samsung wszystko o serii n ... le32n71b LE40N71B LE46N71B

lesniczek

New member
Euro-euro czy euro-component?

Jak Podłączyc Sygnał Do Tego Telewizora Z Dvd Pioneera Majacego S-vhs, Video I Av Connector Rgb (euro)?
Mysle O Połaczeniu Euro-euro, Lub Euro W Dvd I Component W Lcd. Sa Takie Połacznia. Co Będzie Lepsze - Czyli Na Czym Się Mniej Straci?
 

stanelk

Member
Witam,ja mam taki TV z literką N i mam podłączone DVD Pioneera oczywiście przez złącze euro full tzn.ekranowana każda żyła oddzielnie i razem z włączonym wyjściem RGB.Obraz jest super.
Mam pytanie,czy ktoś znalazł kody do tego za długiego pilota do DVD Pioneer,HIFI Sony i sat cyferki Pioneer.Byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
 

kp@

New member
lesniczek napisał:
Jak Podłączyc Sygnał Do Tego Telewizora Z Dvd Pioneera Majacego S-vhs, Video I Av Connector Rgb (euro)?
Mysle O Połaczeniu Euro-euro, Lub Euro W Dvd I Component W Lcd. Sa Takie Połacznia. Co Będzie Lepsze - Czyli Na Czym Się Mniej Straci?
Jak masz oddzielne kino domowe to użyj s-vhs jak nie masz to euro-euro i wtedy masz dzwiek z TV.:)
 

Nymfi

New member
Samsung 40n71b, 40r71b czy r72b?

Witam, jestem tutaj nowa i nie znam sie zupelnie na fachowych pojeciach, paletach barw itd. Ale mam zamiar kupic sobie tv, glownie do ogladania tv z cyfry i filmow na dvd. Do kompa raczej mi jest niepotrzebny. Ktory z wymienionych modeli jest NAJ? Wiem, ze jest na forum o nich tu i owdzie, ale tak w paru zdaniach - chyba ze poza Samsungiem jest cos lepszego w tej cenie - do 5500zl.
 

gruby139

New member
Witam to mój pierwszy post powiedzcie mi jaka jest różnica pomiedzy LE32N71B a LE32N71BX bo czytam ten wątek i nie moge znalexć odpowiedzi. A i jeszcze jedno czy przejscie z Samsunga LE32S71B na LE32N71BX bedzie dużą zmianą czy raczej nie zauważalną. Z góry dziękuje za info.


Ps. czy po podłączeniu tv jako monitora pojawiają sie wam smugi tzn. że widać wyraźnie na czarnym tle biały pas który jest przebiciem od białych napisów. Dla mnie jest to dość irytujące.

też tak słyszałem ale mój model je obala(byc może trafiłem na jakis felrny). Odam go na gwarancji może cos z tym zrobią po za tym chcetnie bym go wymienił. Ale w sumie to jest offtop zatem zapytam jeszcze raz o różnice miedzy
LE32M71B a LE32M71BX. :)
 
Ostatnia edycja:

MrAs

New member
gruby139 napisał:
Witam to mój pierwszy post powiedzcie mi jaka jest różnica pomiedzy LE32N71B a LE32N71BX bo czytam ten wątek i nie moge znalexć odpowiedzi. A i jeszcze jedno czy przejscie z Samsunga LE32S71B na LE32N71BX bedzie dużą zmianą czy raczej nie zauważalną. Z góry dziękuje za info.

Oj. uwież że zauważysz różnice. Miałem 40S71 i po podlaczeniu ....chciało sie płakać. Po 2 godzinach uztkowania wiedziałem że tego telewizorka nie chcę. Obecnie mam 40N71 i .... generalnie warta grzechu. Sygnał z dvd - super. Krzytając z tunera hd cyfry znośnie choć moglo by byc lepiej ale to sprawka cyfry. Tam gdzie sygnał dobry to widać wyraźnie.

Ps. czy po podłączeniu tv jako monitora pojawiają sie wam smugi tzn. że widać wyraźnie na czarnym tle biały pas który jest przebiciem od białych napisów. Dla mnie jest to dość irytujące.

Osobiście nie używałem jeszcze jako monitora, ale samsungi są podobno stworzone do pracy z komputerkiem. Przynajmniej z takimi opiniami sie spotkałem.
 

pawlik

New member
Witam. Od pewnego czasu planuje zakup 32n71b ale ostatnio dowiedziałem się kilku niepokojących rzeczy na temat tego telewizora (część na tym forum). Podobno ta seria zawiera jakieś usterki i Samsung przestał/przestanie ją produkować. Już się w tym wszystkim pogubiłem. Kupować ten telewizor czy lepiej poszukać innego modelu "bez usterek"? Słyszałem na jego temat prawie same pozytywne rzeczy i wydaje mi sie być najlepszy w swojej 'kategorii' cenowej. Bardzo prosze żeby ktoś mnie oświecił o co kaman z tymi wadami, usterkami i co tam jeszcze ta seria ma.
 

gatling

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Niebawem stanę się posiadaczem tego telewizora (LE32N71B) i nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia czy ten model jest zgodny z HDCP. Przeczytałem dokładnie cały temat. Za pomoc z góry dziękuję.
 

jacksul76

New member
Szanowni Grupowicze,

jestem posiedaczem 40M71B - prawie wszystko jest ok, poza wyświetlaniem scen w scenerii nocnej.
Jeżeli akcja filmu lub programu odbywa się w nocnej scenerii a część ekranu wyświetla kolor jaśniejszy np. jasna ściana itp. na ww widać pływający obraz.
WW objaw niknie przy ustawieniu jasności powyżej 55.
Przy odbiorze z xbox360 po komponencie wszystko ok , natomiast na cyfrowy aster oraz DVD objaw wyraźnie widoczny.
Czy ktoś z szanownych użytkowników ww tv zauważył coś podobnego?
Jakieś sugestie-może coś źle ustawiłem?
Pzdr i czekam na uwagi

Jacek
 

jacksul76

New member
pływanie ekranu

jestem posiedaczem 40M71B - prawie wszystko jest ok, poza wyświetlaniem scen w scenerii nocnej.


Witam,

oczywiście chodzi o serię 40N71 - sorry za błąd.
Z góry dzięki za info

Pzdr
Jacek
 

bor@s

New member
jacksul76 napisał:
widać pływający obraz

co masz na myśli? Krawędzie pływają? U mnie nic takiego nie ma miejsca. Czy to występuje dla każdego rodzaju sygnału (antena, dvd)? Jedyny u mnie efekt przy ciemnych scenach to zmiany jasności wywołane przez funkcję DynamicDinner, ale znam tą technologię, widziałem przed zakupem i akceptuję.
 

jacksul76

New member
Witam,

nie chodzi o Dynamic Dimmer - również wiem co to jest , akceptuje i nie przeszkadza mi.
Pływający - mam na myśli:
scena nocna i na części ekranu wyświetlany jest jaśniejszy fragment np. jasnoszara lub piaskowa ściana itp. i na tym jaśniejszym tle obraz nie jest stabilny i nieruchomy tylko widać przepływajęce pasy - obszary w kierunku góry tv.
Super widoczne w filmie "Zakładnik" szczególnie scena jak taxi wjeżdża pomiędzy wieżowce zbudowane z jasnej ściany - scena 3, 4 lub 5.
Objaw zmniejsza się w miarę zwiększania podświetlenia, a najlepiej widoczny jest przy ustawieniu podświetlenia rzędu 35-40.
Efekt niewystępuje z xbox360 po komponencie.
Dla porównania na tv 40M61 nie wyst. wcale.

Pzdr
Jacek
 

marcus2004

New member
samsung 32 m71b

Mam pytanie odnośnie smużenia LCD ,czy ktoś posiada model m71b(nowy produkt samsunga) i jak wygląda obraz nie mam na myśli barw tylko chodzi mi o rozmywanie i smużenie obrazu w czasie ruchu postaci . Bo na moim lcd jest fatalnie .Oglądam z tv naziemnej i przez dekoder cyfry + (mam HD ,kabel b.dobry profi gold) nawet obraz nadawany w HD lekko smuży. Proszę o pomoc czy to wina LCD .czy może ja mam coś żle podłączone.
 

bor@s

New member
jacksul76 napisał:
Witam,

nie chodzi o Dynamic Dimmer - również wiem co to jest , akceptuje i nie przeszkadza mi.
Pływający - mam na myśli:
scena nocna i na części ekranu wyświetlany jest jaśniejszy fragment np. jasnoszara lub piaskowa ściana itp. i na tym jaśniejszym tle obraz nie jest stabilny i nieruchomy tylko widać przepływajęce pasy - obszary w kierunku góry tv.
Super widoczne w filmie "Zakładnik" szczególnie scena jak taxi wjeżdża pomiędzy wieżowce zbudowane z jasnej ściany - scena 3, 4 lub 5.
Objaw zmniejsza się w miarę zwiększania podświetlenia, a najlepiej widoczny jest przy ustawieniu podświetlenia rzędu 35-40.
Efekt niewystępuje z xbox360 po komponencie.
Dla porównania na tv 40M61 nie wyst. wcale.

Pzdr
Jacek

nie mam takiego czegoś. Domyślam się, że występuje to u ciebie na filmach dvd. Jeśli coś takiego nie ma miejsca na antenie/kablówce to możesz kabel podejrzewać. Ja miałem przypadek, że tuner DVB połączony kiepskim kablem EURO z TV powodował mruganie całego obrazu. Po wymianie kabla jest ok. Ale jeśli podobny efekt masz na innych źródłach sygnału to obawiam się, że TV jest zwalony.
 

konstant

New member
Ja mam takie pytanie:
w fabrycznych ustawieniach Dynamic Contrast jest na OFF czy ON ?
Bo kurde nie pamietam, a co chce go wlaczyc, to przy kolejnym wejsciu do menu serwisowego jest na OFF..
 

jacksul76

New member
nie mam takiego czegoś. Domyślam się, że występuje to u ciebie na filmach dvd. Jeśli coś takiego nie ma miejsca na antenie/kablówce to możesz kabel podejrzewać. Ja miałem przypadek, że tuner DVB połączony kiepskim kablem EURO z TV powodował mruganie całego obrazu. Po wymianie kabla jest ok. Ale jeśli podobny efekt masz na innych źródłach sygnału to obawiam się, że TV jest zwalony.

Witam,

objaw występował na DVD i cyfrowym aster oraz analogowym.
Na xbox360 było praktycznie ok.
Właśnie udało mi się wyeliminować go na DVD - nie wiem dlaczego ustąpił po przełączeniu w menu DVD z systemu PAL na NTSC tv.
Teraz z DVD jest wszystko super.
Może DVD HK23 lepiej współpracuje z tv jako NTSC?
Nie mam pojęcia , ale jest ok.
Pozostaje kablówka i cyfrowy aster - maże mam podły sygnał - słaby 8 metrowy kabel antenowy?
Spróbuję wymienić.
Pzdr
Jacek
 

Ghostrider

New member
Siemka

Powiedzcie mi jak ten tv laczycie z komputerem?

W instrukcji jest ze nie wolno na gniazdo hdmi, tylko na PC (d-sub)

I teraz:

- czy ktos podlanczal na HDMI-DVI
- jezeli nie da sie jak powyzej - to znaczy ze musze miec kabel DVI-dsub?? Tak patrzylem na Allegro i nie moge znalezc takiego - sa tylko przejsciowki, ale ja bym chcial caly kabel

Moze glupi problem ale ja po prostu nie wiem. jakby nie vylo w instrukcji ze nie mozna podlaczyc przez HDMI - to juz bym mial kabel HDMI-DVI - no ale pisze i tak nie wiem co zrobic


Z gory dzieki za odpowiedz

Acha, na karcie mam wyjscie DVI i d-sub (jakby to mialo znaczenie, i jest to G 6600)
 

bor@s

New member
Ghostrider napisał:
Siemka

Powiedzcie mi jak ten tv laczycie z komputerem?

W instrukcji jest ze nie wolno na gniazdo hdmi, tylko na PC (d-sub)

I teraz:

- czy ktos podlanczal na HDMI-DVI
- jezeli nie da sie jak powyzej - to znaczy ze musze miec kabel DVI-dsub?? Tak patrzylem na Allegro i nie moge znalezc takiego - sa tylko przejsciowki, ale ja bym chcial caly kabel

Moze glupi problem ale ja po prostu nie wiem. jakby nie vylo w instrukcji ze nie mozna podlaczyc przez HDMI - to juz bym mial kabel HDMI-DVI - no ale pisze i tak nie wiem co zrobic


Z gory dzieki za odpowiedz

Acha, na karcie mam wyjscie DVI i d-sub (jakby to mialo znaczenie, i jest to G 6600)

da się przez HDMI, ale polecam mimo wszystki D-SUB. Tylko tak uzyskasz natywną rozdzielczość. Tutaj masz mój opis z innego wątku wyczerpujący temat:

http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=80826&postcount=9
 

elrubio

New member
Niestety ten samsung ma słaby obraz zkablówki, trzeba siedzieć naprawę daleko od niego by wyglądało to jakoś, w dodatku te pasteryzowane kolorki.. Ale nie ma co, na papierku przebija wszystko, sam jak zaczynałem się interesować LCDkami najpierw zwróciłem uwagę właśnie na niego. Jak już Samsung to lepiej uderzać w 'M'. Chyba że ktoś szuka większego monitora :p
 
Do góry