samsung wszystko o serii n ... le32n71b LE40N71B LE46N71B

Ghostrider

New member
Wiecie ci - ja teraz "mecze" tv jakies 10 godzin codziennie i powiem wam ze jestem coraz bardziej zadowolony - nawet jednoplytowy Divx wyglada miodzio!! A te kolory, ostrosc, czern... no nie moge sie nachwalic

A co do PIP - to prosze tabelke

 

botr

New member
Witam
Mam problem jeszcze z wyborem TV ...czytam i czytam i juz bylem zdecydowany na LE32N71B , ale postanowilem poczytac troche wątki plazmy i uwage mam teraz skierowaną na TH-42PA60 Panasonica ... cena jest kilka stowek wieksza
ale
- obraz jest duzo lepszy
- brak wad TV-LCD
- dzwiek tez pisza ze rewelacja
- no i mam 42 a nie 32 cale
Mogłby ktos mnie uswiadomic co bedzie lepsze ??
cena nie gra roli
 

Mistic

New member
Witam,
Jeżeli cena nie gra roli to bierz plazme bo to lepsza technologia, sam mam w domu plazme połaczoną z dvd przez hdmi i powiem szczeże że obraz jest zdecydowanie lepszy na plaźmie na lcd przez hdmi obraz też ok, ale brakuje mu troche do plazmy, a teraz nawiazujac do tematu serii N kupiłem 32N71B, z myślą o PS3 ale narazie konsolki nie posiadam :) ale taka kruciutka recęzja z mojej strony, Film przez HDMI rewelacja, gra lepeij niż Sony seri S, czerń jest też, jak na LCD oczywiście, dobra, jedynie co denerwuje to DynamicD ale mozna to wylączyć, poza tym kąty widzenia szerokie 178 stopni, praktycznie obraz nic nie traci na jakosci patrzac z boku, jedeynie z góry i z bardzo ostrego kata obraz nabiera mlecznej posiwaty ale nie traci kolorów, zero smużnia no i jedynym minusem w tym TV jest bardzo ale to bardzo fatalny dźwięk, gdy kupowałem plazme samsunga to myslałem że ona ma słąby dźwięk ale jednak myliłem się w tym lcd głośniki są chyba wyjęte z telefonów komórkowych samsunga :)) ale poza tym to godny polecenia TV nowoczesna matryca SPVA, szeroka gama kolorów, 2HDMI, czytnik kart pamieci, wejście USB, component, pozłacane koncóki wejśc, naprawde klasa, a i jeszcze jedną rzeczą która moze rozczarowac jest wspomniany wyżej PIP, na początku myślałem że kupiłem uszkodzony TV, ale po zaglądnieciu do instrukcji zobaczyłem że PIP jest aktywny przez HDMI, w sumie nie ma się co dziwic bo jest tylko 1 tuner TV a poza tym PIP to bajer którego i tak sie za często nie używa. Naprawde TV godny polecenia i kazdej wydanej złotóki stylistycznie też łądny, no moze nie licząc tych świecących plastików które strasznie łapią kurz. No ale są też ludzie którzy będą zachwyceni plastikiem pociągnietym bezbarwnym lakierem.
Polecam ten TV widzialem wiele TV przez zakupem ale ten dysponował najlepszm obrazem. Jeszcze raz polecam.
Pozdrawiam.
 

Mistic

New member
A mam jeszcze takie pytanko ile kosztuje najtanszy zestaw kina domowego z hdmi i opticalem bo przy plazmie mam zestwa yamahy a do lcd jakis maly zestawik 5.1
 
Ostatnia edycja:

Ghostrider

New member
Mistic - wyboru nie masz duzego - jak chcesz tanio to Panasonic SC-HT855 - chyba jako jedyne tanie kino ma optyczne wejscie. Ja jestem bardzo zadowolony. Wszyscy psiocza na mala czcionke przy Divx - ale to juz zalezy jaki kto ma wzrok. Wada - nie da sie jej powiekszyc.
 

loe

New member
adapter do kart pamieci flash

Witam,jestem od niedawna posiadaczem LE32N71b spełnia moje oczekiwania w 100% ale mam pewien problem ,chciałbym podłaczyć do niego karte pamięci SD i podobno jest potrzebny jakiś adapter , czy ktoś się orietuje jak ten adapter wyglada i gdzie ewentualnie mozna go kupić proszę o pomoc.Dzieki.
 

kp@

New member
loe napisał:
Witam,jestem od niedawna posiadaczem LE32N71b spełnia moje oczekiwania w 100% ale mam pewien problem ,chciałbym podłaczyć do niego karte pamięci SD i podobno jest potrzebny jakiś adapter , czy ktoś się orietuje jak ten adapter wyglada i gdzie ewentualnie mozna go kupić proszę o pomoc.Dzieki.
Karty SD nie potrzebują żadnego adaptera aby wstawić je do LE32N71b wiem to z własnego doswiadczenia.:smile:
 

bryndek

New member
Jeszcze jedno pytanie

Dziekuje za pomoc i odpowiedz na moje pytanie. Trapi mnie jeszcze jedna sprawa. Chodzi mi o technologie LCD z jakiej zrobiony zostal ten TV. Jak wyglada sprawa "bad pikseli"? Wystepuje cos takiego w tych telewizorach? Jaka jest jego zywotnosc (mowi tutaj o modelu sprawnym) ile z tego telewizora mozna korzystac?
 

Przemcio73

New member
bryndek napisał:
Dziekuje za pomoc i odpowiedz na moje pytanie. Trapi mnie jeszcze jedna sprawa. Chodzi mi o technologie LCD z jakiej zrobiony zostal ten TV. Jak wyglada sprawa "bad pikseli"? Wystepuje cos takiego w tych telewizorach? Jaka jest jego zywotnosc (mowi tutaj o modelu sprawnym) ile z tego telewizora mozna korzystac?
Witam. Problem ten istnieje nadal, nawet w najlepszych modelach Sharpa:x Na pewno jest już znacznie mniejszy w związku ze znacznym rozwojem technologicznym lcd. Sam musisz sprawdzić - podłącz do kompa i spróbuj z kilkoma planszami w kolorze czarnym, czerwonym i np.: zielonym. Co do żywotności to nawet o tym nie myśl - nie warto.:D
pozdrawiam
 

elchico25

New member
Pozioma linia

Witam
U mnie na niektorych kanalach tez idzie pozioma linia nieraz dwie (TVP 1 Polsat TVN). Sygnal z kablowki. Czy to wina sygnalu czy telewizora, co robic, niech ktos pomoze.
Dziekuje
 

Tomasz Sz.

New member
Witam poradzcie mi jaki model samsunga mam wybrac do wydania ma 4tyś a moze cos lepszego ktoś zasugeruje w tej cenie.

LE32N71B czy
LE32M71B

Pozdrawiam Tomasz
 

mr_rad

New member
Pierwsze wrażenia

Od wczoraj posiadam ten tv.Pierwsze wrażenia są następujące:

1.Tv kablowa ,obraz w zależności od kanału od słabego do dostatecznego (niestety wciąż do kablówki lepszym rozwiązaniem jest CRT ewentualnie plazma,która też nie jest pozbawiona wad)
2.DVD przez HDMI-od dostatecznego do dobrego (obraz nie powala,ale jest zadowalający)
3.DIVX-w zależności od jakości nagrania od bardzo słabego do dostatecznego
4.HDTV-wkrótce.

Co do samego tv to bez zastrzeżeń,nie zauważyłem problemów,Dynamic Dimmer jest nieuciążliwy,właściwie niezauważalny-bogate ilość wyjść 2xHDMI itp.,dobre intuicyjne menu,ładny design,duży ale wygodny pilot-częsciowo podswietlany.W sumie dobry wybór,ale jak każdy LCD wymaga dobrego sygnału.Cena ok.3200 jest adekwatna do możliwości telewizora.

cdn.
 

Mistic

New member
mr_rad mam do Ciebie pytanie czy przez HDMI/DVI w dynamicznych scenach zauważasz smużeniu lub rozmywanie kolorów, bo spotkałęm sie gdzieś z opinią że ten Tv nie radzi sobie z wyświetlaniem dynamicznych scen.
Pozdrawiam.
 

dudi

New member
Zakupiłem ten telewizorek i jestem bardzo zadowolony. Odbieram sygnał z UPC i jakość przynajmniej dla mnie jest całkiem niezła. Jedyny mankament jaki do tej pory zauważyłem to segregowanie kanałów telewizyjnych a mianowicie nie mogę przesunąć konkretnego programu na doowlną pozycję a jedynie zamienić go miejscem z innym programem na tej pozycji. Ułożenie wszystkiego w odpowiedniej kolejności zajęło mi sporo czasu.
 

mr_rad

New member
Mistic napisał:
mr_rad mam do Ciebie pytanie czy przez HDMI/DVI w dynamicznych scenach zauważasz smużeniu lub rozmywanie kolorów, bo spotkałęm sie gdzieś z opinią że ten Tv nie radzi sobie z wyświetlaniem dynamicznych scen.
Pozdrawiam.


W dynamicznych scenach nie zauważyłem smużenia lub rozmazywania kolorów.Paleta barw jest imponująca.
 

Mistic

New member
Dziękuje za odpowiedź mr_rad bo zamierzam używać tego Tv do PS3 a jak wiadomo w grach obraz porusza się dość dynamicznie.
Pozdrawiam.
 

Tomasz Sz.

New member
Le32m71b

Witam szanownych kolegów od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem samsunga LE32M71B po pierwszym dniu jestem z niego zadowalony jakosc obrazu odziwo bardzo dobra z kablówki Aster obraz z tunera pionier cyfry + na kanalach np tvn,tvn24 tez ok. na innych nieco gorzej ale jest ok. moje pytanie to jak uruchomic PIP w tym tel. z jakiego zrudła sygnału w menu . probowalem na zrudle tv oraz z AV i funkcja ta jest niedostepna a w ustawieniach mam tylko pole wył a drugie jest puste. Czekam Na konkretne odpowiedzi .Pozdrawiam Tomasz
 

Mistic

New member
Sprawa PIP'u w tym modelu byla juz poruszana bardzo wiele razy, sam też bylem zły na ten Tv ze PIP nie działa myslalem ze jest uszkodzony, ale po zagladnieciu do instrukcji zobaczylem tabelke w ktorej jest pokazane co i jak, pip nie bedzie dzialal na AV,TV bedzie dzialal tylko przez HDMI i cos tam jeszcze teraz nie pamietam, zagladnij do instrukcji tam jest tabelka z ktorej dowiesz sie wszystkiego.
PS. Moim zdaniem PIP to zwykly bajer z ktorego korzysta sie na poczaku.
Pozdraiwam.
 
Do góry