samsung wszystko o serii n ... le32n71b LE40N71B LE46N71B

voltek

New member
Witam
Jako że jestem tuz przed zakupem TV a wszystko wskazuje ze będzie to Samsung LE32N71B mam pytanie,gdyż ta firma co chwila mnie zaskakuje bo wyszedł model SAMSUNG LE32N71BX czy to coś w rodzaju R71 R72 ten sam model a inna kolorystyka,a róznica w cenie znaczna?
 
Ostatnia edycja:

cietwierz

New member
czy któryś z użytkowników le32N71b i Cyfry + mógłby podać mi swoje ustawienia obrazu bo jak sam próbuje coś przestawic to tylko pogarszam sprawe:( ??
 

Jaro24

New member
Współpraca n-box z LE32N71 po HDMI

Witam wszystkich.
Proszę o opinię posiadaczy tego TV nt. współpracy z n-box poprzez złącze HDMI. Czy jest bezproblemowa, czy też, podobnie jak w przypadku modelu LE32R71, u połowy użytkowników występują jakieś wady (zanik fonii lub obraz za mgłą itp.) Jestem właśnie na etapie wyboru.
Pozdrawiam
 

Jaro24

New member
Jeśli Ci Voltek nie zależy na dobrej współpracy TV z n-box, to bierz R71/R72. N71 mają minimalnie lepszą matrycę, 2 gniazda HDMI i gniazdo USB (chociaż nie wiem jeszcze po co). Mają jeszcze czytnik kart. Aha i zupełnie inny (lepszy? - kwestia gustu) design.
 

gorthor

New member
mam takie pytanie. Jak to jest z tym obrazem za mgla ? to jest wina tv?
bo z zanikiem foni mozna wyczytac ze to wina raczej n-boxa
Pozdrawiam
 

Jaro24

New member
Wadliwa wspópraca niektórych R71 z n-box po HDMI

Popatrz na równoległy wątek dotyczący LE32R71. Ja nie jestem jeszcze użytkownikiem takiego TV, więc nie mogę Ci na to rzetelnie odpowiedzieć. To co wiem, to z lektury tego i równoległego wątku.
 

neeoo

New member
Obraz

Od kliku dni jestem szczęślwym posiadaczem samsunga Le32N71B, sygnał z siatki. Mam jeden problem na ekranie pojawia się pozioma linnia która przechodzi z góry na dół lub odwrotnie. czy to zależy od sygnału czy może od omawianej na tym funkcji Dynamic Dimer. Czekam na pomoc
 

tomek976

Member
neeoo napisał:
Od kliku dni jestem szczęślwym posiadaczem samsunga Le32N71B, sygnał z siatki. Mam jeden problem na ekranie pojawia się pozioma linnia która przechodzi z góry na dół lub odwrotnie. czy to zależy od sygnału czy może od omawianej na tym funkcji Dynamic Dimer. Czekam na pomoc

a moze to pionowa linia na środku ekranu ? Dziś byłem w pewnym sklepie w celu nabycia Samsunga LE32R32B. Zastanowiła mnie jednak kreska w połowie ekranu i różnica w obrazie. Pan sprzedawca stwierdził że to kwestia nagrania DVD że przy TV będzie ok. Fajnie , więc poszedłem dalej, widzę innego samsunga podłączonego do TV i identyczny objaw. Mówię sobie coś nie tak, nie możliwe zeby "ten typ tak miał" zaczepiłem innego sprzedawce który sczęśliwie wiedział o co chodzi. Oba samsungi miały ustawione demo - pokazaną róznicę w ostrym i zmiękczonym obrazie.
Także trzeba mnieć baaardzo ograniczone zaufanie do osób sprzedających sprzęt. NIe wiedzą czegoś ale wciskają byle jaki kit żeby nie zdradzić braku fachowości ....
 

konstant

New member
3 pyt

1. Jest jaki prostszy sposob na przelaczenie sie na component niz 3x nacisniecie "source" ??
2. Jak polecacie ustawic kontrast, jasnosc, itd? Glownie uzywam TV do X360, a widze, ze cos jest z obrazem nie tak, go szybko mecza mi sie oczy.
3. Jesli ustawie format obrazu na 16/9 to dlaczego w niektorych programach mam pasy u gory i dolu? :banned: .
Nadaja w formacie 20/9 czy co ? (-__-)
 

guciapitos

New member
Problem

Witam serdecznie!

Jestem posiadaczem LE32N71 telewizor spisuje się świetnie na zwykłej kablówce kolory soczyste obraz wyraźny. Jednak mam problem kiedym korzystam z funkcji oszczędność energii telewizor gra przez 30 minut a potem gaśnie na kilka sekund i załącza sie w normalnym trybie! W sklepie sprzedawca powiedział, że to normalne ale nie potrafił tego wytłumaczyć . Proszę o pomoc!!!
 

guciapitos

New member
Problem

Witam serdecznie!

Jestem posiadaczem LE32N71 telewizor spisuje się świetnie na zwykłej kablówce kolory soczyste obraz wyraźny. Jednak mam problem kiedym korzystam z funkcji oszczędność energii telewizor gra przez 30 minut a potem gaśnie na kilka sekund i załącza sie w normalnym trybie! W sklepie sprzedawca powiedział, że to normalne ale nie potrafił tego wytłumaczyć . Proszę o pomoc!!!
 

guciapitos

New member
Problem

Witam serdecznie!

Jestem posiadaczem LE32N71 telewizor spisuje się świetnie na zwykłej kablówce kolory soczyste obraz wyraźny. Jednak mam problem kiedym korzystam z funkcji oszczędność energii telewizor gra przez 30 minut a potem gaśnie na kilka sekund i załącza sie w normalnym trybie! W sklepie sprzedawca powiedział, że to normalne ale nie potrafił tego wytłumaczyć . Proszę o pomoc!!!
 

Przemcio73

New member
guciapitos napisał:
Witam serdecznie!

Jestem posiadaczem LE32N71 telewizor spisuje się świetnie na zwykłej kablówce kolory soczyste obraz wyraźny. Jednak mam problem kiedym korzystam z funkcji oszczędność energii telewizor gra przez 30 minut a potem gaśnie na kilka sekund i załącza sie w normalnym trybie! W sklepie sprzedawca powiedział, że to normalne ale nie potrafił tego wytłumaczyć . Proszę o pomoc!!!
Witam. No nie, i Ty chyba mu nie uwierzyłeś, że gaśnięcie na parę sekund to normalne? Wygląda na to, że jest to ewidentna wada tego lcd. Na Twoim miejscu zadzwoń na infolinię samsunga lub do nich napisz i przedstawiając problem. A sprzedawca to "fachur nad fachurami":rolleyes:
pozdrawiam
 

tomkaz

New member
guciapitos napisał:
Witam serdecznie!

Jestem posiadaczem LE32N71 telewizor spisuje się świetnie na zwykłej kablówce kolory soczyste obraz wyraźny. Jednak mam problem kiedym korzystam z funkcji oszczędność energii telewizor gra przez 30 minut a potem gaśnie na kilka sekund i załącza sie w normalnym trybie! W sklepie sprzedawca powiedział, że to normalne ale nie potrafił tego wytłumaczyć . Proszę o pomoc!!!
Musiałbyś wejść do menu serwisowego i wyłączyć Dynamic Dimmer, to rozwiąże tą niedogodność, a sprzedawcy się nie dziw, bo tylko menu serwisowe rozwiązuje tą kwestie i pomóc ci oczywiście nie mógł taką radą.

Wchodząc do menu i grzebiąc robisz oczywiście to na swoją odpowiedzialność.
 

gorthor

New member
Czy ktos moze potwierdzic ze grzebanie w menu serwisowym moze w dosc drastyczny sposob skrocic gwarancje ??
Kuba1975, nie wiesz czy w serwisie rzeczywiscie zmienili oprogramowanie czy tylko wylaczyli te funkcje z menu serwisowego ??
Co daje funkcja dynamic contrast , czy rzeczywiscie poprawia jakosc obrazu?

Pozdrawiam
 

konstant

New member
3 pyt

1. Jest jaki prostszy sposob na przelaczenie sie na component niz 3x nacisniecie "source" ??
2. Jak polecacie ustawic kontrast, jasnosc, itd? Glownie uzywam TV do X360, a widze, ze cos jest z obrazem nie tak, go szybko mecza mi sie oczy.
3. Jesli ustawie format obrazu na 16/9 to dlaczego w niektorych programach mam pasy u gory i dolu? .
Nadaja w formacie 20/9 czy co ? (-__-)
 
Do góry