Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

Ptosio

New member
Jaki NAJTAŃSZY pendrive mogę kupić, by móc na tym telewizorze korzystać z funkcji timeshift? Jakieś konkretne wymogi odnośnie pojemności i mb/s zapisu?
 

Piotr1234

New member
Flash

Jestem zainteresowany kupnem tego telewizora. Mam pytanie do użytkowników. Już o tym wspominano, ale dla pewności. Czy h6400 odtwarza flasha, np. filmy z portali filmowych typu cda.pl ? W sklepie sprzedawca zapewniał mnie, że z pewnością nie.
W tym wątku ktoś wspominał, że na początku takie filmy z netu spokojnie hasały, ale po kilku miesiącach już nie można ich w tym modelu odtworzyć. Proszę o odpowiedź użytkowników, bo im można wierzyć.
 
Odtwarza FLASH rocznik 2014 (H) i 2013 (F), modele z roku 2015 (J, JS) nie mają FLASH. Rocznik 2012 (E, ES) mają bardzo starą wersję flash.

Dla potwierdzenia w przeglądarce w telewizorze wpisać w google: test flash i wybrać stronę z Flash Player Help pod adresem:
https://helpx.adobe.com/flash-player.html

a następnie kliknąć Check Now.
 

sirmike1

New member
Witam,

Panowie...doradźcie proszę. Mam bardzo podobny model tv a mianowicie Samsung 48H6700. Posiadam również dekoder telewizji kablowej Toya oraz amplituner Pioneer vsx-s310k. Dokupiłem również 2 kable hdmi high-speed with Ethernet (kable 1.4a).

Moje podłączenie jest następujące:
1) dekoder tv toya podłączyłem do amplitunera pod wejście hdmi opisane jako sat/cab jednym z kabli hdmi.
2) telewizor podłączyłem z gniazda hdmi ARC do amplitunera do hdmi out

I teraz tak:
1) jak to poustawiać aby nie mieć opóźnienia dźwięku - bez względu jakbym nie ustawiał opcji w amplitunerze oraz regulacji opóźnienia w tv zawsze jest choćby minimalne ale wyczuwalne opóźnienie dźwięku w stosunku do obrazu.

2) mimo odpowiedniego podłączenia (tak mi się wydaje) nie jestem w stanie poprawnie wykryć amplitunera w funkcji Anynet+. Owszem w trakcie wyszukiwania urządzeń pojawia się wzmianka, że zostało odnaleziony vsx-s310 ale po zakończeniu całkowitym przeszukiwania, na liście widnieje "brak urządzeń". Dlaczego tak się dzieje.

3) czy można jakoś tak sparować sprzęty żeby jednym pilotem móc obsługiwać wszystkie 3 urządzenia ? Albo chociaż tak że jak włączam tv to żeby od razu włączał się amplituner na konkretne źródło (w moim przypadku sat/cab).

4) dlaczego nie mam dźwięku ze smarta w przypadku takiego podłączenia jakie opisałem na wstępie?

i ostatnia sprawa
5) jak zrobić aby tv za każdym razem startował ze źródła HDMI 1 czyli tego które ma ARC

bardzo proszę o radę, bo sprzęt zakupiony ale nieustawiony jeszcze bo ciągle walczę czy to z kablami czy właśnie z rodzajami podłączeń. Ale zawsze jest tak samo.
 

Irokez99

New member
Z tym Anynetem to jaja są. Spróbuj odłączyć dekoder od TV i przeszukać.
Ja mam F6400. DO niego dokupiłem Yamahę PianoCraft MCR-750 bo ma extra dźwięk, odtwarzacz BluRay oraz ARC. No i grało gitara. Włączam TV, włącza się samoczynnie Yamaha, dźwięk TV przełącza na Yamahę i gra cud miód malina.

Dokupiłem pakiet Polsatu cyfrowego, podłączyłem dekoder HD5500.
Wszystko diabli wzięli, TV włącza Yamahę ale dźwięku niet. Ręcznie włączam Yamahę dźwięk też ginie. Wyszukiwanie działa w TV ale dźwięku ni ma. Jedyny sposób na dźwięk to wyłączenie całkowicie z prądu dekodera SAT, włączenie TV z ampli, jak się pojawi dźwięk, włączenie tunera SAT do prądu. 1600zł poszło się kochać na apmlituner, bo niedorobiony Samsung robi sobie jaja z ARC jak ma więcej jak 2 urządzenia po HDMI.

Spróbuj z wyłączeniem dekodera.
 

spikus

New member
Witajcie

zakupiłem taki oto telewizor i mam problem z serwisem CDA. Problem polega na tym że film się odpala przeleci 4-5 minut po czym zawiesza się.. czy może być to spowodowane i w jaki sposób rozwiązać ten problem??

Z góry dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam
 

lexio

New member
Witam
Mam pytanie: Anynet + znajduje mi dekoder polsatu ale nie chce sie z nim połączyć . Kiedyś gdzieś czytałem ,ze jest jakiś na to sposób gdzieś w ustawieniach kraju coś w tym stylu ale nie pamiętam dokładnie .

Przeleciałem całe 200 stron zanim zadałem pytanie a tv mam dopiero pierwszy dzień
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
A czy dekoder wspiera polaczenie hdmi-cec? Oba urzadzenia musza to miec. Nie lepiej obslugiwac dekoder poprzez ir-blaster bedacy na wyposazeniu tv?

Wysłany z Samsung Galaxy S5
 

amdek

New member
Witam,
Mam pytanie czy nagrywając coś na pamięć zewnętrzną mogę oglądać inne kanały czy zablokowane jest tylko do obecnie nagrywanego? Jak miałem tuner telewizji naziemnej to jak nagrywałem to mogłem oglądać inne kanały w obrębie tego samego MUX-a, a jak jest w tym telewizorze? Bo waham się w wyborze między tym, a modelem 6500. Satelity nie mam i nie wiem czy jest sens dopłacać ponad 400 zł do tego żeby był podwójny tuner.

Z góry dzięki za wszelkie info
 
Ostatnia edycja:

xtek

New member
Co jakiś czas wyskakują mi na TV powiadomienia, po których kliknięciu otwiera się przeglądarka i kieruje na stronę, która wygląda tak:
i.imgur. com/CJx9YxU.png (trzeba usunac spacje, bo nie moge dodawac linkow :/)



Da się te powiadomienia jakoś wyłączyć?
 

krisr77

New member
witam
ma zamiar nabyć ten telewizorek (w starym le32b650 juz doskwiera mi brak smarta no i jest chyba za mały :) ).
teoretycznie jestem zdecydowany tylko mam jedno pytanko (pewnie jest gdzieś info na ten temat ale przebijanie sie przez 220 stron tego wątku nie należy do przyjemności)
1. czym sie różni model UE48H6400AK (Telewizor 3D LED SAMSUNG UE48H6400AK 2xokulary (5412232340) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.) od tego dostepnego w opisie na stronie Samsunga UE48H6400AW (48 Full HD Smart TV H6400 Seria 6 | SAMSUNG Polska)

2. drugie pytanie 2 139 to dobra cena za to szkiełko czy czekać jeszcze az seria J sie upowszechni

3. czy seria J (tizen) cos tak naprade nowego wnosi ? (głównie zależy mi na funkcjach smart - moze dla serii H Samsung powoli bedzie wycofywał wsparcie dla nowych aplikacji)
 
Do góry