Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

kris615

Member
Program na PC „ChanSort”
ChanSort | SourceForge.net

1) Kopiujemy na USB nasze stare kanały z TV i przenosimy na PC, zmieniamy nazwę na np. 99k.
2) Robimy pełny skan kanałów w TV, kopiujemy na USB nasze nowe kanały z TV i przenosimy na PC, zmieniamy nazwę na np. 999k.
3) Uruchamiamy „ChanSort”, najpierw otwieramy wszystkie kanały 999k -> nowa lista, następnie otwieramy 99K.
4) Dodajemy do 99K kanały z 999K, zmieniamy nazwy kolejność itp.
5) Zapisujemy pod nową nazwą np. 105k.
6) 105k kopiujemy na USB i wgrywamy do TV.

Dzięki za odpowiedź.
Wszystko sie zgadza tylko dlaczego starsze modele dodawały kanały bez żadnej ingerencji a teraz trzeba robić takie kombinacje. Przecież najpierw trzeba mieć wiedzę, że operator dodał jakieś kanały. A jeśli się nie wie to można żyć w nieświadomości dłuugi czas.
 

tdx

New member
Bez reklam
Freetalk od skypa na starszych modelach ale cena podobna wuec raczej nie ma alternatywy.

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

enka1

New member
Witam. Przejrzałam na tym forum okolo 30 str. ale nie mam czasu na więcej bo dziecko nie daje ;). Zastanawiam się nad tym samsungiem, ale mam też na oku lg 47lb650. Samsung 2550 a lg 2150. zalezy mi na wifi, odtwarzaniu pendriv'ow i ogólnie na ładnym obrazie. Co poradzicie?
 

zbyniu4

New member
Jak oglądasz tv mniej więcej na wprost, większość seansów jest wieczorem to ja polecam samsunga 6400/6700, panasonica chyba 640 lub sony 829. Te tv są na matrycy VA czyli mają dużo lepszy kontrast od tv lg, które są na matrycy IPS. Przemyśl w jakich warunkach korzystasz z tv i wybierz odpowiedni model.
 

Koowall

New member
Witam,
zastanawiam się™ nad kupnem modelu z tematu, ale jedna rzecz mnie nurtuje, czy ten tv spisze się™ dobrze z PS4? Jak ze smużeniem i input lagiem? Dzię™ki za wszystkie odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
input lag w trybie gra to 44ms - opcje motion niedostepne
input lag w trybie bez gry np film to juz ponad 80ms wedlug mnie nieakceptowalny - opcje motion dostepne

smuzenie wystepuje wedlug mnie w grach, w filmach to szczegolnie widac przy ruchach kamery horyzontalnie, widac ze czas odpowiedzi pixeli (chyba nazywa sie to gtg) jest gorszy niz np w starszym D6500, w tym H6400 widac podwojny obraz,blur, czy takie szarpanie, niewiem jak to nazwac poprostu tv nie gasi z poprzedniej klatki pixeli a juz zapala nastepne, jest to nagminne przy filmach przy grch mniej zauwazalne.
A wyłączył opcje czysty obraz cyfrowy i redukcję zakłóceń MPEG?

Wysłany z Piątej Galaktyki
 

tdx

New member
Bez reklam
Większość kamer/smartfonów interpoluje klatki więc ten efekt będzie niewidoczny. Zrób sobie test jakimś normalnym testerem, np
Motion Test Tools | Blur Busters
takim w którym odpada kwesta np stopnia kompresji...

w VA MB jest ale nie taki żeby przeszkadzał....
Jesteś kinomaniakiem i oglądasz BR@24p czy mkv@USB?
Ja oglądając film w kinie nie mogę za to znieść juddera, strasznie mi przeszkadza podczas oglądania. Na TV (Samsung) połączyłem zalety M+ z programowym upłynnieniem obrazu 60p (dokładniejsze próbkowanie ale bardzo wymagające pod względem mocy obliczeniowej) polecam artykuły na ten temat z forum

Wielość ekranu też będzie miała tutaj wpływ jeśli porównujesz stary TV do nowego...
 

tdx

New member
Bez reklam
AW to rozszerzenie dotyczące wbudowanych tunerów w TV w Twoim przypadku AW - DVB-T/C czyli wbudowane tunery TV cyfrowej naziemnej i kablowej
 

szymski

New member
AW to rozszerzenie dotyczące wbudowanych tunerów w TV w Twoim przypadku AW - DVB-T/C czyli wbudowane tunery TV cyfrowej naziemnej i kablowej
Dziękuję za wyjaśnienie. Rozumiem, że model bez AW również ma DVB-T/C?, np w EURO na stronie jest ten model bez AW. Trzeba na to zwracać uwagę czy to tylko niedopatrzenie w niektórych sklepach?
 
Do góry