktorym sa zgodne nowe modele z serii 91? Na stronach samsunga nie ma o nim ani slowa a wyglada bardzo ciekawie - pozwala sterowac oryginalnym pilotem od tv polozeniem samego tv - obrot prawo/lewo 30* i gora/dol 20*.
Wieszak ma symbol WMN5090AE i formalnie nie ma go w ofercie zadnego sklepu w PL. Google pokazuje tylko dostepnosc w Czechach i Slowacji.
Ponizej linki do samego wieszaka.

Pozdrawiam serdecznie,
tomek b

link1
link2
 

badowsky

New member
Samsung PL podal cene jakies 1480PLN.
Dla modeli 42" to faktycznie prawie polowa ceny ale juz dla 52" niekoniecznie a taki rozmiar ten wieszak obsluguje maksymalnie.
Docelowo moj tv bedzie wisial stosunkowo blisko okna w pokoju laczonym z kuchnia i takie rozwiazanie (zdalne obracanie) no byloby wygodne...

Pozdrawiam,
tomek b
 

MatHEO

New member
a na moje pytanie odnosnie wyjscia komponentowego zna ktos odp??

napiszcie, który source mam ustawic, zeby odbieralo z komponenta?? i dlaczego nie dziala jak bezposrednio podlaczylem do dvd do tv??
 

WolverineXXX

New member
Komponent

Wybierz "Moduł" i sprawdź czy wszystkie kolory wtyczek pokrywają się z kolorami wejść.

Ja mam tak podłączone DVD i to jedyna rzecz która mi jako tako działa ...
 

MatHEO

New member
Nio wlasnie doszlem, ze to o to chodzi tylko najpierw musialem podlaczyc jeszce raz przez av zeby wogole menu dvd bylo widac;p
 
Do góry