samsung wszystko o serii n ... le32n71b LE40N71B LE46N71B

irekko

New member
no

jak by to kogoś interesowało to kod do tego pilota dla odtwarzacza manta emperor 2 to ( 048 ) " Kod pilota dla odtwarzacza manta do samsunga " to wpisalem zeby w przyszłości łatwiej było wyszukać :)
 

Ghostrider

New member
Siemka

Ja mam takie pytanka

Telewizor jest 16:9 - film na DVD jest 16:9 - to powiedzcie mi dlaczego mam czarne pasy - wiem ze mozna w opcjach rozciagnac w pionie obraz - ale wtedy postacie i wsio sie "wydluza" - wydawalo sie mi ze bedzie idealnie pasowalo do siebie - no bo 16:9 ...


I druga sprawa - mam wrazenie ze matryca jest nierownomiernie podswietlona - tzn. z lewego dolnego roku widac jasniejsza "łunę" - i nie wiem czy ma ktos takie cos - jak cos to moge jakas fotke wykonac - to bedzie widac - nie jest to efekt przerazajacy - ale na czarnym widac - i tak troche psuje mi to humor

Poza tym to zlego slowa na tv nie powiem

A problem z tym Dynamic cos tam to zauwazylem po pol godzinie przygladania sie - moze mam zle filmy

Z gory dzieki

Acha - mam 32"
 
Ostatnia edycja:

bor@s

New member
Ghostrider napisał:
Siemka

Ja mam takie pytanka

Telewizor jest 16:9 - film na DVD jest 16:9 - to powiedzcie mi dlaczego mam czarne pasy - wiem ze mozna w opcjach rozciagnac w pionie obraz - ale wtedy postacie i wsio sie "wydluza" - wydawalo sie mi ze bedzie idealnie pasowalo do siebie - no bo 16:9 ...

bo wiele filmów jest nie w 16:9, ale 2.35:1 czyli jeszcze bardziej panoramiczny

Ghostrider napisał:
I druga sprawa - mam wrazenie ze matryca jest nierownomiernie podswietlona - tzn. z lewego dolnego roku widac jasniejsza "łunę" - i nie wiem czy ma ktos takie cos - jak cos to moge jakas fotke wykonac - to bedzie widac - nie jest to efekt przerazajacy - ale na czarnym widac - i tak troche psuje mi to humor

hmm... a u mnie równo, że aż nie do wiary

Ghostrider napisał:
Poza tym to zlego slowa na tv nie powiem

A problem z tym Dynamic cos tam to zauwazylem po pol godzinie przygladania sie - moze mam zle filmy

Z gory dzieki

Acha - mam 32"

mówiłem, że nie taki diabeł straszny...
 

konklon

New member
co do formatu 16:9.

format panoramiczny to właśnie to 2,35:1
format 16:9 to nie jest panorama tylko po prostu format 16:9.
jeśli film masz panoramiczny to jasne że masz pasy w tv 16:9.
ale filmy 16:9 będziesz miał bez pasów. zobacz sobie na pudełku z tyłu
filmu jest zawsze napisane w jakim formacie jest film nagrany.
 

Ghostrider

New member
OK

Wielkie dzieki za odpowiedzi - w sumie jak popatrzylem na pudelko to pisze ze 16:9 i 2.40:1 i jest narysowany taki malutki schemacik. No mnie sie wydawalo ze bedzie bez pasow - bo szkoda tych kilku cm na dole i u gory.

A co do podswietlena to zapodam pozniej jakies fotki - bo w sumie to mam go juz ponad tydzien, ale jestem chory i moze ogladalem go ze 2 godziny - chociaz mnie sie wydaje ze nie jest rownomierne

Na razie wielkie dzieki!
 

bor@s

New member
Ghostrider napisał:
OK

jak popatrzylem na pudelko to pisze ze 16:9 i 2.40:1 i jest narysowany taki malutki schemacik. No mnie sie wydawalo ze bedzie bez pasow -

Na razie wielkie dzieki!

Na pudelku 2.40:1 odnosi sie do formatu samego materialu filmowego. 16:9 natomiast to sa fizyczne parametry sygnalu. DVD ma zawsze stala rozdzielczosc 720x576 i mozna nagrac na tym film na dwa sposoby:
4:3 gdzie piksel jest kwadratowy
16:9 gdzie obraz na ekranie 4:3 bedzie rozciagniety (anamorficzny) i dopiero na ekranie 16:9 bedzie scisniety tak, ze proporcje obrazu beda prawidlowe. Dzieki temu rozciagnieciu wykorzystuje sie wieksza przestrzen i zyskuje sie na wyrazistosci filmu. Niestety, a moze na szczescie oprocz formatow 4:3 i 16:9 nie ma formatu sygnalu DVD 2.40:1 i te brakujace linie wypelnia sie po prostu czarnymi pasami.
 

Blastar

New member
Witam
Mam takie pytanie do posiadaczy LE32N71B, ponieważ mam pewien problem, a na forum nie znalazłem odpowiedzi, może dlatego, że czytalem co drugi post:sad: ale wracając do problemu to ostatnio zakupiłem ten model i również zamówiłem sobie z allegro wieszak do powieszenia na ścianie (wczesniej nie przyglądałem sie szcegółowo tylowi ponieważ mam remont i był ciagle w opakowaniu) i dzisiaj kiedy postanowiłem wszystko poskładać napotkałem pewin problem a mianowicie tego wieszaka nie ma do czego przykręcić :sad: niby są jakies otwory w odległości 20x20 (i tym sie sugerowałem przy zamawianiu wieszaka) ale jak sie okazało to tylko jakieś atrapy:-x więc czy jest to możliwe, że tego telewizora nie można powiesić:?: chyba ich "zabije śmiechem" jeśli się okaże, że to prawda, bo głównym celem kupna LCD było powieszenie na ścianie
Proszę o jakieś odpowiedzi i z góry dziekuje za info
Pozdrawiam Blastar
 
Ostatnia edycja:

stanelk

Member
Blastar napisał:
Witam
Mam takie pytanie do posiadaczy LE32N71B, ponieważ mam pewien problem, a na forum nie znalazłem odpowiedzi, może dlatego, że czytalem co drugi post:sad: ale wracając do problemu to ostatnio zakupiłem ten model i również zamówiłem sobie z allegro wieszak do powieszenia na ścianie (wczesniej nie przyglądałem sie szcegółowo tylowi ponieważ mam remont i był ciagle w opakowaniu) i dzisiaj kiedy postanowiłem wszystko poskładać napotkałem pewin problem a mianowicie tego wieszaka nie ma do czego przykręcić :sad: niby są jakies otwory w odległości 20x20 (i tym sie sugerowałem przy zamawianiu wieszaka) ale jak sie okazało to tylko jakieś atrapy:-x więc czy jest to możliwe, że tego telewizora nie można powiesić:?: chyba ich "zabije śmiechem" jeśli się okaże, że to prawda, bo głównym celem kupna LCD było powieszenie na ścianie
Proszę o jakieś odpowiedzi i z góry dziekuje za info
Pozdrawiam
Witam,w moim LE32N71B sa te otwory gwintowane ,chyba M6 i to w grubej metalowej płycie pod obudową telewizora.
Pozdrawiam.
 

kernit1

New member
Widziałem ten model zawieszony na ścianie w kilku sklepach więc jest mozliwość zamontowania go na uchwycie. Niestety nie przyglądałem się na jakim i w jaki sposób.

Pozdr,
 

motobartcompany

New member
stanelk

wogółe nie rozumiem twojego pytania

niby masz otwory do przykręcenie wieszaka, ale to są atrapy? co nie mają gwintu czy jak?

Przecież ten TV jak prawie każdy inny ma 4 otwory rozstawione 200x200 mm. Jeżeli ich nie ma to moze jakaś felerna sztuka (zapili na taśmie montażowej:D)
 

marcinbujarski

New member
Witam
Mam powieszony LE32N71B na uchwycie Vogelsa VFW132 troszke sie bałem bo po wkręceniu zalączonych śrubek trochę się chybotały tylne plecki tv lecz wisi od tygodnia i jest super.
Co do TV jestem bardzo zadowolony, DD w nie których momentach widac lecz moja żona tego nie widzi wiec jest to sprawa indywidualna.
Mam inny problem z przebarwieniem ekranu w strone czerwonego więc zgodnie z info dostałem sie do menu serwisowego i zmieniłem ustawienie balansu bieli - zmniejszyłem ust. czerwieni i obraz nabrał normalnego wygladu - lecz po wyjsciu z serwisówki tv zaczą migać diodką niebieską co jakieś 40 sek. więc po uruchomieniu menu ser. wróciło wszystkie ust na poprzenie i dioda sie uspokoiła - co robie nie tak, czy nie zatwierdziłem ustawień, czy może ustawiłem jakieś wart. krańcowe i tv sygnalizuje bład wyświetlania?

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 

tcichy

New member
mam ten tv 32n71 i u mnie stoi na podstawce. ale strasznie sie buja , juz dwa razy przykrecaŁem i nic nie pomogŁo , nie wiem jak u was. a poztym jestem bardzo zadowolony z niego opŁacaŁo się poczekac 3 miechy bo miaŁem kupić serie R72 . z nboxem po HDMI gra pięknie a na discoveryHD to sie nie moge npatrzyć mam podpiety do kina domowego yamahy . tylko ta niestabilizacja mnie denerwuje. dajcie znac jak u was stoi na podstawce
 

Glaca

New member
Blastar napisał:
Witam

Mam takie pytanie do posiadaczy LE32N71B, ponieważ mam pewien problem, a na forum nie znalazłem odpowiedzi, może dlatego, że czytalem co drugi post:sad: ale wracając do problemu to ostatnio zakupiłem ten model i również zamówiłem sobie z allegro wieszak do powieszenia na ścianie (wczesniej nie przyglądałem sie szcegółowo tylowi ponieważ mam remont i był ciagle w opakowaniu) i dzisiaj kiedy postanowiłem wszystko poskładać napotkałem pewin problem a mianowicie tego wieszaka nie ma do czego przykręcić :sad: niby są jakies otwory w odległości 20x20 (i tym sie sugerowałem przy zamawianiu wieszaka) ale jak sie okazało to tylko jakieś atrapy:-x więc czy jest to możliwe, że tego telewizora nie można powiesić:?: chyba ich "zabije śmiechem" jeśli się okaże, że to prawda, bo głównym celem kupna LCD było powieszenie na ścianie

Proszę o jakieś odpowiedzi i z góry dziekuje za info

Pozdrawiam Blastar



nie ma takiej mozlwosci zeby sie nie dalo zamontowac, dobrze by bylo, zebys zamiescil jakies zdjecia - moze cos podpowiemy, ale od razu powtarzam - nie ma takiej mozliwosci zeby sie nie dalo... moze cos zle robisz...
 
Ostatnia edycja:

stanelk

Member
stanelk

'wogółe nie rozumiem twojego pytania

niby masz otwory do przykręcenie wieszaka, ale to są atrapy? co nie mają gwintu czy jak?

Przecież ten TV jak prawie każdy inny ma 4 otwory rozstawione 200x200 mm. Jeżeli ich nie ma to moze jakaś felerna sztuka (zapili na taśmie montażowej:grin:)"

Witam,to była moja odpowiwdż z cytatem za pytanie kol. Blaster.Nie wiem jak to się dzieje,że tekst cytowany nie jest w ramce.
Pozdrawiam.
stanelk.
 

Blastar

New member
OK już się wszystko wyjaśniło:D i dzięki za zainteresowanie
Dzwoniłem nawet na infolinie samsunga i również powiedzieli, że jest taka możliwość (nawet gdyby mi spadł, to niby te rozmowy są nagrywane i mam potewierdzenie, że oni mnie poinformowali o takiej mozliwości:p)
Najbardziej mnie ciekawiło to, że w tych otworach nie widziałem gwintu i że są takie płytkie (myślałem, że bedzie wkręcenie w jakąś blache ale to jest sam plasik) i jeszcze to, że bardzo sie uginała ta tylnia obudowa ale wkręciłem śrubki mimo, że wytrzymałosść tego jest wątpliwa:p to narazie wszystko jest ok
stanelk nie Blaster tylko Blastar;) mała różnica ale jednak.
Pozdrawiam Blastar
 

bryndek

New member
Sprawa PiPa

Witam serdecznie!

Na poczatek chcialbym podziekowac wszystkim piszacym na tym forum. To co Wy tu robicie bardzo pomaga wszystkim niewtajemniczonym (chociażby mnie).

Praktycznie zdecydowałem się na ten model telewizora ale męczy mnie jeszcze sprawa PiPa. Na poczatku będę miał podłączony sygnał kablowy do tego telewizora oraz Wideo robiace tylko za tuner do ktorego podlacze drugi sygnal kablowy. Wideo bedzie podlaczone do telewizora za pomoca SCARTa.

I teraz pytanie, gdzies czytalem ze PiP dziala tylko z 1 sygnalem zwyklym (antena, SCART) i wejsciem HDMI.

Czy to prawda? Czy jednak będę mogl korzystac z PIPa np. wyswietlajac obrazy idace z anteny i scarta, 2 scartow?

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
 

Glaca

New member
bryndek napisał:
I teraz pytanie, gdzies czytalem ze PiP dziala tylko z 1 sygnalem zwyklym (antena, SCART) i wejsciem HDMI.



Czy to prawda? Czy jednak będę mogl korzystac z PIPa np. wyswietlajac obrazy idace z anteny i scarta, 2 scartow?



Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam



Obawiam sie ze jest to prawda. Ja mam podlaczona cyfre po euro i dvd po hdmi i mozna PIP'owac tylko miedzy tymi zlaczami...
 

jag

New member
SAMSUNG LE40N73BD 40" HD Ready Digital

witaM
jak w teMacie ,jesteM nowyM posiadaczeM tego lcd ,ale MaM zagadke z przewodaMi ,chcialbyM wszystko dobrze podlaczyc, Mowie tu o hoMe cineMa,jakie wybrac przewody ?chcialbyM otrzyMac jak najlepszy obraz i dzwiek z dvd panasonic sa -Mt1 hoMe cineMa
dzieki
 
Do góry