Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

Irokez99

New member
Przymierzam się do zakupu tego telewizora, głównie pod kątem wykorzystania DLNA.
Czy ktoś z Was używa może UE48H6400 i serwera DLNA Wild Media Server?
Z moim starym Sony (a jeszcze bardziej z PS3) trzeba się czasami nagimnastykować odnośnie ustawień profilu konkretnego filmu, więc jestem ciekaw jak to jest w przypadku tego Samsunga.
Nie planuję wypuszczać dzwięku na żaden amplituner, wykorzystam tylko wbudowane głośniki :)

Podłączyłem UE48H6400 po DLNA ale do Zyxela NSA310S. Niestety cos zepsuli w TV. W C650 działają napisy SRT, w F6400 działają napisy, w H6400 już napisy nie działają.
Kupiłem dysk USB bo to nie ma sensu.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Pat mialem to pisac ale nie napisalem jednak a jak widac moglem bo zaoszczedzilbym Ci pisania;p hehe:p
 
Ostatnia edycja:

Boger

New member
Po kalibracji swoim kolorymetrem mam ustawienia:
podświetlenie 10
kontrast 100
jasność 38
ostrość 20

+ w balansie bieli musiałem skorygować:
wzmocnienie czerw - (-35)
wzmocnienie zeleni - (-1)
nasycenie niebieskim (-18 )

i przy takich ustawienia kolory są igła.

Dziwiło mnie trochę, że tak mocno z czerwienią trzeba zjechać. W pierwszej sztuce którą miałem, było podobnie:
czerwień około (-30)
zieleń około 0
niebieski około (-12)

TV generalnie bajka ale ten clouding mnie wk..a :/ DSE mam w sumie w trąbie bo piłkę rzadko oglądam a zazwyczaj na niej najwięcej widać.
Żona chce już mnie z chaty wywalać a sąsiedzi dziwnie patrzą jak co chwilę kolejny wielki karton z TV przyjeżdża ;)

Dzisiaj pomasuję go jeszcze trochę i zobaczę czy da to cokolwiek.
 

bhn92

New member
Bez reklam
jasnosci wydaje mi sie ze nie powinienes zmniejszac ;p ale jak kto lubi;p a skoro przy podswietleniu 10 tak widac to co zrobiles zdjecie na scenie filmowej to jak dla mnie widac to bardzo ,jak na standardzie to oryginalnie jest przestrzen kolorow oryginalny i tak wali czerwienia .
 

maland

New member
Przebrnalem przez 103 strony tego swietnego tematu i brne dalej (edit: wlasnie skonczylem), ale ciagle duzo piszecie :p
chcialem jednak zapytac a nie bylo to chyba nigdy poruszone, czy ktos z was ma powieszony tv h6400 na scianie i jaki uchwyt moglby polecic? Szykuje sie na 48h6400 i od razu chcialbym brac uchwyt na sciane, bo czasami w zestawie z jeszcze hdmi wychodzi taniej :)
Szukam uchwytu ktory przede wszystki bedzie ruszal sie w plaszczyznach gora dol i na boki.

Edit: jeszcze pytanie, bo kilka stron temu ktos pokazal zdj tylu telewizora, czesc wejsc prostopadle to TV, pytanie jak bardzo to przeszkadza przy wieszaniu i jak bardzo TV odstaje od sciany.
Niestety telewizor bede mial na scianie przy wejsciu do pokoju, wiec bedzie to mocno widoczne..

pozdr
am
 
Ostatnia edycja:

mars666

New member
Jak podłączysz np. stare DVD kablem koaksjalnym (3 cinche) to minimalna odległość od ściany wynosi około 2,5 - 3,0 cm mierząc od dołu tv. Pamiętaj, że żaden tv nie może "leżeć" na ścianie - musi być zapewniona wentylacja.
A uchwytu poszukaj sobie na Allegro, jest tam full wybór ;D
 
Ostatnia edycja:

maland

New member
Jak podłączysz np. stare DVD kablem koaksjalnym (3 cinche) to minimalna odległość od ściany wynosi około 2,5 - 3,0 cm mierząc od dołu tv.
podlaczac bede glosniki dekoder z UPC, wiec moze nie bedzie tak zle.

A uchwytu poszukaj sobie na Allegro, jest tam full wybór ;D
wiem ze jest FULL wybor, dlatego pytam kto co poleca :) zeby tez wybor zawezic. Probowalem googlac, ale trudno znalezc opinie pod ten tv. A tu przeciez sami h6400 wiec wolalem zapytac.
 

Pastusiak

New member
a ja poproszę na sposób aby zjechać z czerwonego ;) jak bym Tv nie ustawiał to zawsze czerwony jest bardziej jebitny niż reszta :) jakaś sprawdzona przestrzeń kolorów panowie?
 

maland

New member
jak bym Tv nie ustawiał to zawsze czerwony jest bardziej jebitny niż reszta :)
a to nie jest tak, ze Samsung tak ma? :) gdzie nie ogladalem to zawsze wlasnie czerwony byl spieprzony w Samsungu z tej serii, chyba ze ktos jest master kalibracji i jest w stanie to ustawic :)

Edit: Ciagle prosze o jakis polecony dobry uchwyt pod 48"
 

Pastusiak

New member
Wylaczylem i wprowadzilem dane identyczne z kalibracja ze strony ;) nadal czerwony dominuje ;) zolty z reszta tez jest mocny ale nie tak jak czerwony :)
 

bhn92

New member
Bez reklam
a ja wklepalem te co ostatnio podales ze strony tylko gamme na 0 w dzien zostawilem a nie +1 i jasnosc 46 a nie 49 i ja kompletnie nie widze zadnej czerwieni ani tropche;p
 

Pastusiak

New member
Ostatnio miałem troche więcej czasu żeby posiedzieć w domu przed TV. Ogólnie muszę z przykrością stwierdzić, że clouding mnie strasznie drażni.. niby można na to nie zwracać uwagi ale kiedy w nocy oglądam tv to niestety choćby przy głupiej zmianie kanału widze te chmurki a właściwie konkretnie jedną w prawym górnym rogu. Próbowałem z tym walczyć, przecierałem ekran, masowałem, nawet przekręciłem delikatnie każdą śrubkę z tyłu, żeby było "luźniej" niestety bez efektu choć fakt faktem czasem sie ta chmurka przemiescila troche w lewo, troche w dół. Kolory, płynność, ostrość wszystko mi pasuje poza tym nieszczęsnym cloudingiem. Najgorsze jest to, że w trakcie przecierania, będąc twarzą do telewizora, zauważyłem w tym samym rogu martwy(?) piksel, świeci na zielono bodajże. Może nie jest martwy ale zablokowany ale jest i świeci. Będę szczery, już z pół metra jego nie widać ale dopatruje się tu możliwości ewentualnej wymiany gwarancyjnej. Nie wiem co robić i jestem szczerze w kropce. Czy ktoś wie jak odbywa się naprawa gwarancyjna tv w samsungu? jak się zgłasza, co jest wymagane poza dowodem zakupu, jak wygląda procedura i ile to trwa? nie wiem czy jest to warte tego zamieszania, z drugiej strony już i tak jestem negatywnie nastawiony więc raczej może być tylko lepiej... w poprzednim egzemplarzu mialem gorszy clouding i dse. Tu jest lepiej ale i jedno i drugie wystepuje. Nie będę cyrkował ze światłem led za tv ani zapalal swiatla skoro nie jest mi to po drodze ani nie mam na to ochoty. TV nie bedzie mi dyktowal warunków w jakich mam oglądać. Pomyślałem sobie nawet.. a dobra do wieczora sobie tv pooglądam a potem poczytam książkę ale sami przyznacie, że brzmi to jak kabaret. Doradźcie co zrobić w tej sytuacji. Nie chce tv sprzedawać bo odbiera ładnie jednak posiada conajmniej jedną wadę (piksel), która kwalifikuje go do wymiany. Ehh.. Właściwie to na siebie wściekły jestem bo dopóki oglądałem w trybie standard gdzie działa "dynamiczne" podświetlenie przy ciemnych scenach, nie zwracałem na to kompletnie uwagi. Zmieniłem ostatecznie na tryb film bo za cholere nie mogłem się dokalibrować pozostałych trybów no a tu.. tu niestety widać wszystko. Ratujcie narody i kto miał doświadczenie z serwisem sama niech wypowie się jak to tam wygląda. Z góry dozgonne dzięki.
 

bhn92

New member
Bez reklam
PAtusiak to znowu jak widac chyba w 55 calach jest duzy clouding albo Ty tak to wyolbrzymiasz, ja ogladam na filmie i powiem Ci ze czesto nie wlaczam tasm i ogladam gdy mam przejscia miedzy scenami z czarnym tlem to nic nie widac cloudingu (naprawde potrzeba minimum 10 sec zeby cos zauwazyc ,nawet na bardzo ciemnych scenach filmowych tez nic) a Ty piszesz ze przy zmianie kanalow juz widzisz hmm to musi to byc duze w takim razie albo jednak przesadzasz heheh i wiem ze na 48 niby widac mniej ale to nie norma bo na zasranym i mniejszym ipsie mialem clouding nawet na rogach gdzie ogladanie filmu z pasami bylo udreka w ciemnosciach ;p co do pixela to nie jestem pewien nie mam czasu teraz szukac ale zablokowany pixel wystarczy jeden zeby oddac na gwarancjie ,martwych trzeba pare ale tu nie jestem pewien tak poprosu to zapamietalem, moze tdx napisze;p a najlepiej to zadzwon jutro do samsunga i dowiesz sie wszystkiego na 1000% ;p
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
no jakby nie było widać to bym wam nie zawracał dupy ;) słuchaj no jak są szybkie przejścia w scenach to tego nie widać ale jak np są czołówki w których jest ciemne tlo i wyswietlaja sie napisy na nich tylko jedne za drugimi po srodku to juz niestety tak, kiedy otoczka jest czarna a na ekranie jest jakas postac po calosci od gory do dolu + filmy 4/3 to tez nie widac bo kontrast robi swoje. Ogolnie da sie z tym zyc ale mnie to wkur..za :) a skoro w zwiazku z pikselem przysluguje mi gwarancja.. tak sobie mysle potwierdzic Twoje info i jesli faktycznie tak jest jak piszesz, oddac do wymiany matryce za jakis czas dopiero np za rok jak juz zagra swoje kilka tysiecy godzin ;) z produktami apple robie tak cale zycie, na początku sprawdzam czy jest martwy, zablokowany piksel i juz wiem, ze nie musze o tel specjalnie dbac bo i tak w ramach gwarancji dostane nową sztuke przed uplywem gwarancji. Ciekawe czy w tym wypadku tez samsung robi podobnie bo nie mialem stycznosci, bratowi wprawdzie wymieniali matryce z 5 raz ale on mial model z wyzszej polki (c8000) malo tego do domu mu przyjezdzali do Grajewa z najblizszego serwisu (bialystok) zdiagnozować i ponownie za dwa dni z nową matrycą, wymiana ok 10 minut. Hmmm....
 

Pastusiak

New member
Sory za post pod postem ale cos nie moge znalezc guzika edytuj nie wiem co sie ze mna dzjeje.. Tak samo jak nie wiem co sie dzieje z moim telewizorem bo dzisiaj odpalilem go w totalnej ciemnicy i nie ma zadnych chmur.. Nie jest to idealna jednolita czern ale walące po oczach biale plamy zniknely. Moze to przypadek, moze jednak poluzowanie kilku srubek i masowanie ekranu cos dalo. Ciekawe czy przy pierwszym ruchu tv i przetarciu szmatka problem powroci i bede sie tak ganial z tymi chmurkami czy jest to pernamentne. No kompletnie inna bajka ;) tak do wiadomosci ludzi, ktorzy odchodza od zmyslow przez clouding..
 
Do góry