Samsung UE50TU8502 vs Philips 50PUS7855

Alibaba123

New member
Żaden z wymienionych modeli, obydwa nie posiadają Android TV, tylko jakieś smart wynalazki, szkoda kasy!


Skupmy się na klasycznych atrybutach telewizora. W moim obecnym Samsungu jest Teizen. Nie mam z nim kłopotów. Może dlatego, że praktycznie z niego nie korzystam. ;-)


Chodzi mi wyłącznie o aspekt obrazu i dźwięku w połaczeniu z dekoderm C+. Reszta ma mniejsze znaczenie.
 

Kurakaodr

Member
aspekt obrazu i dźwięku w połaczeniu z dekoderm C+. Reszta ma mniejsze znaczenie.

No okay, jeżeli ma to być wyłącznie skrzynka do pokazywania ruchomych obrazków, z podkładem dźwiękowym, to zapewne obecność nawet takiego drobiazgu jak Ambilight, jest ci obojętna
a035.gif
 

Petru23

Banned
Samsung ale tu71xx bo upłynniacz działa. Różnicy w warunkach sklepowych w jakości obrazu nie widziałem, aczkolwiek 8 ma lepsze katy widzenia. Nie widzę najmniejszego sensu dopłacać do wyżej serii.
Na geex chyba to samo wypadło w testach.

Jestem po a może jeszcze w trakcie doktoryzacji z TV, bo chce swoją stara plazmę HD na coś... Także jestem na bieżąco z większością modeli dostępnych w marketach. Nie sprzedaje TV i nie mam nic na celu polecania czegokolwiek. Wychodzę z założenia, że tv ma przede wszystkim generować obraz, dopiero później posiadać funkcje Smart.
Poza tym mediabox za 200-300zl da nam często większe możliwości niż android w tanim tv. A raczej urządzeniu generującym obraz na androidzie, bo to już nie są telwwizory bo ktoś zapomniał, że obraz też jest ważny. Nie patrz na hdr czy Dolby Vision bo w tym budżecie żaden tv nie jest w stanie tego obsłużyć ze względu na zbyt niska jasność i odwzorowanie kolorów a molziwsc posiadania certyfikatu swoje kosztuje.

Jaki budżet? Koło 2000zl?

Żaden z wymienionych modeli, obydwa nie posiadają Android TV, tylko jakieś smart wynalazki, szkoda kasy!

On pyta o telewizor jakbyś nie zauważył.

No okay, jeżeli ma to być wyłącznie skrzynka do pokazywania ruchomych obrazków, z podkładem dźwiękowym, to zapewne obecność nawet takiego drobiazgu jak Ambilight, jest ci obojętna
a035.gif

Za dnia ambi nie istnieje, w nocy ok. Do czasu jak nie zacznie wywalać kolorów przez ramki.
Poczytajcie ale nie tu, a choćby na zagranicznych forach czy portalach właśnie o problemach z ambi. Już 73xx ma sporo wpisów.

Idź do marketu, poproś o włączenie trybu film. Zobaczysz wtedy jak świeci tv. QE55Q64R, którego miałem kupić po przełączeniu na film załamał mnie, sprzedawcę i kilku innych klientów. Ten sam, dokładnie ten sam model ale w wersji V2 (i oczywscie w cenie bez promocji 2777 vs 3500) świecił porażająco lepiej zachowując katy widzenia. Przeczytasz o tym gdziekolwiek? Ale znów Sony 49xh8505 kosztujący tyle samo co V2, czyli 3,5k pozamiatał towarzystwo w każdym możliwym aspekcie łącznie z niektórymi OLED. Genialne katy widzenia, genialne odwzorowanie barw, genialna szczegółowość na Stopklatce. I głębia koloru, jakiej brakuje dzisiejszym lcd a jaka posiadała plazma.
 
Ostatnia edycja:

Alibaba123

New member
Jestem po lekturze na geex. W sumie coś jest na rzeczy z tym ue50tu7102. Miałem go na uwadze ale chyba sprzedawca mi go odradził, że wzgledu na odwzorowania kolorów... Mówisz, że on ma upłynniacz a 8 już nie? To zmienia postać rzeczy.

Tak budżet max do 2000zł. 50'. Głównie zależy mi na obrazie i dzwięku. Głównie z dekodera 4K C+.
 

Petru23

Banned
Jestem po lekturze na geex. W sumie coś jest na rzeczy z tym ue50tu7102. Miałem go na uwadze ale chyba sprzedawca mi go odradził, że wzgledu na odwzorowania kolorów... Mówisz, że on ma upłynniacz a 8 już nie? To zmienia postać rzeczy.

Tak budżet max do 2000zł. 50'. Głównie zależy mi na obrazie i dzwięku. Głównie z dekodera 4K C+.

Teoretycznie każdy samsung ma, ale nie w każdym to działa jak należy ;) w obu ustawienia takie same i dla mnie 71 ok, na 85 widać było zrywki. Co do kolorów to to kwestia gustu. Ja lubię miekienz głębia, osobiście nie jestem zwolennikiem kolorów wg filozofii samsunga.

Za 2k szukałbym 49xg70xx sonego. 55" było po 2400 kilka dni temu. Tam jakość obrazu i upłynniacz będą jedne z naj w tej cenie.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Samsunga sobie daruj, nie zobaczysz na nim Polsat News poprzez HbbTV bo Samsung daje Polakom wersję z 2010 roku czyli HbbTV 1.0
Od 1 stycznia wymaganą wersją w telewizorach będzie minimum HbbTV 2.0.1, przeczytaj sobie Rozporządzenie Ministerstwa Cyfryzacji.
Inni producenci potrafią zaoferować Polakom najnowszą wersję HbbTV 2.0.2 czy 2.0.1
Prawdopodbnie także poprzez HbbTV będzie TVP4K
Wybierz cos z Philipsa, TCL, LG
 

Petru23

Banned
Przejzalem wszystko w ciągu ostatnich dwóch tygodni w cenie do 2k i moim zdaniem nie ma nic godnego wydania tylu pieniędzy. Otrzymamy wielkie nic. Ale to moja subiektywna opinia.
Wolałbym skorzystać z rat 60x0% z jednego z marketów i kupić coś sensownego, robiąc wpłatę własną w wysokości tych 2000zl.
Nie wiem jak wysokie masz oczekiwania, ale ja nie jestem w stanie zaakceptować matrycy 50hz.

Już wolałbym kupic do 1000zl używana plazmę Panasonic min seria G a najlepiej VT z nastoma tys h przebiegu +mediabox. I poważnie się nad tym zastanawiam. Albo wydawać 3500-4000zl na Sony (obraz, katy widzenia) albo używana plazma.
Mam x20 HD i kładzie wszystko do tych 2-3k na łopatki obrazem z TV
 
Ostatnia edycja:

Alibaba123

New member
Nie jestem wymagający. Aktualnie mam 3-letniego SAMSUNGA UE50J6240 i daje radę. Jesli nowy będzie choć ciut lepiej świecił niż obecny to już jest OK. ;)
Chciałbym tylko uniknąć TV, który np. bedzie słabo współpracował z dekoderem NC+ (a tak mają TCL) czy miał jakiś abstrakcyjną paletę kolorów i każda twarz pokazuje czerwoną jak u indianina.
 

Alibaba123

New member
Byłem w sklepie oglądać na żywo. Najmniej przypadł mi do gustu Samsung UE55TU8002K. Wg mnie ma najdziwniejszy obraz. Co ciekawe bardzie ciekawie świecił Xiomi i Sharp.:mrgreen:



Samsungi TU7102K i TU8502 wyglądają fajnie. Szczególnie 8502.
Phiplippsy są fajne ale trzeba liczyć od ~3k w górę.
 
Do góry