Seria C91H i Q91H

J

jery

Guest
To i ja czekam na rezultaty tego porownania z ciekawoscia szczegolnie z PV70 bo podobnie jak wiekszosc mam problem co wybrac
 

Hawkmoon

New member
same, ale ostatnio się zastanawialem czy nie dołożyć i nie wziąć któregoś lcd >50", a konkretniej samsunga m86 lub sharpa xd1 - kiki wiem że to inny przedział cenowy, więc nie chcę żebyś je oficjalnie porównywał, ale może tak luźno skomentujesz taki wybór, a może warto poczekać na panasa 50PZ full hd??
 

wwmm

New member
Dłubainie w serwisie

Witam, mam od kilkunastu dni Q91H, mimo słabego sygnału z CP Echostar 606 (podobno nie ma newet ten dekoder nawet pełnego RGB w EURO, jak to sprawdzić ?, temet poboczny.....) Q91H sprawuje się rewelacyjnie, pooglądałem w wolnej chwili menu serwisowe, obcji jest tam naprawdę setki, kto z Was tam dłubał, z jakimi efektami ? bo się trochę boję , ale mnie korci......
wwm@wp.pl Wojtek, Radom

Pytanie drugie: HD TV rozwija się na naszych platformach wolno , ale coś trzeba wybrać, C+, Polsat Cyfrowy który zapowiada HD we wrześniu, N-kę z z jednym programem HD ....co myślicie.....
 

grytek

New member
Zużycie energii w Samsungu

Pytanie skierowane do Pań i Panów, którzy zakupili plazmę Samsunga a zwłaszcza model 42 C91H. Jakie naprawdę jest średnie zużycie energii w tym TV?Wiadomo,że Panasonic podaje średnie zużycie a jak to jest w przypadku Samsunga? Czy koszty oglądania zrekompensują się z kosztami ogrzewania;) ? Stoję właśnie przed trudnym wyborem czy brać plazmę Samsunga czy poszukać czegoś w LCD? Napiszcie, tak szczerze jakie ma wady (bo o zaletach już słuszałem i czytałem:) ). Pozdrawiam!
 

Worps

New member
wwmm napisał:
Witam, mam od kilkunastu dni Q91H, mimo słabego sygnału z CP Echostar 606 (podobno nie ma newet ten dekoder nawet pełnego RGB w EURO, jak to sprawdzić ?, temet poboczny.....) Q91H sprawuje się rewelacyjnie, pooglądałem w wolnej chwili menu serwisowe, obcji jest tam naprawdę setki, kto z Was tam dłubał, z jakimi efektami ? bo się trochę boję , ale mnie korci.....
U mnie przy tym samym tv i również przy echostarze DSB606 na cyfrowym polsacie świeci rewelacyjnie prawie na wszystkich kanałach...może to dziwnie zabrzmi ale nawet nie tęsknię za HD. :) Jeśli chodzi o menu serwisowe to możesz grzebać a później przywrócić ustawienia. Uważaj tylko na kalibrację wejść, bo przypadkowo możesz je rozlegulować:cool:
 

kaszpir

New member
grytek napisał:
Pytanie skierowane do Pań i Panów, którzy zakupili plazmę Samsunga a zwłaszcza model 42 C91H. Jakie naprawdę jest średnie zużycie energii w tym TV?Wiadomo,że Panasonic podaje średnie zużycie a jak to jest w przypadku Samsunga? :) ). Pozdrawiam!
Widziałem testy zużycia prądu przez plazmę Samsunga Q91H i Panasonica 42PV70. Wyniki zużycia niemal identyczne (różnice kilka Wat) Po prostu Samsung podaje max zużycie , a Panasonic ... średnie ...
 

Hawkmoon

New member
heh, jak się domyślam kiki umieści te testy tutaj, więc uprzedzając nieco...
kiki napisz czy twoim zdaniem warto dopłacać drugie tyle i kupić lcd full hd (względnie poczekać na plazmy panasonica full hd)??? czy może jednak nie warto przepłacać i śmiało brać tę plazmę samsunga??? (w grę wchodzą sharp xd1, samsung q91h, samsung m86, panasonic pv700pz)...
 

skowron9

New member
Ave wszyscy!Mam kolejne pytanie do właścicieli 42Q91H.Zauważyłem, że przy włączonej funkcji poprawa filmów, która mnie zwaliła z nóg, tworząc obraz niemalże trójwymiarowy,przy szybkim ruchu kontrastowych elementów pojawia się przeżroczysta 2 mm obwódka, coś w stylu "predator".Nie wydaje mi się, że widziałem to w pierwszych dniach użytkowania, ale może byłem za bardzo podjarany tak dobrym obrazem. Jest to normalne, a może to kwestnia ustawień serwisowych? Z góry dziekuje za odpowiedż.
 

jtd

New member
Bez reklam
Taka sama obwodke widze w telewizorach lcd 100hz, a funkcja movie plus jest do niej bardzo podobna, a wiec takie sa dzielania uboczne wszelakich poprawiaczy obrazu:D
 

TRIESTO

New member
skowron9 napisał:
Ave wszyscy!Mam kolejne pytanie do właścicieli 42Q91H.Zauważyłem, że przy włączonej funkcji poprawa filmów, która mnie zwaliła z nóg, tworząc obraz niemalże trójwymiarowy,przy szybkim ruchu kontrastowych elementów pojawia się przeżroczysta 2 mm obwódka, coś w stylu "predator".Nie wydaje mi się, że widziałem to w pierwszych dniach użytkowania, ale może byłem za bardzo podjarany tak dobrym obrazem. Jest to normalne, a może to kwestnia ustawień serwisowych? Z góry dziekuje za odpowiedż.

witaj skowron9
ja też widziałem u siebie taką obwódkę przy włączonej funkcji movie plus , ale nie przy każdym filmie domniemam ze to może zależy od jakości nagrania dvd?????


KIKI
czekamy na testy od Ciebie....
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dwa dni zajęło mi rzetelne porównanie Panasonica 42 PV 70 i
Samsunga 42 C 91 H.
Dzięki wymaganiom i uwagom członków forum / Hojlo1/- testowałem na kilka sposobów.
1. Ustawienia fabryczne - regulowane na jednakowym poziomie
2. Ustawienia wg najlepszej jakości obrazu - widocznej na ekranie
W każdej z prób lepszy był Samsung.
To informacje ogólne . A teraz co do szczegółów :
Znów się okazało że Panasonic ma problemy z czernią . Czyli Samsung lepiej kalibruje wyjściowo swoje modele. Chyba że Panasonic w pogoni cenowej nic więcej nie może dać z siebie.

Dla mnie podstawowe problemy -są ciągle te same.
Brak czerni / być może że jak dłużej popracuje - jak pisze Panasonic Niemcy - do sie pojawi/ co w tej klasie nie powinno być problemem.
Podobnie jak w PV 700 - czerń się pojawia ale dopiero jak zjedzie się na zero z jaskrawością , co powoduje zanik ciemniejszych punktów na ekranie.
I drugi ważny punkt - wyrazistość obrazu w SD - w Palu / a nawet w HD/
Panasonic gra bardzo ładnie póki nie stanie przy nim Samsung.

Poniżej zdjęcia z porównania modeli.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z lewej / patrząc na ekran/ Samsung z prawej Panasonic 42 PV 70
eed585c058541be4med.jpg


8c01dc1350b5262bmed.jpg


23b2528d02af3ce3med.jpg


e40c625016ae094amed.jpg


f488947465f0a5f2med.jpg


56af3bdcb61d9c21med.jpg


05b20d4d7b5c6b31med.jpg


9ec717ee2cc81cf3med.jpg


03fe805b2fbaab17med.jpg
 

malin_f1

New member
hmmm kupuję tego samsunga w ciemno :) oczywiście wersję H i 50 calową :) Wiekie dzięki za porównanie jednak warto było poczekać a cena tego TV wg mnie rewelacja w stosunku cena/jakość
 

Raffaello

New member
Witam wszystkich.

Mam pytanie do Kikiego w związku z testem C91H kontra PV70. Jak wygląda sprawa z ostrością obrazu w C91H ? Obraz w C91H jest bardziej szczegółowy niż w PV70 ?
 

jtd

New member
Bez reklam
KIKI a czemu nie podpieles zdjec obu tv pod sygnalem SD ?

No i powiedz nam, czy twoj samsung, ktory testujesz tez nie obcina letlerboxow na kanalach SD, nawet jak jest ustawiony na autoformatowanie ?
 

Hawkmoon

New member
a ja powtórzę pytanie, kiki sądzisz że jakość tego samsunga uzasadnia podarowanie sobie tych 5k na zakup samsunga m86 lub sharpa xd1 (przy założeniu, że te 5k to jest jakiś problem, ale przeskoczenia)... innymi słowy czy warto się upierać i wziąć któryś z tych droższych lcdków... zamierzam co prawda poczekać jeszcze na wjazd tych panasów full hd i zobaczyć jak będą wycenione, ale do tego czasu wolałbym mieć jasność czy lepiej się zebrać i wydać 12k na tv o dobrej jakości, czy odpuścić i wziąć tego samsunga za nieco ponad 6k...
 
Do góry