samsung wszystko o serii n ... le32n71b LE40N71B LE46N71B

fla17c

New member
Pilot z tv + nbox

Witam

Zastanawiam się czy można używać pilota z tv lcd samsung le32n71b do sterowania nbox'em (zwykły, biały) np. do zmainy knałaów lub poziomu głośności.

Jeśli tak to jaki kod należy wstukać żeby pilot z tv działał z nobem ?

Ja próbowałem ale nie udało mi się pogodzić tych dwóch urządzeń.
 

goryl

New member
32n71b

Czy ktoś może próbował tzw. unwersalnego pilota do obsługi Samsunga np.Logitech pilot Harmony Remote 525 ? Jak on działa w praktyce?
 

dario_w

New member
donbodzio napisał:
Witam

Nawiazując do serii ''n'' , czy ktoś miał juz okazję potestować Samsunga LE 40N87BD. Parę dni temu stałem się jego posiadaczem i kiedy tylko go '' rozpracuję'' postaram się podzielić swoimi wrażeniami.

Pozdrawiam

pozdrawiam ja tez od niedawna testuje ten model jak na razie idzie powoli bo rozpracowuje instrukcje bo niestety nie mam w jezyku polskim ,jak na razie wrazenia pozytywne poza malym szczegolikiem ,doslyszalem ze przy wlaczonym telewizorze jest maloslyszalne "buczenie" z tylu w okolicy gniazd audio itp...jest to tak niewielkie ,ale jest (odglos podobny jak przy wlaczonej lampce jarzeniowej),nie wiem czym jest to spowodowane........
 

dieseltdi

New member
n,a s

może wie ktoś z miłych kolegów dlaczego w dwóch modelach samsunga,a chodzi mi mianowicie o modele n71b i s82b znaczenie-------
szer.4:3 a...
auto szer.
to to samo a jednak inaczej się nazywa
pozdrawiam rafał
 

Noranda

New member
Użytkuję TV Samsung LE32M71BX/XEH

Odbiornik- jak w temacie /produkowany w Słowacji/. Kupilem go ponad rok temu za "chorą' cenę ponad 6.000zł bo to tylko HD redy. Takie były moje możliwości finansowe, a nie mogłem dalej czekaćna postęp techniczny w handlu, bo stary odbiornik "odmówił współpracy" i nie było sensu go remontować..
Męczyłem się z nim na satelicie przez Polsat -bez sensu. Zalety tej połówki HD mogłem ocenić dopiero po przejściu do TVSat "n". Widać zdecydowaną różnicę w jakości obrazu i dopiero teraz mam satysfakcję z zakupu.
Wniosek: Jeśli TV i sprzęt HD to tylko przy dostepności sygnału HD i to nie tylko na jednym ,monotematycznym kanale.
W tej beczce miodu mam jednak łyżkę dziegciu:
Użytkuję też nagrywarkę Samsung DVD HR735 z wyjćiem kablem HDMI.
Do RX TV podłączyłem tymi kablami i n-boxa i do drugiego nagrywarkę.Są więc połączone równolegle a nie szeregowo.
Efekt: - Jak oglądam płytkę z nagrywarki, to muszę mieć włączoneo
n-boxa aby telewizor widział wejście HDMI z nagrywarki /u mnie
-wejście na HDMI-1. Na HDMI-2 w TV mam n-boxa z TVSat./
Jak oglądam TVsat, ...to tylko to oglądam a nie mogę sobie tego
nagrać na twardy dysk nagrywarki bo nie ma równoległego
przesyłania sygnału od telewizowa na nagrywarke
Taki ze mnie mądrala,że doczytałem się w instrukcji n-boxa: Jak sygnał wychodzi w jakości HD/kolejnoliniowy/ lub przez kabel HDMI to nie pracuje sygnał analogowy na eurozłączu /przeplot linii analog/.
Jak połączę urządzenia w systemie szeregowym /z n-boxa do nagrywarki i z niej do telewizora/, to wszystko może iśc tylko jako sygnał analogowy w "starym" standardzie -czyli ; żadne tam jakości...]
Może ktoś z użytkowników takiego sprzętu już rozwiązał ten problem:
Jak na bieżąco oglądać sygnał w HD na TV, a jednocześnie nagrać go na nagrywarkę Samsung z jakością XP /ok8,5Mbps/ skoro daje ona taką możliwość.

Pozdrowienia -w formacie HD -dla wszystkich odbierających sygnał w systemie HD.
 

bienius16

New member
Tak czytam i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Mam Samsunga LE32N71B... podłączałem sobie do niego kompa po hdmi i obraz byl bardzo rozciągnięty... Co zrobić zadzwonić do serwisu i zapytać się o nowe oprogramowanie??? (wgranie nowego zmnieni to?)

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz - mam zamiar kupić PS3 i gdy podłącze moją konsole pod HDMI to będe miał podobny problem z rozciągniętym obrazem czy wszystko będzie normalne....
 

koziolkoziol

New member
Witam

Od kilku dni posiadam LE40N87BD + n-kę.
Wszystko ogólnie było ok. Jednak dzisiaj obraz zaczął migotać (regularnie się sciemnia z bardzo dużą częstotliwością). Na ruchomych obrazach jest to mniej wyczuwalne ale widoczne. Jak się wejdzie do menu (obraz statyczny), to jest tragedia.
Na początku nie było tego efektu. Zaczęło się dzisiaj. Nie jest to na pewno wina dekodera, ani kabla ponieważ przy wyłączonym dekoderze (czarne tło) i włączonym samym menu tv migotanie jest również widoczne.

Macie jakieś pomysły, sugsetie?
 

wojazo

New member
Witam,
wczoraj kupiłem samsunga le40n87b i zauważyłem problem:( telewizor nie zapamiętuje moich ustawień obrazu! W menu obrazu przestawiam z dynamic na np standart i inne funkcje np oszczędność energii czy ton kolorów z zimnego na ciepły (i tu też ważne nie mogę wybrać tonów ciepłych) nastepnie wychodzę z menu i ustawienia są takie jakie wybrałem ale tylko do momentu ponownego włączenia telewizora tzn jak go wyłącze do stand by czy w ogole z pradu i następnie go wlącze to ustawienia sa takie jakie byly wczesniej. Dodatkowo dzisiaj zauwazylem jak tv dluzej chodzi ze po ok 40min od zmiany ustawień obrazu, w telewizorze sam gasnie obraz na ok 3sekundu i ponownie sie zapla z ustawieniami fabrycznymi?! tak sie stalo juz kilka razy! Proszę o pomoc szanownych forumowiczów, z góry bardzo dziękuję.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Masz włączony "shop mode"

1.Wyłącz tv
2 na tv naciśnij przycik menu i trzymając go naciśnij volume+
3. przytrzymaj tak oba przyciski przez jakieś 10 sekund
4 tivik powinien włączyć się w trybie domowym i od tego momentu pamiętać ustawienia
 

Glaca

New member
Cos zdechlo :(
Wczoraj wieczorem jeszcze wszystko elegancko dzialalo. Dzis rano dziecko chcialo uruchomic telewizor za pomoca pilota, ale jedyne co sie dzieje to migajaca niebieska dioda pod spodem. Tak samo miga jak telewizor sie uruchamia, z tym, ze miga, miga, miga i nic...

Wypiecie z zasilania nie dalo zadnego efektu.

Moze ktos wie co mu dolega?
 

Glaca

New member
moze sie to info komus przyda - padl u mnie zasilacz, choc z tego co sie dowiedzialem, to podobne objawy sa rowniez przy uszkodzeniu matrycy...

naprawe - jeszcze gwarancyjna - wykonywalem w serwiscentralny.pl

lcd oddalem w piatek - wczoraj odebralem, wiec mozna powiedziec express!
 

decklen

New member
Czy ktoś może próbował rozgryźć co konkretnie da się zrobić w menu serwisowym.
Taki przewodnik do czego która opcja służy co można w niej zmienić a czego nie dotykać.
Tylko proszę nie piszcie że lepiej nic nie tykać :)
W moim jest ten problem że obraz jest ok na wszystkich portach HDMI , Euro i td
Mam jedynie zastrzeżenie do złącza PC na którym obraz byłby idealny jedynie co to jest masakrycznie przeczerwieniony kolor czerwony rególacja z poziomu zwykłego menu nic nie daje

Nie podałem modelu LE40N71BX 8)
 
Ostatnia edycja:

Ghostrider

New member
Odgrzebie temat trochę

Mój Samsung chyba padł :roll:

Włączam go, lekko błyśnie matryca na niebieski i się wyłącza:cry:

Co to może być? Może zasilacz? Czy już monitor jest kaput całkiem?

LE32N71B

Dobra, wyczytałem powyżej :mrgreen: Tępy jestem!
 
Do góry