Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

targetti

New member
Koledzy jak u was wygląda sytuacja z oglądaniem filmów online na cda.pl?

Czy po czasie wbudowana przeglądarka się sama wylacza i wyskakuje blad?

Pozdrawiam Marcin
 

cinek1111

New member
Czy w tym tv a dokladnie 40 calowym mozna ogladac filmy online z roznych stron w przegladarce ?
i czy przegladarka bedzie sie wylaczala.
Chodzi mi takze o programy telewizyjne przez internet tak jak z upc online ?.
Prosze o odpowiedz.
 

FABNPG

New member
Gdyby kogoś na przyszłość to interesowało, to do mocowania potrzebne są śruby 8. Długość 40, a lepiej 30 mm. Oczywiście jakieś podkładki się przydadzą.
 

asss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Koledzy jak u was wygląda sytuacja z oglądaniem filmów online na cda.pl?

Czy po czasie wbudowana przeglądarka się sama wylacza i wyskakuje blad?

Pozdrawiam Marcin
No ja ostatnio też zauważyłem problemy z cda.pl, mianowicie jak daję do wyszukania tytuł "Ewolucja Planety Małp" no to za każdym razem wyskakuje mi: błąd 404 not found coś w tym rodzaju na białym tle. Puściłem coś ze strony głównej to odtwarza. Dlatego też powyższy tytuł obejrzałem przy pomocy smart view za pośrednictwem telefonu.
 

s2piid

New member
Witam, chciałbym zapytać czy Samsung H6400 bądź H7000 umożliwi mi nagrywanie po usb innego kanału niż aktualnie ogladam?

Ew. gdyby ktoś bardziej doświadczony mógłby mi wyjaśnić który telewizor bardziej opłaca się kupić z racji tego że teraz 48H6400 kupię za 2800 zł a za 46H7000 muszę zapłacić 4500, czy różnica w oglądaniu filmów jest widoczna na tych telewizorach ? Proszę o doradzenie. pzdr
 

Kala44

New member
Już miałem kupować Samsung ue48h6400, a tu koło niego stał Samsung ue40h6640. I tu zaskoczenie dużej różnicy w czerni, bieli i kontraście pomiędzy nimi na korzyść tego drugiego.

Zasługą lepszego obrazu jest podobno Micro Dimming - tak powiedział sprzedawca i suport telefoniczny w Samsungu.
Sprawdziłem w sklepie - oba TV miały identyczne ustawienia. Aż nie chce mi się wierzyć, że jakaś tam funkcja softwarowa taki ma wpływ na jakość obrazu.

Co myślicie o tym?
 

firekage

New member
Bez reklam
Imho w sklepie nie powinieneś w ogóle widzieć różnicy, jaką***wprowadza micro dimming bo ten będzie "zbierał punkty" wieczorami, w słabo oświetlonym pomieszczeniu przy ciemnych scenach, ale nie w warunkach sklepowych, gdy jarzeniówki oświetlić potragiłby boisko piłkarskie...
 

Kala44

New member
Imho w sklepie nie powinieneś w ogóle widzieć różnicy, jaką***wprowadza micro dimming bo ten będzie "zbierał punkty" wieczorami, w słabo oświetlonym pomieszczeniu przy ciemnych scenach, ale nie w warunkach sklepowych, gdy jarzeniówki oświetlić potragiłby boisko piłkarskie...

No mówię Ci - w Saturnie we Wrocławiu stoją koło siebie i jest puszczany ten sam obraz. Nawet moja żona zauważyła różnicę w czerni i bieli. W kontraście pewnie też zauważyła ale nie umiała tego nazwać :).

Ten 6400 miał jaśniejszą czerń - minimalnie ale jednak zauważalnie, białe napisy np. "samsung" były szare i mało wyraziste w porównaniu do tego 6640 - aż nie mogłem w to uwierzyć. Sprzedawca wziął pilota i sprawdziliśmy ustawienia na jednym i drugim - obraz "dynamiczny" i parametry suwakiem ustawiane te same. Jedyna różnica to wielkość ekranów 6400 był 48 cali, a 6640 miał 40 cali.

Może to jakieś sztuczki marketingowe nie wiem i dlatego postanowiłem napisać do Was.

Model 48 calowy h6640 też był w Saturnie ale stał w innym miejscu - w odosobnieniu już obraz na nim nie wyglądał jakoś specjalnie super - tak jak to było w przypadku 40 calowego, który stał koło 48h6400
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Jedyne co może mi przyjść na szybko do głowy to...co w przypadku Samsunga jest ponoć prawdą, matryce 2 rożnych producentów. Z tego co pamiętam to modele miały panele Samsunga i AUO, może tutaj jest podobnie.
 

pablov7

Member
Jutro w poniedziałek prawdopodobnie będę jechał do Saturna po UE48H6400 jest po 2549zł, tak samo w Media Markt, czytałem powyższy post i sprawdzę różnice między H6400 a H6640 czy faktycznie jest różnica, różnica na pewno jest w cenie bo aż 550zł i wg mnie chyba nie ma sensu dopłacać do tej wersji.

TV głównie kupuje pod PS4 i filmy 1080p granie i oglądanie przeważnie w nocy.
Czy coś w tej cenie może być lepszego do zaoferowania??
O H6400 dużo czytałem i jestem niemal na niego zdecydowany.

Aha czy jest jakaś różnica w modelach UE48H6400 a tym samym z końcówką oznaczenie AW???
AW właśnie są teraz sprzedawane w sklepach.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
AW - nie.

Na marginesie, zastanowiłbym się jeszcze nad 48AS640 Panasonica bo imho do nocnych seansów on się***lepiej nadaje (direct led), przy czym do grania...już niekoniecznie: IL 50-53ms.
 

mafia35

New member
Bez reklam
H6400 rownie dobrze nadaje sie do nocnego ogladania. Zwłaszcza po kalibracji. Wyciąga wyższy kontrast. H6640/6700 będzie jeszcze lepszy bo ma micro dimming. W podstawowej wersji ale jednak. Dodatkowo ma lepszy uplynniacz.

Wysłane z mojego SM-G900F
 

pablov7

Member
AW - nie.

Na marginesie, zastanowiłbym się jeszcze nad 48AS640 Panasonica bo imho do nocnych seansów on się***lepiej nadaje (direct led), przy czym do grania...już niekoniecznie: IL 50-53ms.

Zaraz o nim poczytam ale jeśli mówisz że ma dość wielkiego laga 50-53ms to przy grach FPP może być już nieciekawie.

Może ktoś powiedzieć czy wielka będzie różnica z wyższym modelem Samsunga EU46H7000 jeśli chodzi o czerń, ostrość i barwy kolorów.
Trzeba dać ok tysiąca więcej tylko pytanie czy faktycznie warto, dokładnie EU48H6400 vs EU46H7000

EDIT. Ok już wiem jakie są różnice.
 
Ostatnia edycja:
Do góry